Jonavos TIC kviečia surinkti rajono seniūnijų magnetukų kolekciją

Jonavos TIC kviečia surinkti rajono seniūnijų magnetukų kolekciją
RGP 19
2020-08-19 14:59 2020

Jonavos kultūros centro turizmo informacijos centras vasarą pasitiko su šūkiu ,,Keliauk ir pramogauk Jonavoje". Deja, vasarėlė jau skaičiuoja paskutines dienas, tačiau keliauti, pramogauti ir pažinti savo kraštą galima visais metų laikais!

Tam, kad keliauti būtų įdomiau, Jonavos turizmo informacijos centras inicijavo akciją -  ,,SURINK JONAVĄ", kuri  skatina keliauti po Jonavos rajoną,  geriau jį pažinti,  aplankyti visas 9 -ias Jonavos rajoną sudarančias seniūnijas, atrasti gražiausias ir netikėčiausias jų vietas, bei surinkti 9 – ių magnetukų kolekciją - Jonavos rajono žemėlapį. Viskas labai paprasta: tam, kad gautumėte konkrečios seniūnijos magnetuką, jūs turite nuvykti, nusifotografuoti prie gražiausių ir įdomiausių lankytinų seniūnijos objektų bei dalintis įspūdžiais facebook paskyroje.  Jums beliks ateiti į Jonavos krašto muziejuje įsikūrusį turizmo informacijos centrą ir  atsiimti savo trofėjų - aplankytos seniūnijos magnetuką!

Net neabejojame, kad daugeliui Jonavos rajonas -  dar neatrastas kraštas,  kuris turi ką papasakoti, parodyti, po kurį smagu keliauti, jį tyrinėti, rasti dar neatrastus gamtos ir architektūros lobius.  O kiekvienas magnetukas -  tai  lyg atskira skirtingų seniūnijų istorija...  Surinkit šias istorijas, surinkit Jonavą!

Štai Jonava –  įkurta prieš 270 metų, prie brastos per Nerį, kur kirtosi svarbūs keliai, kaip privatus didikų  Kosakovskių miestas. Šiandien tai gražus ir kompaktiškas miestas, kurį patogu  apžiūrėti važiuojant dviračiu  ar  tiesiog vaikštant pėsčiųjų - dviračių takais, o jų mūsų mieste net 25 kilometrai.  Ar jums jau teko pabuvoti Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje, kuri saugo Jonavos miesto įkūrėjų ir puoselėtojų didikų Kosakovskių atminimą?   Ar jau aplankėt 400 metų senumo Skarulių Šv. Onos bažnyčią, kuri yra vienas vertingiausių ir gražiausių objektų  ne tik Jonavos rajone, bet ir visoje Lietuvoje?

Ar išvaikščiojot Jonavos parkus ir skverus, ar susipažinote su įdomiais istoriniais, architektūros paveldo objektais, esančiais juose? O kur dar rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus romane,, Miestelio romansas" aprašomas Jonavos senamiestis, -  juk ne kiekvienas miestas turi apie jį sukurtą romaną, tiesa?

Pats turizmo informacijos  centras taip pat alsuoja istorija. Jis ir Jonavos kultūros centro Krašto muziejus įsikūrę  Jonavos miesto centre, buvusios Arklių pašto stoties pastatuose. Muziejuje veikia Skarulių dvaro archeologinių radinių ekspozicija, galima žvilgtelėti į etnografijos skyriaus ekspoziciją arba dailės parodas.  Garsusis Joninių slėnis, Varnutės tvenkiniai  - ar jau išvažinėjot visus tuos 25 kilometrus Jonavos dviračių takų?

Jonavoje kiekvienas jausis patogiai ir komfortiškai,  nes šalia takų įrengtos poilsio salelės, suoliukai, norintiems pasimėgauti saulės spinduliais -  net gultai. Yra ir geriamo vandens stotelės, dviračių remonto stotelės, bei informaciniai stendai, o mieste apstu didelių ir šiuolaikiškų vaikų žaidimo aikštelių, bei jaukių kavinukių, kurios savo atviromis terasomis tik ir laukia lankytojų...

Šilai – gyvenvietė, vos keli kilometrai nuo Jonavos. Jonavos krašto tyrinėtojai teigia, kad būtent Šilai prisidėjo prie Jonavos miesto augimo: XVII a. minimas Šilų dvaras.  Jonavos pirmtako Dominyko Kosakovskio našlė Marijona - Zabielaitė Kosakovskienė savo būstą iš Šilų dvaro perkėlusi į Jonavą, norėdama čia įkurti ir išlaikyti miestelį.

Šilų seniūnija iš kitų rajono seniūnijų išsiskiria lankytinų objektų ir piliakalnių gausa. Vienas iš jų  - Paberžės piliakalnis yra pačioje Šilų gyvenvietėje. Verta aplankyti ir Lokėnėlių, Laukagalių, piliakalnius, surasti Piliakalnių  piliakalnį, nuvykti į memorialinę Samulevičių sodybą,  Markutiškių dvaro parką. Norintiems aktyvaus laisvalaikio – siūlome ,,Lokės pėdą", čia pat mažųjų laukia ,,Pepės vilaitė" ir kt.

Žeimiai – vienas iš seniausių Jonavos rajono miestelių.  Šiandien miestelis žavi ne tik įspūdingu dvaru, bet ir nepaprasto grožio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia, kurią suprojektavo iš šių kraštų kilęs architektas Vaclovas Michnevičius, skulptoriaus Konstantino Bogdano muziejumi ir jo vardo skveru pačiame miestelio centre. Verta aplankyti Sukilėlių ir Normainių koplytėles bei Žeimių piliakalnį.

Ne kiekviena seniūnija gali didžiuotis praeitimi, kokia garsėja Kulva. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose Kulva paminėta XIV a. pabaigoje. „Naujoje Prūsijos kronikoje" rašoma, kad 1382 m. sausį Lietuvos Didysis kunigaikštis Kęstutis įsiveržė į Prūsijos kraštą. Tuomet atsitokėję kryžiuočiai, persekiodami lietuvius, juos atsiviję iki Kulvos.

Iš Kulvos apylinkių kilęs vienas ryškiausių Lietuvos ir Europos šviesuolių, lietuviškos  raštijos pradininkas Abraomas Kulvietis.  Šiame krašte yra aukščiausia  Jonavos rajono vieta, kurią žymi Kulviečio obeliskas,  čia stūkso vienas įspūdingiausių rajone Mažųjų Žinėnų piliakalnis. Verta aplankyti Kulvos Švč. Mergelės Marijos bažnyčią,  Rimkų Dievo Motinos gimimo sentikių cerkvę ir kt.  Nenusivils apsilankę Žemutinėje Batėgaloje esančioje vyndarių sodyboje,,Vilkolė".

Šveicarijos seniūnija labai graži savo kraštovaizdžiu, įdomi savo teritorijoje esančiomis gyvenvietėmis su Europos miestų ir šalių pavadinimais:  Londonas, Paryžius, Šveicarija... Šioje seniūnijoje galėsite aplankyti Barborlaukio dvarą,  Dumsių miškuose esančią garsiąją ,,Kopą", Survilų sodyboje įrengtą ,,Basakojų taką". Mėgstantiems gyvūnus, verta apsilankyti Stašėnų k. įsikūrusiame laisvalaikio ir jojimo paslaugų centre „Viliumai". Seniūnijos kultūros centro patalpose veikia Jonavos krašto muziejaus Tautodailės ir amatų centras.

Užusaliai – seniūnija esanti arčiausiai Kauno miesto. Per seniūnijos teritoriją vingiuoja  Neris, Šešuva ir kiti mažesni upeliai. Seniūnijos centrą - Užusalių gyvenvietę, puošia A. Neviškio cerkvė bei didžiulis tvenkinys. Daukliūnų miškuose verta surasti mitais ir legendomis apipintą akmenį su ,,Meškos ir veršiuko pėdomis", Girininkų II k.  aplankyti Lietuvos nepriklausomybės 80-mečio ąžuolyną, Neries upėje ties Krėslynų k. pasigrožėti Nerimi ir joje esančiu didžiausiu Lietuvoje upių akmeniu ,,Gaidelis". 

Upninkai - miškingiausia ir baltų kultūros paveldo objektais turtingiausia Jonavos rajono seniūnija. Keliaudami šios seniūnijos miško keliukais atrasite įspūdingų objektų:  Dagilionių ir Vareikių pilkapynus, Dubių ir Padaigų piliakalnius, legendomis apipintą Neries ir Šventosios santaką, Lietavos upelį, įspūdingo grožio Perelozų sentikių Viešpaties Kryžiaus cerkvę, Upninkų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią. Tai išties unikalus kraštas mėgstantiems keliauti.

Ruklos seniūnija įsikūrusi kairiajame Neries krante, Gaižiūnų miškų apsuptyje, kurie užima net apie 79 proc. viso ploto.   Gana didelę seniūnijos teritorijos dalį sudaro karinės paskirties teritorijos. 1930 m. čia įkurtas pirmasis Nepriklausomos Lietuvos Gaižiūnų karinis poligonas, jis veikia iki šiol.  Skurdus vietovės dirvožemis ir nuolatinė žmonių veikla suformavo unikalų, Lietuvoje ypatingai retą kraštovaizdį, būdingą tik pajūrio kopoms ir tolimųjų kraštų dykumoms. Neatsitiktinai šis poligonas dar vadinamas „Lietuviškąja Sachara". Kai būsite Rukloje -  užlipkite ant Ruklos piliakalnio,  nuvažiuokit iki Tartokų piliakalnio. Visai šalia Ruklos jūs turėsite galimybę apsilankyti Venecijos kaime.

Bukonių kaimas minimas jau XVI a. kaip prie svarbaus kelio Sankt Peterburgas–Varšuva esanti gyvenvietė.  XIX a. tiesiant naująjį plentą -  Bukonys liko nuošalėje. Seniūnija yra Vidurio Lietuvos lygumoje, todėl daugiausia čia plyti dirbami laukai. Seniūnijos teritorijoje yra 3 nedideli ežerai: Mimainių, Biržulių ir Žeimelių. Lankytinų objektų nedaug, tačiau verta aplankyti Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią, nykstančią Bukonių dvaro sodybą, paminklą žuvusiems už Lietuvos laisvę.

Tikriausiai įsitikinot – aplankyti yra ką ir tai tik maža dalis to, ką jūs patys galite atrasti,  pamatyti ir rekomenduoti kitiems.

Jūsų patogumui, kiekvieną savaitę Jonavos turizmo informacijos centras savo facebook puslapyje publikuoja žinutę ,,KELIONĖS KRYPTIS", kurioje nurodomi populiariausi lankomi objektai ir vietovės konkrečioje seniūnijoje.

Visą informaciją apie Jonavos lankytinus objektus ir kitą naudingą informaciją visada galima rasti Jonavos turizmo informacijos centre.

Jonavos rajono kultūros centro Turizmo informacijos centro inf. 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Baigti remonto darbai Jonavos rajono ir miesto gatvėse

Baigti remonto darbai Jonavos rajono ir miesto gatvėse

Jonavos rajone baigiamos remontuoti vietinės reikšmės gatvės – naujas asfaltas paklotas Šilų, Žeimių, Užusalių seniūnijų kaimuose, o taip pat Jonavos mieste Kranto gatvės atkarpoje, suremontuota Vytauto ir P...

Profesinės dienos išvakarėse pagerbti ilgamečiai savivaldos darbuotojai

Profesinės dienos išvakarėse pagerbti ilgamečiai savivaldos darbuotojai

Jonavos rajono savivaldybės darbuotojai penktadienį paminėjo Vietos savivaldos dieną. Kultūros centre vykusios šventinės popietės metu buvo pagerbti ilgamečiai savivaldybės ir seniūnijų darbuoto...

Penkioliktasis rajono savivaldybės tarybos posėdis vyksta nuotoliniu būdu

Penkioliktasis rajono savivaldybės tarybos posėdis vyksta nuotoliniu būdu

Šiandien, spalio 22 d., nuotoliniu būdu vyksta penkioliktasis Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Tarybos posėdžio darbotvarkėje – 37 klausimai: Dėl pris...

Jonavos savivaldybei - Europos Tarybos ženklas už gerą valdymą

Jonavos savivaldybei - Europos Tarybos ženklas už gerą valdymą

Jonavos rajono savivaldybė apdovanota Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą (ELoGE). Apdovanojimų ceremonija pirmadienį vyko nuotoliniu būdu. ELoGE apdovanojimas reiškia, kad jį peln...

Dar daugiau jonaviečių sako: ,,Aš esu Jonava"

Dar daugiau jonaviečių sako: ,,Aš esu Jonava" 1

Jonavos rajono savivaldybė tęsia socialinę kampaniją „Aš esu Jonava", skirtą Jonavos miesto 270-ties metų jubiliejui. Vasaros pradžioje įvairiose miesto vietose iškilusius plakatus su jonaviečių nuotraukomis...

Jonava pakvies prisijungti prie didžiųjų švenčių laukimo

Jonava pakvies prisijungti prie didžiųjų švenčių laukimo 2

Lapkričio 28-29 d. Jonava viena pirmųjų pakvies prisijungti prie didžiųjų žiemos švenčių laukimo. Gyventojai pamatys šiltus jonaviečių pasirodymus, įspūdingus šviesos reginius ir šventiškai apšviestas Jonavo...

Savivaldybės gesins šventines puošmenas

Savivaldybės gesins šventines puošmenas 6

Didžiųjų metų švenčių išvakarėse Lietuvos gyventojai raginami sustoti. Tai yra pagrindinis akcijos „Tylos ir solidarumo valanda“ kvietimas visiems: stabtelėti ir susimąstyti, išreiškiant solidarumą su tais, ...

Jonavoje apsigyvenę sirai pajuto unikalaus projekto naudą

Jonavoje apsigyvenę sirai pajuto unikalaus projekto naudą

Jonavos rajono savivaldybės administracijos ir Europos tarybos plėtros banko (CEB) bendradarbiavimas davė apčiuopiamų vaisių: per šį banką projektui „Pabėgėlių integracijos skatinimas“ iš Migrantų ir pabėgėl...

B. Gailienė: priėmimo į mokyklas tvarka situacijos neiškreips - Jonavoje vietų užtenka

B. Gailienė: priėmimo į mokyklas tvarka situacijos neiškreips - Jonavoje vietų užtenka

Jonavos rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį posėdyje planuoja tvirtinti naują mokinių priėmimo į rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašą. Nauja tvarka, pasak savivaldybės specialistų...

Jonavos savivaldybei – apdovanojimas už lyčių lygybės priemones

Jonavos savivaldybei – apdovanojimas už lyčių lygybės priemones

Aštuonioms šalies savivaldybėms įteikti apdovanojimai už geriausias moterų ir vyrų lygybės priemones, suplanuotas savivaldybės strateginiuose veiklos arba plėtros planuose ir įgyvendintas 2020 metais. Apdova...

Trijų kambarių buto Jonavos mieste pirkimas (II pirkimas)

Trijų kambarių buto Jonavos mieste pirkimas (II pirkimas)

Perkančioji organizacija: Jonavos rajono savivaldybės administracija, Žeimių g. 13, LT-55158 Jonava, įstaigos kodas 188769070, tel. (8 349) 501 54, faks. (8 349) 500 12, el. p. ...

Jonavos rajono mokyklos pasiruošė naujiems mokslo metams: Savivaldybė informuoja, kaip vyks mokslas viruso fone

Jonavos rajono mokyklos pasiruošė naujiems mokslo metams: Savivaldybė informuoja, kaip vyks mokslas viruso fone

Artėjant rugsėjui Jonavos rajono savivaldybės ugdymo įstaigose baigiami įvairūs remonto darbai. Be to, ugdymo įstaigos pasiruošė priemones, kurios turėtų užkirsti kelią viruso plitimui ir užtikrintų mokinių ...

B. Gailienė traukiasi iš pareigų – bus siūloma į mero pavaduotojus

B. Gailienė traukiasi iš pareigų – bus siūloma į mero pavaduotojus

Ateinančią savaitę Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdyje turėtų būti svarstomas klausimas dėl administracijos direktoriaus pavaduotojos Birutės Gailienės atleidimo iš pareigų pačios prašymu. ...

Butų pirkimas Jonavos mieste ir Ruklos mstl.

Butų pirkimas Jonavos mieste ir Ruklos mstl.

Perkančioji organizacija: Jonavos rajono savivaldybės administracija, Žeimių g. 13, LT-55158 Jonava, įstaigos kodas 188769070, tel. (8 349) 613 94, faks. (8 349) 500 12, el. p. ...

Gyvenamojo namo pirkimas Jonavos mieste

Gyvenamojo namo pirkimas Jonavos mieste

Perkančioji organizacija: Jonavos rajono savivaldybės administracija, Žeimių g. 13, LT-55158 Jonava, įstaigos kodas 188769070, tel. (8 349) 613 94, faks. (8 349) 500 12, el. p. ...

Kaimo vietovių gatvių kapitalinis remontas Blauzdžių g., Žeimių mslt. ir Purienų g., Išorų kaime

Kaimo vietovių gatvių kapitalinis remontas Blauzdžių g., Žeimių mslt. ir Purienų g., Išorų kaime

Jonavos rajono savivaldybės administracija, įgyvendindama Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos srities „Parama inves...