„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – interviu su krepšinio treneriais

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – interviu su krepšinio treneriais
BAL 20
2020-04-20 12:56 2020

Jonavos kūno kultūros ir sporto centro krepšinio skyrius – didžiausias pagal sportuojančių vaikų skaičių. Tačiau tai nei kiek nestebina, nes krepšinis Lietuvoje – antroji religija.

Paskelbus karantiną, krepšininkai, kaip ir kiti šalies bei pasaulio sportininkai, turėjo nutraukti savo kontaktinius sportinius užsiėmimus ir persikelti į virtualią erdvę. Sporto centro krepšinio treneriai Gintas Mazurevičius, Tomas Kepežinskas ir Edvinas Zinys vieningai sutaria, kad šiandieninė susiklosčiusi situacija nėra lengva.

„Mano nuomone, krepšininkai, ar tai būtų aukšto meistriškumo profesionalai, ar dvylikos metų vaikai, esant tokiai situacijai, nukenčia labai stipriai. Kalbant apie vaikus, tai labai svarbu, kad kiekvieną pratimą, kiekvieną judesį jis atliktų taisyklingai – jei jis daro negerai, treneris negali to praleisti, nes po kiek laiko tai tampa įgūdžiu. Dirbant nuotoliniu būdu, visa tai sukontroliuoti yra labai sunku,“ – teigia 10 metų darbo stažą pernai įgijęs treneris E.Zinys, kuriam pritaria ir T.Kepežinskas: „Namuose prisiruošti ir atlikti tam tikrus judesius nėra lengva, kai šalia nestovi treneris, kuris kartais iš sportininkų tiesiog išsireikalauja maksimumo.“

Nors dabar nėra lengva, treneriai šio karantino šviesoje mato ir gerų aspektų. „Neturėdami namuose tam tikro sportinio inventoriaus, išmokome prisitaikyti ir panaudoti daiktus, supančius mus aplinkui, tad manau, kad būdami karantine, išlavinsime vaizduotę. Tiems, kas domisi krepšiniu ir išnaudoja laiką internete žiūrint treniruotes, žiūrint garsių krepšininkų technikos judesių vaizdo įrašus, kiekvieną dieną pamato kažką naujo, o pasibaigus karantinui galės visa tai išmėginti aikštelėje,“ – pasakoja T.Kepežinskas, kuris su auklėtiniais taip pat dalyvauja Lietuvos krepšinio federacijos treniruotėse, protmūšiuose ir virtualiose NBA2K20 rungtynėse.

G.Mazurevičiaus teigimu, šis laikas naudingas ir treneriams, nes dabar galima pažvelgti į savo konspektus, sporto šakos literatūrą, video peržiūras ir paanalizuoti sukauptą teorinę medžiagą. „Šis mokymo būdas, kad ir labai neįprastas ir ribotas savo galimybėmis nenatūraliomis sąlygomis užsiimti savo sporto šaka, bet tuo pačiu yra ir labai teigiamų dalykų, kaip matymas, kurie vaikai domisi savo sporto šaka, kurie siunčia savo nuomones apie pratimus bei veiklas, kas ką atlieka, kas pavyksta, o kas nelabai. Pasimato ir tai, kurie vaikai yra savarankiškesni ir drąsiai reiškia savo nuomonę, o kurie dar nedrįsta,“ – priduria pašnekovas.

„Kadangi tai tikrai naujas darbo būdas daugeliui – vaikams, tėvams, pedagogams, administracijos darbuotojams, – todėl teko rimtai prisėsti prie kompiuterio ir imtis darbų su tvarkaraščiais, dienotvarke, užduotimis bei veikla, ką galima atlikti namų sąlygomis su fiziniu aktyvumu: ką pasiūlyti vaikams, kokius pratimus ir žinias reikia perteikti savo auklėtiniams apie sveikatą, jos palaikymo svarbą, kad būtų kuo mažiau diskomforto, streso bei neapimtų panika ir neviltis, tingumas,“ – savo darbu nuotoliniu būdu dalinasi G.Mazurevičius. „Kaip ir daugelis mano kolegų, su auklėtiniais ar jų tėveliais yra palaikomas ryšys per socialinius tinklus, uždaras grupes. Jose yra perteikiama informacija, video, mokymo medžiaga, priemonės, pateikiamos pamokėlės, „iššūkiai“, kuriais auklėtiniai skatinami savarankiškam darbui ir „vidinės motyvacijos“ stiprinimui (užduoties atlikimas dėl pačios užduoties, o ne dėl atlygio).“

Treneris G.Mazurevičius mano, kad pasibaigus karantinui nuotolinis ryšys su ugdytiniais ir jų tėvais tikrai išliks: „Tik manau, kad dar stipresnis ir įprastesnis nei buvo ligi šiol.“ Trenerio kolega E.Zinys priduria, kad nors nuotoliniame darbe naudingų dalykų nemato labai daug, bet vieną iš pagrindinių privalumų jis įvardina atsiradusį didesnį laiką „savišvietai, krepšinio seminarų, varžybų vaizdo įrašų stebėjimui.“

Prasidėjusį karantiną Jonavos kūno kultūros ir sporto centro treneriai pasitiko skirtingai. T.Kepežinskas pripažino, kad iš pradžių jam buvo šokas ir netgi juokaudamas atskleidė, kad buvo sunerimęs dėl kruopų trūkumo. „Ta nežinomybė, kaip viskas bus ir kiek laiko tai truks, kaip reiks gyventi, kai viskas užsidarys. Be restoranų, spa ir kino teatrų dar galima gyventi, bet dėl maisto... ar parduotuvės dirbs, ar užteks maisto, nes kruopų ir grikių nebuvau apsirūpinęs (juokiasi). Na, o iš sportinio gyvenimo pusės, tai, žinoma, labai skaudus smūgis visai sporto bendruomenei ir sirgaliams. Krepšinis ne išimtis: sezonai buvo beveik pačioje kulminacijoje, netrukus turėjo prasidėti atkrintamosios rungtynės tiek Lietuvos čempionatuose, tiek Europos bei pasaulio lygmeniu. Moksleivių krepšinio lyga taip pat buvo sustabdyta pasibaigus grupių etapams – turėjo prasidėti atkrintamosios rungtynės, kurių laukėme ir ruošėmės.“

Treneris E.Zinys teigia pradžioje reagavęs ramiai. „Reagavau ganėtinai ramiai, galvojau „praeis kelios savaitės ir viskas grįš į savas vėžes“, tačiau labai greitai visi supratome, kad teks susidurti su tuo, su kuo dar nėra tekę susidurti. Viena po kitos krepšinio lygos pradėjo skelbti apie čempionatų nutraukimą – tikrai buvo lengvas šokas, tačiau supratau, kad kitaip nebus ir stengiausi kuo greičiau prisitaikyti prie tokių gyvenimo sąlygų, kokios yra dabar.“

Tuo tarpu G.Mazurevičius prisiminė, kaip pravedė paskutines treniruotes ir liūdnai atsisveikino su auklėtiniais su didele nežinia: „Viskas stoja ir užsidaro?“ – tokius klausimus kėlėme ir klausėme savęs, kolegų, kas čia bus toliau. Informavome per socialinius tinklus auklėtinių tėvelius, kad šalyje yra įvedamas karantinas ir stabdomas kontaktinis ugdymo procesas. Paprasčiausiai slėgė nežinia, kas bus toliau.“ 

Krepšinis – antroji lietuvių religija ir jį „išmano“ visi. Ne veltui juokaujant per krepšinio čempionatus sakome, kad turime tris milijonus ekspertų. Ar nėra sudėtinga dirbti krepšinio trenerio darbo, kai iš visų pusių aplink yra neva puikiai suprantančių krepšinį ir aiškinančių, kaip ką daryti? Nenutinka per varžybas kažkokių tokio tipo kuriozų su tėveliais?

G.Mazurevičius. Kiekviename darbe yra sava specifika, kuri turi savo sunkumų, džiaugsmų ar išskirtinumų. Lietuvoje krepšinis, jo rezultatai, treneriai ir pergalės, ne paslaptis, yra po padidintu stiklu. Kodėl? Gal todėl, kad šios sporto šakos „šaknys“ yra labai gilios, stiprios ir niekas negali jų pajudinti, išrauti... Pasaulyje esame penketuke ar dar aukščiau. Kuri sporto šaka Lietuvoje gali su tuo bent lygiuotis? Net Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės trenerį turime tikrą jonavietį Darių Maskoliūną. Gal genotipas šiaip sporto šakai mūsų šalies yra dėkingas (gimsta dideli, atletiški žmonės).

Nuo pat vaikystės pasirinkęs šią sporto šaką gyvenu ir šiandien su ja. Esu labai laimingas, kad galiu ne tik prisiliesti ir pažaisti šį nuostabų žaidimą, bet ir įgyti išsilavinimą bei ugdyti jaunąją kartą mūsų šalyje. O kurie domisi, gyvena su šiuo žaidimu ir juo užsiima laisvalaikiu, reikia tik sveikinti, nes kai žmonės buriasi į bendruomenes, komandas, organizuoja išvykas, palaikymo grupes ar patys žaidžia, sveikatinasi, patiria gerų emocijų bei džiaugiasi su Lietuva bei jos pasiekimais su visa šeima, nuo to mes esame tik sveikesnė ir laimingesnė tauta.

Mūsų darbe patarėjų, kritikų visuomet buvo ir bus. Kaip ir technologijos, taip ir sportiniai žaidimai greitėja, keičiasi žaidėjo technika, taktikos subtilybės. Niekas nestovi vietoje. Todėl patarėjus išklausyti tenka, bet į dideles diskusijas stengiamės neįsivelti, kaip ir jie nenorėtų, kad imtų krepšinio treneris mokinti kaip lemputę įsukti gražiau ar išmūryti sieną. Bet, deja, ne visiems tai artima.

Ugdymo procese tėvelių išsišokimų pasitaiko, bet nėra dažnas reiškinys – su laiku galiausiai ir patys kritikai ima suvokti, kad treneriai nėra visagaliai ir negali imti ir „ištreniruoti“ Valančiūną ar Macijauską. Komandiniai rezultatai per dieną nepasiekiami, todėl treneriai savo darbo rezultatus pamato ir planuoja 6, 8 ar 10 metų į priekį. Juolab dirbant su moksleiviais, pirmoje vietoje dedamas akcentas į patį vaiko fizinį pasirengimą, aktyvumą, motyvaciją, sveikatą, vėliau jau stebimi vaiko gabumai bei galimybės sporto šakoje siekti aukštesnių rezultatų. Kiekvienas sportuojantis moksleivis kaip ir muzikantas ar genijus turi atlikti užduotis ir lavintis pagal savo gabumus, pajėgumą.

T.Kepežinskas. Apskritai trenerio darbas nėra lengvas, nes turi atlikti daug funkcijų vienu metu. Ypač dirbant su vaikais, tu esi treneris, organizatorius ir  psichologas, kai reikia – ir daktaru pabūni, suteiki pirmąją pagalbą. Tenka ir su tėveliais bendrauti, ypač vaikams akcentuojame, kad pirma yra mokslai, tai kartais tenka ir po mokyklas pavažinėti, pabendrauti su mokytojais.

Na, o ekspertų Lietuvoje tikrai daug ir patarti norinčių atsiras – stengiesi išklausyti, bet galiausiai turi savo metodiką, filosofiją ir tada nusprendi, kas buvo naudingas patarimas, o kas ne.  Kažkokių neišsprendžiamų konfliktų nesu turėjęs – esu dėkingas savo auklėtinių tėveliams, kurie nesukelia jokių rūpesčių, pasitiki manimi ir leidžia man dirbti savo darbą.

E.Zinys. Tikrai geras klausimas, nes jis yra labai aktualus visoje Lietuvoje, kiek tai susiję su vaikų krepšiniu. Mūsų šalyje krepšinio tradicijos yra labai gilios, todėl tikrai daug lietuvių neblogai supranta šį žaidimą. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad kuo daugiau žmogus supranta, tuo mažiau kišasi į trenerio darbą ir atvirkščiai.

Per savo 10 metų savo trenerio karjerą tokių įsikišimo incidentų turėjau labai mažai. Galiu tik pasidžiaugti, kad vaikų, kuriuos treniravau ar treniruoju, tėvai tikrai supratingi. Bet kuriozų yra buvę  ir ne vienas. Įsimintiniausias turbūt būtų, kai vienas iš tėvų išvykos varžybų Kaune metu palaikydamas komandą susilaužė koją (šypsosi). 

Gintai, praeitą vasarą su krepšininkais daug važinėjote į 3x3 varžybas. Kuo ypatingas toks krepšinis ir kuo jis galėtų būti patrauklesnis už mums visiems įprastą 5x5?

Tai vyriškesnis, atletiškesnis, intensyvesnis krepšinis už 5x5. Šis projektas, ypač vasarą labai naudingas, ugdant moksleivių asmenines savybes – pasitikėjimą savimi, valią, drąsą, iniciatyvumą, lyderio savybes. Taip pat tai padeda lavinti individualią žaidėjo techniką. Todėl neabejotinai dedu didelį pliusą tokioms kovoms, projektams bei renginiams.

Tokio tipo rungtynės atveria galimybes mažesniems Lietuvos rajonams, kuriems stinga pajėgių moksleivių, siekiant pakovoti dėl medalių moksleivių krepšinio lygos čempionatuose. Žaidimas 3x3 tokias galimybes atveria visiems. Kaip ir mūsų Jonavos rajono praėjusios vasaros trijulė iš sporto centro U16 (2004 m. Gim.) grupės: Astijus Ivanovas, Kęstutis Gresius, Mantas Lankelis ir Lukas Šaban, kurie užsikabino ne vieną medalį bei atminimui dar parvežė ir treneriui. Kas gali būti gražiau, kai auklėtiniai sugrįžta namo ir užkabina laimėtą apdovanojimą savo treneriui. Ačiū jiems bei jų tėveliams, kurie šitaip skiria laiko mūsų religijai ir vasarą. 

Tomai, Jūs aktyvus ne tik kaip treneris: esate taškų metimo „mašina“ Jonavos krepšinio mėgėjų lygoje ir aukštame lygyje besidarbuojantis statistas. Kodėl nesiekėte žaidėjo karjeros ir apsiribojote mėgėjišku krepšiniu? Kokias funkcijas kaip statistas atliekate rungtynių metu, kaip susidomėjote šiuo darbu ir kaip pavyko pasiekti galimybes dirbti aukšto lygio krepšinio rungtynėse?

Aš tikriausiai pasirinkau tą variantą kai esi neblogas žaidėjas mėgėjų lygoje, o ne super atsarginis aukštesniame lygyje (juokiasi). Kaip ir visi, būdamas vaiku svajojau, kad žaisiu krepšinį ir uždirbsiu duoną iš šios sporto šakos. Bręstant mačiau, stebėjau savo bei kitų sportininkų kūno pokyčius, fizines galimybes ir tas tikriausiai ir parodė, jog nesu pasiruošęs keliauti į aukštesnį lygį.

Krepšinis vis tiek buvo neatsiejama mano gyvenimo dalis: įstojęs mokytis, susikoncentravau daugiau į mokslus nei į patį krepšinį ir tada jau galvojau, kad galbūt pasiseks kaip treneriui, tad labai džiaugiuosi, kad pradėjau savo karjerą Jonavos kūno kultūros ir sporto centre ir toliau ją tęsiu.

Kalbant apie statisto pareigas, tai jis sėdi sekretoriatui skirtoje vienoje ir stebi rungtynes, kuriose, pagal FIBA taisykles, priiminėja sprendimus, pavyzdžiui, kas įmetė-prametė, atkovojo kamuolį, perėmė ar jį prarado, prasižengė ir panašiai. Tada veda statistiką į programą, kuri automatiškai suskaičiuoja asmeninius bei komandinius rodiklius, suveda rungtynių esamą rezultatą ir taip palengvina trenerių darbą, priiminėjant tam tikrus sprendimus.

Statistika beveik visose lygose yra vedama vadinamuoju „Live“ principu. Net sėdėdamas namie ar kitame pasaulio gale gali sekti rungtynių rezultatą ar statistiką internete. Taip pat statistiniai rodikliai padeda krepšininkams kilti karjeros laiptais ar sudaryti pelningesnius kontraktus.

Statistika susidomėjau dar būdamas moksleiviu, paskatintas vietinio Jonavos krepšinio entuziasto B.Krasausko. Viską pradėjome nuo mėgėjų lygos: iš pradžių ranka, po to jau kompiuteriu į programas. Tada statistika atsirado NKL, RKL ir Moterų krepšinio lygose. Po truputį plėtėmės, didėjo ir kolektyvas, vis atsirasdavo renginių, kol vieną dieną sulaukiau skambučio ir pasiūlymo pamėginti darbuotis aukštesniame lygyje – Eurolygos, EuroCup, FIBA čempionatuose bei LKL organizuojamų turnyrų rungtynėse. 

Tomai, pernai statistu dirbote Italijoje, kur vyko FIBA Europos U16 krepšinio čempionatas. Kaip pavyko išvykti į šias varžybas ir kokios vertingos patirties pavyko pasisemti? Kas paliko didžiausią įspūdį?

Taip, praeitą vasarą kartu su visa filmavimo grupe vykome į Udinės miestą Italijoje, kur vyko FIBA U16 European Championship 2019 turnyras. Su manimi kartu vyko dar du jonaviečiai – Povilas Žiegis ir Džiugas Jurevičius. Mes su Povilu buvome atsakingi už statistiką, kuri pakliūdavo jau į žiūrovų akis, žiūrint tiesioginę transliaciją internetu ar per televiziją. Džiugas buvo atsakingas už įspūdingų epizodų pakartojimą.

Per visas dešimt tenai praleistų dienų pavyko sutikti nemažai garsių trenerių ar praeityje buvusių žaidėjų, taip pat stebėti Europoje kylančius jaunuosius talentus. Krepšinio prasme įspūdį paliko kylantis Europos krepšinio lygis – akivaizdžiai matosi, kad visos valstybės gan stipriai tobulėja ir seniau laikytiems Europos krepšinio grandams darosi vis sunkiau.

Įspūdį paliko Ispanijos rinktinės žaidimas bei jaunieji talentai. Taip pat pati Italija – tai labai graži šalis. Nors buvome tik šiaurinėje dalyje ir nematėme visos Italijos, tačiau gyvenome prie alpių kalnų, kur vaizdai tikrai įspūdingi. Maistas skanus, oras šiltas ir dar krepšinis šalia – viskas susiveda į gražią ir malonią patirtį. 

Edvinai, šį sezoną dirbote vyriausiuoju treneriu Jonavos sporto klubo dublerių komandoje, kuri rungtyniavo Regioninėje krepšinio lygoje. Tiesa, jūsų komanda buvo labai jauna, B diviziono B grupėje užėmėte priešpaskutinę – devintąją – vietą. Kokios pagrindinės problemos trukdė parodyti geresnius rezultatus, su kokiais iššūkiais nepavyko susitvarkyti?

Nežiūrint į vietą turnyrinėje lentelėje,  manau, kad sezonas buvo neblogas. Žaidėme lygoje, kurioje beveik visų komandų branduolį sudarė vyrai, o mūsų amžiaus vidurkis turbūt nesiekė 18 metų. Beveik visose varžybose buvome konkurencingi, iškovojome 9 pergales, o iki atkrintamųjų pritrūko vos vienos.

Sezono eigoje turėjome labai daug traumų, varžybose tekdavo verstis su 6-7 žaidėjais. Reguliariam sezonui einant į pabaigą ir pasveikus daugumai žaidėjų, žaidimas ženkliai pagerėjo, kas atsispindėjo ir rezultatuose. Jautėsi, kad jauni žaidėjai tobulėja, o tai svarbiausia. 

O kaip Jums sekasi leisti laiką namuose karantino metu? Kokiomis veiklomis užsiimate laisvu laiku?

G.Mazurevičius. Karantinas atvėrė dideles galimybes sutvarkyti buities darbelius namuose, soduose. Medelių genėjimas, gyvatvorės, senų kėdžių restauravimas, remontas, inkilų kabinimas, gaminimas, sulos miške paieškos.

E.Zinys. Namuose – du maži vaikai, tai dėl to, ką veikti, tikrai nereikia sukt galvos (šypsosi). 

Pabaigai, keli „blic“ tipo klausimai: 

Mėgstamiausias sportininkas / sportininkė?

G.Mazurevičius: Artūras Karnišovas.

T.Kepežinskas: Vince Carter (tik šiemet baigė karjerą, būdamas 43 metų) ir jaunoji Justė Jocytė.

E.Zinys: M.J. 

Įdomiausias sportinis renginys?

G.Mazurevičius: Olimpinės žaidynės.

T.Kepežinskas: Be abejonės – Olimpiada, kur susirenka stipriausi visos planetos sportininkai.

E.Zinys: Olimpinės žaidynės. 

Svarbiausias sportinis pasiekimas?

G.Mazurevičius: Sportuoti visą gyvenimą bei uždegti kitus tuo pačiu.

T.Kepežinskas: Na, kažkokio didžiausio sportinio pasiekimo neturiu ar negalėčiau išskirti. Bet manau, kad dar turiu laiko ir toks pasiekimas dar tikrai bus (juokiasi).

E.Zinys: 2017 metais su Jonavos KKSC 2000 m.g. komanda tapus Lietuvos moksleivių krepšinio lygos B diviziono čempionais. 

Jeigu negalėtumėte būti krepšininku, kokią sporto šaką norėtumėte kultivuoti?

G.Mazurevičius: Futbolą, tinklinį, plaukimą, slidinėjimą.

T.Kepežinskas: Būdamas vaikas be krepšinio labai domėjausi automobilių sportu, tai gal važiuočiau dabar kokiame ralyje ar Dakare (juokiasi).

E.Zinys: Lauko tenisą. 

O net jei ir esate krepšininkai, kokią sporto šaką norėtumėte išbandyti?

G.Mazurevičius: Slidinėjimą.

T.Kepežinskas: Tai tikriausiai panašus atsakymas į praeitą klausimą – pavairuoti F1 bolidą.

E.Zinys: Golfą. 

Geriausias matytas filmas?

G.Mazurevičius: Forrest Gump (1994); Beautiful Mind (Nuostabus protas).

T.Kepežinskas: Daug yra gerų filmų – sunku prisiminti juos visus, bet gal „Dirbtinis intelektas“.

E.Zinys: Vieno negaliu išskirti, bet būtų kažkas su Danzeliu Washingtonu. 

Geriausia skaityta knygą?

G.Mazurevičius: Dabar skaitau Černobilio maldą (S. Aleksejevič) – labai artima mūsų dienom... Domiuosi profesine literatūra: A.Skurvydas „Judesių mokslas“, V.J.Černius „Žmogaus vystymosi kelias nuo vaikystės iki brandos.“

E.Zinys: Mario Puzo „The Godfather“ 

Mylimiausias hobis?

G.Mazurevičius: Kelionės, darbas sode, turizmas gamtoje.

T.Kepežinskas: Žvejyba.

E.Zinys: Filmai. 

Įdomiausios ir jums asmeniškai pačios įsimintiniausios Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės rungtynės?

G.Mazurevičius: 2003 metų Europos čempionato finalas ir laimėtas auksas.

T.Kepežinskas: 2004 metų Olimpinės žaidynės, Lietuvos rungtynės prieš JAV.

E.Zinys: 2003 metų Europos čempionato finalas prieš Ispaniją. 

Pirmas dalykas, ką padarysite po karantino, ko negalite dabar?

G.Mazurevičius: Susitiksiu su savo auklėtiniais ir puikiai pasižaisime krepšinį.

T.Kepežinskas: Eisiu į kirpyklą (juokiasi). O paskui norėčiau į kokias sporto rungtynes su pilna arena žiūrovų.

E.Zinys: Išjungsiu kompiuterį (šypsosi).

 

JKKSC informacija
Trenerius kalbino Žilvinas Galimovas

Nuotraukų koliažas sukurtas iš Arvido Šimulio ir Jonavos krepšinio mėgėjų lygos nuotraukų

Panašūs straipsniai

Krepšinio ekspertai - apie ,,CBET" akistatą su ,,Vyčių" ir sezono ambicijas

Krepšinio ekspertai - apie ,,CBET" akistatą su ,,Vyčių" ir sezono ambicijas

Jonava prieš Šakius – lygiai po metų. Jonaviečiai vienu tašku įveikė „Vytį“, kai komandos „NKL-Vikinglotto“ lygoje susitiko pastarąjį kartą – 2019-ųjų gruodžio 5-ąją. Tai vienintelė Jonavos pergalė per 10 pa...

Kraštietis Natas Stupak - Pabaltijo šalių atvirojo kikbokso čempionas

Kraštietis Natas Stupak - Pabaltijo šalių atvirojo kikbokso čempionas

Apie mūsų krašto sportininką Natą Stupak ir jo pergales esame rašę ne kartą. Apie augantį čempioną ir kylančią Kudo sporto žvaigždę byloja aukšti sportinių varžybų ir čempionatų rezultatai. Spor...

Jonaviečiai užėmė antrąją vietą tarptautiniame krepšinio turnyre

Jonaviečiai užėmė antrąją vietą tarptautiniame krepšinio turnyre

Liepos 31-Rugpjūčio 1 dienomis sporto klubo „Achespo“ krepšinio senjorai - mėgėjai antrą kartą dalyvavo tarptautiniame krepšinio turnyre Latvijos mieste Liepojoje „INTERNATIONAL MASTERS BASKETBALL TOURNAMENT...

Keičiasi Lietuvos seniūnijų žaidynių I etapo krepšinio varžybų vieta

Keičiasi Lietuvos seniūnijų žaidynių I etapo krepšinio varžybų vieta

Atsižvelgiant į oro sąlygas ir prastą Senamiesčio gimnazijos stadione esančios krepšinio aikštės dangos būklę, kuri kelia pavojų žaidėjų saugumui, sveikatai ir ženkliai padidina traumų ...

Prieš pirmąsias oficialias rungtynes Šeškus atvirauja: ,,Net nežinau, kurie žaidėjai šiandien pas mus rungtyniaus"

Prieš pirmąsias oficialias rungtynes Šeškus atvirauja: ,,Net nežinau, kurie žaidėjai šiandien pas mus rungtyniaus"

Šiandien, spalio 13 dieną, BC "Jonava" sužais pirmąsias 2020/21 metų sezono rungtynes. Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) rungtynėse namuose susitinkame su Pasvalio "Pieno žvaigždžių" krepšininkais....

Naujame LKF projekte ryškiai sužibėjo jonaviečio pavardė

Naujame LKF projekte ryškiai sužibėjo jonaviečio pavardė

Artėjant naujajam sezonui, Lietuvos krepšinio federacija startavo su nauju projektu „Atranka į Talentų kartą U14“, kuris skirtas Lietuvos moksleivių krepšinio lygos B divizione rungtyniaujantiems mažesnių mi...

Į finalinį seniūnijų žaidynių etapą vyks gausi Jonavos rajono savivaldybės delegacija

Į finalinį seniūnijų žaidynių etapą vyks gausi Jonavos rajono savivaldybės delegacija

Rugsėjo 12 dieną Jonavoje vyko Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių II atrankos etapas, kuriame Jonavos, Kėdainių, Kaišiadorių ir Kauno rajonų savivaldybėms bei Elektrėnų ir Birštono savivaldybėms atstovavusio...

Iš Lietuvos 3x3 čempionato finalų - su sidabro ir bronzos medaliais

Iš Lietuvos 3x3 čempionato finalų - su sidabro ir bronzos medaliais

Rugpjūčio 15-16 dienomis Panevėžyje vyko Lietuvos 3x3 krepšinio čempionato finalinis etapas. Šį prestižišką, šią vasarą itin didelio populiarumo sulaukusį turnyrą sudarė 12 etapų, kuriuose skirtingų amžiaus ...

Futbolo ir stalo teniso varžybomis pasibaigė Lietuvos seniūnijų žaidynių I etapas

Futbolo ir stalo teniso varžybomis pasibaigė Lietuvos seniūnijų žaidynių I etapas

Rugpjūčio 5 dieną baigėsi dvi savaites vykęs Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių I etapo varžybos. Paskutinės kovos tarp rajono seniūnijų vyko futbolo aikštėje ir prie stalo teniso s...

Paaiškėjo, kas atstovaus Jonavai Lietuvos seniūnijų žaidynių šaškių ir virvės traukimo varžybose

Paaiškėjo, kas atstovaus Jonavai Lietuvos seniūnijų žaidynių šaškių ir virvės traukimo varžybose

Rugpjūčio 3 dieną vyko dar dvejos Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių I etapo varžybos: Jonavos sporto arenoje varžėsi šaškininkai, o miesto centriniame stadione sportininkai traukė ...

Po virtualių Lietuvos bėgimo taurės apdovanojimų – naujos ambicijos 2021-iesiems metams

Po virtualių Lietuvos bėgimo taurės apdovanojimų – naujos ambicijos 2021-iesiems metams

Praėjusią savaitę vykusiame virtualiame renginyje buvo pagerbti ir pasveikinti 2020 metų Lietuvos bėgimo taurės (LBT) sezono laureatai. Nors metai, kaip ir visiems Lietuvos žmonėms, buvo išskirtiniai, LBT or...

Jonava pretenduoja tapti 2020-ųjų metų sporto miestu

Jonava pretenduoja tapti 2020-ųjų metų sporto miestu

Jonava pretenduoja tapti 2020-ųjų metų sporto miestu tradiciniuose sporto vadybos apdovanojimuose, kuriuos jau penktus metus rengia Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS). Organizatoriai skel...

Lietuvos salės futbolas ir komandos, apie kurias kalbama per mažai

Lietuvos salės futbolas ir komandos, apie kurias kalbama per mažai

Ši apžvalga skirta aptarti naujausiems „Vyčio“ pasiekimams, kurie garsina Lietuvą, bei pakalbinti porą komandų iš Lietuvos A lygos principinės dvikovos, skelbia ...

Šokių klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai varžybose „Rudens taurė-2020“

Šokių klubo „Vėtra“ šokėjų pasiekimai varžybose „Rudens taurė-2020“

Garliavos sporto komplekse savaitgalį vyko tarptautinės sportinių šokių federacijos (WDSF) reitingo varžybos „Rudens taurė -2020“, kuriose šokių klubo „Vėtra“ šokėjos tapo užtikrintomis finalo bei pusfinalio...

Ateinančias dvi savaites vyks Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių I-asis atrankos etapas

Ateinančias dvi savaites vyks Lietuvos seniūnijų sporto žaidynių I-asis atrankos etapas

Šiandien startuoja XIII-osios Lietuvos seniūnijų sporto žaidynės, kurias organizuoja Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos Švietimo, kultū...

Atkaklioje dvikovoje – revanšas prieš ,,Telšius"

Atkaklioje dvikovoje – revanšas prieš ,,Telšius"

Atkakliose Nacionalinės krepšinio lygos („Vikinglotto-NKL“) rungtynėse Jonavos „CBet“ (15-2) išvykoje rezultatu 70:66 (11:16, 18:14, 26:21, 15:15) įveikė „Telšių“ (14-7) krepšininkus. Jonavos kl...