Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet" patikėtas neeilinis pacientas - kengūriukas

Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet
LIE 02
2020-07-02 18:06 2020

Jonavos veterinarijos centrui ,,VetPet" teko gydyti neeilinį pacientą - kengūriuką. Kaip pasakoja veterinarijos gydytoja - anesteziologė Ieva Šidlauskaitė, gyvūnas į kliniką buvo pristatytas su siuntimu iš „Raubonių parko“ rentgeniniam užpakalinių galūnių tyrimui dėl po traumos atsivėrusios šlapiuojančios žaizdos ant kulno. Nors šiandien kengūra jau sveiksta nuolatinėje savo gyvenamojoje vietoje, jos gydymas pareikalavo ir anestezijos, ir ne kasdien taikomų veterinarų žinių.

Būtina intensyvi priežiūra

,,Kengūros apžiūra ir rentgeninis kulno sąnarių tyrimas atliktas gyvūnui miegant. Rentgeniniame tyrime buvo stebimas minkštųjų audinių tynis aplink žaizdą.

Kalbant apie atliktų procedūrų sudėtingumą, svarbu paminėti, kad  kengūros anestezija reikalauja intensyvios priežiūros. Šios turi būti fiksuojamos mažiausiai dviejų žmonių, kurių vienas prilaiko kengūros pagrindinį „instrumentą“ – uodegą, kitas – apsupa kengūros galūnes pledu, kad ši nesispardytų ar nesudraskytų personalo aštriais nagais. Toliau, veterinarijos gydytojas - anesteziologas suleidžia vaistus į šlaunies raumenį ir kengūra perkeliama atgal į narvelį bei paliekama užmigti ramioje aplinkoje iki bus transportuojama į rentgeno kabinetą', - portalui jonavoszinios.lt pasakojo I. Šidlauskaitė.

Didelis dėmesys - termoreguliacijai

Anot veterinarijos gydytojos, anestezijos metu, ypatingai kengūroms iki vienerių metų, svarbu užtikrinti termoreguliaciją ir išvengti hipotermijos: tam naudojami apklotai, pledai, termoplėvelės.

,,Temperatūra matuojama rektaliai, pažastyje, o tiksliausi matavimai atliekami ausyje. Kengūroms taip pat atliekamas širdies darbo, deguonies įsisotinimo bei kvėpavimo monitoringas, neinvazyvus arterinio spaudimo matavimas, stebima ar nepasireiškia antra literatūroje itin akcentuojama rizika – bradikardija", - teigė mergina.

Išskirtinis metabolizmas

Įdomu tai, kad sterblinių gyvūnų metabolizmas skiriasi nuo žinduolių: jis yra du kartus greitesnis, todėl po vaistų suleidimo kengūros panyra į miegą ir pabunda dvigubai greičiau, o visi personalo ir lydinčio gydytojo veiksmai turi būti kruopščiai apgalvoti iš anksto.

,,Papildomas vaistų suleidimas nėra rekomenduojamas dėl prailginto pabudimo rizikos, kurio metu gyvūnas greičiau atšąla, drebulio metu sumažėja audinių aprūpinimas deguonimi ir gyvūnas gali gaišti", - pasakojo veterinarė.

Paskyrė gydymą

Kengūrai paskirtas gydymas antibiotikais bei žaizdos valymas kelis kartus per dieną mažiausiai 2 savaites.

,,Šiuo metu ji sveiksta atskirta nuo kitų trijų parke laikomų kengūrų. Siekiant išvengti žaizdos kontaminacijos – užtikrinama, kad šienas būtų nuolat kruopščiai keičiamas ir, svarbiausia, sausas", - kalbėjo I. Šidlauskaitė.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Kaip paruošti ir džiovinti uogas, vaisius ar grybus, norint ilgiau pasimėgauti jų skoniu ir teikiamais vitaminais?

Kaip paruošti ir džiovinti uogas, vaisius ar grybus, norint ilgiau pasimėgauti jų skoniu ir teikiamais vitaminais?

Džiovinimas tai pats patikimiausias, vienas paprasčiausių ir populiariausių konservavimo būdų, kurį renkasi norintys ilgiau išsaugoti vasaros derlių. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad d...

Jonavos rajone įsteigta nauja vaikų globos šeimyna

Jonavos rajone įsteigta nauja vaikų globos šeimyna

Šių metų pradžioje Jonavos rajono savivaldybės administraciją pasiekė džiugi žinia – išduota licencija naujos „Bitučių šeimynos“ veiklai. Naują šeimyną įsteigė Alexander ir Renata Propletinai. Šeima savo nam...

Naktinių maudynių eketėje virusas neaplenkė ir Jonavos: prasidėjo 30-ies dienų iššūkis

Naktinių maudynių eketėje virusas neaplenkė ir Jonavos: prasidėjo 30-ies dienų iššūkis

Naktį iš pirmadienio į antradienį skirtinguose Lietuvos miestuose vyko naktinės maudynės lediniame vandenyje. Pastarųjų entuziastų būta ir Jonavoje - šie nėrė į miesto tvenkiniuose iškirstas eketes....

Gyd. A. Šimkus apie žaidimą šachmatais: „Tai bus geriausia smegenų mankšta“

Gyd. A. Šimkus apie žaidimą šachmatais: „Tai bus geriausia smegenų mankšta“

Šachmatai – tai intelektualaus sporto šaka. Panašūs į šachmatus žaidimai egzistavo jau prieš 5000 metų. Manoma, kad šachmatai buvo išrasti Šiaurės Vakarų Indijoje (Pendžabe) VI amžiuje, vėliau išplito arabų ...

Atsinaujinę „Užuojautos namai“ pasirengę sunkią valandą padėti išlydėti artimuosius

Atsinaujinę „Užuojautos namai“ pasirengę sunkią valandą padėti išlydėti artimuosius

Išreikšti pagarbą mirusiajam – vienas iš pagrindinių artimųjų užduočių, išlydint į paskutinę  kelionę draugą, pažįstamą ar šeimos narį. Tačiau tokiomis akimirkomis sunku susitaikyti su netektimi – prarandama...