Jubiliejinių Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalas praūžė Jonavoje

Jubiliejinių Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalas praūžė Jonavoje
RGS 17
2017-09-17 16:09 2017

Lietuvos seniūnijų žaidynės - didžiausias masiško sporto sisteminis renginys, apimantis plačiausią šalies geografiją.

Seniūnijų žaidynių idėja – pakviesti visus šalies gyventojus reguliariai sportuoti gyvenamosiose vietose ir tokiu būdu didinti jų fizinį aktyvumą, kaip svarbiausią sveikatingumo veiksnį.

Tikslas – pasiekti, kad šalies gyventojai organizuotai ir sistemingai sportuotų gyvenamosiose vietose.

Uždaviniai -skatinti sporto visiems plėtrą šalies regionuose, puoselėti kūno kultūrą ir mėgėjų sportą, didinti gyventojų fizinį aktyvumą.

Dešimtųjų jubiliejinių Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalinis etapas vyko Jonavoje – naujojoje Jonavos sporto arenoje ir „Lietavos“ stadione. Renginyje dalyvavo gerokai virš tūkstančio dalyvių iš daugiau nei 50 savivaldybių.

Sportininkai mėgėjai varžėsi krepšinio 3×3, mažojo futbolo, lauko tinklinio (parkinio ir paplūdimio), stalo teniso, smiginio, šachmatų, šaškių, virvės traukimo rungtyse bei seniūnų trikovėje.

Finaliniame žaidynių etape dalyvavo komandos, nugalėjusios savo savivaldybėse ir zonose.

Didžiausias Lietuvoje mėgėjų sporto žaidynes jau dešimt metų organizuoja Lietuvos asociacija „Sportas visiems“. Skaičiuojama, kad žaidynėse jau dalyvavo daugiau kaip 165 tūkst. šalies gyventojų.

„Mūsų tikslas – puoselėti mėgėjų sportą ir pasiekti, kad kuo daugiau šalies gyventojų organizuotai ir sistemingai sportuotų savo gyvenamosiose vietose“, – sakė „Sportas visiems“ prezidentas Algis Vasiliauskas.

Jo teigimu, įvertinus puikią Jonavos rajono savivaldybės sporto infrastruktūrą, sporto vadovų patirtį ir profesionalumą, tinkamą geografinę padėtį bei iniciatyvą, žaidynių finalinį etapą nuspręsta vykdyti Jonavoje.

„Mums didelė garbė ir įvertinimas prisidėti prie masiškiausių mėgėjų sporto žaidynių organizavimo, – kalbėjo Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė. – Savo svečiams suteikėme visą reikalingą sporto inventorių, sales ir aikštynus. Laikydamiesi žaidynių tradicijų, kartu su partneriais Jonavos kultūros centru renginio dalyviams pasiūlėme turtingą kultūrinę programą“.

Didžiausi sporto projekto „Lietuvos seniūnijų sporto žaidynės“ partneriai yra Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentas, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos sporto federacijų sąjunga bei visos šalies savivaldybės.

„Prieš penkerius metus vykdėme Jonavoje penktąsias finalines žaidynes, tačiau dar nebuvo jūsų šios arenos, bet jau ji statėsi. Tuomet kai pasistatė, dar kartą yra įrodymas miestui, nors dažnai nusivertina, jog esame šalies Kauno, bet iš tikrųjų Jonava pirmiausia turi gerą geografinę padėtį ir naują bazę, - pasibaigus finalams nuomonę išsakė asociacijos „Sportas visiems“ generalinis sekretorius Giedrius Grybauskas. – Turite ir naujas tinklinio aikšteles, ir naują dirbtinę futbolo dangą ir visą kita infrastruktūra yra puiki. Didelis privalumas buvo ir tai, gal nereikėjo vežioti sportininkų po sporto bazes, kurios išsimėtę po visą miestą. Viskas buvo kompaktiška – vienoje vietoje. Šaunus buvo ir personalas. Tik laiko klausimas buvo, kada vykdyti finalus Jonavoje. Sporto bazės šįkart leido daryti ir daugiau futbolo komandų. Viso varžėsi apie 1200 sporto mylėtojų iš 55 savivaldybių“.

Be jau tradicinių sporto šakų, buvo vykdoma ir nekonkursinė seniūnų trikovė. Seniūnai varžėsi pagal šeimininkų sumastytas sporto rungtis. Pasak G. Grybausko, ateityje seniūnai jau pageidauja tai įtraukti jau ir į bendrą įskaitą, kur skaičiuojami taškai. Tai greičiausiai bus politinis žingsnis, kad seniūnai važiuotų su savo komandomis ir būtų suinteresuoti varžytis, nes ir finaluose Jonavoje varžėsi palyginti nedaug seniūnų.

Kitų metų Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių finalines varžybas organizuoti jau norą pareiškė Klaipėda. Pasak generalinio sekretoriaus G. Grybausko, dar tikrai yra neapsispręsta, kur vykdyti jas, bet kaip Jonava tokie rajonai turi privalumų, kad yra nedidelis miestas ir kai darai tokį didelį renginį dideliame mieste – jis „paskęsta“, kai mieste išmėtytos bazės.

Kalbant apie seniūnų trikovę, iš minėtų seniūnijų varžėsi viso labo 14 seniūnų, tarp kurių šįkart negalėjo dalyvauti ir Jonavos miesto seniūnas. Kaip teigė finalinių varžybų vyr. teisėjas Laurynas Gailius, seniūnai pirmiausia jėgas išmėgino standartinėse sporto rungtis – baudų metimus ir smiginį. Trečioji buvo organizatorių sumanyta rungtis, kai aikštėje prie arenos su futbolo kamuoliu rankomis turėjo varyti aplink kūgelius apsiavus klumpėmis ir pataikyti kamuolį į mini krepšį. Seniūnams šį atrakcija patiko, nes neatlaikė net ir klumpės. Tarp seniūnų geriausiai pasirodė ir trečiąją vietą laimėjo Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius, antrą vietą iškovojo Jelena Fadejeva iš Visagino seniūnijos, o nugalėtoju tapo Molėtų rajono Alantos seniūnijos seniūnas Aidonas Užubalis.

Gan šauniai finalinėse Lietuvos seniūnijų sporto žaidynėse pasirodė ir šeimininkė – Jonavos miesto seniūnijos komanda, kuri visose sporto šakose ir rungtynes surinko gan nemažą taškų skaičių. Prasčiausiai pasirodė šachmatininkai, užėmę 15 vietą, bet bendrai įskaitai davę 5 taškus. Vyrai krepšininkai pasidalino 9-14, o smigininkai užėmė 10 vietą. Tuo tarpu ir moterys krepšininkės, ir krepšininkai senjorai į sąskaitą įsirašė po 17 ir 23 taškus, pasidalindami 5-8 vietas. Jonavos šaškininkai užėmė šeštąją vietą, o dviems komandoms nedaug trūko iki prizinių vietų ir tenkinosi ketvirtosiomis pozicijomis. Būtent šias vietas užėmė moterys tinklininkės bei virvės traukimo komanda. Džiugu buvo pamatyti net trys Jonavos komanda, lipančias ant prizininkų pakylos. Paplūdimio tinklinio varžybose trečiąją vietą iškovojo Jonavos komanda (Mėrūnas Savickas, Arturas Daujotas, Vilius Stankevičius, Tomas Tarosas).

Tuo tarpu ant pačios aukščiausios pakylos lipo Jonavos miesto seniūnijos komanda, neturėjusi sau lygių ir tapusi nugalėtoja. Pirmosios vietos medalius laimėjo Aurimas Mockus, Andrius Skorupskas, Martynas Stankevičius, Denisas Šichranovas, Albertas Ramonas, Ruslanas Fiodorovas, Ignas Keliauskas, Žymantas Tumėnas.

Ilgiausiai užsitęsė stalo teniso varžybos, tačiau jose triumfavo Jonavos šios sporto šakos entuziastai (Ingrida Maknevičienė), Audrius Radžiūnas, Jevgenijus Mikutovskis).

Susumavus visus rezultatus, Jonavos miesto seniūnijai labai jau nedaug trūko iki nugalėtojų titulo. Klaipėdos rajono seniūnija stalo teniso varžybose su varžovais pasidalino 9-16 vietas, bet to užteko, kad jie taptų nugalėtojais (268,5 taško). Nors jonaviečiai buvo pirmi, tačiau bendroje įskaitoje Jonavos komanda, surinkusi 264 taškus, iškovojo antrąją vietą. Trečia – Utenos rajono savivaldybės komanda (249 taškai). Šie galutiniai rezultatai susumuoti kartu su jau į finalus atsineštais antrojo etapo taškais.

„Pasiruošimas finalinėms varžyboms vyko dvi savaites. Jei reikėtų įvertinti balai, tai iš 10 – įvertinčiau aštuoniais. Buvo šiokių tokių nesklandumų, minusų. Negali būti viskas tobula, todėl yra kur pasistengti. Apskritai, visi liko patenkinti organizavimu. Sulaukėme daugiau dalyvių negu tikėjomės, - pasibaigus kovoms kalbėjo ir varžybų organizavimą įvertino šių varžybų vyr. teisėjas L. Gailius. – Ačiū reikia pasakyti Jonavos kultūros centrui, nes manau taip biudžetinės organizacijos ir turi dirbti – ranka rankon. Laisvu laiku nuo varžybų bei žiūrovai galėjo pasiklausyti ir pasižiūrėti bei laisvalaikį praleisti prie scenos, kurioje savo programas pateikė įvairūs kultūros centro kolektyvai, geriausia Lietuvos gatvių šokių čempionai, šokių studija „Megusta“ ir kt. Galiu pasidžiaugti, kad išvažiuodami dalyviai nei vienas nepasakė blogo žodžio. Norisi padėkoti, asociacijai „Sportas visiems“ ir ypač G. Grybauskui, kuris labai daug padeda ir ne tik čia, sporto savanoriams“

Paklaustas apie kitų metų tokias varžybas vėl Jonavoje, L. Gailius ne nesuabejojo su savo atsakymu, kad vėl tikisi tokio didelio renginio.

 

Panašūs straipsniai

Mažųjų žaidynės: aktyvūs vaikai – sveika visuomenė

Mažųjų žaidynės: aktyvūs vaikai – sveika visuomenė

„Ikimokyklinio amžiaus vaikams svarbu išbandyti kuo daugiau sportinių veiklų“, – sakė paplūdimio tinklininkė Vytenė Vitkauskaitė. Viena geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkių savaitgalį dalyvavo pirmajame šį...

JKKSC kviečia į Sporto būrelių mugę

JKKSC kviečia į Sporto būrelių mugę

Šiandien vykusiame Jonavos kūno kultūros ir sporto centro (JKKSC) Trenerių tarybos posėdyje buvo sutarta dėl sporto būrelių mugės organizavimo rugsėjo 5 dieną 18 val. Jonavos sporto arenoje ir miesto centriniame...

Darnaus judumo savaitės renginiai Jonavoje

Darnaus judumo savaitės renginiai Jonavoje

Rugsėjo 16-22 dienomis visoje Europoje vyks darnaus judumo savaitė. Šis renginys ragina atsisakyti automobilių ir prisiminti kitus alternatyvius judėjimo būdus, tausojant aplinką ir stiprinant savo asmeninę savi...

Jonavietis Natas Stupak ir vėl kyla ant nugalėtojų pakylos

Jonavietis Natas Stupak ir vėl kyla ant nugalėtojų pakylos

Savaitgalį Odesos mieste įvyko „Ukrainos Kudo čempionatas 2019“. Atstovauti Lietuvą vyko sporto klubas "Cunamis", Kovos menų centras (KMC) "Grizlis" ir "Tonusas". Nepaisant to, kad šiame tarptautiniame r...

Darnaus judumo savaitės starte – orientacinės varžybos

Darnaus judumo savaitės starte – orientacinės varžybos

Jonavos kūno kultūros ir sporto centras (JKKSC) bendradarbiaudamas su Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru (JVSB) organizuoja Europos darnaus judumo savaitę. Visame senajame žemyne ši akcij...

Sveikatos apsaugos ministras A.Veryga mėgo „Drasūs, stiprūs vikrūs“, jo vaikai renkasi kitokį sportą

Sveikatos apsaugos ministras A.Veryga mėgo „Drasūs, stiprūs vikrūs“, jo vaikai renkasi kitokį sportą

„Tokie projektai – kelias į sveikesnę visuomenę“, - sakė Lietuvos mažųjų žaidynių festivalyje apsilankęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Trečiajame iš keturių finalinių renginių šėlo daugiau nei p...

Jonavoje krepšinio patirties semiasi jaunieji talentai iš Švedijos

Jonavoje krepšinio patirties semiasi jaunieji talentai iš Švedijos

Jonavoje jau trečią dieną vieši jaunųjų krepšinio talentų komanda iš valstybės, kurioje krepšinis toli gražu nėra pati populiariausia sporto šaka. Iš Švedijos sostinės Stokholmo atvykę keturiolikmečiai krepšinin...

„Jonavos taurė – 2019” - daugiau nei 360 porų iš įvairiausių šalies bei užsienio kampelių

„Jonavos taurė – 2019” - daugiau nei 360 porų iš įvairiausių šalies bei užsienio kampelių

Šį savaitgalį Jonavos Sporto arenoje vyko Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybos „Jonavos taurė-2019“. Jonava turi gilias sportinių šokių varžybų rengimo tradicijas. Kiekvienos klubo „Vėtra“  rengiam...

Sekmadienį baigėsi teniso turnyras Jonavos garbės piliečio taurei laimėti

Sekmadienį baigėsi teniso turnyras Jonavos garbės piliečio taurei laimėti

Sekmadienį baigėsi teniso turnyras Jonavos garbės piliečio Jono Sirvydžio taurei laimėti. Šiose varžybose panoro dalyvauti 11 šios sporto šakos entuziastų. Šias taurės varžybas po metų pertraukos laimėjo Arūnas ...

Nyderlandų futbolo žvaigždės apsilankė Rukloje ir Jonavoje

Nyderlandų futbolo žvaigždės apsilankė Rukloje ir Jonavoje

Nyderlandų futbolo legenda Aronas Winteris Rukloje sėdo į karinį visureigį, iš jo žengė ant žaliosios vejos Jonavoje. Nyderlandų ambasados Lietuvoje iniciatyva kartu su NATO priešakinių pajėgų batalionu ...

„Kaunas  100-mečio Jiu-Jitsu taurė“- jonaviškio pelnyta pirma vieta

„Kaunas 100-mečio Jiu-Jitsu taurė“- jonaviškio pelnyta pirma vieta 1

Šeštadienį, kovo 16 d.  vykusiose Lietuvos Braziliškojo Jiu-Jitsu (BJJ) varžybose „Kaunas -100-mečio Jiu-Jitsu taurė“ , sporto klubo A-Force BJJ (treneriai Rokas Naruševičius ir Paulius Žemrieta) komanda pademon...

Mačas prieš „Džiugą“ perkeliamas į Telšius

Mačas prieš „Džiugą“ perkeliamas į Telšius

Pasikeitė LFF I lygos rungtynių tarp „Jonavos“ ir Telšių „Džiugo“ komandų laikas bei vieta. Šeštadienį Jonavoje turėjusi vykti dvikova perkeliama į Telšius. Susitikimas šio miesto dirbtinės dangos stadio...

Antra diena Pasaulio komandų diskgolfo čempionate Lietuvai nebuvo sėkminga

Antra diena Pasaulio komandų diskgolfo čempionate Lietuvai nebuvo sėkminga

Ketvirtadienį tęsėsi Estijoje vykstantis Pasaulio Komandų Diskgolfo Čempionatas. Jame tarp 17 šalių rinktinių varžosi ir Lietuvos komanda, kuri po pirmos dienos grupių varžybų pateko tarp 12 pajėgiausių rink...

Velykinis turnyras Žeimiuose

Velykinis turnyras Žeimiuose

Žeimių  mokyklos-daugiafunkcio centro stadione vyko futbolo varžybos. Į mokyklos stadioną susirinkę  mokiniai, jų tėvai, bendruomenės atstovai susiskirstė į tris komandas ir sužaidė ratų sistema 3 rungtynes.  ...

V. Vaškevičius: ,,Dėkojame LKL už galimybę žengti istorinį žingsnį"

V. Vaškevičius: ,,Dėkojame LKL už galimybę žengti istorinį žingsnį"

„Jonavos“ krepšinio klubas kito sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone dar nedebiutuos. Tokį sprendimą priėmė klubo valdyba, trečiadienį surengusį posėdį Jonavoje ir apsvarsčiusį trečiadienį gautą LKL pasi...

Moterų linijinių šokių kolektyvo “Vėtra” pasirodymas festivalyje Palangoje

Moterų linijinių šokių kolektyvo “Vėtra” pasirodymas festivalyje Palangoje

Gegužės 24 – 26 dienomis Palangoje jau dvidešimt penktus metus iš eilės vyko Lietuvos asociacijos „Sportas Visiems“ organizuojamas festivalis „SPORTAS VISIEMS 2019”.Festivalyje dalyvauja po kelis tūkstančius nep...