,,Juodojo penktadienio" išvakarėse - rekomendacijos atsakingam verslui

,,Juodojo penktadienio
LAP 18
2020-11-18 14:33 2020

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ragina verslininkus laikytis profesinio atidumo reikalavimų ir teikia rekomendacijas, kaip užtikrinti aiškią ir neklaidinančią informaciją vartotojams apie taikomas akcijas ir nuolaidas.

 

Akcijos sąlygos turi būti kuo aiškesnės:

 

 • Jeigu planuojate „Juodojo penktadienio“ akcijas, reklamoje turi būti nurodytos konkrečios aiškios datos, nuo kada iki kada akcija bus vykdoma (prasidėti ir baigtis akcija turi tada, kada nurodyta reklamoje).
 • Jeigu reklamoje nurodysite „Akcija VISOMS prekėms“, tokiu atveju visam bendrovės prekių asortimentui turi būti taikoma akcija arba konkreti nuolaida be išimčių.
 • Jeigu numatėte, kad akcijoje bus išimčių, t. y. tam tikroms prekėms ar tam tikrai prekių kategorijai nuolaidos/akcija nebus taikoma, turi būti nurodoma, pvz., „nuolaida DAUGELIUI prekių“. Akcijos sąlygose privalo būti nurodytos išimtys, arba sąlygos paaiškintos, nurodant žvaigždutę.
 • Jeigu Jums priklauso ir fizinė, ir elektroninė parduotuvė, o nuolaidos taikomos tik fizinėje arba tik elektroninėje parduotuvėje – reklamoje tai turėtų būti aiškiai pabrėžta.
 • Visa akcijos informacija turėtų būti pateikta tuo pačiu šriftu, nemažinant šrifto tam tikroms sąlygoms ir atsižvelgiant į parenkamas spalvas – mažai kontrasto turintis fonas ir tekstas (pvz., gelsvos raidės šviesiai pilkame fone) nėra tinkamas pasirinkimas akcijos sąlygų nurodymui.
 • Jeigu reklamoje planuojate nurodyti, kad tam tikrų prekių pasirinkimas Jūsų parduotuvėje didžiausias arba prekes siūlote pigiausiai, turite turėti tą patvirtinančius įrodymus jau prieš skleisdami tokius teiginius.
 • Reklamoje neturi būti skleidžiami draudžiami kosmetikos, maisto papildų, biocidinių produktų teiginiai (apie tai plačiau rasite Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 14, 17 bei 18 straipsniuose).
 • Reklama el. paštu, telefonu ar į pašto dėžutes neturi būti siunčiama asmenims, kurie Jūsų bendrovės reklamos gauti nepageidauja (apie tai plačiau rasite Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 13 straipsnyje).

 

Vartotojai neturi būti klaidinami:

 

 • Šalia prekių neturi būti nurodomos geltonos, raudonos ar kitos dėmesį atkreipiančios etiketės arba etiketės su užrašu „Juodasis penktadienis“, jeigu iš tiesų etiketėje paliekama įprasta reguliari kaina, o ne akcijos kaina.
 • Pasibaigus „Juodojo penktadienio“ akcijai, prekių kainos turi grįžti į reguliarias kainas. Jeigu kainos be akcijos lieka tos pačios, kaip ir su akcija, kyla įtarimas, ar akcija iš viso buvo taikoma.
 • Kainolapis su nuolaida neturi būti nurodomas prie prekės, kuriai kaina su nuolaida netaikoma (pvz., prie kojinių sportui padėtas kainolapis „40 proc. visoms kojinėms, išskyrus sporto kojinėms“).
 • Jeigu prekės su nuolaida išpirktos, nors akcijos laikotarpis nesibaigė, svarbu nuimti kainolapį ir nepalikti jo prie tuščios lentynos bei nebeskleisti reklamos.
 • Jeigu planuojate akcijos „Juodasis penktadienis“ reklamą skleisti visą savaitgalį – įvertinkite turimų prekių kiekį.
 • Vartotojas neprivalo tikrinti kiekvienos prekės brūkšninio kodo, todėl prekės turi būti sudėtos taip, kad panašių prekių kainolapiai būtų aiškiai atskirti ir padėti būtent prie tos prekės, prie kurios ir turi būti (pvz., jei parduodate 3 rūšių to paties gamintojo sūrius, kainolapiai turi būti ne vienoje vietoje, o sudėti prie kiekvienos rūšies prekių atskirai).
 • Jeigu planuojate vartotojams teikti dovanas, įsigijus tam tikras prekes, ar prekių už tam tikrą sumą, įvertinkite, ar galėsite įgyvendinti akciją nesislėpiant po teiginiu „dovanų kiekis ribotas“.
 • Jeigu elektroninėje parduotuvėje perkant tam tikrą prekę ar prekių už tam tikrą sumą teikiate dovaną, tačiau dovana automatiškai prekių krepšelyje neatsiranda bei dovaną vartotojas į krepšelį privalo atskirai įsidėti pats, svarbu nurodyti tokias akcijos sąlygas.
 • Jeigu elektroninėje parduotuvėje nurodote akcijos laiką skaičiuojantį laikroduką – tai turi būti vykdoma sąžiningai. Laikrodukas negali pradėti tiksėti kiekvieną kartą iš naujo tik atsidarius Jūsų elektroninės parduotuvės puslapį.
 • Jeigu konkrečios prekės neturite, elektroninėje parduotuvėje neturėtų būti nurodoma 0 Eur – visada patikrinkite, ar techninės galimybės vartotojui leidžia prekę už 0 Eur įsidėti į krepšelį ir atlikti jos užsakymą. Geriau įvertinkite kitus techninius sprendimus (pvz., teirautis, kada prekė atsiras).
 • Jeigu reklaminiame skydelyje (baneryje) nurodote konkrečią prekę ir jos kainą, atsidaręs Jūsų elektroninės parduotuvės puslapį vartotojas turi rasti būtent tą prekę už tokią kainą, kaip žadama reklamoje. Negalite nurodyti prekės nuotraukos ir šalia skelbti nuolaidos, jeigu iš tiesų tai prekei nuolaida nėra taikoma.
 • Negali būti siūlomos prekės, kurių neturite. Neteikite komercinio pasiūlymo, jeigu prekės iš tiesų neturite sandėlyje ir nėra aišku, ar galėsite ją pasiūlyti vėliau už nurodytą kainą.

 

„Juodojo penktadienio“ rekomendacijos verslui

Panašūs straipsniai

Nuo pandemijos nukentėjęs verslas įmokas „Sodrai“ galės sumokėti per 5 metus

Nuo pandemijos nukentėjęs verslas įmokas „Sodrai“ galės sumokėti per 5 metus

„Sodra“ jau laukia verslo prašymų supaprastinta tvarka atidėti dėl karantino ir ekstremalios situacijos nesumokėtas įmokas. COVID-19 poveikį patyręs verslas įmokų gali nemokėti nuo karantino pradžios ir dar ...

Aktualu daliai socialinių paslaugų srities darbuotojų: trumpesnis darbo laikas ir daugiau atostogų

Aktualu daliai socialinių paslaugų srities darbuotojų: trumpesnis darbo laikas ir daugiau atostogų

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis kartu su penkiomis socialinių paslaugų srities darbuotojų profesinėmis sąjungomis ketvirtadienį pasirašė atnaujintą kolektyvinę sutartį. Pagal ją kitąm...

Gerėja Lietuvos ekonomikos atsigavimo prognozės

Gerėja Lietuvos ekonomikos atsigavimo prognozės

Optimizmas dėl ekonomikos atsigavimo išlieka: pramonės, mažmeninės prekybos ir vidaus vartojimo duomenys liudija ekonomikos stabilizavimą ir laipsnišką atsigavimą. Ekonomikos prognozės rodo, kad Lietuvos eko...

Startuoja nauji kvietimai gyventojams ir verslui saulės elektrinėms įsigyti

Startuoja nauji kvietimai gyventojams ir verslui saulės elektrinėms įsigyti

Nuo šiandien gyventojai, norintys įsigyti nutolusią saulės elektrinę iš elektrinių parko, bei privatūs juridiniai asmenys, norintys visuomeninės ar gamybinės paskirties pastatuose įsirengti atsinaujinančius ...

COVID-19 poveikį patyrusiam verslui – du mėnesiai atidėti įsipareigojimus „Sodrai“

COVID-19 poveikį patyrusiam verslui – du mėnesiai atidėti įsipareigojimus „Sodrai“

Pasibaigus karantinui „Sodra“ laukia COVID-19 poveikį patyrusio verslo prašymų supaprastinta tvarka atidėti karantino laikotarpiu nesumokėtų įmokų mokėjimą. Tai galima padaryti per du artimiausius mėnesius, ...

Nuo šiol elektros tiekėją galime pasirinkti patys – ką iš to laimėsime?

Nuo šiol elektros tiekėją galime pasirinkti patys – ką iš to laimėsime?

Lietuvoje palengva įsibėgėja energetikos sektoriaus reforma, kai buitiniams elektros vartotojams, nuosekliai atsisakant monopolinių sąlygų, sukuriama galimybė rinktis nepriklausomą tiekėją. Tačiau kokių naud...

Naktį iš penktadienio į šeštadienį neveiks kai kurios SEB banko paslaugos

Naktį iš penktadienio į šeštadienį neveiks kai kurios SEB banko paslaugos

Norint užtikrinti sklandų banko sistemų veikimą, šį savaitgalį SEB banke bus atliekami planiniai informacinių sistemų profilaktikos darbai. Lapkričio 21 dieną, naktį iš penktadienio į šeštadienį, dėl atlieka...

Juntamas dujų kvapas rajone: naftos produktų perdirbimo įmonės byla gali pasiekti teismą

Juntamas dujų kvapas rajone: naftos produktų perdirbimo įmonės byla gali pasiekti teismą 2

Klausimai dėl dujų kvapo juntamo Jonavos apylinkėse, o kartais net ir pačiame mieste, kelti ne pirmą kartą. Jonaviečiai nelinkę taikstytis su tvyrančiais nemaloniais kvapais, todėl tiek portalo redakcija, ti...

Registrų centro e. paslaugų naudojimas šiemet išaugo 1,5 karto

Registrų centro e. paslaugų naudojimas šiemet išaugo 1,5 karto

Šalį sukausčiusi koronaviruso pandemija ir karantinas paskatino daugelį sričių persikelti į skaitmeninę erdvę. Ne išimtis ir viešąsias bei administracines paslaugas gyventojams, verslui ir viešajam sektoriui...

Rimantu Sinkevičiumi pasitiki Ministras Pirmininkas S. Skvernelis bei kitos rajono politinės jėgos

Rimantu Sinkevičiumi pasitiki Ministras Pirmininkas S. Skvernelis bei kitos rajono politinės jėgos

Antrajame LR Seimo rinkimų ture, vienmandatėse apygardose varžosi du daugiausiai balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai – Jonavoje tai Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas Eugenijus Sabutis...

Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2020: skelbiamas paraiškų teikimo startas

Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2020: skelbiamas paraiškų teikimo startas

Jei saugote gamtą ir tausojate aplinką, stiprinate bendruomenes, rūpinatės savo įmonės darbuotojų gerove ir skatinate toleranciją, esate įmonė, kuri kviečiama dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovano...

Parengtos gairės maisto išnešiojimo ir išvežiojimo paslaugą norintiems teikti asmenims bei verslui

Parengtos gairės maisto išnešiojimo ir išvežiojimo paslaugą norintiems teikti asmenims bei verslui

Pastaruoju metu išaugus maisto išnešiojimo ir išvežiojimo paslaugos poreikiui, daugėja ir šia veikla norinčių užsiimti asmenų bei įmonių, dažnai nežinančių, kaip tam tinkamai pasiruošti. Reaguojant į dažniau...

Iš arčiau: Lietuvos ir Prancūzijos karių bendradarbiavimas

Iš arčiau: Lietuvos ir Prancūzijos karių bendradarbiavimas

Prancūzijos ginkluotųjų pajėgų vado Prezidento Emmanuelio Macrono vizito Rukloje išvakarėse dalijamės Prancūzijos kariuomenės kapitono Sébastieno Iserno parengtu interviu su Lietuvos kariuomenės Mechanizuoto...

Patvirtintas Nacionalinis savižudybių prevencijos veiksmų planas

Patvirtintas Nacionalinis savižudybių prevencijos veiksmų planas

Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos minėjimo išvakarėse, Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) patvirtintas Nacionalinis savižudybių prevencijos 2020–2024 metams veiksmų planas, kuriuo siekiama metinį...

Socialdemokratų dovana padės pamatyti miestą iš „paukščio skrydžio“

Socialdemokratų dovana padės pamatyti miestą iš „paukščio skrydžio“ 1

Jonavos 270-ojo gimtadienio proga Jonavos socialdemokratai tęsė tradicija įteikti miestui dovaną. Nuo šiol ir jonaviečiai, ir svečiai galės pasimėgauti įspūdinga miesto panorama, atsiveriančia nuo Rimkų kaln...

Išgelbėtas Baltajame ežere skendęs žmogus. Kaip saugiai elgtis prie vandens?

Išgelbėtas Baltajame ežere skendęs žmogus. Kaip saugiai elgtis prie vandens? 1

Birželio 19 d. apie 14 val. Upninkų sen., Kryžiaukos k., Baltajame ežere skendo žmogus, kuris sėkmingai buvo ištrauktas iš vandens ir išvežtas į gydymo įstaigą. Siekiant išvengti tokių įvykių, Kauno priešgai...