Kandidatų į Europos Parlamentą sąrašuose – trys jonaviečiams žinomi veidai

Kandidatų į Europos Parlamentą sąrašuose – trys jonaviečiams žinomi veidai
GEG 14
2019-05-14 17:18 2019

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pateikia apibendrintą 2019 m. gegužės 26 d. rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvaujančio kandidato portretą: prieš 3 mėn. 51-ąjį gimtadienį atšventęs vyras, deklaravęs turto už maždaug 290 tūkst. eurų. Tikėtina, kad jo vardas – Kęstutis, Andrius arba Vytautas. Kadangi kandidatai neprivalo anketose nurodyti savo gimimo vietos, sunku pasakyti, iš kurio rajono yra kilę daugiausiai pretendentų. Nepaisant to, VRK viešai skelbiami duomenys leidžia teigti, kad minėtuose rinkimuose kandidatuoja ir trys jonaviečiams žinomi veidai.

Pasiskirstymas pagal lytį

Dalyvauti 2019 m. gegužės 26 d. rinkimuose į Europos Parlamentą užregistruoti 301 kandidatai (86 kandidatais daugiau nei 2014 m. vykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą), 198 vyrai ir 103 moterys.

Amžiaus vidurkis

Beveik trečdalio (31,89 proc.) kandidatų amžius – nuo 55 iki 64 metų. 35–44 bei vyresnių, 45–54 metų amžiaus kategorijų kandidatų yra daugmaž po lygiai (atitinkamai 21,59 proc. ir 21,93 proc.). Pačiose negausiausiose (11,96 proc. ir 12,62 proc.) amžiaus grupėse yra jauniausi, nuo 21 iki 34, bei 65 metų ir vyresni kandidatai.

Bendras kandidatų į Europos Parlamento narius amžiaus vidurkis – 51,3 metų.

Priešinguose amžiaus grupių poliuose atsiranda visuomeniniai rinkimų komitetai „Aušros Maldeikienės traukinys" (amžiaus vidurkis 40,1 m.) ir „Stipri Lietuva vieningoje Europoje" (amžiaus vidurkis 60,2 m.) kandidatai. Solidžiausio amžiaus kandidatą į savo sąrašą įtraukė visuomeninis rinkimų komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!" (82,5 m.). 

Anksčiau teisti

Pildydami anketas, būsimieji kandidatai privalėjo nurodyti savo teistumą. VRK duomenimis, kandidatai į klausimą apie teistumą teigiamai atsakė 6 partijų kandidatai: du Darbo partijos, ir po vieną kandidatą iš Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų), Lietuvos socialdemokratų partijos ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos sąrašų.

Išsilavinimas

Daugiau nei pusė kandidatų (54,2 proc.) savo anketose nurodė turį aukštąjį universitetinį išsilavinimą, 24,9 proc. – aukštąjį, po 0,7 proc. – aukštąjį neuniversitetinį, aukštesnįjį, ir vidurinį išsilavinimus. Likusi dalis, 18,9 proc. kandidatų, savo išsilavinimo apskritai nenurodė.

Pagal anketoje pateiktus duomenis, daugiausia kandidatų su aukštuoju išsilavinimu į savo sąrašus įrašė Lietuvos žaliųjų partija (100 proc.), Darbo partija (95,5 proc.), Lietuvos socialdemokratų partija (90,9 proc.) ir Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) (90 proc.).

Šį išsilavinimą turinčių mažiausiai yra visuomeninių rinkimų komitetų „Prezidento Rolando Pakso judėjimas" (50 proc.) ir „Stipri Lietuva vieningoje Europoje" (60 proc.) sąrašuose.

Turtinė padėtis

Kandidatai į Europos Parlamento narius privalėjo pateikti savo turto ir pajamų deklaracijų išrašus. Turtingiausi kandidatai* kandidatų sąrašuose yra Lietuvos centro partijoje, kurios visų iškeltų kandidatų deklaruoto turto bendra vertė – daugiau kaip 29 mln. eurų. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatų turto bendra vertė – 8 mln. eurų, Lietuvos žaliųjų partijos– beveik 8 mln. eurų.

Turtingiausių kandidatų dešimtuke yra 8 milijonieriai, kovosiantys dėl mandatų: A. Guoga (per 27 mln. eurų)  iškeltas Lietuvos centro partijos sąrašo; R. Lapinskas (per 6 mln. Eurų) – Lietuvos žaliųjų partijos; R. Š. Marčiulionis (5 mln. Eurų) – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS); A. Šedžius (2,5 mln. Eurų) – Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP); P. Lukoševičius (per 2 mln. Eurų) – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS LKD); V. Uspaskich (2 mln. Eurų) – Darbo partija (DP); A. Zuokas (beveik 1,5 mln. Eurų) – Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai); A. Lydeka (1 mln. Eurų) – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS).                

Šeiminė padėtis

Daugiau kaip trečdalis (38,5 proc.) visų kandidatų – susituokę. Nevedusių (netekėjusių) yra apie 11 proc., 1 proc. – našlių. 8,3 proc. kandidatų nurodė, jog yra išsiskyrę, o daugiau kaip penktadalis (22,3 proc.) duomenų apie savo šeimyninę padėtį nepateikė.

Tautybės

 

Didžioji dauguma (75,1 proc.) kandidatų – lietuviai. Lenkai sudaro 5 proc., rusai – 2,3 proc. Taip pat 0,3 proc. kandidatų sudaro kitų tautybių asmenys: kandidatuoja vienas (-a) graikė, moldavas, prancūzas, totorius, žydas.  48 kandidatai (15,9 proc.) anketose savo tautybės nenurodė.

Populiariausi vardai

Kokių bendravardžių kandidatų šiuose rinkimuose į Europos Parlamentą daugiausia? Rinkimams registruoti 10 kandidatų, vardu Kęstutis; 9 vardu Andrius;  8 vardu Vytautas; po 5 Antanus ir Marius. Europos Parlamento nario mandato sieks 6 Jolantos, 4 Rasos, po 3 Daivas ir Linas.

Mažiausiai trys jonaviečiai

VRK turimais duomenimis, rinkimuose į Europos Parlamentą 3 kandidatai Jonavą yra nurodę kaip savo gimimo vietą.

Peržvelgus rinkimuose dalyvaujančių asmenų anketas, matyti, kad į Europos Parlamentą kandidatuoja ir jonaviečiams žinomi asmenys: Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovas Žilvinas Galimovas; Lietuvos Respublikos Seimo narys, Socialdemokratų darbo partijos atstovas Rimantas Sinkevičius; praėjusiuose Jonavos rajono savivaldybės rinkimuose dalyvavęs Lietuvos žaliųjų partijos narys Gvidas Mazgelis.

Būtina atkreipti dėmesį, kad kandidatai, pateikdami pareiškinius dokumentus, pildo anketą, dokumentą, kuriame nėra prašoma nurodyti gyvenamosios vietos. Dėl to negalima atmesti galimybės, jog kandidatų sąrašuose yra ir daugiau asmenų, kurie gimė Jonavoje.

Daugiau informacijos apie visus kandidatus galite rasti čia.

Rinkimai į Europos Pralamentą vyks š. m. gegužės 26 d., kurių metus bus išrinkti 11 Lietuvos atstovų.  

 VRK ir portalo jonavoszinios.lt inf.

Lietuvos žaliųjų partijos, portalo jonavoszinios.lt ir asmeninio archyvo nuotr.

Panašūs straipsniai

Seimas nuleido rinkimų kartelę

Seimas nuleido rinkimų kartelę

Priimtomis Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-3737(2) parlamentarai suvienodino Seimo ir savivaldos rinkimų reguliavimą. Įstatyme įtvirtinta, kad partijos kandidatų sąrašas gali gauti Sei...

Kovo 8-osios proga - išskirtinis policijos pareigūnų dėmesys vairuotojoms

Kovo 8-osios proga - išskirtinis policijos pareigūnų dėmesys vairuotojoms 3

Šiandien, kovo 8-ąją, minint Tarptautinę moterų solidarumą dieną, policijos pareigūnai tęsia gražią tradiciją - sveikina vairuotojas. Pastaroji neaplenkė ir mūsų miesto - iš pareigūnų rankų įteiktais tulpių žied...

Kaip baigus mokyklą pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu?

Kaip baigus mokyklą pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu?

Ligonių kasos sulaukia jaunuolių klausimų, kaip baigus mokyklą reikėtų pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), ar draustumas galioja, išvykus studijuoti į užsienį, ar reikia mokėti įmokas pag...

Padėkos vakare „Krištolinių gulbių“ užteko ne visiems?

Padėkos vakare „Krištolinių gulbių“ užteko ne visiems?

Kaip jau buvo skelbta, gruodžio 12 dieną praūžė tradicinis metų renginys – Padėko...

Saulės elektrinių bumą skatina brangstanti elektra ir europinės lėšos

Saulės elektrinių bumą skatina brangstanti elektra ir europinės lėšos

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos duomenimis, per 2019 metus saulės elektrą gaminančių vartotojų Lietuvoje padaugėjo 3 kartus – gruodžio pradžioje jų skaičius viršijo 3 tūkstančius. Saulės energijo...

Teisingumo ministerija politines partijas kviečia teikti narių sąrašus

Teisingumo ministerija politines partijas kviečia teikti narių sąrašus

Teisingumo ministerija primena, kad vadovaujantis Politinių partijų įstatymu visos politinės partijos kiekvienais metais iki kovo 1 d. ir iki spalio 1 d. privalo pateikti savo partijos narių sąrašus. Partijo...

Veterinarijos specialistai primena: gyvūnas augintinis nėra tinkama Kalėdų dovana

Veterinarijos specialistai primena: gyvūnas augintinis nėra tinkama Kalėdų dovana

Nors daugelis po Kalėdų egle svajoja rasti naminį gyvūną, tačiau tai nėra geriausia dovana. Gyvūnu turės rūpintis visa šeima, tai didelė atsakomybė ir papildomi įsipareigojimai. Augintinis visada privalės bū...

Euro grupėje – bendras šalių ekonominis atsakas į COVID-19 krizę

Euro grupėje – bendras šalių ekonominis atsakas į COVID-19 krizę

Antradienį Euro grupėje bus siekiama susitarti dėl Europos Sąjungos (ES) papildomų veiksmų plano kovoje su COVID-19. Ekonominis atsakas apims suderintą krizės įveikimo strategiją bei įvairių finansavimo šalt...

Naujasis Europos skiepijimo informacijos portalas – apie skiepus aiškiai ir argumentuotai

Naujasis Europos skiepijimo informacijos portalas – apie skiepus aiškiai ir argumentuotai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad jau sėkmingai startavo pirmasis ilgai lauktas Europos skiepijimo informacijos portalas, kuriame aiškiai pateikiamas tik mokslo į...

RRT teikia išaiškinimus apie 5G: šios technologijos ypatybės ir veikimo principas

RRT teikia išaiškinimus apie 5G: šios technologijos ypatybės ir veikimo principas

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), reaguodama į pastaruoju metu stebimas visuomenės reakcijas ir plintančią dezinformaciją 5G ryšio tema, teikia išaiškinimus dėl šios technologijos ypatybi...

Meras M. Sinkevičius: turime įveikti virusą ir susigrąžinti savo gyvenimus

Meras M. Sinkevičius: turime įveikti virusą ir susigrąžinti savo gyvenimus 2

Jonavoje, kaip ir visame likusiame pasaulyje, pastaruoju metu dažniausiai girdimas žodis – korona. Virusas, dėl kurio šalyje įvestas karantinas, kone per vieną naktį apvertė aukštyn kojomis įprastą gyvenimą....

LAKD įrengė naują kelio ženklą neatsižvelgusi į Jonavos SEK rekomendacijas

LAKD įrengė naują kelio ženklą neatsižvelgusi į Jonavos SEK rekomendacijas 1

Pagrindinėje miesto gatvėje praėjusią savaitę „išdygo“ naujas kelio ženklas draudžiantis stovėti automobiliams ties J. Basanavičiaus g. 24 pastatu. Jonavos saugaus eismo komisija (SEK) ketino tik riboti auto...

Per karantiną globos centre vaikai ilgiau miega ir džiugina klusnumu – specialistai jau nerimauja dėl izoliacijos pasekmių

Per karantiną globos centre vaikai ilgiau miega ir džiugina klusnumu – specialistai jau nerimauja dėl izoliacijos pasekmių

Kaip karantinas pakeitė didelėmis grupėmis gyvenančių vaikų dienotvarkę ir įpročius, domimės Kėdainių, Kauno rajono laikinuose vaikų namuose bei Ruklos pabėgėlių priėmimo centre, Jonavos r. Psichologai atkre...

Jonaviečiai apsisprendė: Kokį filmą žiūrėsime drive-in kino teatre?

Jonaviečiai apsisprendė: Kokį filmą žiūrėsime drive-in kino teatre?

Šiandien skelbėme, kad balandžio 22 d., 22:00 val., prie Jonavos sporto arenos vyks drive-in kino teatras ir kvietėme sudalyvauti apklausoje bei padėti išrinkti, kokį filmą žiūrėsime. Į pasiūlymus buvo į...

Patvirtinti dar trys koronaviruso infekcijos atvejai, visi jie – įvežtiniai

Patvirtinti dar trys koronaviruso infekcijos atvejai, visi jie – įvežtiniai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad kovo 17 d. patvirtinti dar trys nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Taigi šiandien patvirtinti jau iš viso 7 atvejai....

Trys konkurso dalyvės – trys diplomantės

Trys konkurso dalyvės – trys diplomantės

Vasario 27-ąją trys Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokyklos ugdytinės tapo XVII-ojo Lietuvos jaunųjų pianistų konkurso „Etiudas ir ne tik“ diplomantėmis. Mokytojos Jurgitos Venskauskien...