Jonavos meras M. Sinkevičius bei kiti Kauno regiono merai susitiks su LR Prezidentu

Jonavos meras M. Sinkevičius bei kiti Kauno regiono merai susitiks su LR Prezidentu
LIE 17
2020-07-17 15:10 2020

LR Prezidento komunikacijos grupė praneša, kad Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį, liepos 21 d., dirbs Birštone, kur susitiks su turizmo sektoriaus atstovais bei su aštuoniais Kauno regiono merais, jų tarpe – ir Jonavos r. savivaldybės meru Mindaugu Sinkevičiumi. Taip pat plaukdamas su merais Nemunu aptars laivybos Nemuno aukštupyje plėtros iššūkius. Tai – jau tradiciniu tapęs kasmėnesinis Prezidento ir jo komandos persikėlimas visai darbo dienai į vis kitą Lietuvos regioną. 

Šalies vadovas su komanda Kauno regione daugiausia dėmesio skirs turizmo galimybėms, su regiono turizmo sektoriaus atstovais aptars turizmo situaciją Lietuvoje COVID-19 kontekste, turizmo aplinkos gerinimo aktualijas ir regionų patrauklumo didinimo perspektyvas.

Darbo dienos metu taip pat bus keliami aktualūs klausimai, susiję su savivaldybių savarankiškumo stiprinimu, korupcijos prevencija, viešaisiais pirkimais, ikimokyklinio ugdymo prieinamumu, aplinkosauga, kelių rekonstrukcija, vandentvarkos projektais, ir kiti.

Skelbiamoje Prezidento dienotvarkėje pranešama, kad tą dieną, 9.30 val. vyks susitikimas su Birštono ir Kauno miestų, Kauno, Jonavos, Raseinių, Prienų, Kėdainių ir Kaišiadorių rajonų merais šalies vadovas aptars ir kiekvienai savivaldybei, ir visam regionui rūpimas problemas. Po susitikimo, 12 val., numatomi Prezidento ir jo patarėjų komentarai žiniasklaidai.

14.15 val. Prezidentas kartu su merais bei Vidaus vandenų kelių direkcijos atstovu plauks laivu Nemunu, kur apžiūrės upės ruožą ir aptars keleivinės ir pramoginės laivybos skatinimo galimybes, Nemuno aukštupio valymo finansavimo klausimus.

15.30 val. susitikime su turizmo sektoriaus atstovais šalies vadovas su patarėjais diskutuos turizmo skatinimo regione klausimais.

Kauno regione pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankysis Nemajūnų dienos centre, kur domėsis paslaugų šeimai, socialinės rizikos vaikams, globėjams, neįgaliesiems, senyvo amžiaus asmenims plėtojimu regione. Taip pat pirmoji ponia susitiks su aktyvia Nemajūnų bendruomene, susipažins su jos veikla ir iššūkiais.

Lietuvos Respublikos Prezidentą ir jo komandą darbo dienų regionuose metu nuo šiol lydės Prezidento rūmuose įsikūrusio Valstybės pažinimo centro edukatoriai, kurie rengs užsiėmimus įvairaus amžiaus vaikams apie valstybę, pilietiškumą ir Prezidento instituciją.

Prezidento patarėjai savivaldybėse susitiks su savo kuruojamų sričių specialistais: globos centrų atstovais, vaiko teisių apsaugos teritoriniais skyriais, administracinio teismo atstovais, regiono policijos ir priešgaisrinės apsaugos pajėgų atstovais, švietimo skyrių ir neformaliojo vaikų švietimo srityje dirbančių NVO atstovais, savivaldybių administracijos direktoriais ir kt.

Atnaujinta 2020-07-17 18:18

Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius pateikia dokumentą, kurį liepos 3 d. išsiuntė Prezidentūrai atsakydamas į jų paklausimą kokiomis temomis norėtų pasisakyti. 

DĖL SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETŲ TEISINIO REGULIAVIMO TOBULINIMO

Lietuvos Respublikos fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstituciniu įstatymu (2014-11-06 Nr. XII-1289) buvo įgyvendinta Sutartis dėl stabilumo, koordinavimo ir valdysenos ekonominėje ir pinigų sąjungoje (toliau – Fiskalinė sutartis), o Lietuva prisiėmė įsipareigojimus planuoti valstybės biudžetą laikydamasi Fiskalinės sutarties nuostatų.

Fiskalinė sutartis  nustato privalomas fiskalines taisykles, tarp jų ir subalansuoto biudžeto taisyklę, kurias turi atitikti bendrasis valstybės biudžetas. Iš Fiskalinės sutarties Lietuvai nekyla įsipareigojimai įtvirtinti konkretų savivaldybių biudžetų planavimo mechanizmą, nes Fiskalinė sutartis šių klausimų nereguliuoja. Taigi, valstybė yra laisva pasirinkti priemones, kuriomis ji užtikrins iš Fiskalinės sutarties valstybės biudžetui kylančius reikalavimus. Atitinkamai, valstybė gali įtvirtinti bei keisti savivaldybių biudžetų planavimo teisinį reguliavimą tiek, kiek bendrasis valstybės biudžetas atitinka Fiskalinės sutarties reikalavimus. Įvairios Fiskalinės sutarties įsipareigojimus prisiėmusios šalys skirtingai reglamentuoja savivaldybių biudžetų sudarymo tvarkas ir taiko skirtingus savivaldybių skolinimosi ribojimus. Visgi, išnagrinėję kitų šalių praktikas neradome tokio sunkiai paaiškinamo savivaldybių skolinimosi ribojimo, koks yra taikomas Lietuvoje šiuo metu.

Lietuvoje šiuo metu pagrindiniai savivaldybių skolinimąsi ribojantys teisės aktai yra Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinis įstatymas, numatantis subalansuoto savivaldybių biudžeto reikalavimą ir Finansinių rodiklių įstatymas, kuris kiekvienais metais nustato savivaldybių skolinimosi limitus ir įtvirtina grynojo skolinimosi ribojimą. Būtent dėl grynojo skolinimosi ribojimo Lietuvos savivaldybės kasmet gali pasiskolinti tik tiek, kiek per metus grąžina jau turimų skolinių įsipareigojimų. Tokio ar panašaus grynojo skolinimosi ribojimo neradome nei vienoje šalyje. Toks ribojimas neatitinka ir savivaldybių lygiateisiškumo principų, nes vienos savivaldybės, kurios iki ribojimų drąsiai skolinosi bei šiuo metu kasmet grąžina reikšmingą prisiimtų įsipareigojimų sumą, ir toliau gali reikšmingai skolintis, tuo tarpu tos savivaldybės, kurios praeityje stengėsi turėti kuo mažiau skolinių įsipareigojimų, šiuo metu praktiškai visai neturi galimybės skolintis ir įgyvendinti investicinių projektų skolintomis lėšomis.

Lietuvos savivaldybės supranta Fiskalinės sutarties reikšmę ir svarbą, tačiau mano, kad iš šios sutarties kylantys įsipareigojimai bei ribojimai šiuo metu valstybei ir savivaldybėms tenka labai neproporcingomis dalimis. Valstybės raida neabejotinai priklauso ir nuo savivaldybių sėkmės, o savivaldybėms būtina turėti daugiau savarankiškumo ir įvairesnių bei paprastesnių įrankių investicinių projektų įgyvendinimui, todėl Lietuvos savivaldybės siekia bendradarbiaujant su valstybės institucijomis surasti būdų, nepažeidžiant Fiskalinės sutarties reikalavimų, savivaldybėms turėti daugiau skolinimosi galimybių, susijusių su visuomenei svarbių investicijų įgyvendinimu.

Pagal Prezidento komunikacijos grupės inf.

pixabay.com nuotrauka 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Rukloje tarnaujančius karius aplankys Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentai

Rukloje tarnaujančius karius aplankys Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė priims oficialaus vizito į Lietuvą atvyksiančią Prancūzijos pirmąją porą – Prezidentą Emmanuelį Macroną ir jo sutuoktinę Bri...

VTEK nutraukė tyrimą dėl mero M. Sinkevičiaus elgesio

VTEK nutraukė tyrimą dėl mero M. Sinkevičiaus elgesio

Primename, kad šiandien, rugsėjo 16 - osios dienos posėdyje, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK...

Rimantu Sinkevičiumi pasitiki Ministras Pirmininkas S. Skvernelis bei kitos rajono politinės jėgos

Rimantu Sinkevičiumi pasitiki Ministras Pirmininkas S. Skvernelis bei kitos rajono politinės jėgos

Antrajame LR Seimo rinkimų ture, vienmandatėse apygardose varžosi du daugiausiai balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai – Jonavoje tai Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas Eugenijus Sabutis...

Meras M. Sinkevičius: Apsaugokime save nuo per ankstyvo susitikimo su į Anapilin išėjusiais artimaisiais

Meras M. Sinkevičius: Apsaugokime save nuo per ankstyvo susitikimo su į Anapilin išėjusiais artimaisiais

Šiemet Vėlinių ir Visų Šventųjų savaitgalis bus ilgesnis nei anksčiau. Dar 2019 metais priimtos Darbo kodekso pataisos, kuriomis nutarta nuo 2020 m. lapkričio 2-ąją – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną, įtra...

Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas: „Vokietijos lyderystė itin svarbi regiono saugumui“

Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas: „Vokietijos lyderystė itin svarbi regiono saugumui“

Penktadienį krašto apsaugos ministras (KAM) Arvydas Anušauskas kartu su Vokietijos ambasadoriumi Lietuvoje Matthias Sonn bei Lietuvos kariuomenės vadu generolu Valdemaru Rupšiu lankėsi Rukloje, kur aptarė dv...

Pristatytas rajono savivaldybės logotipas ir atnaujinta svetainė, knygynas prekiaus Jonavos atributais

Pristatytas rajono savivaldybės logotipas ir atnaujinta svetainė, knygynas prekiaus Jonavos atributais

Šiandien, rugsėjo 7 d., Jonavos rajono savivaldybės administracija pristatė Jonavos logotipą ir atnaujintą savivaldybės interneto svetainę www.jonava.lt ...

Jonavos meras M. Sinkevičius su žmona susilaukė dukros

Jonavos meras M. Sinkevičius su žmona susilaukė dukros 6

Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius su žmona sulaukė šeimos pagausėjimo - jiems gimė dukra. ,,Vakar trys karaliai mums su Aiste Plūkaite - Sinkevičiene padovanojo dukrytę ir mes nuo šiol j...

Įkasta naujojo Jonavos miesto baseino statybos pradžią simbolizuojanti laiko kapsulė

Įkasta naujojo Jonavos miesto baseino statybos pradžią simbolizuojanti laiko kapsulė

Š. m. rugsėjo 2-ąją, Jonavos rajono savivaldybės administracija sudarė sutartį su konkursą laimėjusia UAB „Statybos ritmas“ dėl Jonavos miesto baseino statybos darbų. Tą dieną sutartį pasirašė savivaldybės admin...

Prezidentas: būtina siekti kolektyvinio imuniteto vasaros viduryje

Prezidentas: būtina siekti kolektyvinio imuniteto vasaros viduryje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį nuotoliniu būdu susitiko su Sveikatos ekspertų tarybos (SET) nariais, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentu, Jonavos rajono savivaldybės mer...

Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centrui – naujutėlaitis automobilis

Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centrui – naujutėlaitis automobilis

Šiandien, gruodžio 1-ąją, išpildyta seniai puoselėta svajonė - Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centrui, Kulvos bendruomeniniams vaikų namams perduotas naujutėlaitis automobilis Citroen Berlingo. ...

Laisvosios ekonominės zonos Lietuvoje: Kauno LEZ

Laisvosios ekonominės zonos Lietuvoje: Kauno LEZ

Laisvoji ekonominė zona, tai – ūkinei, komercinei ir finansinei veiklai skirta teritorija, kurioje įstatymu nustatytos ypatingos ekonominės ir teisinės ūkio subjektų funkcionavimo sąlygos, taip pat išvystyta...

Savivaldybių, kurias kirs „Rail Baltica“, merams pristatytas naujas projekto etapas bei naudos

Savivaldybių, kurias kirs „Rail Baltica“, merams pristatytas naujas projekto etapas bei naudos 1

Vilniuje LR Susisiekimo ministerijos kvietimu susitikti su „Rail Baltica“ projektą įgyvendinančių ir koordinuojančių įstaigų atstovais susirinko merai, kurių savivaldybėse bus tiesiamas „Rail Baltica“ geleži...

Koronavirusas pasiglemžė Jonavos mediko gyvybę

Koronavirusas pasiglemžė Jonavos mediko gyvybę 8

Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius pranešė liūdną žinią - koronavirusas pasiglemžė Jonavos mediko gyvybę. ,,Netekome gydytojo. Nuo COVID-19 viruso šį vakarą mirė VšĮ Jonavos...

Žeminantys politikų pasisakymai: kam galima apie juos pranešti?

Žeminantys politikų pasisakymai: kam galima apie juos pranešti?

Artėjant Seimo rinkimams, politikų elgesys bei pasisakymai stebimi tarsi su padidinamuoju stiklu. Nors Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ...

Istorinis vizitas Lietuvoje: Rukloje pirmą kartą lankosi Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas

Istorinis vizitas Lietuvoje: Rukloje pirmą kartą lankosi Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas 1

Kaip žinia, Lietuvoje pirmą kartą vieši Prancūzijos Respublikos Prezidentas  Emmanuelis Macronas su sutuoktine, o šiandien Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentai aplankė ir Rukloje tarnaujančius karius....

Keliaujantieji svetur raginami domėtis izoliacijos sąlygomis

Keliaujantieji svetur raginami domėtis izoliacijos sąlygomis

Lietuvoje išaugus sergamumui koronavirusu (COVID-19), Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina keliaujančiuosius į užsienio šalis pasidomėti apie valstybės, į kurią vykstama, tai...