Jonavos politikai ir tarnautojai – pirmųjų sporto žaidynių nugalėtojai

Jonavos politikai ir tarnautojai – pirmųjų sporto žaidynių nugalėtojai
RGS 30
2017-09-30 21:09 2017

Šeštadienį Jonavos sporto arenoje vėl šurmuliavo sportą mėgėjai. Dar visai neseniai vis dar prisimenamos Lietuvos seniūnijų finalinių varžybų peripetijos, o jau į Jonavą sugūžėjo kitokio rango sportininkai. Šįkart vyko I-osios Kauno regiono savivaldybių administracijų darbuotojų ir politikų sporto žaidynės.

 Pirmą kartą rengiamose žaidynėse turėjo dalyvauti tarnautojai ir politikai iš visų aštuonių Kauno regiono savivaldybių: Jonavos, Birštono, Raseinių, Kėdainių, Kaišiadorių, Prienų, Kauno ir Kauno rajono. Visgi, į jas neatvyko Kauno ir Prienų sporto entuziastai. Savivaldybių atstovai rungėsi stalo teniso, krepšinio 3x3, tinklinio (3x3) aikštelėse, estafetės, figūrinio važiavimo dviračiu ir smiginio rungtyse. Šias varžybas pravedė partneriai – Kūno kultūros ir sporto centras. Žaidynių tikslas – didinti Kauno regiono savivaldybių administracijų darbuotojų ir politikų fizinį aktyvumą, skatinti juos sportuoti, mankštintis, stiprinti sveikatą.

“Šių žaidynių idėja gimė  praėjusiais metais ir tikrai ne kabinetuose. Pernai mes turėjome judėjimą “Olimpinis žiedas, olimpiniu ritmu”. Čia svarbiausia dalyvauti, o ne – laimėti. Baigiamajame renginyje buvo išvystyta mintis, kad reikėtų sveikatą stiprinančiam regionui pajudėti, ne vien tiktai sėdėti savo darbo kėdėje, bet  ir pasportuoti pajudėti, kad būtume sveikesni. Taip gimė idėja atgaivinti apskrities sporto žaidynes tarp savivaldybių darbuotojų, - apie šių žaidynių atsiradimą kalbėjo VšĮ “Kauno regiono plėtros agentūros” direktorė Lina Misiukevičienė. – Svarbiausia buvo tai, kad į žaidynes atvyktų ne profesionalūs sportininkai, todėl įtraukos ir pačios populiariausios rungtynes ar šakos, kaip krepšinis, tinklinis, stalo tenisas.

„Dirbome su visų savivaldybių sporto specialistais, kurie dirba administracijose arba sporto centrų direktoriais ir buvome kelis kartus susirinkę, planavę veiklą šiems metams. Viena iš veikų kaip tik buvo suplanuota savivaldybių administracijų ir politikų sporto žaidynės. Kadangi Jonava turi labai gražią naują sporto areną, tai ir pakvietė pirmąsias tokia varžybas surengti būtent joje. Mes tuo labai džiaugiamės ir ateityje planuojame, kad rotaciniu būdu  keistis – kuri komanda šiemet laimės žaidynes ir iškels pereinamąją taurę, ta ir organizuos žaidynes jau savo savivaldybėje“, - organizacinį darbą pristatė šios agentūros projektų vadovė Elena Toločkaitė.

Tuoj po atidarymo ceremonijos, šešių savivaldybių atstovai puolė į savo rungtis. Pirmiausia buvo galima stebėti trys prieš trys krepšinio ir tinklinio varžybas, į komandinę įskaitą taškus rinko ir stalo teniso mėgėjai. Tarp šių šešių savivaldybių pirmieji pasireiškė Jonavos stalo teniso mėgėjai. Prie žaliųjų stalų labai sėkmingai rungtyniavo mero pavaduotojas Erlandas Andrejevas bei „Sodros“ Jonavos skyriaus vadovė bei Tarybos narė Alina Batulevičienė. Šie varžėsi asmeninėje rungtyje, bet kiekviena pergalė taškus nešė į komandinį kraitį. Šis dvejetas nesugebėjo atsilaikyti tik Raseinių komandai, kurie tapo nugalėtojais ir užėmė antrąją vietą.

Tačiau šie sporto mėgėjai save išmėgino smiginio rungtyje ir atsigriebė su kaupu. Ant kulnų taiklumu lipo Kėdainių politikai ar savivaldybės administracijos darbuotojai, bet jonaviečiai surinko 752 tašus ir dvidešimt keturiais aplenkę savo varžovus, tapo šios rungties pajėgiausiais.

Nuo šio dvejeto stengėsi neatsilikti ir krepšinio mėgėjai. Jonavos komanda buvo gan pajėgi, nes kai komandos nariai kamuolį laiko tikrai ne pirmą kartą. Ne vienas žaidėjas rungtyniauja ir mėgėjų krepšinio lygoje. Į pergales užtikrintai vedė savivaldybėje dirbantis teisės ir personalo skyriaus vadovas  Justas Budriūnas, miesto seniūnas Povilas Beišys, viešosios tvarkos skyriaus vyresnysis specialistas Deividas Klovas bei administracijos buhalteris Rimvydas Pačkauskas. Šis aikštelėje besikeičiantis ketvertas 4:6 turėjo pripažinti kaišiadoriškių pranašumą. Visose kitose rungtynėse Jonavos komanda šventė pergales, tačiau pasirodo, tokiais pat rezultatais varžybas baigė tie patys kaišiadoriškiai bei raseiniškiai. Buvo skaičiuojam tarpusavio rezultatai ir čia palankesnis skaičiavimas buvo Raseinių komandai. Jonavos ekipa užėmė antrąją vietą.

Labai svarų indėlį į komandinius rezultatus įnešė tinklininkai. Jonavos komanda (viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistė Aira Kaunienė, švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Jolita Gečiauskienė, statybos ir remonto skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas bei Žeimių seniūnijos seniūnas Fautas Pilipavičius nerado priešnuodžių tik Kaišiadorių tinklinio mėgėjams, bet tai nesutrukdė užtikrintai tapti nugalėtojais.

Po praėjusių komandinių rungčių, optimistinės nuotaikos toliau vyravo Jonavos komandos stovykloje. Po sekančios rungties buvo galima pagalvoti apie galutinę sėkmę. Estafetės rungtyje dalyviai turėjo nuo starto linijos pribėgti iki futbolo kamuolio ir jį pataikyti į didelį smiginio taikinį. Kamuolys tiesiog lipo prie taikinio, o toje vietoje buvo ir taškų kiekis. Jonavos komandą sudarė viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistė Raminta Paplonskienė, remonto ir statybos skyriaus vyr. specialistė Eglė Pinkevičienė ir šio skyriaus vedėjas Mantas Petrauskas bei jau minėtas buhalteris Rimvydas Pačkauskas. Kauno rajono sporto mėgėjai surado raktą į šios rungties pergalę, o jonaviečiai lygiai buvo už jų – antroje vietoje.

Prizinių vietų komplektą užbaigė figūrinio važiavimo dviračiu dalyviai. Šioje rungtyje prie pergalių galėjo prisidėti ir administracijos direktorius Valdas Majauskas bei du viešųjų pirkimų skyriaus vyr. specialistai: Sandra Rusonienė, Aira Kaunienė bei viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistas  Deividas Kovas. Šis ketvertas užsidirbo vieną tašką, t. y. iškovojo pirmąją vietą, nes organizatoriai už pirmąją vietą skyrė 1 tšk., už antrąją – 3 taškus ir t. t.  

„Sudalyvavau taip vadinamoje merų estafetėje. Nors ir buvai priešpaskutinis, bet ne - paskutinis. Variau didelį treniruočių kamuolį ir mečiau į improvizuotą krepšį, į batutą. Sekėsi gerai,  bet šiuo metu tokiu sportu neužsiimu, tačiau pradėjau lankyti sporto klubą. Po truputį atgaunu fizinę formą ir manau, kad vėliau bus galima pereiti į kitas sporto rūšis, - tuoj po sportiškiausio vadovo rungties kalbėjo rajono meras Eugenijus Sabutis. – Mano manymu tokios varžybos reikalingos ne tik tai tam, kad kaip varžybos ir kaip praleisti laiką. Jos reikalingos tam, kad žmonės iš įvairių savivaldybių kartu pabūtu ir nebūtinai susipažintų, tiesiog pamatytų, kad mes vieni nuo kitų nelabai skiriamės, ir kad lygiai taip pat, kaip ir bet kokie žmonės, net tik dirbame kažkokį savo darbą, tačiau laisvalaikiu turime ir kitų pomėgių ir mėgstame pasportuoti. Savo pavyzdžiu, gal merai ar vicemerai, gal direktoriai ar kiti specialistai, užkrėsime ir kitus žmones, kurie pagalvos, ar kodėl nepasportavus“.

Šiose sportiškiausio vadovo rungtyje save išmėgino tik du merai. Be jonaviečio, varžėsi Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius. Tačiau nei vienas ant prizininkų pakylos nelipo. Nugalėtoju tapo Kaišiadorių administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Vaicekauskas, antrąją vietą užėmė Kauno rajono mero pavaduotojas, trečia ant prizininkų pakylos lipo Kėdainių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis.

Varžybų organizatoriai dėkingi atidarymo metu savo menines programas pristačiusiai Jonavos Senamiesčio gimnazijos šokių studijai „Juventa“ (vadovė Vilma Širkaitė) bei sporto klubui „Aero Gym“ (vadovė Jolanta Abramavičienė).

Po varžybų vienas po kito ant prizininkų pakylos lipo atskirų sporto šakų ir rungtynių nugalėtojais bei prizininkai. Labai jau dažni veidai ant jų buvo Jonavos politikai, savivaldybės darbuotojai. Susumavus visų rungčių rezultatus paaiškėjo, kad tokios žaidynės vėl turės grįžti į Jonavą, nes Jonavos komanda, surinkusi 20 taškų tapo žaidynių nugalėtoja. Jai atiteko ne tik atminimo, bet ir pereinamoji taurė. Ant antrosios vietos laiptelio užlipo būrys Raseinių savivaldybės darbuotojų ir politikų (35 taškai), o trečioji vieta atiteko Kaišiadorių komandai (42 taškai).

 

 

Panašūs straipsniai

Jonavos sporto žaidynių starte – Ž.Radzevičiaus pergalė smiginio rungtyje

Jonavos sporto žaidynių starte – Ž.Radzevičiaus pergalė smiginio rungtyje

Liepos 22 dieną arenoje įvyko pirmųjų Jonavos sporto žaidynių startas. Jis paženklintas pirmąja žaidynių programos rungtimi – smiginiu, kurioje dėl medalių ir įskaitinių taškų varžė...

Ateinančias dvi savaites vyks Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių I-asis atrankos etapas

Ateinančias dvi savaites vyks Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių I-asis atrankos etapas

Šiandien startuoja XIII-osios Lietuvos seniūnijų sporto žaidynės, kurias organizuoja Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos Švietimo, kultū...

Jonavos chemikų sporto žaidynių nugalėtojais tapo AB ,,Achema“ administracijos komanda

Jonavos chemikų sporto žaidynių nugalėtojais tapo AB ,,Achema“ administracijos komanda

2020 m vasario 25 d. AB ,,Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas,  AB ,,Achema“ konferencijų salėje, prieš prasidedant ,,didžiajam gamybos“ pasitarimui, apdovanojo 2019 m. Jonavos chemikų sporto...

Šiandien startuoja Jonavos sporto žaidynės

Šiandien startuoja Jonavos sporto žaidynės

Šiandien startuoja naujos sporto centro organizuojamos varžybos, skirtos 270-ajam mūsų miesto gimtadieniui – Jonavos sporto žaidynės. Šiame naujame spo...

Ruklos mokykla laimėjo Lietuvos mokyklų žaidynių miesto salės futbolo varžybas

Ruklos mokykla laimėjo Lietuvos mokyklų žaidynių miesto salės futbolo varžybas 1

Vasario 7 dieną Jonavos sporto arenoje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių miesto mokyklų salės futbolo finalinės varžybos. Jose dalyvavo keturios stipriausios šalies mokyklų komandos, t...

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – interviu su krepšinio treneriais

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – interviu su krepšinio treneriais

Jonavos kūno kultūros ir sporto centro krepšinio skyrius – didžiausias pagal sportuojančių vaikų skaičių. Tačiau tai nei kiek nestebina, nes krepšinis Lietuvoje – antroji religija. ...

Jonavos sporto žaidynės: nesužaidus finalinės partijos, „Molkky“ varžybas nutraukė lietus

Jonavos sporto žaidynės: nesužaidus finalinės partijos, „Molkky“ varžybas nutraukė lietus

Liepos 27 dieną miesto centriniame stadione vyko antrosios 2020 metų Jonavos sporto žaidynių rungties – „Molkky“ – varžybos. Suomiškame pagaliukų mėtim...

Keičiasi Lietuvos seniūnijų žaidynių I etapo krepšinio varžybų vieta

Keičiasi Lietuvos seniūnijų žaidynių I etapo krepšinio varžybų vieta

Atsižvelgiant į oro sąlygas ir prastą Senamiesčio gimnazijos stadione esančios krepšinio aikštės dangos būklę, kuri kelia pavojų žaidėjų saugumui, sveikatai ir ženkliai padidina traumų ...

Prie Šveicarijos Joninių maratono rekordo prisidėjo ir studentė iš Indijos

Prie Šveicarijos Joninių maratono rekordo prisidėjo ir studentė iš Indijos 1

Net 123 plaukimo mėgėjai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Indijos šeštadienį susirinko prie Jonavos rajone esančio Šveicarijos tvenkinio. Čia vyko pirmasis Kuršių marių plaukimo maratonų etapas – Joni...

Skelbiama registracija į 2020 metų Jonavos sporto žaidynes

Skelbiama registracija į 2020 metų Jonavos sporto žaidynes

Kviečiame visus jonaviečius dalyvauti naujose varžybose - 2020 metų Jonavos sporto žaidynėse, kurios skirtos 270-ajam Jonavos miesto gimtadieniui paminėti....

Tarpmokyklinis krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti

Tarpmokyklinis krepšinio turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti

Artėjant Vasario 16-ajai, Bukonių mokykloje – daugiafunkciame centre (MDC) vyko tradicinis tarpmokyklinis krepšinio 3x3 turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Varžybose ...

Gydytojas A.Šimkus: „Užsiimant boksu lavinama jėga, greitis, reakcija ir dėmesys“

Gydytojas A.Šimkus: „Užsiimant boksu lavinama jėga, greitis, reakcija ir dėmesys“ 2

Boksas – tai dviejų sportininkų kumštynės pagal tam tikras taisykles. Boksuojamasi specialioje aikštelėje – ringe, – prižiūrint treneriams arba teisėjams, nes ši sporto šaka pakankamai pavojinga ir traumuoja...

Jonaviečių rezultatai Lietuvos lengvosios atletikos čempionatuose

Jonaviečių rezultatai Lietuvos lengvosios atletikos čempionatuose

Vasario 29 dieną Panevėžyje vyko Lietuvos vaikų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame dalyvavo dvi dešimtys Jonavos kūno kultūros ir sporto centro jaunųjų lengvaatlečių. ...

Lengva pergalė – „Jonava“ pervažiavo Kauno „Žalgirį B“

Lengva pergalė – „Jonava“ pervažiavo Kauno „Žalgirį B“

Penktadienį vykusiose LFF I lygos rungtynėse susitiko vieni pirmenybių lyderių – „Jonavos“ ekipa – ir turnyro autsaideriai Kauno „Žalgiris B“. Dar prieš mačą buvo nesunku spėti, kad „Jonava“ namuose pasiims tris...

Sporto centro ugdymo programas šiemet baigė 31 sportininkas

Sporto centro ugdymo programas šiemet baigė 31 sportininkas 1

Praėjusį penktadienį, birželio 5 dieną, Jonavos sporto arenoje vyko iškilminga Jonavos kūno kultūros ir sporto centro baigimo pažymėjimų įteikimo ceremonija, kurioje dalyvavo 31 absolventas ir 8 juos ugdę sp...

Jonavos pareigūnų sporto žaidynės, skirtos Lietuvos nepriklausomybės 30-čiui paminėti

Jonavos pareigūnų sporto žaidynės, skirtos Lietuvos nepriklausomybės 30-čiui paminėti

Jonavos policijos bendruomenė, savo ryžtu, ištverme, taiklumu, greičiu ir bendruomeniškumu, prisideda prie šventinių renginių, skirtų Lietuvos nepriklausomybės 30-čiui paminėti.  Kovo 11-osios i...