Jonavoje savo meistriškumą vėl demonstravo triatlonininkai

Jonavoje savo meistriškumą vėl demonstravo triatlonininkai
LIE 23
2017-07-23 10:07 2017

Jau ne vieną kartą gražiomis vietovėmis aplink tvenkinius trasas išmėgino ir įvertino šalies bėgimo entuziastai, tačiau šįkart šiuos privalumus išbandė triatlonininkai, o Jonavos gyventojams buvo proga vėl pamatyti triatloną. Šioje sporto šakoje dalyviams ne tik tam tikrą atstumą reikėjo įveikti bėgte, bet sporto mėgėjai ir profesionalai pasitelkė plaukimo ir važiavimo dviračiu gebėjimus.

Praėjusį šeštadienį Jonavoje šurmuliavo šios sporto šakos sportininkai, kurie atvyko sudalyvauti trečiajame Lietuvos triatlono taurės etape. Pirmieji du vyko Tauragėje ir Zarasuose, o šįkart vėl ši sporto šaka atkeliavo į Jonavą. Pasak vieno iš šių varžybų organizatoriaus, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto renginių ir projektų bei VšĮ „Triatlono ritmu“ vadovo Manto Marcinkevičiaus, šis renginys jau užsirekomendavo, nes daugelis sportininkų, iš kurių teko girdėti atsiliepimus, išsakė teigiamas emocijas.

Šiemet TRI-FUN distancija pasikeitė ne tik nuotoliais, bet šios rungties sporto mėgėjai varžėsi jau po rytinio olimpinės ir sprinto rungčių. Varžybų organizatoriai džiūgavo ir rekordiniu dalyvių skaičiumi .Jei pernai šioje rungtyje varžėsi vos 12 entuziastų, tai šiemet 200 m nuplaukti, su dviračiu nuvažiuoti 10 ir nubėgti 2,5 km panoro jau net keturis kartus daugiau dalyvių – 49.

Trumpesnius nuotolius šiemet panoro įveikti ir didesnis skaičius jonaviečių. Tarp aštuonių mūsų rajono atstovų, aukščiausią septynioliktąją vietą užėmė Jevgenijus Sokolovas. Įvertinti savo jėgas bei pasivaržyti atvyko ir ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius su savo žmona Aiste.

TRI-FUN rungtyje apdovanoti buvo trijų kategorijų sporto mėgėjai. Ant prizininkų pakylos lipo 1998-2002 metų bei 2003 metų gimimo ir jaunesni jaunuoliai bei jaunuolės, taip pat mėgėjų kategorijoje. Absoliučiai geriausiais tapo Kauno „Domus Lumina Racing“ klubo atstovas Mantas Jančauskas, trasoje užtrūkęs 35 min. ir 35 sek. Antrąją vietą iškovojo vilnietis Robertas Zaicevas (klubas „Asics“), nuo nugalėtojo atsilikęs tik šešiomis sekundėmis. Ant trečiojo apdovanojamų laiptelio lipo dar vienas laikinosios sostinės atstovas Dovydas Valiuška (Kauno maratono klubas) – 0:36.19.

Šiame trečiajame Lietuvos triatlono taurės etape nepralenkiamas buvo ir nugalėtoju tapo trisdešimt trejų Marius Butrimavičius iš Trakų. Šiemet varžybose nedalyvavo praėjusių metų nugalėtojas ir vienas pajėgiausių šalies triatlonininkų Tautvydas Kopūstas, kuris turėjo suplanuotas varžybas Ispanijoje, todėl kitiems šios sporto šakos entuziastams atsivėrė galimybės pakovoti dėl nugalėtojo vardo. Pernai šis sportininkas olimpinę distanciją (1500 m plaukimas/ 40 km dviračiu/ 10 km bėgimas) įveikė per 2 val. 5 min. 23 sek. Tad šis rezultatas galėjo būti geru orientyru šiemet stipriai pasitempusiems kitiems Lietuvos triatlono taurės lyderiams. Šiųmetis laikas buvo toli nuo T. Kopūsto pasiekimo, bet M. Butrimavičiui. Įveikus trasą per 2 val. 13 min. 15 sek. užteko tapti nugalėtoju.

„Prieš gerus keturis  metus susidomėjau triatlonu, nes pradėjau ne nuo šios sporto šakos. Buvo tokia egzotinė sporto šaka lampetronas. Robinzonas Linas Semaška tokias varžybas pradėjo vykdyti Lampėdžiuose. Buvo penkios rungtys: plaukimas, riedučiai, baidarė, kanų dviračiai ir bėgimas. Tai mane labai sudomino ir teko sudalyvauti, - po finišo apie save pasakojo nugalėtojas Marius Butrimavičius. – Triatlono įžanga buvo kaip ir neoficiali sporto šaka, vadinama „off road“. Tai bekelės triatlonas, kuris vyksta miškingoje vietovėje. Čia teko važiuoti kalnų dviračiu bei bėgti miško trasa plaukti trumpesnius nuotolius. Nemenčinėje vykusiose varžybose tapau nugalėtoju. Tada ir išsirutuliavo taip, kad Trakuose jau vyko triatlonas, susirinko gausus būrys šios sporto šakos entuziastų ir taip mane „užkabino“. Savame mieste norėjosi startuoti, pasirodyti. Ir pirmas kartas nepamelavo – užlipau ant prizininkų pakylos, tračias buvau. Aš irkluotojas, bet turiu bendrą fizinį pasiruošimą ir nusprendžiau pamėginti ir triatloną. Kalbant apie šių metų startus, tai pagerėjo plaukimas ir rezultatai iš karto labai šoktelėjo, nes visad man koją kišo plaukimas. Apskritai, esu stiprus mėgėjas, nes sportą tenka derinti su darbu, todėl sportas yra rimtas hobis. Motyvacijos suteikia varžovai, kurie stiprėja“.

Lyginant su praėjusių metų pirmosiomis triatlono varžybomis Jonavoje, dalyvių skaičius išaugo dvigubai: nuo 109 išaugo iki 221.

Varžybose Jonavoje dalyvavo 109 sportininkai. Vienu metu prie starto linijos stojo ne tik sprinto ir estafetės dalyviai, bet ir olimpinės distancijos sportininkai. Pradėję pirmąją plaukimo rungtį, ėmė ryškėti lyderiai, tačiau, kai paaiškėjo vėliau, olimpinės rungties nugalėtojas M. Butrimavičius minant dviračio pedalus įstengė ne tik aplenkti artimiausius varžovus, bet ir įgyti solidų pranašumą. Visgi, kova užvirė tarp kitų dviejų sportininkų, kurie bėgime išsiaiškino, kuris pajėgiausias. Nors lyderis M. Butrimavičius turėjo didelę persvarą prieš kitus dalyvius ir jo pergale niekas neabejojo, bet susirinkusių žiūrovų dėmesį patraukė marijampoliečio Andriaus Murausko ir Kauno „KG Group“ klubo atstovo Tautvydo Barščio dvikova. Būtent pastarasis triatlonininkas trasą baigė per 02:18:03 ir prieš trečiąją vietą užėmusi Suvalkijos atstovą įgijo 16 sekundžių persvarą.

Tuo tarpu moterų grupėje intriga išliko iki pat finišo. Gan solidų pasirodymą pademonstravo viešnia iš Baltarusijos Natalija Barkun (02:40:44). Šią Minsko „Trigalia“ klubo atstovę visgi įstengė aplenkti kur kas jaunesnė vilnietė Inga Paplauskė, kuri varžovę aplenkė vos devyniomis sekundėmis. Trečiąją vietą bendroje moterų grupėje užėmė dar viena sostinės atstovė Giedrė Ambrazevičiūtė (02:54:40), pernai finišavusi antra. Be minėtos kitų valstybių atstovų, dar varžėsi ir svečias iš Belgijos.

Tokią pat distanciją įveikė ir estafetės rungtį pasirinkę šešių komandų atstovai. Kiekvieną komandą sudarė po trys dalyvius, kurie pasikeisdami ir įveikė plaukimo, važiavimo dviračiu bei bėgimo nuotolius. Užtikrintai, aplenkę Vilniaus „Tritono“ ir Rokiškio ekipas, nugalėjo Vilniaus „3Club“ komanda.

Sprinto distanciją pasirinkę sportininkai varžėsi trumpesniuose nuotoliuose. Jiems teko plaukiant įveikti 750 metrų nuotolį, nuvažiuoti dviračiu 20 km ir nubėgti 5 km.

Tarp moterų greičiausiai finišą pasiekė Panevėžio triatlono klubo atstovė Evelina Tomkevičiūtė (01:16:43)). Antrąją vietą iškovojo dar viena sportininkė iš Panevėžio Unė Narkūnaitė (01:22:17), atstovavusi triatlono klubą „Darna“, o trečia buvo šios sportininkės sesuo Viltė (01:24:49).

Vyrų grupėje taip pat dominavo Panevėžio atstovai. Užtikrintai trijų rungčių nuotolius įveikė ir sprinte nugalėtoju tapo triatlono lkubo atstovas Titas Pumputis (01:09:09). Antrą ir trečią vietas užėmusius dalyvius teskyrė vos kelios sekundės. Antruoju finišo liniją kirto marijampolietis Andrius Dapkevičius (01:10:11), o trečias buvo T. Pumpučio bendraklubis Lukas Prokopavičius (01:01:10:21).

Po varžybų vykusioje apdovanojimų ceremonijoje prizus gavo ir atskirų amžiaus grupių nugalėtojai bei prizininkai, nors ne visose kategorijose buvo dalyvių.

Ir antrose triatlono taurės trečiojo etapo varžybose vėl panoro dalyvauti ir būrelis sporto mėgėjų iš Jonavos, kurių šiemet gretos žymiai pagausėjo.

Be jau minėtų „TRI-FUN“ dalyvių, olimpinę ar sprinto distanciją įveikė miesto seniūnas Povilas Beišys, Be jų plaukė, minė dviračių pedalus ir bėgo dar ne vienas jonavietis: Deividas Klovas, Arvydas Čiužas, Eglė Čiužaitė, Jevgenijus Tolstokorovas ir kt. Būtent šis sporto mėgėjas buvo apdovanotas, kaip greičiausias jonaviečių tarpe.

 Šiais metais Lietuvos triatlono taurės varžybos vyksta penkiuose miestuose. Etapai buvo Jonavoje, Tauragėje, Zarasuose, o Veisiejuose ir Druskininkuose bus suorganizuota rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais.

 

 

Panašūs straipsniai

Klubo „Vėtra“ pasiekimai Ukmergėje

Klubo „Vėtra“ pasiekimai Ukmergėje

Praėjusį savaitgalį Ukmergės verslo mokyklos sporto komplekse, vykusiame Lietuvos reitingo ir  Lotynų Amerikos sportinių šokių  čempionato ir pirmenybių sūkuryje, dalyvavo Jonavos sportinių šokių klubo “Vėtra” š...

Antrasis respublikinis šiuolaikinių šokių čempionatas „Šokių gatvė 2019“

Antrasis respublikinis šiuolaikinių šokių čempionatas „Šokių gatvė 2019“

Pirmą kartą respublikinis šiuolaikinių šokių čempionatas „Šokių gatvė“ Jonavoje surengtas 2018 m. kovo mėnesį. Prieš metus vykusiame konkurse scenoje savo talentus demonstravo daugiau nei puse tūkstančio šokėjų....

Klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai „Kauno taurė-2019“

Klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai „Kauno taurė-2019“

Dar vienas džiugus savaitgalis lydėjo „Vėtros“ šokėjus. Sportinių šokių konkurso „Kauno taurė- 2019“ rezultatai pranoko save. Jonas Stankevičius- Emilija Jonaitytė E2 grupėje, aplenkę 24 stipriausias var...

Jonavos šokių klubo „Vėtra“ nariai puikiai pasirodė varžybose „Izzadora - 2019“

Jonavos šokių klubo „Vėtra“ nariai puikiai pasirodė varžybose „Izzadora - 2019“

Praėjusį šeštadienį Kėdainių sporto kompleksą užplūdo šokiui neabejingi žmonės - čia vyko kvalifikacinės sportinių šokių varžybos „Izzadora - 2019“. Tarp daugybės renginyje dalyvavusių ...

Džiugas Raudonius atstovavo Lietuvos jaunimo rinktinei

Džiugas Raudonius atstovavo Lietuvos jaunimo rinktinei

Praėjusią savaitę „Jonavos“ komandos gynėjas Džiugas Raudonius buvo pakviestas į Lietuvos jaunimo iki 21 metų (U–21) rinktinės treniruočių stovyklą. Rinktinė vyko į Europos čempionato atrankos rungtynes ...

Už vėją greitesnis „Sintek-Jonava“ fizinio rengimo treneris: „Komanda turi potencialo“

Už vėją greitesnis „Sintek-Jonava“ fizinio rengimo treneris: „Komanda turi potencialo“

Vasario mėnesį prie Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) rungtyniaujančio Jonavos „Sintek-Jonava“ klubo prisijungė turbūt greičiausias Lietuvoje krepšinio klube dirbantis fizinio rengimo treneris Aivaras Prancke...

Ketvirtojo kėlinio „Sintek-Jonavos“ puolimo uraganas sutramdė „Žalgirio-2” pasipriešinimą

Ketvirtojo kėlinio „Sintek-Jonavos“ puolimo uraganas sutramdė „Žalgirio-2” pasipriešinimą

Šiuo metu vieną ilgiausių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pergalių serijų tęsiantys Jonavos „Sintek-Jonava“ (15-21) krepšininkai šeštadienio vakarą Jonavos arenoje 91:79 (24:24, 21:1...

Trileryje Mažeikiuose triumfavusi „Sintek-Jonava“ iškovojo 7 pergalę iš eilės

Trileryje Mažeikiuose triumfavusi „Sintek-Jonava“ iškovojo 7 pergalę iš eilės

Septintąją pergalę iš eilės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato rungtynėse Mažeikiuose iškovojo Jonavos „Sintek-Jonava“ (17-21) 101:96 (26:23, 24:26, 20:29, 31:18) pala...

Mačas prieš „Džiugą“ perkeliamas į Telšius

Mačas prieš „Džiugą“ perkeliamas į Telšius

Pasikeitė LFF I lygos rungtynių tarp „Jonavos“ ir Telšių „Džiugo“ komandų laikas bei vieta. Šeštadienį Jonavoje turėjusi vykti dvikova perkeliama į Telšius. Susitikimas šio miesto dirbtinės dangos stadio...

Jonavoje krepšinio patirties semiasi jaunieji talentai iš Švedijos

Jonavoje krepšinio patirties semiasi jaunieji talentai iš Švedijos

Jonavoje jau trečią dieną vieši jaunųjų krepšinio talentų komanda iš valstybės, kurioje krepšinis toli gražu nėra pati populiariausia sporto šaka. Iš Švedijos sostinės Stokholmo atvykę keturiolikmečiai krepšinin...

„Žalgirio B“ treneris: „Jonavoje mūsų laukia rimta patirtis“

„Žalgirio B“ treneris: „Jonavoje mūsų laukia rimta patirtis“

Šiandien, gegužės 20-ąją, „Jonavos“ futbolininkai vėl rungtyniaus savų sirgalių akivaizdoje ir LFF I lygos pirmenybių 9 turo rungtynėse namie priims Vilniaus „Žalgirio B“ komandą. Po dviejų pergalių Kret...

Krepšinis pasityčiojo iš tinklinio - Jonavoje dėl NKL varžybų atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai

Krepšinis pasityčiojo iš tinklinio - Jonavoje dėl NKL varžybų atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai 4

Artėjant lemiamoms tinklinio čempionatų kovoms, Lietuvos tinklinio federaciją (LTF) pasiekė liūdna žinia. Gal tai ir sutapimas, tačiau po Jonavos savivaldos rinkimų, šio miesto kūno kultūros ir sporto centre neb...

„Nevėžio“ treneris Jonavoje tikisi labai sunkių rungtynių

„Nevėžio“ treneris Jonavoje tikisi labai sunkių rungtynių

Šiandien, liepos 3-ąją, LFF I lygos 15 turo rungtynėse „Jonava“ namie priims kaimyninių Kėdainių „Nevėžio“ komandą. Varžovų ekipą treniruoja žinomas specialistas Vitalijus Stankevičius. Jį neret...

Penktadienį komanda sužais draugiškas rungtynes

Penktadienį komanda sužais draugiškas rungtynes

Po pergalės prieš Vilniaus „Žalgirio“ dublerius „Jonavos“ komanda iki kitų rungtynių LFF I lygoje turi 11 dienų pertrauką. Šią pauzę nuspręsta užpildyti sužaidžiant draugiškas rungtynes. Pen...

Komentatoriui N. Miknevičiui imponuoja ,,Jonavos" žaidimas ir charakteris

Komentatoriui N. Miknevičiui imponuoja ,,Jonavos" žaidimas ir charakteris

„Jonavos futbolui jaučiu daug simpatijų, pažįstu vietos trenerius. Kuomet tenka komentuoti rungtynes Jonavoje, stengiuosi čia atvykti kuo anksčiau, kad galėčiau pasivaikščioti“, – sako lietuviško futbolo komenta...

Jonavietis Natas Stupak ir vėl kyla ant nugalėtojų pakylos

Jonavietis Natas Stupak ir vėl kyla ant nugalėtojų pakylos

Savaitgalį Odesos mieste įvyko „Ukrainos Kudo čempionatas 2019“. Atstovauti Lietuvą vyko sporto klubas "Cunamis", Kovos menų centras (KMC) "Grizlis" ir "Tonusas". Nepaisant to, kad šiame tarptautiniame r...