Jonavos politikai ir tarnautojai – pirmųjų sporto žaidynių nugalėtojai

Jonavos politikai ir tarnautojai – pirmųjų sporto žaidynių nugalėtojai
RGS 30
2017-09-30 21:09 2017

Šeštadienį Jonavos sporto arenoje vėl šurmuliavo sportą mėgėjai. Dar visai neseniai vis dar prisimenamos Lietuvos seniūnijų finalinių varžybų peripetijos, o jau į Jonavą sugūžėjo kitokio rango sportininkai. Šįkart vyko I-osios Kauno regiono savivaldybių administracijų darbuotojų ir politikų sporto žaidynės.

 Pirmą kartą rengiamose žaidynėse turėjo dalyvauti tarnautojai ir politikai iš visų aštuonių Kauno regiono savivaldybių: Jonavos, Birštono, Raseinių, Kėdainių, Kaišiadorių, Prienų, Kauno ir Kauno rajono. Visgi, į jas neatvyko Kauno ir Prienų sporto entuziastai. Savivaldybių atstovai rungėsi stalo teniso, krepšinio 3x3, tinklinio (3x3) aikštelėse, estafetės, figūrinio važiavimo dviračiu ir smiginio rungtyse. Šias varžybas pravedė partneriai – Kūno kultūros ir sporto centras. Žaidynių tikslas – didinti Kauno regiono savivaldybių administracijų darbuotojų ir politikų fizinį aktyvumą, skatinti juos sportuoti, mankštintis, stiprinti sveikatą.

“Šių žaidynių idėja gimė  praėjusiais metais ir tikrai ne kabinetuose. Pernai mes turėjome judėjimą “Olimpinis žiedas, olimpiniu ritmu”. Čia svarbiausia dalyvauti, o ne – laimėti. Baigiamajame renginyje buvo išvystyta mintis, kad reikėtų sveikatą stiprinančiam regionui pajudėti, ne vien tiktai sėdėti savo darbo kėdėje, bet  ir pasportuoti pajudėti, kad būtume sveikesni. Taip gimė idėja atgaivinti apskrities sporto žaidynes tarp savivaldybių darbuotojų, - apie šių žaidynių atsiradimą kalbėjo VšĮ “Kauno regiono plėtros agentūros” direktorė Lina Misiukevičienė. – Svarbiausia buvo tai, kad į žaidynes atvyktų ne profesionalūs sportininkai, todėl įtraukos ir pačios populiariausios rungtynes ar šakos, kaip krepšinis, tinklinis, stalo tenisas.

„Dirbome su visų savivaldybių sporto specialistais, kurie dirba administracijose arba sporto centrų direktoriais ir buvome kelis kartus susirinkę, planavę veiklą šiems metams. Viena iš veikų kaip tik buvo suplanuota savivaldybių administracijų ir politikų sporto žaidynės. Kadangi Jonava turi labai gražią naują sporto areną, tai ir pakvietė pirmąsias tokia varžybas surengti būtent joje. Mes tuo labai džiaugiamės ir ateityje planuojame, kad rotaciniu būdu  keistis – kuri komanda šiemet laimės žaidynes ir iškels pereinamąją taurę, ta ir organizuos žaidynes jau savo savivaldybėje“, - organizacinį darbą pristatė šios agentūros projektų vadovė Elena Toločkaitė.

Tuoj po atidarymo ceremonijos, šešių savivaldybių atstovai puolė į savo rungtis. Pirmiausia buvo galima stebėti trys prieš trys krepšinio ir tinklinio varžybas, į komandinę įskaitą taškus rinko ir stalo teniso mėgėjai. Tarp šių šešių savivaldybių pirmieji pasireiškė Jonavos stalo teniso mėgėjai. Prie žaliųjų stalų labai sėkmingai rungtyniavo mero pavaduotojas Erlandas Andrejevas bei „Sodros“ Jonavos skyriaus vadovė bei Tarybos narė Alina Batulevičienė. Šie varžėsi asmeninėje rungtyje, bet kiekviena pergalė taškus nešė į komandinį kraitį. Šis dvejetas nesugebėjo atsilaikyti tik Raseinių komandai, kurie tapo nugalėtojais ir užėmė antrąją vietą.

Tačiau šie sporto mėgėjai save išmėgino smiginio rungtyje ir atsigriebė su kaupu. Ant kulnų taiklumu lipo Kėdainių politikai ar savivaldybės administracijos darbuotojai, bet jonaviečiai surinko 752 tašus ir dvidešimt keturiais aplenkę savo varžovus, tapo šios rungties pajėgiausiais.

Nuo šio dvejeto stengėsi neatsilikti ir krepšinio mėgėjai. Jonavos komanda buvo gan pajėgi, nes kai komandos nariai kamuolį laiko tikrai ne pirmą kartą. Ne vienas žaidėjas rungtyniauja ir mėgėjų krepšinio lygoje. Į pergales užtikrintai vedė savivaldybėje dirbantis teisės ir personalo skyriaus vadovas  Justas Budriūnas, miesto seniūnas Povilas Beišys, viešosios tvarkos skyriaus vyresnysis specialistas Deividas Klovas bei administracijos buhalteris Rimvydas Pačkauskas. Šis aikštelėje besikeičiantis ketvertas 4:6 turėjo pripažinti kaišiadoriškių pranašumą. Visose kitose rungtynėse Jonavos komanda šventė pergales, tačiau pasirodo, tokiais pat rezultatais varžybas baigė tie patys kaišiadoriškiai bei raseiniškiai. Buvo skaičiuojam tarpusavio rezultatai ir čia palankesnis skaičiavimas buvo Raseinių komandai. Jonavos ekipa užėmė antrąją vietą.

Labai svarų indėlį į komandinius rezultatus įnešė tinklininkai. Jonavos komanda (viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistė Aira Kaunienė, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Jolita Gečiauskienė, statybos ir remonto skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas bei Žeimių seniūnijos seniūnas Fautas Pilipavičius nerado priešnuodžių tik Kaišiadorių tinklinio mėgėjams, bet tai nesutrukdė užtikrintai tapti nugalėtojais.

Po praėjusių komandinių rungčių, optimistinės nuotaikos toliau vyravo Jonavos komandos stovykloje. Po sekančios rungties buvo galima pagalvoti apie galutinę sėkmę. Estafetės rungtyje dalyviai turėjo nuo starto linijos pribėgti iki futbolo kamuolio ir jį pataikyti į didelį smiginio taikinį. Kamuolys tiesiog lipo prie taikinio, o toje vietoje buvo ir taškų kiekis. Jonavos komandą sudarė viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistė Raminta Paplonskienė, remonto ir statybos skyriaus vyr. specialistė Eglė Pinkevičienė ir šio skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas bei jau minėtas buhalteris Rimvydas Pačkauskas. Kauno rajono sporto mėgėjai surado raktą į šios rungties pergalę, o jonaviečiai lygiai buvo už jų – antroje vietoje.

Prizinių vietų komplektą užbaigė figūrinio važiavimo dviračiu dalyviai. Šioje rungtyje prie pergalių galėjo prisidėti ir administracijos direktorius Valdas Majauskas bei du viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistai: Sandra Rusonienė, Aira Kaunienė bei viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistas  Deividas Kovas. Šis ketvertas užsidirbo vieną tašką, t. y. iškovojo pirmąją vietą, nes organizatoriai už pirmąją vietą skyrė 1 tšk., už antrąją – 3 taškus ir t. t.  

„Sudalyvavau taip vadinamoje merų estafetėje. Nors ir buvai priešpaskutinis, bet ne - paskutinis. Variau didelį treniruočių kamuolį ir mečiau į improvizuotą krepšį, į batutą. Sekėsi gerai,  bet šiuo metu tokiu sportu neužsiimu, tačiau pradėjau lankyti sporto klubą. Po truputį atgaunu fizinę formą ir manau, kad vėliau bus galima pereiti į kitas sporto rūšis, - tuoj po sportiškiausio vadovo rungties kalbėjo rajono meras Eugenijus Sabutis. – Mano manymu tokios varžybos reikalingos ne tik tai tam, kad kaip varžybos ir kaip praleisti laiką. Jos reikalingos tam, kad žmonės iš įvairių savivaldybių kartu pabūtu ir nebūtinai susipažintų, tiesiog pamatytų, kad mes vieni nuo kitų nelabai skiriamės, ir kad lygiai taip pat, kaip ir bet kokie žmonės, net tik dirbame kažkokį savo darbą, tačiau laisvalaikiu turime ir kitų pomėgių ir mėgstame pasportuoti. Savo pavyzdžiu, gal merai ar vicemerai, gal direktoriai ar kiti specialistai, užkrėsime ir kitus žmones, kurie pagalvos, ar kodėl nepasportavus“.

Šiose sportiškiausio vadovo rungtyje save išmėgino tik du merai. Be jonaviečio, varžėsi Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius. Tačiau nei vienas ant prizininkų pakylos nelipo. Nugalėtoju tapo Kaišiadorių administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Vaicekauskas, antrąją vietą užėmė Kauno rajono mero pavaduotojas, trečia ant prizininkų pakylos lipo Kėdainių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis.

Varžybų organizatoriai dėkingi atidarymo metu savo menines programas pristačiusiai Jonavos Senamiesčio gimnazijos šokių studijai „Juventa“ (vadovė Vilma Širkaitė) bei sporto klubui „Aero Gym“ (vadovė Jolanta Abramavičienė).

Po varžybų vienas po kito ant prizininkų pakylos lipo atskirų sporto šakų ir rungtynių nugalėtojais bei prizininkai. Labai jau dažni veidai ant jų buvo Jonavos politikai, savivaldybės darbuotojai. Susumavus visų rungčių rezultatus paaiškėjo, kad tokios žaidynės vėl turės grįžti į Jonavą, nes Jonavos komanda, surinkusi 20 taškų tapo žaidynių nugalėtoja. Jai atiteko ne tik atminimo, bet ir pereinamoji taurė. Ant antrosios vietos laiptelio užlipo būrys Raseinių savivaldybės darbuotojų ir politikų (35 taškai), o trečioji vieta atiteko Kaišiadorių komandai (42 taškai).

 

 

Panašūs straipsniai

Mažųjų žaidynės: aktyvūs vaikai – sveika visuomenė

Mažųjų žaidynės: aktyvūs vaikai – sveika visuomenė

„Ikimokyklinio amžiaus vaikams svarbu išbandyti kuo daugiau sportinių veiklų“, – sakė paplūdimio tinklininkė Vytenė Vitkauskaitė. Viena geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkių savaitgalį dalyvavo pirmajame šį...

JKKSC kviečia į Sporto būrelių mugę

JKKSC kviečia į Sporto būrelių mugę

Šiandien vykusiame Jonavos kūno kultūros ir sporto centro (JKKSC) Trenerių tarybos posėdyje buvo sutarta dėl sporto būrelių mugės organizavimo rugsėjo 5 dieną 18 val. Jonavos sporto arenoje ir miesto centriniame...

Antrasis respublikinis šiuolaikinių šokių čempionatas „Šokių gatvė 2019“

Antrasis respublikinis šiuolaikinių šokių čempionatas „Šokių gatvė 2019“

Pirmą kartą respublikinis šiuolaikinių šokių čempionatas „Šokių gatvė“ Jonavoje surengtas 2018 m. kovo mėnesį. Prieš metus vykusiame konkurse scenoje savo talentus demonstravo daugiau nei puse tūkstančio šokėjų....

Darnaus judumo savaitės renginiai Jonavoje

Darnaus judumo savaitės renginiai Jonavoje

Rugsėjo 16-22 dienomis visoje Europoje vyks darnaus judumo savaitė. Šis renginys ragina atsisakyti automobilių ir prisiminti kitus alternatyvius judėjimo būdus, tausojant aplinką ir stiprinant savo asmeninę savi...

Sveikatos apsaugos ministras A.Veryga mėgo „Drasūs, stiprūs vikrūs“, jo vaikai renkasi kitokį sportą

Sveikatos apsaugos ministras A.Veryga mėgo „Drasūs, stiprūs vikrūs“, jo vaikai renkasi kitokį sportą

„Tokie projektai – kelias į sveikesnę visuomenę“, - sakė Lietuvos mažųjų žaidynių festivalyje apsilankęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Trečiajame iš keturių finalinių renginių šėlo daugiau nei p...

Jonavietis Natas Stupak ir vėl kyla ant nugalėtojų pakylos

Jonavietis Natas Stupak ir vėl kyla ant nugalėtojų pakylos

Savaitgalį Odesos mieste įvyko „Ukrainos Kudo čempionatas 2019“. Atstovauti Lietuvą vyko sporto klubas "Cunamis", Kovos menų centras (KMC) "Grizlis" ir "Tonusas". Nepaisant to, kad šiame tarptautiniame r...

Kamuolio diena 2019 „Bitutėje“

Kamuolio diena 2019 „Bitutėje“

Vienas iš pirmųjų vaikų žaislų dažniausiai būna kamuolys. Vaikai kamuolį ridena, nešioja, spardo, mėto, žaisdami ne tik susipažįsta su įvairiomis kamuolių ypatybėmis, bet ir ima domėtis sporto šakomis, kuriose ž...

„Jonavos taurė – 2019” - daugiau nei 360 porų iš įvairiausių šalies bei užsienio kampelių

„Jonavos taurė – 2019” - daugiau nei 360 porų iš įvairiausių šalies bei užsienio kampelių

Šį savaitgalį Jonavos Sporto arenoje vyko Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybos „Jonavos taurė-2019“. Jonava turi gilias sportinių šokių varžybų rengimo tradicijas. Kiekvienos klubo „Vėtra“  rengiam...

Jonavoje krepšinio patirties semiasi jaunieji talentai iš Švedijos

Jonavoje krepšinio patirties semiasi jaunieji talentai iš Švedijos

Jonavoje jau trečią dieną vieši jaunųjų krepšinio talentų komanda iš valstybės, kurioje krepšinis toli gražu nėra pati populiariausia sporto šaka. Iš Švedijos sostinės Stokholmo atvykę keturiolikmečiai krepšinin...

Darnaus judumo savaitės starte – orientacinės varžybos

Darnaus judumo savaitės starte – orientacinės varžybos

Jonavos kūno kultūros ir sporto centras (JKKSC) bendradarbiaudamas su Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru (JVSB) organizuoja Europos darnaus judumo savaitę. Visame senajame žemyne ši akcij...

Įsibėgėja pasirengimas Lietuvoje vyksiančiam 2020 m. pasaulio salės futbolo čempionatui

Įsibėgėja pasirengimas Lietuvoje vyksiančiam 2020 m. pasaulio salės futbolo čempionatui

Vyksta pasirengimo darbai Lietuvoje organizuojamam 2020 metų pasaulio salės futbolo čempionatui. Kitų metų rugsėjo 12 – spalio 4 d. Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos arenose geriausios salės futbolo rinktinės rungsis...

Sekmadienį baigėsi teniso turnyras Jonavos garbės piliečio taurei laimėti

Sekmadienį baigėsi teniso turnyras Jonavos garbės piliečio taurei laimėti

Sekmadienį baigėsi teniso turnyras Jonavos garbės piliečio Jono Sirvydžio taurei laimėti. Šiose varžybose panoro dalyvauti 11 šios sporto šakos entuziastų. Šias taurės varžybas po metų pertraukos laimėjo Arūnas ...

„Sintek-Jonava“ nepavijo susitikimo pabaigoje nutolusių „Telšių“

„Sintek-Jonava“ nepavijo susitikimo pabaigoje nutolusių „Telšių“

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate pralaimėjimą pirmose ketvirtfinalio rungtynėse patyrė Jonavos „Sintek-Jonava“ krepšininkai išvykoje 74:80 (16:27, 23:16, 18:17, 20:17) pralaimėjo „Telšių“ klubui. ...

Velykinis turnyras Žeimiuose

Velykinis turnyras Žeimiuose

Žeimių  mokyklos-daugiafunkcio centro stadione vyko futbolo varžybos. Į mokyklos stadioną susirinkę  mokiniai, jų tėvai, bendruomenės atstovai susiskirstė į tris komandas ir sužaidė ratų sistema 3 rungtynes.  ...

Nyderlandų futbolo žvaigždės apsilankė Rukloje ir Jonavoje

Nyderlandų futbolo žvaigždės apsilankė Rukloje ir Jonavoje

Nyderlandų futbolo legenda Aronas Winteris Rukloje sėdo į karinį visureigį, iš jo žengė ant žaliosios vejos Jonavoje. Nyderlandų ambasados Lietuvoje iniciatyva kartu su NATO priešakinių pajėgų batalionu ...

Traumą išsigydęs M. Voronko varžovui neapykantos nejaučia

Traumą išsigydęs M. Voronko varžovui neapykantos nejaučia

Artimiausiu metu „Jonavos“ rungtynėse vėl turėtume išvysti Matą Voronko, sezono pradžioje patyrusį pėdos lūžį. Nesėkmė gynėją ištiko I lygos 3 turo rungtynėse svečiuose su „Vilniaus“ ekipa. Nors...