Kaip gyvuoja „Skruzdėliukas“?

Kaip gyvuoja „Skruzdėliukas“?
RGP 07
2017-08-07 13:08 2017

Paramos fondas „Veneris“ pamažu virsta dideliu „Skruzdėliuku“.

Atidarėme Centrą į kurį žmonės laisvai atneša jiems jau atlikusius daiktus ir rūbus, bei tuo pačiu patys turi galimybę sau rasti kažką tokio ypatingo, reikalingo ir namo parsinešti palikę auką „Skruzdėliuko“ veiklai. Žmones ši idėja labai traukia.

Kalbuosi su mamytėmis, močiutėm: jos labai patenkintos, ateina ne tik daiktų pasirinkti, ateina pasidalinti informacija apie tai, kas ką dovanoja ar kam labai reikėtų pagalbos.

„Skruzdėliukas“ – lyg bendruomenė į kurią gali užeiti kiekvienas, nes durys visuomet atviros: ateina paaugliai, studentai, vienišos mamos, mamytės su būriu vaikučių, lydimi tėvelio, meilūs seneliai. Tai visos šeimos Centras. Ateidami įsibrunka po krepšelį išaugtų ar jau pabodusių rūbų, daiktų, kuriuos galės naudoti kiti ir atėję dairosi, kas knygos, kas patogių ar šventinių batų, o gal puikios suknelės.

Mamytėms „Skruzdėliukas“ tikras išsigelbėjimas: šliaužtiniai, barškučiai, buteliukai, kuriuos jau išaugo kiti mažyliai. Močiutės susirenka net po kelias iškart ir džiaugsmingai plepėdamos išsimatuoja visus naujus rūbus. Joms tai puiki atrakcija!

Aukas žmonės palieka labai įvairaus dydžio, nuo saujos rudų centų už daiktą iki dešimt ar daugiau eurų už pora rūbų. Tai auka, skirta gyvuoti šiai idėjai, mokėtis visus mokesčius, teikti paramą neturtingiesiems.

Jei jau prakalbome apie tai, norisi priminti, kad remiame visais žmonių dovanotais daiktais tik tuos, kurie gyvena tvarkingą, nors ir skurdų gyvenimą. Tie patys, atrodytų skurdžiai gyvenantys,  veržiasi į “Skruzdėliuką”, kaip kiti klientai ir nori aukoti, motyvuodami tuo, kad patys gerai jaučiasi prisidėdami prie šio puikaus mechanizmo.

Laikas eina, įsikūrėme sausio mėnesį, o jau nesutelpame tuose dviejuose kambarėliuose. Norisi erdvės, norisi parodyti tai, ką turime, kasdien atverti duris ne 4, o visoms 8 valandoms. Kai rasime galimybę savo skruzdėlyną apgyvendinti didesnėje patalpoje nei 100 kvadratų, tuomet mamytės ir močiutėlės bus dar laimingesnės, nes ras vienoje vietoje dar daugiau įvairių daiktų.

Reikia tikėtis, kad viskas susiklostys puikiai ir “Skruzdėliukas” turės kur plėstis!

Nes tik kartu mes esame stiprūs!

Vadovė Jūratė Cvirkienė

 

Paramos fondas „Veneris“

Darbininkų g. 11 (sandėlis)

Kauno g. 4, II a. („Skruzdėliukas“)

El.paštas: fondas.veneris@gmail.com

Facebook: Paramos fondas Veneris

Tel: 8 626 55212

Panašūs straipsniai

Vietovardžių metus palydint: išrinkti gražiausi, atrasta 2,5 tūkst. išnykusių ir sukurta galimybė išsaugoti istoriją

Vietovardžių metus palydint: išrinkti gražiausi, atrasta 2,5 tūkst. išnykusių ir sukurta galimybė išsaugoti istoriją

Šiuo metu visoje Lietuvoje galima aptikti daugiau kaip 21 tūkst. vietovardžių - miestų, miestelių, kaimų pavadinimų. Visų jų duomenys saugomi Adresų registre. 2019-uosius paskelbus V...

Išmintingasis vaistų sąrašas skatins vaistus vartoti racionaliau

Išmintingasis vaistų sąrašas skatins vaistus vartoti racionaliau 1

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad pacientui vaistai turi būti skiriami atsižvelgus į jo sveikatos būklę, parenkant tinkamiausią dozę bei optimalų gydymo laikotarpį, ...