Jonavos r. PK viršininko ir opozicijos susitikime - kamerų perdavimo, nusikalstamumo bei kiti svarbūs klausimai

Jonavos r. PK viršininko ir opozicijos susitikime - kamerų perdavimo, nusikalstamumo bei kiti svarbūs klausimai
LAP 12
2019-11-12 21:06 2019

Vakar, lapkričio 11-ąją, Jonavos rajono policijos komisariate vyko opozicijos bei komisariato viršininko Šarūno Martinkėno susitikimas. Jame aptarta  nusikalstamumo situacija mieste bei rajone, Rukloje įrengtų kamerų perdavimo policijos pareigūnams galimybė bei kitos aktualios temos. 

Viena didžiausių problemų - narkotikai 

Susitikimo pradžioje opozicijos atstovai Š. Martinkėno pasiteiravo apie kriminogeninę situaciją Jonavoje. 

Dėl visų kitų vagysčių – tendencijos išlieka tokios pat

,,Nusikalstamumas nėra nei padidėjęs, nei sumažėjęs. Matome tam tikras tendencijas dėl vagysčių iš automobilių, tačiau pavogtų automobilių skaičius ženkliai mažėja metai iš metų. 

Dėl visų kitų vagysčių – tendencijos išlieka tokios pat. Žinoma, stengiamės, kad kuo daugiau jų būtų išaiškinta. 

Didžiausia problema – narkotikų prekyba ir vartojimas. (...) Galvojame įvairias prevencines priemones, tačiau su šio tipo nusikaltimais tikrai dar yra, ką veikti. Narkotikų vartojimas liečia net ir mokyklas – yra mokinių, kurie parūko žolę ir panašiai. Situacija – tikrai bloga, bet mes to neslepiame. 

Yra tiek perkančių, tiek parduodančių. Tad, kol yra paklausa, yra ir pasiūla. 

Čia praverstų ir didesnis tėvų bei pedagogų švietimas. Galbūt prie jo galėtų prisidėti medikai bei kiti specialistai. Pavyzdžiui, žolė turi specifinį kvapą. Jei vaikas ateis parūkęs, jo neįmanoma nepajusti, bet gal dalis tėvų, mokytojų tiesiog nežino, kad čia yra būtent žolės kvapas. Aš net nekalbu apie suktinę – ji iš toli dvokia. Tad tikrai yra niuansų, apie kuriuos turėtų žinoti suaugusieji“, - kalbėjo Š. Martinkėnas, pridurdamas, kad didelį rūpestį kelia ir eismo saugumo klausimas. 

Saugaus eismo klausimas 

,,Šioje vietoje mes nuolat pralaimim kovą. Jei pernai mes džiaugiamės, kad Jonavos rajone nebuvo nei vieno žuvusioje, šiais metais jų jau yra 4. 

Didelė problema – neblaivūs vairuotojai. Pagal jų skaičių pirmaujame visoje apskrityje. Deja, bet kovai su tuo nebelieka tiek laiko, kiek mes norėtume, nes pagrindiniu mūsų uždaviniu išlieka reagavimas į iškvietimus. 

Didelė problema – neblaivūs vairuotojai.

Iškvietimų – labai daug. Aš suprantu, kad visuomenė išgirdo mūsų žinutę, transliuojamą eilę metų, kad vos tik pamačius kažką įtartino, reikia skambinti mums. Tačiau dabar yra žmonių, skambinančių - reikia, ar nereikia. Dėl to kartais nutinka taip, kad ten, kur pareigūnų pagalba būtina, jie tiesiog vėluoja. 

Kalbant apie saugų eismą, dar anksčiau su meru buvo kalbėta dėl galimo šviesoforų, greičio kalnelių įrengimo miesto gatvėse. Keliuose praverstų visos saugumo priemonės, net ir jų siaurinimas. Žinoma, reikia įvertinti ir tai, kad ne visi keliai priklauso savivaldybei. 

Taip, yra žmonių, kurie pyksta, kad buvo susiaurinta Vasario 16-osios gatvė. Tačiau turime suprasti, kad kai išmoksime važinėti tvarkingai, tokių priemonių nebereikės. (...) 

Be abejo, negalime sakyti, kad dėl saugaus eismo problemų kalti tik vairuotojai. Pėstieji per kelią eina su ausinukais, žiūrėdami į mobiliuosius telefonus... Taigi neatsakingai elgiasi tiek vairuotojai, tiek pėstieji“, - teigė policijos komisariato viršininkas. 

Pasigenda strategijos 

Aptariant saugaus eismo problemas, iškeltas ir bendros strategijos klausimas. 

Turėtume inicijuoti nuolatinę saugaus eismo problemų analizę

,,Savivaldybės taryba yra patvirtinusi Darnaus judumo planą, kuriame turėtų atsispindėti visos analizės, susijusios su eismu. Tačiau tie, kas yra jį skaitę, ko gero, sutiktų, kad minėtame plane nėra nieko panašaus. 

Manau, kad turėtume inicijuoti nuolatinę saugaus eismo problemų analizę, nes šiuo metu nėra jokios strategijos, susijusios su susisiekimo infrastruktūra. 

Matome, kad automobilių daugėja, eismas intensyvėja. Strategija tikrai reikalinga“, - kalbėjo Kontrolės komitetui vadovaujantis Tarybos narys Gintas Jasiulionis. 

Jam antrino ir Š. Martinkėnas. 

,,Manau, tikrai reikėtų išanalizuoti daugiausiai problemų keliančius taškus ir imtis darbo būtent tuose, kurie yra problematiškiausi. Jei imsime vienu metu tvarkyti viską, tai išsiplėsime, bet neišspręsime nieko“, - kalbėjo Š. Martinkėnas. 

Nepamirštas ir Jonavoje, Plento gatvėje, susidarančių automobilių spūsčių klausimas. Tiek Kontrolės komiteto nariai, tiek Jonavos r. PK viršininkas sutiko, kad jei pietrytinio aplinkkelio statybos taip ir nebus pradėtos, reikėtų galvoti apie kitus sprendimo būdus. 

Tik bendradarbiaujant 

Neseniai viešai buvo paskelbta, kad Jonavos rajono savivaldybė prašymo policijos pareigūnų perimti Rukloje įrengtas vaizdo stebėjimo kameras. Opozicijos atstovai pasiteiravo Š. Martinkėno, kokia tikimybė, kad minėtas prašymas bus patenkintas. 

Svarbu tai, kad vaizdo įrašų peržiūra reikalauja daug laiko. 

,,Tikrai gavome pasiūlymą iš savivaldybės perimti kameras policijos žinion. Dabar atsakymo į jį pateikti dar negaliu. Mūsų juristai svarsto, kaip tai galėtų būti įgyvendinta, kiek tų kamerų mes galėtume perimti. 

Kalbėjome ir su savivaldybės administracijos direktoriumi, ir su apskrities vadovybe. Šiai dienai galima sakyti, kad policija nėra pajėgi nei eksploatuoti jų, nei išlaikyti. Tai įgyvendinti galima tik bendradarbiavimo būdu. (...) 

Svarbu tai, kad vaizdo įrašų peržiūra reikalauja daug laiko. Žmogaus reikia vien tam, kad jis atrinktų įrašus. Jei mums reikalinga tik pusvalandžio medžiaga, jai atrinkti prireikia 2 – 3 valandų. Tada pareigūnai sėdi, žiūri, skiria tam didelę dalį savo darbo dienos, nes neturi kito varianto“, - kalbėjo Š. Martinkėnas. 

Nauda neabejoja 

Paklaustas, ar policijos pareigūnai mato vaizdo kamerų naudą, komisariato viršininkas pateikė konkretų atsakymą. 

,,Aš ne kartą sakiau, kad kameros yra tikrai reikalingos ir naudingos. Kartais net smulkiausia jų užfiksuota detalė – drabužiai ar batai, gali mums būti labai naudinga informacija. 

Tačiau reikėtų apgalvoti jų įrengimą taip, kad jos filmuotų tik jautriausias vietas. Jei kamerų bus daug, o mes neaprėpsime jų, naudos nebus tiek, kiek tikimės“, - teigė Š. Martinkėnas. 

Siūlo galimą sprendimą

G. Jasiulionis pasiūlė galimą policijos komisariato ir Jonavos rajono savivaldybės bendradarbiavimo būdą. 

Į vieną sistemą galima apjungti visas miesto bei seniūnijų turimas kameras

,,Manau, kad vaizdo įrašų priežiūra užsiimti galėtų ne savivaldybės administracijos ar seniūnijos darbuotojai, o bendradarbiavimo pagrindu savivaldybės įkurta viešoji ar biudžetinė įstaiga.(...) Tuomet atsirastų asmenys, kurie tuo rūpinasi. Galbūt jais galėtų būti buvę, į pensiją išėję pareigūnai... Jie galėtų surasti pažeidėją, atsižvelgdami į policijos išsakytus poreikius. 

Į vieną sistemą galima apjungti visas miesto bei seniūnijų turimas kameras – dauguma seniūnijų turi bent po 5 kameras. 

Būtų idealu, jei į teisėsaugos rankas būtų perduota jau atrinkta ir paruošta medžiaga. Tuomet policijos pareigūnai galėtų be didelio vargo greičiau vykdyti tyrimus ir nustatyti pažeidėjus. 

Apie šią idėją kalbėjau prieš metus, kalbu ir dabar“, - teigė G. Jasiulionis. 

Išaiškino ne vieną nusikaltimą 

Tarybos nario teigimu, Rukloje įrengtos kameros parodė, kad tokie įrenginiai stipriai padidina įvykių išaiškinimo tikimybę. 

,,Kai dar buvau Ruklos seniūnas, kameros miestelyje pradėjo veikti testavimo rėžimu. Tuomet mes kreipėmės į savivaldybės administraciją, kad ji tinkamai įformintų kameras. 

Kol mes testavome jas, vien tik per pirmas dvi savaites Ruklio gatvėje, kuri garsėja nusikalstamumu, jų pagalba, buvo išaiškinti mažiausiai trys nusikaltimai.  Vėliau kameros padėjo išaiškinti dar daugiau nusikaltimų. Gatvė gal ir netapo saugiausia, bet ji buvo išaiškinamiausia nusikaltimų klausimu. 

Vėliau aš buvau išrinktas į Tarybą. Gaila, bet vaizdo kamerų veikimo teisinė bazė nesutvarkyta iki šiol. Nėra administracijos direktoriaus įsakymo, kad būtų priskirtas atsakingas asmuo dėl kamerų, nors mes buvome viską suruošę“, - kalbėjo G. Jasiulionis. 

Parodė rūpestį 

Pokalbio metu dėmesys skirtas ir idėjoms, galinčioms prisidėti prie policijos pareigūnų gerbūvio. 

,,Jūsų darbas – tikrai sunkus, o atlyginimai, kaip visi žinome, nėra dideli. Atlyginimų mes jums nepakelsime, tačiau anksčiau pareigūnams būdavo skiriami tarnybiniai butai. Galbūt tai padėtų dabar Jonavoje dirbantiems, iš kitų miestų atvykstantiems pareigūnams, galbūt tarnybiniai butai paskatintų daugiau jų rinktis darbą mūsų mieste“, - svarstė Arvydas Gasys. 

Gintaras Stašionis, reaguodamas į A. Gasio išsakytą mintį, atkreipė dėmesį, kad prisiviliojant specialistus iš kitų miestų gyventi Jonavoje, užtikrinamos ir didesnės įplaukos į Jonavos rajono biudžetą. 

Š. Martinkėnas savo ruožtu pasakojo, kad Jonavos rajono PK išties dirba ne vienas pareigūnas, atvykstantis iš aplinkinių miestų. Tačiau kaip didžiausią rūpestį keliantį klausimą jis įvardijo faktą, jog netrukus tarnybiniai automobiliai, nuolatos vykstantys į iškvietimus, liks be „Kasko“ draudimo. 

,,Kasko“ draudimas tikrai yra brangus. Nemaža dalis automobilių dirba aktyviose pajėgose. Tai reiškia, kad jie beveik nestovi, keičiasi tik jų vairuotojai - vieni išlipa, o kiti įlipa. Automobiliai pakankamai nauji ir yra geri, tačiau niekas neapsaugotas nuo oro sąlygų keliamų iššūkių, nelaimingų atsitikimų. 

Anksčiau „Kasko“ draudė Policijos departamentas, tačiau draudimo įmonės, įvertinusios rizikas, draudimo kainą pakėlė 2 - 3 kartus ir buvo nuspręsta atsisakyti „Kasko“. Nutarta, kad geriau pinigus pasilikti ir prireikus skirti remontui. Tačiau jei kalbėsime apie pareigūnų palaikymą, dabar dėl to jie jaučia įtampą. Pareigūnas juk taip pat gali likti kaltas. Kai įvyksta įvykis, tada įsijungia visos taisyklės. Švyturėliai ir garsinis signalas suteikia pirmumą, bet vairuotojas privalo užtikrinti eismo saugumą. Jei jis važiuos per raudoną ir įvyks avarija, pareigūnas anaiptol nebus teisus. Tada visus nuostolius nukentėjusiajam padengia draudimas, o atsakomybė krenta ant pareigūnų pečių. Šis klausimas buitiškas, bet mes, deja, turime jį spręsti", - pasakojo Š. Martinkėnas. 

Susitikimo pabaigoje opozicijos atstovai patikino, kad svarstant rajono biudžeto paskirstymo klausimus, pagal galimybes, bus siekiama atsižvelgti ir į Jonavos r. PK viršininko išsakytas problemas. 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Visa oficiali informacija dėl COVID-19 – vienoje vietoje

Visa oficiali informacija dėl COVID-19 – vienoje vietoje

Lietuvos piliečiai visą oficialią informaciją apie COVID-19, karantiną ir nurodymus bei rekomendacijas gali rasti adresu ...

Mistinės vaizdo kameros Ruklos seniūnijoje: slaptas sekimas ar politinis žaidimas?

Mistinės vaizdo kameros Ruklos seniūnijoje: slaptas sekimas ar politinis žaidimas? 3

Balandžio 10 d. skelbėme, kad atnaujinant Ruklos seniūnijos signalizaciją, saugos tarnyba nedideliuose judesio davikliuose aptiko slaptas vaizdo kameras, kurios buvo įdiegtos dvejose vietose. (Plačiau apie t...

Bene pirmą kartą istorijoje tarybai pateikti du biudžeto projektai

Bene pirmą kartą istorijoje tarybai pateikti du biudžeto projektai

Vieni iš svarbiausių Jonavos rajono savivaldybės dokumentų – rajono savivaldybės 2020-2022 metų strateginis veiklos planas ir rajono biudžeto planas 2020 metams.  Vasario 6 d. tarybos posėdyje svarstomi abu ...

Etikos komisiją pasiekia netiksli informacija?

Etikos komisiją pasiekia netiksli informacija? 1

Po to, kai sausio 24-ąją buvo paskelbta, jog Jonavos rajono savivaldybės tarybos etikos komisijai (Komisija) darbo netrūksta ir jų akiratyje atsidūrė net 13 tarybos narių, vienas jų teigia, kad Komisiją pasi...

Paaiškėjo Tarybos narių verdiktas dėl vicemero E. Sabučio likimo

Paaiškėjo Tarybos narių verdiktas dėl vicemero E. Sabučio likimo 1

Šiandien, vasario 14-ąją, sušauktas 11 – asis Jonavos rajono tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje tik du klausimai: dėl slapto balsavimo biuletenio pavyzdžio patvirtinimo bei mero pavaduotojo Eugenijaus Sabu...

Buvusiam Ruklos seniūnui metami kaltinimai: G.Jasiulionis švaistė seniūnijos lėšas asmeninėms reikmėms?

Buvusiam Ruklos seniūnui metami kaltinimai: G.Jasiulionis švaistė seniūnijos lėšas asmeninėms reikmėms? 6

Jonavos žiniasklaidą pasiekė anoniminis laiškas, kuriame metami kaltinimai buvusiam Ruklos seniūnijos seniūnui, dabartiniam Tarybos nariui Gintui Jasiulioniui, galimai naudojus seniūnijos lėšas perkant daikt...

Policija: karantino metu keičiasi nusikalstamumo statistika

Policija: karantino metu keičiasi nusikalstamumo statistika

Lietuvos policija, reaguodama į pandemiją Lietuvoje ir visame pasaulyje, ne tik  perorientavo savo veiklą ir didesnį dėmesį skiria gyventojų sveikatos apsaugai, viruso plitimo mažinimui, izoliacijoje esančių asm...

Tarybos narys N. Šalūga: ,,Prieš mane vykdoma šmeižto kampanija“

Tarybos narys N. Šalūga: ,,Prieš mane vykdoma šmeižto kampanija“

Vakar, sausio 9-ąją, skirtingose socialinio tinklo ,,Facebook“ grupėse išplatinta informacija, kad Jonavos rajono savivaldybės kontrolės komitetas aiškinsis, kodėl buvo išasfaltuota iki Tarybos nario Nerijau...

Paskata jaunoms šeimoms ir kiti socialiniai klausimai – LSA susitikime su ministru

Paskata jaunoms šeimoms ir kiti socialiniai klausimai – LSA susitikime su ministru

Finansinė paskata pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms bei piniginės socialinės paramos teikimas  – šias temas vasario 17 dieną, pirmadienį, aptarė Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) vadovai su s...

Tarybos posėdžio pabaigoje - akibrokštas: pareikštas nepasitikėjimas E. Sabučiu

Tarybos posėdžio pabaigoje - akibrokštas: pareikštas nepasitikėjimas E. Sabučiu 1

Šiandien, vasario 6-ąją, vyko 10-asis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu buvo aptarta daugybė svarbių klausimų. Nors dalį jų lydėjo aršios politikų diskusijos, bene didžiausia staigmena ...

Kibernetiniame pasaulyje nusikaltimai vyksta taip pat dažnai kaip ir gatvėse

Kibernetiniame pasaulyje nusikaltimai vyksta taip pat dažnai kaip ir gatvėse

Lietuvoje kiekvieną valandą įvykdomos maždaug 6 kibernetinės atakos. Nacionalinio kibernetinio saugumo centro duomenimis, kasmet mūsų šalyje registruojama arti 55 tūkst. kibernetini...

VERT suderino UAB „Jonavos šilumos tinklai“ investicijas

VERT suderino UAB „Jonavos šilumos tinklai“ investicijas

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Jonavos šilumos tinklai“ investicijas, kurių bendra vertė 243,11 tūkst. Eur. Didžiausia bendrovės investicija - šilumos perdavimo t...

RRT teikia išaiškinimus apie 5G: šios technologijos ypatybės ir veikimo principas

RRT teikia išaiškinimus apie 5G: šios technologijos ypatybės ir veikimo principas

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), reaguodama į pastaruoju metu stebimas visuomenės reakcijas ir plintančią dezinformaciją 5G ryšio tema, teikia išaiškinimus dėl šios technologijos ypatybi...

Policija pateikia nusikalstamumo grėsmių vertinimą ir patarimus žmonėms

Policija pateikia nusikalstamumo grėsmių vertinimą ir patarimus žmonėms

Lietuvos policija, reaguodama į pandemiją Lietuvoje ir visame pasaulyje, operatyviai perorientavo savo veiklą ir didesnį dėmesį skiria gyventojų sveikatos apsaugai, viruso plitimo mažinimui, savivizoliacijoj...

Etikos sargų akiratyje - Tarybos nariai S. Jakimavičius ir E. Andrejevas

Etikos sargų akiratyje - Tarybos nariai S. Jakimavičius ir E. Andrejevas

Vyriausiosios  tarnybinės etikos bei Jonavos rajono savivaldybės etikos komisijų akiratyje atsidūrė du Jonavos rajono savivaldybės tarybos nariai – Saulius Jakimavičius ir Erlandas Andrejevas. Du klausimai d...