Jonavos meras M. Sinkevičius bei kiti Kauno regiono merai susitiks su LR Prezidentu

Jonavos meras M. Sinkevičius bei kiti Kauno regiono merai susitiks su LR Prezidentu
LIE 17
2020-07-17 16:10 2020

LR Prezidento komunikacijos grupė praneša, kad Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį, liepos 21 d., dirbs Birštone, kur susitiks su turizmo sektoriaus atstovais bei su aštuoniais Kauno regiono merais, jų tarpe – ir Jonavos r. savivaldybės meru Mindaugu Sinkevičiumi. Taip pat plaukdamas su merais Nemunu aptars laivybos Nemuno aukštupyje plėtros iššūkius. Tai – jau tradiciniu tapęs kasmėnesinis Prezidento ir jo komandos persikėlimas visai darbo dienai į vis kitą Lietuvos regioną. 

Šalies vadovas su komanda Kauno regione daugiausia dėmesio skirs turizmo galimybėms, su regiono turizmo sektoriaus atstovais aptars turizmo situaciją Lietuvoje COVID-19 kontekste, turizmo aplinkos gerinimo aktualijas ir regionų patrauklumo didinimo perspektyvas.

Darbo dienos metu taip pat bus keliami aktualūs klausimai, susiję su savivaldybių savarankiškumo stiprinimu, korupcijos prevencija, viešaisiais pirkimais, ikimokyklinio ugdymo prieinamumu, aplinkosauga, kelių rekonstrukcija, vandentvarkos projektais, ir kiti.

Skelbiamoje Prezidento dienotvarkėje pranešama, kad tą dieną, 9.30 val. vyks susitikimas su Birštono ir Kauno miestų, Kauno, Jonavos, Raseinių, Prienų, Kėdainių ir Kaišiadorių rajonų merais šalies vadovas aptars ir kiekvienai savivaldybei, ir visam regionui rūpimas problemas. Po susitikimo, 12 val., numatomi Prezidento ir jo patarėjų komentarai žiniasklaidai.

14.15 val. Prezidentas kartu su merais bei Vidaus vandenų kelių direkcijos atstovu plauks laivu Nemunu, kur apžiūrės upės ruožą ir aptars keleivinės ir pramoginės laivybos skatinimo galimybes, Nemuno aukštupio valymo finansavimo klausimus.

15.30 val. susitikime su turizmo sektoriaus atstovais šalies vadovas su patarėjais diskutuos turizmo skatinimo regione klausimais.

Kauno regione pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankysis Nemajūnų dienos centre, kur domėsis paslaugų šeimai, socialinės rizikos vaikams, globėjams, neįgaliesiems, senyvo amžiaus asmenims plėtojimu regione. Taip pat pirmoji ponia susitiks su aktyvia Nemajūnų bendruomene, susipažins su jos veikla ir iššūkiais.

Lietuvos Respublikos Prezidentą ir jo komandą darbo dienų regionuose metu nuo šiol lydės Prezidento rūmuose įsikūrusio Valstybės pažinimo centro edukatoriai, kurie rengs užsiėmimus įvairaus amžiaus vaikams apie valstybę, pilietiškumą ir Prezidento instituciją.

Prezidento patarėjai savivaldybėse susitiks su savo kuruojamų sričių specialistais: globos centrų atstovais, vaiko teisių apsaugos teritoriniais skyriais, administracinio teismo atstovais, regiono policijos ir priešgaisrinės apsaugos pajėgų atstovais, švietimo skyrių ir neformaliojo vaikų švietimo srityje dirbančių NVO atstovais, savivaldybių administracijos direktoriais ir kt.

Atnaujinta 2020-07-17 18:18

Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius pateikia dokumentą, kurį liepos 3 d. išsiuntė Prezidentūrai atsakydamas į jų paklausimą kokiomis temomis norėtų pasisakyti. 

DĖL SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETŲ TEISINIO REGULIAVIMO TOBULINIMO

Lietuvos Respublikos fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstituciniu įstatymu (2014-11-06 Nr. XII-1289) buvo įgyvendinta Sutartis dėl stabilumo, koordinavimo ir valdysenos ekonominėje ir pinigų sąjungoje (toliau – Fiskalinė sutartis), o Lietuva prisiėmė įsipareigojimus planuoti valstybės biudžetą laikydamasi Fiskalinės sutarties nuostatų.

Fiskalinė sutartis  nustato privalomas fiskalines taisykles, tarp jų ir subalansuoto biudžeto taisyklę, kurias turi atitikti bendrasis valstybės biudžetas. Iš Fiskalinės sutarties Lietuvai nekyla įsipareigojimai įtvirtinti konkretų savivaldybių biudžetų planavimo mechanizmą, nes Fiskalinė sutartis šių klausimų nereguliuoja. Taigi, valstybė yra laisva pasirinkti priemones, kuriomis ji užtikrins iš Fiskalinės sutarties valstybės biudžetui kylančius reikalavimus. Atitinkamai, valstybė gali įtvirtinti bei keisti savivaldybių biudžetų planavimo teisinį reguliavimą tiek, kiek bendrasis valstybės biudžetas atitinka Fiskalinės sutarties reikalavimus. Įvairios Fiskalinės sutarties įsipareigojimus prisiėmusios šalys skirtingai reglamentuoja savivaldybių biudžetų sudarymo tvarkas ir taiko skirtingus savivaldybių skolinimosi ribojimus. Visgi, išnagrinėję kitų šalių praktikas neradome tokio sunkiai paaiškinamo savivaldybių skolinimosi ribojimo, koks yra taikomas Lietuvoje šiuo metu.

Lietuvoje šiuo metu pagrindiniai savivaldybių skolinimąsi ribojantys teisės aktai yra Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinis įstatymas, numatantis subalansuoto savivaldybių biudžeto reikalavimą ir Finansinių rodiklių įstatymas, kuris kiekvienais metais nustato savivaldybių skolinimosi limitus ir įtvirtina grynojo skolinimosi ribojimą. Būtent dėl grynojo skolinimosi ribojimo Lietuvos savivaldybės kasmet gali pasiskolinti tik tiek, kiek per metus grąžina jau turimų skolinių įsipareigojimų. Tokio ar panašaus grynojo skolinimosi ribojimo neradome nei vienoje šalyje. Toks ribojimas neatitinka ir savivaldybių lygiateisiškumo principų, nes vienos savivaldybės, kurios iki ribojimų drąsiai skolinosi bei šiuo metu kasmet grąžina reikšmingą prisiimtų įsipareigojimų sumą, ir toliau gali reikšmingai skolintis, tuo tarpu tos savivaldybės, kurios praeityje stengėsi turėti kuo mažiau skolinių įsipareigojimų, šiuo metu praktiškai visai neturi galimybės skolintis ir įgyvendinti investicinių projektų skolintomis lėšomis.

Lietuvos savivaldybės supranta Fiskalinės sutarties reikšmę ir svarbą, tačiau mano, kad iš šios sutarties kylantys įsipareigojimai bei ribojimai šiuo metu valstybei ir savivaldybėms tenka labai neproporcingomis dalimis. Valstybės raida neabejotinai priklauso ir nuo savivaldybių sėkmės, o savivaldybėms būtina turėti daugiau savarankiškumo ir įvairesnių bei paprastesnių įrankių investicinių projektų įgyvendinimui, todėl Lietuvos savivaldybės siekia bendradarbiaujant su valstybės institucijomis surasti būdų, nepažeidžiant Fiskalinės sutarties reikalavimų, savivaldybėms turėti daugiau skolinimosi galimybių, susijusių su visuomenei svarbių investicijų įgyvendinimu.

Pagal Prezidento komunikacijos grupės inf.

pixabay.com nuotrauka 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Rukloje tarnaujančius karius aplankys Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentai

Rukloje tarnaujančius karius aplankys Lietuvos ir Prancūzijos Prezidentai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė priims oficialaus vizito į Lietuvą atvyksiančią Prancūzijos pirmąją porą – Prezidentą Emmanuelį Macroną ir jo sutuoktinę Bri...

Apdovanoti "Išmaniojo miesto" kūrėjai

Apdovanoti "Išmaniojo miesto" kūrėjai

Šeštus metus vykstančio projekto „Išmanusis miestas“ nugalėtojais šiemet tapo Vilniaus Gedimino technikos universiteto RAA komanda, suprojektavusi Biržų miesto centrinėje dalyje esančią pramoninę teritoriją....

VTEK nutraukė tyrimą dėl mero M. Sinkevičiaus elgesio

VTEK nutraukė tyrimą dėl mero M. Sinkevičiaus elgesio

Primename, kad šiandien, rugsėjo 16 - osios dienos posėdyje, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK...

Siekiant paspartinti ėminių ištyrimą, bus reguliuojami jų srautai tarp laboratorijų

Siekiant paspartinti ėminių ištyrimą, bus reguliuojami jų srautai tarp laboratorijų

Tam, kad būtų pagreitintas ėminių, paimtų mobiliuosiuose punktuose, ištyrimas, į laboratorijas jie bus išskirstomi atsižvelgus į šių pajėgumus, t. y. nukreipiami į mažiausiai tuo me...

Pristatytas rajono savivaldybės logotipas ir atnaujinta svetainė, knygynas prekiaus Jonavos atributais

Pristatytas rajono savivaldybės logotipas ir atnaujinta svetainė, knygynas prekiaus Jonavos atributais

Šiandien, rugsėjo 7 d., Jonavos rajono savivaldybės administracija pristatė Jonavos logotipą ir atnaujintą savivaldybės interneto svetainę www.jonava.lt ...

Savivaldybės ragina apsaugoti gydytojus priemonėmis ir testavimu, o ne draudimais dirbti keliose įstaigose

Savivaldybės ragina apsaugoti gydytojus priemonėmis ir testavimu, o ne draudimais dirbti keliose įstaigose

Jei bus priimtas sprendimas uždrausti medikams dirbti keliose įstaigose, vidutinių ir mažesnių šalies rajonų gyventojai praktiškai liks be sveikatos priežiūros paslaugų. Tam, kad taip neatsitiktų, tereikia u...

Įteikti apdovanojimai Kauno regiono medikams - jų tarpe ir jonaviečiams

Įteikti apdovanojimai Kauno regiono medikams - jų tarpe ir jonaviečiams

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose pirmadienį apdovanoti Kauno regiono medikai, kurių pastangos padėjo suvaldyti koronaviruso (COVID-19) pandemiją. Dėkodamas už pasiaukojantį da...

Ekonominės raidos scenarijus: tikimasi laipsniško Lietuvos ekonomikos atsigavimo

Ekonominės raidos scenarijus: tikimasi laipsniško Lietuvos ekonomikos atsigavimo

Naujausi statistiniai duomenys leidžia tikėtis, kad Lietuvos ekonomikos nuosmukio dėl COVID-19 pandemijos žemiausias taškas buvo pasiektas balandį, o antrąjį šių metų pusmetį, nebelikus ekonominės  veiklos  ...

Kėdainių "Spiečiuje" konsultuojasi Jonava ir Kaunas

Kėdainių "Spiečiuje" konsultuojasi Jonava ir Kaunas

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ieško geriausių būdų, kaip padėti ir skatinti verslą. Tuo tikslu jis susitiko su jau devynis mėnesius rajone veikiančio bendradarbystės centro „Spiečius“...

Savivaldybių, kurias kirs „Rail Baltica“, merams pristatytas naujas projekto etapas bei naudos

Savivaldybių, kurias kirs „Rail Baltica“, merams pristatytas naujas projekto etapas bei naudos 1

Vilniuje LR Susisiekimo ministerijos kvietimu susitikti su „Rail Baltica“ projektą įgyvendinančių ir koordinuojančių įstaigų atstovais susirinko merai, kurių savivaldybėse bus tiesiamas „Rail Baltica“ geleži...

Prisiekė ekonomikos ir inovacijų ministras R. Sinkevičius

Prisiekė ekonomikos ir inovacijų ministras R. Sinkevičius

Šiandien Seimo posėdyje prisiekė naujasis ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius. Priesaiką priėmė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis....

Žeminantys politikų pasisakymai: kam galima apie juos pranešti?

Žeminantys politikų pasisakymai: kam galima apie juos pranešti?

Artėjant Seimo rinkimams, politikų elgesys bei pasisakymai stebimi tarsi su padidinamuoju stiklu. Nors Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba ...

Policija intensyviai ruošiasi artėjančiam vasaros sezonui, pirmą kartą policijai talkins ir šauliai

Policija intensyviai ruošiasi artėjančiam vasaros sezonui, pirmą kartą policijai talkins ir šauliai

Artėjantis vasaros sezonas – iššūkis, kuriam intensyviai ruošiasi ir policija. Įvairios apklausos rodo, kad net 43 proc. tautiečių šiemet planuoja atostogauti Lietuvoje pajūryje, kituose kurortiniuose šalies...

Jonavos kandidatai į seimą - iš arčiau: turimas turtas, piniginės lėšos, išsilavinimas

Jonavos kandidatai į seimą - iš arčiau: turimas turtas, piniginės lėšos, išsilavinimas

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė registruotų kandidatais į Seimo narius asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas...

Savivaldybės ragina tobulinti viešųjų pirkimų sistemą

Savivaldybės ragina tobulinti viešųjų pirkimų sistemą

Viešųjų pirkimų sistema turėtų užtikrinti skaidrumą ir sklandų darbų vykdymą, o ne būti trukdžiu vykdant įvairią veiklą ir projektus. Tokią nuomonę suformavo savivaldybės, pateikdamos Vyriausybei net 20 siūl...

Mero šeimą sausį „aplankys gandrai“

Mero šeimą sausį „aplankys gandrai“ 5

Rodos, visai neseniai, Jonavos rajono savivaldybės mero Mindaugo Sinkevičiaus ir jo žmonos Aistės šeimą „aplankė pirmieji gandrai“, kai šiandien pranešame kitą žinią – jau 2021 -ųjų metų sausį sutuoktiniai s...