Kauno g. 94 namo gyventoja: turbūt teks šventinti namą, kad atgrasytų visas nesėkmes

Kauno g. 94 namo gyventoja: turbūt teks šventinti namą, kad atgrasytų visas nesėkmes
RGS 26
2019-09-26 19:36 2019

Kauno gatvės 94 daugiabučio gyventoja Marija Dranginienė įsitikinusi, kad šis pastatas tiesiog „traukia“ nelaimes. Dėl to svarsto galimybę – ar nereiktų pašventinti šio objekto ir taip atgrasyti visas nesėkmes, kurias patiria šio namo gyventojai. 

Namą „persekioja nelaimės“  

Apie Kauno g. 94 daugiabutį esame rašę jau ne kartą. Šio namo gyventojai daugiau nei dešimtmetį yra tapę šiukšlių kaupiko įkaitais, kuomet senolis, gyvenantis penktame aukšte, savo vieno kambario bute kaupia šiukšles, kurias atsineša iš konteinerių. Iš ten pat senolis susiranda ir maisto atliekų, kuriomis maitinasi. Senolis gamtinius reikalus atlieka į kibirą, kurį vėliau neša į lauką, taip pritaškydamas visą laiptinę, nuo penkto iki pirmo aukšto, o kibiro turinį išpila netoli daugiabučio namo. Visą straipsnį rasite ČIA .

Šių metų gegužės mėnesį baigta Kauno g. 94 namo renovacija. Pasak gyventojos Marijos Dranginienės, atliekamus darbus teko akylai stebėti, mat be problemų neapsieita ir čia. Jos bute, anot moters, jau buvo įstiklintas balkonas, tačiau darbų atlikimo sąraše buvo įrašyta, kad jos butui atliktas naujas balkono stiklinimas. Moteriai teko pavargti ir įrodinėti, kad naujo stiklinimo balkone jai nieks neįrengė. Būta ir kitų problemų, tačiau tai, anot p. Marijos – jau praeitis.

Taip pat esame rašę, kad kelių Kauno g. namų gyventojai ilgą laiką, beveik mėnesį, gyveno „puodų rėžimu“, mat dėl šiluminės trasos modernizavimo darbų jie buvo priversti gyventi be karšto vandens nuo rugpjūčio 23 d. Visą straipsnį rasite ČIA  .

Rugsėjo 24 dienos vakare pradėjus tiekti karštą vandenį – Kauno g. gyventojai atsikvėpė - „pagaliau“, tačiau Kauno g. 94 taip ir liko be karšto vandens, mat renovuotame šilumos mazge trūko šilumokaitis. Negana to, p. Marija nėrėsi iš kailio, kad išsiaiškintų, kas turi pašalinti avarijos padarinius.

Kas atsakingas ?

Bendrovė „Jonavos paslaugos“, kaip žinia, administruoja daugiabučius, rūpinasi namų renovacija. Bendrovė „Jonavos šilumos tinklai“ – eksploatuoja šiluminius namų mazgus. Kauno g. 94 namo ir šiluminio mazgo renovaciją atliko bendrovė „Statybų vizija“. Tačiau, p.Marijos žodžiais tariant, skambinant visiems iš eilės, vis tiek nebuvo aišku, kas už ką atsakingas ir kas turi šalinti gedimą.

„Kelis kartus buvom be karšto vandens, kol renovavo namą. Po to – kai keitė trasas. Dabar trūko boileris (šilumokaitis –red.past.) ką tik renovuotame šilumos mazge. Tai kokius įrenginius ten jie naudojo, kad ką tik po renovacijos - ir jau gedimas. Jau penkta savaitė kai gyvenam be karšto vandens. Visą trečiadienį (rugsėjo 25 d. – red.past.) skambinau visiems iš eilės. Jonavos paslaugų darbuotojui Mindaugui Stanišauskui, kuris bandė kažką aiškintis, Šilumos tinklų budinčiui, kuris nelabai kultūringai kalbėjo, atsakingam už renovaciją Tomui Maciui, o dabar dar ir jums. Jau nebežinau nei kur kreiptis, o šalinti gedimo nelabai kas skuba“, - aimanavo p. Marija.

Portalas jonavoszinios.lt taipogi skambino abiems savivaldybės įstaigoms ir klausė, kas atsakingas. Iš abiejų išgirstas tas pats atsakymas – atsakingumą įstaigos mėtė viena kitai: „Jonavos šilumos tinklai“ teigė, kad atsakinga įmonė „Jonavos paslaugos“, o „Jonavos paslaugos“ teigė, kad atsakingi „Jonavos šilumos tinklai“.  

Bendrovė „Jonavos paslaugos“

Bendrovės „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas Bronislovas Liutkus tikino, kad Kauno g. 94 namo renovacija baigta, darbai priduoti, o gegužės mėnesį namo šilumos mazgą perėmė eksploatuoti „Jonavos šilumos tinklai“. Nors „Jonavos paslaugos“ ir rūpinosi namo renovacija, tačiau po darbų pabaigimo ir šilumos mazgo eksploatavimo perėmimo, „Jonavos šilumos tinklai“ turi organizuoti gedimo šalinimą. Be to, pridūrė B.Liutkus, trūkusiam šilumokaičiui yra suteikta kelerių metų garantija, jo remontas „Jonavos šilumos tinklams“ nieko nekainuotų.  

Anot pašnekovo, kiekvienai savivaldybės įmonei reiktų susiderinti tarpusavyje, informuoti savo vadybininkus apie planuojamus darbus ar įvykusias avarijas, kad gyventojai, paskambinę bet kuriai įmonei, galėtų gauti visą informaciją apie objektą, jei kas jame nutiktų, ir nesvarbu, kam jis priklauso. Taip būtų išvengta nesusipratimų bei gyventojų klaidinimų.

Bendrovė „Jonavos šilumos tinklai“

Dar kol nebuvo aiški padėtis, kas atsakingas už gedimo šalinimą, bendrovės „Jonavos šilumos tinklai“ direktorius Alfredas Sadzevičius tikino, kad „Jonavos paslaugos“ turi garantinį šilumokaičio raštą, todėl jie ir turėtų rūpintis jo remonto organizavimu. Tačiau įvertinus situaciją, kad Kauno g. gyventojai per ilgai buvo palikti be karšto vandens dėl anksčiau minėtų priežasčių, A.Sadzevičius patikino, kad įmonės darbuotojai ketina skubos tvarka pašalinti gedimą atrandant reikiamas šilumokaičio dalis jau šiandien, rugsėjo 26 dieną ir pradėti tiekti karštą vandenį gyventojams.

„Gedimą reikia šalinti čia ir dabar, todėl imsimės veiksmų nedelsiant. Savo jėgomis pastatysim šilumokaitį, o savo patirtas išlaidas išieškosim iš atsakingos įmonės“, - kalbėjo A.Sadzevičius.

Be to, į gyventojos pastabą, kad įmonės budėtojas galimai kalbėjo nemandagiai, sureaguota – bus perklausomi rugsėjo 25 dienos telefono pokalbio įrašai, kuomet p. Marija teiravosi dėl karšto vandens tiekimo.

Bendrovė „Statybų vizija“

Rugsėjo 26 dienos rytą, bendrovės „Statybų vizija“ statybos darbų vadovas Tomas Macius patikino, kad gyventojai neliks be karšto vandens.

„Kauno g. 94 name trūko šilumokaitis. Kadangi gaminys buvo įrengtas naujas, garantinis, mes pastatysim naują. Jei viskas tvarkoje – karštas vanduo bus šiandien, nes naujas šilumokaitis užsakytas rugsėjo 25 d., o dabar meistrai jau atrenka ir reikiamas detales“, - sakė T.Macius.

Tą pačią dieną, apie 15 val., mums paskambinęs Tomas Macius informavo, kad gedimas pašalintas, karštas vanduo paleistas.

Bendrovė "Statybų vizija" šilumokaitį atvežė į Jonavą, jo montavimą atliko "Jonavos šilumos tinklai".

Kreipsis į kunigą

Į šios nemalonios situacijos sprendimą „įsivėlusi“ p. Marija pasvarsto – ar nereikėtų pasikviesti kunigo ir pašventinti daugiabutį.

„Teks turbūt tikrai kreiptis į kunigą, kad pašventintų pastatą, nes per daug visokių nesklandumų mūsų name. Tiesiog „persekioja nelaimės“. Tai kaimynas iš penkto aukšto nuolat mus kankina, tai renovacijos bėdos, o dabar ir su tuo karštu vandeniu. Žinoma, dabar jau viskas išsisprendė, bet iki to – kainavo nemažai nervų. Dėkui ir įmonėms, kurios pagaliau išsprendė bėdą, dėkui ir jums, žurnalistams, kurie atkreipė dėmesį į mūsų bėdas“, - sakė Kauno g. 94 namo gyventoja Marija Dranginienė.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Lietavos g. 1 namo gyventojai panikoje: 72 butų namui lieka tik 4 vietų automobilių aikštelė?

Lietavos g. 1 namo gyventojai panikoje: 72 butų namui lieka tik 4 vietų automobilių aikštelė? 4

Šį penktadienį, spalio 4 d., Lietavos g. 1 namo gyventojai ne juokais išsigando, kuomet į jų kiemą sugūžėjo sunkiasvorė technika bei pradėjo dviračių tako tiesimo darbus. Automobilius turintys gyventojai tiesiog...

Renovuojamo Lietavos g. 47 namo gyventojai: mes šąlam!

Renovuojamo Lietavos g. 47 namo gyventojai: mes šąlam! 1

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi Lietavos g. 47 namo gyventojai su pagalbos prašymu. Anot besikreipusiųjų, šiuo metu renovuojamame daugiabutyje gyventojai šąla. Nors jie patys jau kreipėsi į namo renovaci...

Miško lankytoja: Ar kariškiams po savęs nereikia susirinkti šiukšlių?

Miško lankytoja: Ar kariškiams po savęs nereikia susirinkti šiukšlių?

Informacinis portalas jonavoszinios.lt sulaukė gyventojos užklausos dėl teršiamo miško. Gyventoja įtaria, kad tai - kariškių veiklos rezultatai, o kaip įrodymą, atsiuntė ir kelias nuotraukas, kuriose matosi ...

Chemikų gatvės gyventoja: ,,Jaučiamės nesaugūs. Kas dėl to kaltas – mes ar valdžia?“

Chemikų gatvės gyventoja: ,,Jaučiamės nesaugūs. Kas dėl to kaltas – mes ar valdžia?“ 2

Pastaruoju metu mieste siaučiantys vagys, apšvarinę ne vieną automobilį, pasėjo tarp jonaviečių baimę – dauguma gyventojų nebesijaučia tokie ramūs kaip anksčiau. Savaitgalį buvo įsilaužta į ne vieną automobi...

Chemikų g. gyventoja: Ar statybininkams negalioja taisyklės, draudžiančios teršti gatves?

Chemikų g. gyventoja: Ar statybininkams negalioja taisyklės, draudžiančios teršti gatves?

Kaip skelbia Lietuvos transporto saugos administracija, statybviečių transportui nedraudžiama judėti miestų gatvėmis, tačiau iš statybos aikštelių pajudančios transporto priemonės negali išvažiuoti purvinais rat...

Renovuojamų daugiabučių gyventojai sunerimo: darbai – nebaigti, o stelažai jau surinkti

Renovuojamų daugiabučių gyventojai sunerimo: darbai – nebaigti, o stelažai jau surinkti

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi Chemikų gatvės gyventoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi), kuri prašė išsiaiškinti, kodėl staiga sustojo dar prieš kelis mėnesius prasidėję jos bei kaimyninio daugiabu...

Žalgirio gatvės gyventoja: kada galėsime patogiai grįžti namo ir ar sulauksime gatvės apšvietimo?

Žalgirio gatvės gyventoja: kada galėsime patogiai grįžti namo ir ar sulauksime gatvės apšvietimo?

Į portalą jonavoszinios. lt kreipėsi jonavietė, kuri teiravosi, ar numatyta skirti dėmesio Žalgirio gatvės daliai, kurioje yra įsikūręs ne vienas naujas gyventojas. ,,Dabar Žalgirio gatvė vienoje vietoje...

Gyventoja: naujoviški radiatoriai nesaugūs gyvūnams – užstrigusią katę laisvino gelbėtojai, jai sužalotos kojos

Gyventoja: naujoviški radiatoriai nesaugūs gyvūnams – užstrigusią katę laisvino gelbėtojai, jai sužalotos kojos 1

Portalą jonavoszinios.lt pasiekė gyventojos perspėjimas, kad naujoviški šildymo prietaisai galimai nesaugūs gyvūnams, o tiksliau, tokiems smalsiems keturkojams, kaip katės. Moters augintinio letenos užstrigo...

Jonavietis: Turbūt Vasario 16-osios g. atrasta „aukso kasykla“, kad darbus reikia atlikti rytinio piko metu?

Jonavietis: Turbūt Vasario 16-osios g. atrasta „aukso kasykla“, kad darbus reikia atlikti rytinio piko metu? 4

Jonaviečiui vairuotojui trūko kantrybė, kuomet rytinio piko metu jam teko rytą praleisti spūstyje Vasario 16-osios g., mat toje gatvėje, anot vairuotojo, matomai atrasta „aukso kasykla“, nes vykdomas „amžinas re...

Chemikų g. 104 gyventojai – jei namo sąskaitoje daugiau lėšų, būtina ją ištuštinti?

Chemikų g. 104 gyventojai – jei namo sąskaitoje daugiau lėšų, būtina ją ištuštinti? 1

Su portalu jonavoszinios.lt susisiekė pasipiktinę Chemikų g. 104 –ojo namo gyventojai, teigdami, kad namo laiptinėje radę UAB „Jonavos paslaugos“ iškabintą skelbimą pasijuto lyg apiplėšiami. Gyv...

Rimkų gyventoja: Mūsų prašo būti tolerantiškais, o vairuotojus „apibilietuoja“ baudomis

Rimkų gyventoja: Mūsų prašo būti tolerantiškais, o vairuotojus „apibilietuoja“ baudomis 1

Elektroninio pašto dėžutę pasiekė Rimkų mikrorajono gyventojos laiškas, kuriame ji prašo valdžios paaiškinimų. Moteris niekaip negali suprasti, kodėl deklaruojama, kad gyventojai turėtų būti supratingi, kent...

Jonavietis: mokslo metų pradžios šventę reiktų organizuoti skirtingomis valandomis

Jonavietis: mokslo metų pradžios šventę reiktų organizuoti skirtingomis valandomis

Su portalu jonavoszinios.lt susisiekė tris vaikus auginantis tėtis, kuris teigia, jog reikėtų mokslo metų pradžios šventę mokyklose organizuoti skirtingomis valandomis, tuomet tėvams būtų galimybė aplankyti visa...

Gyventojai iš naujo priminė apie egzistuojančią problemą

Gyventojai iš naujo priminė apie egzistuojančią problemą

Dar gegužės mėnesio pabaigoje esame skelbę (visą straipsnį rasite ...

Bukoniškė Sigita: „Nuo ko priklauso gatvių apšvietimas kaimuose?“

Bukoniškė Sigita: „Nuo ko priklauso gatvių apšvietimas kaimuose?“ 2

Bukoniškė Sigita teigė niekaip nesuprantanti, nuo ko kaimuose priklauso gatvių apšvietimas vakarais. Ji piktinasi, kad kitose seniūnijose šviesos įjungiamos jau 21 val., o Bukonyse - vis dar tamsu, apšviesta...

Skaitytoja: neatsakingai automobilius statantys vairuotojai jau perpildė kantrybės taurę

Skaitytoja: neatsakingai automobilius statantys vairuotojai jau perpildė kantrybės taurę 2

Sausakimšos daugiabučių kiemų automobilių stovėjimo aikštelės – šių dienų problema, su kuria susiduria ne tik jonaviečiai, bet ir kitų miestų gyventojai. Anot portalo jonavoszinios.lt skaitytojos (vardas ir p...