Kauno g. 94 namo gyventoja: turbūt teks šventinti namą, kad atgrasytų visas nesėkmes

Kauno g. 94 namo gyventoja: turbūt teks šventinti namą, kad atgrasytų visas nesėkmes
RGS 26
2019-09-26 20:36 2019

Kauno gatvės 94 daugiabučio gyventoja Marija Dranginienė įsitikinusi, kad šis pastatas tiesiog „traukia“ nelaimes. Dėl to svarsto galimybę – ar nereiktų pašventinti šio objekto ir taip atgrasyti visas nesėkmes, kurias patiria šio namo gyventojai. 

Namą „persekioja nelaimės“  

Apie Kauno g. 94 daugiabutį esame rašę jau ne kartą. Šio namo gyventojai daugiau nei dešimtmetį yra tapę šiukšlių kaupiko įkaitais, kuomet senolis, gyvenantis penktame aukšte, savo vieno kambario bute kaupia šiukšles, kurias atsineša iš konteinerių. Iš ten pat senolis susiranda ir maisto atliekų, kuriomis maitinasi. Senolis gamtinius reikalus atlieka į kibirą, kurį vėliau neša į lauką, taip pritaškydamas visą laiptinę, nuo penkto iki pirmo aukšto, o kibiro turinį išpila netoli daugiabučio namo. Visą straipsnį rasite ČIA .

Šių metų gegužės mėnesį baigta Kauno g. 94 namo renovacija. Pasak gyventojos Marijos Dranginienės, atliekamus darbus teko akylai stebėti, mat be problemų neapsieita ir čia. Jos bute, anot moters, jau buvo įstiklintas balkonas, tačiau darbų atlikimo sąraše buvo įrašyta, kad jos butui atliktas naujas balkono stiklinimas. Moteriai teko pavargti ir įrodinėti, kad naujo stiklinimo balkone jai nieks neįrengė. Būta ir kitų problemų, tačiau tai, anot p. Marijos – jau praeitis.

Taip pat esame rašę, kad kelių Kauno g. namų gyventojai ilgą laiką, beveik mėnesį, gyveno „puodų rėžimu“, mat dėl šiluminės trasos modernizavimo darbų jie buvo priversti gyventi be karšto vandens nuo rugpjūčio 23 d. Visą straipsnį rasite ČIA  .

Rugsėjo 24 dienos vakare pradėjus tiekti karštą vandenį – Kauno g. gyventojai atsikvėpė - „pagaliau“, tačiau Kauno g. 94 taip ir liko be karšto vandens, mat renovuotame šilumos mazge trūko šilumokaitis. Negana to, p. Marija nėrėsi iš kailio, kad išsiaiškintų, kas turi pašalinti avarijos padarinius.

Kas atsakingas ?

Bendrovė „Jonavos paslaugos“, kaip žinia, administruoja daugiabučius, rūpinasi namų renovacija. Bendrovė „Jonavos šilumos tinklai“ – eksploatuoja šiluminius namų mazgus. Kauno g. 94 namo ir šiluminio mazgo renovaciją atliko bendrovė „Statybų vizija“. Tačiau, p.Marijos žodžiais tariant, skambinant visiems iš eilės, vis tiek nebuvo aišku, kas už ką atsakingas ir kas turi šalinti gedimą.

„Kelis kartus buvom be karšto vandens, kol renovavo namą. Po to – kai keitė trasas. Dabar trūko boileris (šilumokaitis –red.past.) ką tik renovuotame šilumos mazge. Tai kokius įrenginius ten jie naudojo, kad ką tik po renovacijos - ir jau gedimas. Jau penkta savaitė kai gyvenam be karšto vandens. Visą trečiadienį (rugsėjo 25 d. – red.past.) skambinau visiems iš eilės. Jonavos paslaugų darbuotojui Mindaugui Stanišauskui, kuris bandė kažką aiškintis, Šilumos tinklų budinčiui, kuris nelabai kultūringai kalbėjo, atsakingam už renovaciją Tomui Maciui, o dabar dar ir jums. Jau nebežinau nei kur kreiptis, o šalinti gedimo nelabai kas skuba“, - aimanavo p. Marija.

Portalas jonavoszinios.lt taipogi skambino abiems savivaldybės įstaigoms ir klausė, kas atsakingas. Iš abiejų išgirstas tas pats atsakymas – atsakingumą įstaigos mėtė viena kitai: „Jonavos šilumos tinklai“ teigė, kad atsakinga įmonė „Jonavos paslaugos“, o „Jonavos paslaugos“ teigė, kad atsakingi „Jonavos šilumos tinklai“.  

Bendrovė „Jonavos paslaugos“

Bendrovės „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas Bronislovas Liutkus tikino, kad Kauno g. 94 namo renovacija baigta, darbai priduoti, o gegužės mėnesį namo šilumos mazgą perėmė eksploatuoti „Jonavos šilumos tinklai“. Nors „Jonavos paslaugos“ ir rūpinosi namo renovacija, tačiau po darbų pabaigimo ir šilumos mazgo eksploatavimo perėmimo, „Jonavos šilumos tinklai“ turi organizuoti gedimo šalinimą. Be to, pridūrė B.Liutkus, trūkusiam šilumokaičiui yra suteikta kelerių metų garantija, jo remontas „Jonavos šilumos tinklams“ nieko nekainuotų.  

Anot pašnekovo, kiekvienai savivaldybės įmonei reiktų susiderinti tarpusavyje, informuoti savo vadybininkus apie planuojamus darbus ar įvykusias avarijas, kad gyventojai, paskambinę bet kuriai įmonei, galėtų gauti visą informaciją apie objektą, jei kas jame nutiktų, ir nesvarbu, kam jis priklauso. Taip būtų išvengta nesusipratimų bei gyventojų klaidinimų.

Bendrovė „Jonavos šilumos tinklai“

Dar kol nebuvo aiški padėtis, kas atsakingas už gedimo šalinimą, bendrovės „Jonavos šilumos tinklai“ direktorius Alfredas Sadzevičius tikino, kad „Jonavos paslaugos“ turi garantinį šilumokaičio raštą, todėl jie ir turėtų rūpintis jo remonto organizavimu. Tačiau įvertinus situaciją, kad Kauno g. gyventojai per ilgai buvo palikti be karšto vandens dėl anksčiau minėtų priežasčių, A.Sadzevičius patikino, kad įmonės darbuotojai ketina skubos tvarka pašalinti gedimą atrandant reikiamas šilumokaičio dalis jau šiandien, rugsėjo 26 dieną ir pradėti tiekti karštą vandenį gyventojams.

„Gedimą reikia šalinti čia ir dabar, todėl imsimės veiksmų nedelsiant. Savo jėgomis pastatysim šilumokaitį, o savo patirtas išlaidas išieškosim iš atsakingos įmonės“, - kalbėjo A.Sadzevičius.

Be to, į gyventojos pastabą, kad įmonės budėtojas galimai kalbėjo nemandagiai, sureaguota – bus perklausomi rugsėjo 25 dienos telefono pokalbio įrašai, kuomet p. Marija teiravosi dėl karšto vandens tiekimo.

Bendrovė „Statybų vizija“

Rugsėjo 26 dienos rytą, bendrovės „Statybų vizija“ statybos darbų vadovas Tomas Macius patikino, kad gyventojai neliks be karšto vandens.

„Kauno g. 94 name trūko šilumokaitis. Kadangi gaminys buvo įrengtas naujas, garantinis, mes pastatysim naują. Jei viskas tvarkoje – karštas vanduo bus šiandien, nes naujas šilumokaitis užsakytas rugsėjo 25 d., o dabar meistrai jau atrenka ir reikiamas detales“, - sakė T.Macius.

Tą pačią dieną, apie 15 val., mums paskambinęs Tomas Macius informavo, kad gedimas pašalintas, karštas vanduo paleistas.

Bendrovė "Statybų vizija" šilumokaitį atvežė į Jonavą, jo montavimą atliko "Jonavos šilumos tinklai".

Kreipsis į kunigą

Į šios nemalonios situacijos sprendimą „įsivėlusi“ p. Marija pasvarsto – ar nereikėtų pasikviesti kunigo ir pašventinti daugiabutį.

„Teks turbūt tikrai kreiptis į kunigą, kad pašventintų pastatą, nes per daug visokių nesklandumų mūsų name. Tiesiog „persekioja nelaimės“. Tai kaimynas iš penkto aukšto nuolat mus kankina, tai renovacijos bėdos, o dabar ir su tuo karštu vandeniu. Žinoma, dabar jau viskas išsisprendė, bet iki to – kainavo nemažai nervų. Dėkui ir įmonėms, kurios pagaliau išsprendė bėdą, dėkui ir jums, žurnalistams, kurie atkreipė dėmesį į mūsų bėdas“, - sakė Kauno g. 94 namo gyventoja Marija Dranginienė.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Skaitytoja: Darbus atliko pernai, o teritorija iki šiol išdarkyta

Skaitytoja: Darbus atliko pernai, o teritorija iki šiol išdarkyta

2019 m. gruodžio 17-ąją, oficialiai paskelbtas ...

Nukritusio ir susižalojusio berniuko mama: kada pagaliau laiptai bus sutvarkyti?

Nukritusio ir susižalojusio berniuko mama: kada pagaliau laiptai bus sutvarkyti? 1

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi Žemaitės gatvės 20-ojo namo gyventoja, kuri pasakojo, kad jos sūnus susižalojo lipdamas nuo laiptų, esančių šalia minėto daugiabučio. Skaitytoja klausia, kada bus imtasi l...

Kirpėjos pakraupusios bei įbaimintos: Leido dirbti tam, kad surinktų baudas?

Kirpėjos pakraupusios bei įbaimintos: Leido dirbti tam, kad surinktų baudas? 4

Kelios kirpėjos pasakoja, kad „Jonavoje galioja savi įstatymai, apie kuriuos turbūt net pats Veryga nežino.“ Anot neseniai į darbą grįžusių kirpėjų, Jonavoje su patikrinimais „siautėja“ Nacionalinio visuomen...

Ar pėstiesiems judėjimo apribojimai taipogi bus taikomi?

Ar pėstiesiems judėjimo apribojimai taipogi bus taikomi?

Kaip žinia, karantino laikotarpiu gyventojai, išskyrus šeimos narius, atvirose viešosiose vietose lankytis turi ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, laikytis saugaus 2 metrų atstumo, vengti fizinio kont...

Praplatino aikštelę ir uždraudė parkuotis?

Praplatino aikštelę ir uždraudė parkuotis? 3

Chemikų g. 45 daugiabučio namo kiemo automobilių aikštelę nuspręsta "išmarginti geltona eglute" po to, kai ji buvo praplatinta. Šio namo gyventojai taip ir liko nesupratę - koks tuomet buvo tikslas didinti a...

Vilties g. gyventojai dėl kiemų atnaujinimo: Laukiam nesulaukiam džiugių žinių

Vilties g. gyventojai dėl kiemų atnaujinimo: Laukiam nesulaukiam džiugių žinių

Turbūt nesumeluosime teigdami, kad kiekvienas mūsų norime gyventi jaukioje, tvarkingoje ir atnaujintoje aplinkoje. Todėl neretai tenka girdėti klausimus – kada bus asfaltuojamas tam tikras kelias, kada sulau...

Karantino metu namie dirbanti jonavietė: būkit geri, organizuokit remonto darbus butuose kitaip

Karantino metu namie dirbanti jonavietė: būkit geri, organizuokit remonto darbus butuose kitaip 2

Portalą jonavoszinios.lt pasiekė jonavietės kvietimas solidarizuotis visuotinio karantino metu bei atkreipti dėmesį į tuos, kurie šiuo nelengvu laikotarpiu dirba namuose, o kiti daugiabučio namo gyventojai, ...

Jonaviečių pasakojimas: kaip COVID – 19 pasklido po rajoną

Jonaviečių pasakojimas: kaip COVID – 19 pasklido po rajoną 7

Kaip žinia, jonaviečiai neišvengė koronaviruso COVID – 19 atakos mūsų rajone. Kovo 22-ąją Krašto apsaugos ministerija  (KAM) (plačiau skaitykite ...

A. Aleksandravičienė: „Katiniška istorija“

A. Aleksandravičienė: „Katiniška istorija“ 1

Jonavietė Ana Aleksandravičienė dalinasi neišgalvota, tikra ir ypač kaimui aktualia istorija. „Katiniška istorija“ Ilgai stovėjo, iš dešinės pusės kaimyno, mūsų diedelio – nu...

Miestiečiai apie šildymo sezoną: „Atdarais langais šildome lauką“

Miestiečiai apie šildymo sezoną: „Atdarais langais šildome lauką“ 3

Sinoptikai prognozuoja, kad artimiausiomis dienomis Lietuvoje bus daugiausiai saulėti orai, o temperatūra kasdien kils vis aukščiau. Jonaviečiai, išvydę tokias orų permainas, pradėjo teirautis, kada bus paba...

Skaitytojas Edgaras: kaimynų bute triukšmauja vienas paliktas šuo – kaip elgtis?

Skaitytojas Edgaras: kaimynų bute triukšmauja vienas paliktas šuo – kaip elgtis? 6

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Edgaras. Jo papasakota problema, galimai liečia ne vieną daugiabučio namo gyventoją, kurių kaimynai laiko šunis, palieka juos vienus namuose, o keturkojai, gal...

Jonavietė: konfliktuoti su kaimynu dėl elektros rodmenų – nesinori

Jonavietė: konfliktuoti su kaimynu dėl elektros rodmenų – nesinori 2

Į portalą jonavoszinios.lt su paklausimu kreipėsi jonavietė Ana (vardas ir pavardė redakcijai žinomi), kuri teigia susidūrusi su problema. Anot moters, jos elektros apskaitos prietaisas yra įrengtas kaimynin...

Medikų darbu šokiruota jonavietė: ,,Apžiūra galėjo tik pabloginti mano būklę"

Medikų darbu šokiruota jonavietė: ,,Apžiūra galėjo tik pabloginti mano būklę"

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė Renata (vardas pakeistas, redakcijai žinomas), kuri piktinosi Všį Jonavos ligoninės Priėmimo skubios pagalbos skyriaus darbu – anot pilvo skausmais besiskundusios...

Vairuotojai: Ar tik taip atrodo, ar Jonavoje pagausėjo policijos patikrinimų?

Vairuotojai: Ar tik taip atrodo, ar Jonavoje pagausėjo policijos patikrinimų?

Pastaruoju metu policijos įvykių suvestinėje itin dažnai pranešama apie sučiuptus neblaivius vairuotojus ar rajone įvykdytas vagystes. Kad ir kaip būtų apmaudu, tačiau, panašu, jog pažeidėjų negąsdina nei di...

Bukoniškę papiktino ūkininkų teršiami keliai

Bukoniškę papiktino ūkininkų teršiami keliai 1

Bukonių gyventoja piktinasi, kad ūkininkai teršia naujai asfaltuotą kelią. Bukonių seniūnijos seniūnas teigia, kad į gyventojos pastabas bus atsižvelgta bei ragina kaimynus nekonfliktuoti. „Jau ...

Skaitytojas apie padangų sąvartyną: „Lauksim Alytaus scenarijaus, ar kažko įdomiau?...“

Skaitytojas apie padangų sąvartyną: „Lauksim Alytaus scenarijaus, ar kažko įdomiau?...“

Portalas jonavoszinios.lt liepos 9 d. skelbė informaciją apie rekordinį kiekį padangų, surinktą Šveicarijos seniūnijos miškuose. Tuomet pranešta, kad teritorijoje surinkta ir utilizavimui išvežta apie 10 ton...