Jonavos pedagogai solidarizuojasi, bet nestreikuoja

Jonavos pedagogai solidarizuojasi, bet nestreikuoja
LAP 14
2018-11-14 13:58 2018

Dėl rugsėjį įsigaliojusios mokytojų algų skaičiavimo tvarkos nuo pirmadienio šalyje streiką paskelbusios apie 70 - 80 mokyklų ir šis skaičius vis didėja. LR Švietimo ir mokslo ministerija skelbia, kad nuo šių mokslų metų atlyginimai augo 70 proc. Lietuvos mokytojų. Vidutinis mokytojų atlyginimas augo visose savivaldybėse, vidutiniškai 14 procentų. Tačiau Lietuvos mokytojai nelinkę manyti, kad nauja sistema yra „teisinga“ jų atžvilgiu, atsiliepia į profsąjungų kvietimą skelbti streikus bei stabdo ugdymosi procesą.

Streikuojančių ugdymo įstaigų sąraše nerasime Jonavos rajono. Anot pradinio ugdymo įstaigos vadovės,  Jonavos pedagogai solidarizuojasi, bet nestreikuoja.

Mūsų mokyklos pedagogai pasisako už tai, kad vaikai turi būti ugdomi, nes dėl mūsų, suaugusių žmonių problemų, vaikai neturi nukentėti. 

„Žaizdų daug, streikuojantiems pedagogams tikrai pritariame, nes šioje reformoje yra ir gerų, ir blogų, taisytinų dalykų ir kol kas dar neįsitikinom kaip jie veikia. Tam reikia laiko ir kantrybės. Kodėl mes nestreikuojam?

Pirmiausia, juk mes prisiimam atsakomybę už vaikus, kuriuos mums patikėjo tėvai. Įsivaizduokim,  ugdymo procesas sustoja  – 300 vaikų kažkur turėtų „nugarmėti“ – kur dingsta vaikų saugumas, kaip elgtis tėvams, kurie visą dieną dirba. Aš kaip mokyklos vadovas pasirašiau sutartį su tėvais, o sutartyje nėra tokio punkto apie streiką ir nevykstančias pamokas. Mūsų mokyklos pedagogai pasisako už tai, kad vaikai turi būti ugdomi, nes dėl mūsų, suaugusių žmonių problemų, vaikai neturi nukentėti. Mes pasirinkom darbą ir atsakomybę prieš vaikus ir jų tėvus.

Antra, mes daug diskutavom ir diskutuosim dėl etatinio modelio ir darbo užmokesčio, tačiau manome, kad pokyčių bus ne vienas ir ne du. Šiuo atveju, mūsų mokyklos mokytojų darbo užmokestis nėra kritiškai sumažėjęs ar padidėjęs, tačiau manome, kad reikėjo surasti paprastesnius mechanizmus, jog nebūtų tiek dėlionių ir neaiškumų. Be to mokytojas, labai intensyviai dirbantis žmogus, kuris nesako, jog baigėsi darbo valandos ir prieš nosį uždaro duris, būna įvairių situacijų, todėl įsikabinti į etatinį darbo modelį nėra tikslinga“, - sako Jonavos Panerio pradinės mokyklos direktorė Ona Šukienė.

Vyresnių mokinių ugdymo įstaigų vadovai teigia, jog mintimis pedagogų streikui pritaria, mato, jog ministerija nesiskaito su pedagogais, net 5 ar 6 Lietuvoje veikiančios švietimiečių profsąjungos nesuderina veiksmų tarpusavyje, tačiau Jonavos mokyklos ugdymo proceso nestabdo, streiko neskelbia.

Pagal seną tvarką mokytojai uždirbo daugiau, o dabar matom, kad ministerija nesiskaito su mokytojais. 

„Nėra taip gerai, kaip sako ministerija. Pagal seną tvarką mokytojai uždirbo daugiau, o dabar matom, kad ministerija nesiskaito su mokytojais. Mintimis streikuojančius pedagogus palaikome, tačiau savo mokykloje nestreikuojam. Mūsų rajone situacija nėra labai prasta – darbo santykiai sutvarkyti, darbo sutartys yra, atlyginimai nevėluoja, mūsų mokykloje situacija po naujo modelio įvedimo nei pablogėjo, nei pagerėjo“, - sako R.Samulevičiaus progimnazijos direktorius Artūras Jagelavičius. 

LR Švietimo ir mokslo ministerija skelbia, kad šiemet, pirmuoju etatinio darbo apmokėjimo įvedimo etapu, papildomai mokytojų atlyginimams skirta 17,4 mln. eurų, kitąmet papildomai numatyta dar 49 mln.

 

 

Panašūs straipsniai

J.Miščiukaitės meno mokykla iškilmingai atsisveikino su savo absolventais

J.Miščiukaitės meno mokykla iškilmingai atsisveikino su savo absolventais

Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla šiandien visą dieną skyrė 2018-2019 mokslo metų absolventams, pakviesdami  juos, jų mokytojus, tėvelius, močiutes ir senelius į šventę „Yra šalis, kur meno mokykla vadin...

„Ratilėlio“ trauka nesilpnėja

„Ratilėlio“ trauka nesilpnėja

Legendinė „Kepurinė“, kuria prasidėjo Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos tautinės muzikos ir šokių ansamblio „Ratilėlis“ 20-čio koncertas „Mes išliksim jauni jauni – kaip visa Lietuva“, suvirpino ne vien...