Kirpėjos pakraupusios bei įbaimintos: Leido dirbti tam, kad surinktų baudas?

Kirpėjos pakraupusios bei įbaimintos: Leido dirbti tam, kad surinktų baudas?
GEG 07
2020-05-07 10:46 2020

Kelios kirpėjos pasakoja, kad „Jonavoje galioja savi įstatymai, apie kuriuos turbūt net pats Veryga nežino.“ Anot neseniai į darbą grįžusių kirpėjų, Jonavoje su patikrinimais „siautėja“ Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Jonavos skyriaus specialistės ir neaišku pagal kokius galiojančius teisės aktus ir reikalavimus baudžia kirpėjas. Anot NVSC Jonavos skyriaus, per kelias dienas buvo patikrinti net 79 grožio specialistai, o tikrinimų metu vadovautasi Operacijų centro vadovo sprendimais bei Higienos normų reikalavimais.

Pasityčiojimas iš verslininkų?

Nuo balandžio 27-osios Lietuvoje leista vėl atidaryti kirpyklas. Buvo leidžiama kirpti plaukus, juos dažyti, šukuoti. Nuo tos dienos prasidėjo masiniai patikrinimai, o Jonavoje, anot kirpėjų, pradėta reikalauti to, ko nėra apibrėžta jokiais teisės aktais. Šiuose pasakojimuose visų grožio meistrių vardai pakeisti, nes moterys baiminasi sulauksiančios didesnės keršto bangos.  

„Kirpėjos įsibaiminusios. Nors nėra reikalavimo dėvėti vienkartinius rūbus, o jos (NVSC specialistės – red.past.) baudžia už tai, kad kirpėjos dirba be jų. Perskaičius visus teisės aktus, tokių reikalavimų nėra. Paskambinus į kitų miestų higienos centrus - irgi tokio reikalavimo niekas nežino. Sakė, kad yra kirpyklų, kur eina kasdien. Pas vieną kirpėją vieną dieną buvo atėjusios 5 kartus“, - rašo Rusnė.

„Kai aš pradėjau dirbti, manęs tikrinti ateidavo kiekvieną dieną. Žiūrėjo, ar dirbu su pirštinėmis, su vienkartine prijuoste, vienkartine veido kauke, kad klientai būtų su vienkartiniu peniuaru ir kad po kiekvieno kliento viskas būtų dezinfekuojama bei keičiamos vienkartinės apsaugos priemonės. Bet kur tų vienkartinių daiktų gauti, jei vaistinėse jie parduodami ribotai, o ir kainos kosminės, jei kitur užsakinėti. Mes juk tik ką pradėjom dirbti po pusantro mėnesio prastovų, tai už kokius pinigus visą tai įsigyti? Bet ir užsakyti nebėra kur. Tikrintojos pareiškė, kad klientams dalinčiau kaukes, jei jų neturi ir tikrino šiukšliadėžes, kiek ir kokių apsaugos priemonių išmečiau. Turime odines prijuostes, daugkartinius peniuarus, juos galima dezinfekuoti, prie jų nelimpa plaukai, bet pagal Jonavos įstatymus jų naudoti negalima. Teisės akte nėra parašyta, kad prijuostę ir peniuarą reikia keisti po kiekvieno kliento tai dabar turbūt ir baudą mokėsiu, nors pirmą kartą turėtų būti tik įspėjimas. Tikras pasityčiojimas iš verslininkų – leido dirbti tam, kad surinktų baudas“, - pasakojo kirpėja Violeta pridurdama, kad pačios tikrintojos atėjusios nedezinfekavo rankų, nedėvėjo kaukių ir per arti stovėjo, kalbėjo su pašaipa, grubiai tyčiojosi.

„Vilniuje bei kituose miestuose visos dirba su daugkartinėmis, dezinfekuojamomis priemonėmis,  o Jonava reikalauja vienkartinių prijuosčių, chalatų, peniuarų. Kirpėjų asociacijos pirmininkė man išaiškino, kad galima dirbti su paprastais chalatais, tik reikia jų daugiau turėti, keisti po kliento bei sudaryti sutartis su skalbyklomis, o mūsų Jonava net nenori girdėt apie tokius dalykus. Kas sugalvojo tokias taisykles mūsų mieste? Čia turbūt yra tik noras pasipinigauti, laksto tikrintojai su policija ir daro nesąmones –neteisėtai reikalauja to, ko visoj Lietuvoj nėra“, - pasakojo Lineta.

Patikrinimai nėra sugalvoti Jonavoje

NVSC Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė teigia, kad patikrinimai buvo atliekami visoje Lietuvoje ir jie nėra sugalvoti Jonavoje. Vedėja pabrėžia, kad kiekvienas turėtume nepamiršti, kad šiuo metu yra ypatinga situacija.

„Lietuvos respublikoje paskelbtas karantinas ir sustiprinti reikalavimai yra visiems gyventojams, o paslaugų teikėjams, prekybininkams jie yra ypatingai griežti ir jeigu mes norime išvengti tolimesnio ligos plitimo, mes privalome griežtai jų laikytis“, - sako vedėja.

Per kelias dienas patikrino net 79 grožio specialistus

Nuo balandžio 28 iki gegužės 2 dienos buvo vykdomi patikrinimai grožio paslaugų teikėjų, prekybos vietose, kitas paslaugas teikiančių specialistų.

„Vien tik grožio paslaugų teikėjų mes patikrinome 79. Ėjo du specialistai, kurie tikrai dėvėjo asmenines apsaugos priemones, vienkartines kaukes, nes tai yra privaloma. Iš visų 79 patikrintų, šiai dienai mes analizuojam surinktą informaciją, bet jau yra ir sprendimai, surašyti protokolai trims asmenims, kurie iš tikrųjų pažeidė nustatytus reikalavimus, kurie buvo pateikti Sveikatos apsaugos ministro, Operacijų centro vadovo sprendimu balandžio 23 d. Nr. V - 975.

Noriu pabrėžti, patikrinimus mes pradėjome balandžio 28 d. Jie vyko visoje Lietuvoje ir kažkokių specifinių reikalavimų nieks nereikalavo. Labai svarbu paminėti, kad teikiant paslaugas būtina dėvėti vienkartines ar daugkartines kaukes. Jeigu jos daugkartinės, jas būtina keisti po kiekvieno kliento. Jei atėjo klientas be kaukės – kirpėjas privalo kaukę suteikti klientui arba neteikti paslaugos. Tokių atvejų buvo. Atliekant patikrinimus vienoje patalpoje buvo trys asmenys ir jie nedėvėjo apsaugos kaukių. Tai traktuojam kaip grubų pažeidimą. Taip pat visiems buvo rekomenduojama turėti vienkartinius chalatus, vienkartines prijuostes, o jeigu naudoja ir darbo vietoje paslaugos teikėjas dirba su savo daugkartinio naudojimo chalatu ar prijuoste, jį turi keisti po kiekvieno kliento ir saugoti tam tikroje vietoje. Taip pat turi būti sudaryta sutartis su skalbykla, nes jokiu būdu negalima tokių skalbinių neštis skalbti į namus. Šie reikalavimai nėra naujiena. Visa tai išdėstyta Higienos normoje 117 ir visą tą žino“, - akcentuoja J.Arbočienė.

Jonavoje grožio paslaugos yra saugios

Jurgita Arbočienė pateikia išvadą, kad vertinant visą tikrinimų apimtį, grožio paslaugų teikėjai teikti paslaugas Jonavos rajone ir Jonavoje yra tinkamai pasiruošę.

„Galime pasidžiaugti, kad dauguma jų pasiruošę puikiai – turi visas priemones, nekelia jokių problemų, konsultavosi, tas konsultacijas mes jiems suteikėme ir galiu teigti, kad Jonavoje grožio paslaugos yra saugios ir galite visi drąsiai kreiptis“, - pasakojo vedėja.

Rekomendacijos grožio specialistams 

Nuo balandžio 27-osios Lietuvoje leista vėl atidaryti kirpyklas su tam tikrais apribojimais. Nuo gegužės 5 dienos išplatintos naujos, šiek tiek sušvelnintos rekomendacijos dėl grožio paslaugų teikimo veiklos karantino metu. Jonavos rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras primena rekomendacijas grožio specialistams.  

Teikiant plaukų priežiūros (plaukų plovimo, plaukų kaukių dėjimo, kirpimo, skutimo, šukuosenos formavimo, dažymo, ilgalaikio plaukų sušukavimo, plaukų priauginimo, tiesinimo, barzdų kirpimo) ir nagų priežiūros (manikiūro, pedikiūro, dirbtinių nagų priauginimo) paslaugas nuo šiol nebūtina naudoti vienkartines pirštines,  apsauginius akinius ar apsauginius veido skydelius – paslaugos tiekėjai naudoja  ir po kiekvieno vartotojo keičia veido apsaugines kaukes.

Kiti reikalavimai:

Salonai savo paslaugas teikia tik ribodami klientų srautus:

 • Vienam klientui turi būti užtikrintas ne mažesnis kaip 10 kv. m. plotas, arba vienu metu paslaugos gali būti teikiamos tik vienam žmogui, tarp klientams paslaugas teikiančių darbuotojų darbo vietų būtų ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Jeigu 2 metrų atstumo tarp darbo vietų užtikrinti negalima, leidžiama dirbti tik kas antroje darbo vietoje.
 • Pagal galimybes darbą organizuoti taip, kad kuo daugiau darbuotojų, paslaugų teikėjų laikytųsi saugaus atstumo vienas nuo kito ir (ar) paslaugų vartotojo ir (ar) kito lankytojo (daugiau nei 2 metrų atstumu, trumpiau nei 15 min.) ar nekontaktuotų. Jeigu dirbama pamainomis, pagal galimybes organizuoti darbuotojų, paslaugų teikėjų pamainų pasikeitimą išlaikant saugų atstumą ar be kontakto.
 • Į paslaugų teikimo vietas gali būti įleidžiami tik tie klientai ir kiti lankytojai, kurie dėvi apsaugines kaukes ar kitas apsaugines veido priemones.
 • Prie įėjimo į paslaugų teikimo vietą turi būti pateikta informaciją:
 • Kokiems rizikos grupės asmenims nerekomenduojama lankytis paslaugų teikimo vietoje:
 • Taip pat pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę.
 • Prie įėjimo į paslaugų teikimo patalpą ir tualetą gerai matomoje vietoje pakabinti vartotojų ir kitų lankytojų rankų dezinfekcijai skirtą priemonę, esant galimybei prie įėjimo į tualetą padėti vienkartinių pirštinių.
 • Nuolat stebėti savo ir kitų darbuotojų sveikatą, nevykti į darbą ir nedirbti turint viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymių, nedelsiant nusišalinti nuo darbo atsiradus simptomams ir konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 ir vykdyti  priemones numatytas įtarus ar patvirtinus COVID 19 ligą.
 • Paslaugų teikimo patalpas vėdinti ne rečiau nei 1 kartą per valandą.
 • Paslaugos tiekėjams laikytis asmens higienos:
 • Paviršius, prie kurių tiesiogiai (oda, plaukai) liečiasi paslaugų vartotojas (paslaugų vartotojams skirtos praustuvės, kėdės, atramos galvai ir kt.), ir paviršius paslaugų teikėjo darbo vietoje, ant kurių dedami instrumentai ir kitos darbo priemonės, dezinfekuoti po kiekvieno vartotojo. Dezinfekcijai užtikrinti tarp vartotojų aptarnavimo turi būti ne mažesnis kaip 15 min. laikotarpis
 • Kitą aplinkos valymą ir dezinfekciją atlikti vadovaujantis Rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose (ne sveikatos priežiūros sektorius, įtarus ar patvirtinus COVID-19 atvejį) ( https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/REKOMENDACIJOS%20dezinfekcijai%2020200327%2 0(1).pdf ).
 • Skatinti vartotojus atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.
 • Paslaugos teikėjui rekomenduojama dėvėti apsauginius akinius arba apsauginį veido skydelį, kurie po kiekvieno vartotojo keičiami arba dezinfekuojami.
 • Nerekomenduojama dirbti rizikos grupei priklausantiems paslaugų teikėjams (darbuotojams).
 • Rekomenduojama matuoti visų vartotojų ir kitų lankytojų kūno temperatūrą prie įėjimo į paslaugos teikimo vietą ir neįleisti (neaptarnauti) vartotojų ir kitų lankytojų, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).
 • Rekomenduojama aktyviai nereklamuoti bet kokių paslaugų pardavimus skatinančių priemonių (akcijų, išpardavimų), neorganizuoti nuolaidų valandų, pristatymų ir pan., kurie didintų gyventojų srautus paslaugos teikimo vietoje.
 • Paslaugų teikėjas turi laikytis Lietuvos higienos normoje HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. V-633 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“ nustatytų visuomenės sveikatos saugos reikalavimų.

Dėl pirštinių:

Darbuotojams, teikiantiems A kategorijos grožio paslauga (kurią teikiant pažeidžiama paslaugos gavėjo oda arba gleivinė ir tam skirtas instrumentas gali būti užteršiamas krauju arba kitais kūno skysčiais. Prie šių paslaugų priskiriamos tatuiravimo, ilgalaikio makiažo, papuošalų vėrimo, plaukų skutimo, manikiūro ir pedikiūro (kai karpomos nagų odelės) ir kitos invazinės grožio paslaugos).

 • asmenys, teikiantys A kategorijos paslaugas, privalo mūvėti vienkartines pirštines ir jas keisti po kiekvieno paslaugos vartotojo (p. 67).
 • Taip pat asmenys, teikiantys ir kitas grožio paslaugas, valydami, dezinfekuodami instrumentus, paviršius ir naudodami cheminės dezinfekcijos priemones, tvarkydami užterštus kliento krauju ar kitais kūno skysčiais daiktus turi dėvėti (naudoti) asmenines apsaugos priemones, kurias nurodo valiklio ar dezinfekcijos priemonės gamintojas, mūvėti gumines pirštines (p. 68).
 • Asmenys, teikiantys grožio paslaugas, savo rankų odos įbrėžimus, įpjovimus ar žaizdeles privalo užklijuoti neperšlampamais pleistrais ir, esant reikalui, mūvėti pirštines (p. 65).

Lieka galioti ir visi kiti šioje HN numatyti reikalavimai, tokie kaip:

 • Teikiant grožio paslaugą kiekvienam paslaugų vartotojui turi būti naudojami švarūs, kitiems vartotojams nenaudoti, ar vienkartiniai užtiesalai, apdangalai arba popierinės juostelės bei servetėlės (p. 16).
 • Paviršiai, prie kurių tiesiogiai (oda, plaukai) liečiasi paslaugų vartotojas (paslaugų vartotojams skirtos kėdės, atramos galvai ir kt.), turi būti nelaidūs drėgmei, atsparūs valikliams ir dezinfekcijos priemonėms (p.26), teikiant grožio paslaugą šie paviršiai dengiami vienkartiniu užtiesalu arba valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno paslaugų vartotojo (p. 28).
 • Asmenys, teikiantys grožio paslaugas, privalo plauti rankas prieš pradėdami ir baigę teikti grožio paslaugą, prieš užsimaudami ir nusimovę pirštines. Rankos turi būti plaunamos skystu muilu, nuplaunamos tekančiu vandeniu ir nusausinamos vienkartiniu rankšluosčiu arba rankų džiovintuvu (p 61).
 • Rankos, užterštos paslaugos vartotojo krauju ar kitais kūno skysčiais, dezinfekuojamos odos dezinfekcijai skirta priemone ir plaunamos tekančiu vandeniu ir skystu muilu (p. 63).
 • Darbo metu asmenys, teikiantys grožio paslaugas, privalo dėvėti švarius darbo drabužius, avėti darbo avalynę. Darbo drabužiai keičiami kas savaitę, o susitepus – nedelsiant (p. 59).

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Vairuotojo kreipimasis į pėsčiuosius: ,,Automobilis gali nesustoti taip greitai, kaip jūs tikitės"

Vairuotojo kreipimasis į pėsčiuosius: ,,Automobilis gali nesustoti taip greitai, kaip jūs tikitės"

Lietuvos kelių policijos tarnyba akcentuoja, kad pastaruoju metu mūsų šalį apgaubusi tikra žiema kelia nemažą rūpestį, ir eismo dalyviai, ypač vairuotojai, nesugeba įvertinti važiavimo sąlygų. Tačiau portalo...

Kūdikio mama: ,,Visų dėmesyje - koronavirusas, kada atsigręšime į sergančius kitomis ligomis?"

Kūdikio mama: ,,Visų dėmesyje - koronavirusas, kada atsigręšime į sergančius kitomis ligomis?"

Tęsiantis COVID - 19 pandemijai, nuolat akcentuojama, kad koronavirusas - itin didelis iššūkis gydymo įstaigoms: juo Lietuvoje užsikrėtė daugybė medikų, esant itin dideliam žmonių susirgimų skaičiui, nerimą ...

Lijana apie situaciją Achemoje: Panašu, kad NVSC pametė galus

Lijana apie situaciją Achemoje: Panašu, kad NVSC pametė galus 2

Netrukus po to, kai paviešinome straipsnį ...

Skaitytoja Gražina: apriboti karantino, turėsime išsisukti dar ir be elektros

Skaitytoja Gražina: apriboti karantino, turėsime išsisukti dar ir be elektros

Karantinas - laikotarpis, kai nemaža dalis gyventojų yra priversti nuolat būti namuose - darbai, mokslai organizuojami nuotoliniu būdu ir tai, nori ar ne, apriboja judėjimą. Namuose didžiąją dalį savo dienos...

Pasipiktinimas dėl kaukių dėvėjimo mokyklose neaplenkė ir Jonavos moksleivių tėvų

Pasipiktinimas dėl kaukių dėvėjimo mokyklose neaplenkė ir Jonavos moksleivių tėvų 2

Šalyje įvedus karantiną, įsigaliojo reikalavimas, jog 6-erių metų amžiaus sulaukę mokiniai, mokyklose turi dėvėti kaukes. Reaguojant į tai, dalis tėvų suskubo piktintis. Jų teigimu, priimtas sprendimas - nel...

Susirgus pardavėjoms, klientai dvejoja dėl patalpų dezinfekcijos

Susirgus pardavėjoms, klientai dvejoja dėl patalpų dezinfekcijos 4

Koronavirusui neatsitraukiant, nemažėja baimė ir tarp gyventojų - skaitytojai nuolat prašo pasidomėti įvairiais klausimais, susijusiais su pandemija, praneša apie įtarimus dėl karantino taisyklių pažeidimų. ...

Rašo skaitytoja: "Nuo kaimo prasideda Lietuva"

Rašo skaitytoja: "Nuo kaimo prasideda Lietuva"

Ruduo soduose ir gatvėse nupusto medžių lapus, o senatvė, jei taip galima išsireikšti, išpusto... dantis. Tad ir prisieina kreiptis į specialistą pagalbos. O to jau, vieni – anksčiau, kiti – vėliau, neišveng...

Skaitytoją papiktino verslininkų pasirinktas reklamavimosi būdas: ar jie nepažeidžia reklamos įstatymo?

Skaitytoją papiktino verslininkų pasirinktas reklamavimosi būdas: ar jie nepažeidžia reklamos įstatymo?

Karantino ribojimų paliesti verslininkai ieško įvairių išeičių, kurios padėtų išvengti didelių nuostolių. Nemaža dalis duris priverstinai užvėrusių maitinimo įstaigų kaip išsigelbėjimą pasirinko maisto tieki...

Skaitytojas Vytas:,,Sprendimas, kad dalis vaikų turi grįžti į mokyklas - nelogiškas"

Skaitytojas Vytas:,,Sprendimas, kad dalis vaikų turi grįžti į mokyklas - nelogiškas" 1

Šalyje įvedus karantiną nutarta keisti ir ugdymo proceso tvarką: pradinukus mokyti mokyklose, o štai vyresnėliai gali būti mokomi nuotoliniu būdu arba mišriu - derinant nuotolines bei kontaktines pamokas. To...

Vairuotojai nekantrauja – kada Jonavoje atsidarys Neste?

Vairuotojai nekantrauja – kada Jonavoje atsidarys Neste? 1

Vairuotojai jau nekantrauja ir teiraujasi, kada Jonavoje pradės veikti naujoji Neste degalinė, nes buvo skelbta, kad šio tinklo 10 naujų degalinių šalyje planuojama atidaryti dar šiais metais. Neste atstovai...

Skaitytoja perspėja: ,,Nepasitikėkite nepažįstamais grybų pardavėjais - gali liūdnai baigtis"

Skaitytoja perspėja: ,,Nepasitikėkite nepažįstamais grybų pardavėjais - gali liūdnai baigtis"

Šiais metais grybautojai džiūgauja gausiu miško gėrybių derliumi - socialiniai tinklai mirga nuo grybų nuotraukų, o šalia jų neretai pasirodo ir siūlymas įsigyti jų. Internete pamatytu skelbimu susižavėjo ir...

Skaitytoja Rima: ,,Kaimynė - saviizoliacijoje, tačiau teigia, kad gali vedžioti šunį. Ar ji yra teisi?"

Skaitytoja Rima: ,,Kaimynė - saviizoliacijoje, tačiau teigia, kad gali vedžioti šunį. Ar ji yra teisi?" 2

Koronaviruso susirgimo atvejų skaičiui vis augant, panašu, auga ir įtampa tarp gyventojų - į portalą jonavoszinios.lt paskambinusi skaitytoja Rima tikino esanti sunerimusi dėl kaimynės, kuri yra saviizoliaci...

Pasigenda logikos: vienas vaikas galimai turėjo artimą kontaktą su sergančiu koronavirusu, kitas - toliau eina į mokyklą

Pasigenda logikos: vienas vaikas galimai turėjo artimą kontaktą su sergančiu koronavirusu, kitas - toliau eina į mokyklą

Koronavirusui plintant toliau, susirgimai kiekvieną savaitę fiksuojami ir Jonavos rajono ugdymo įstaigose. Vienoje jų (skaitytojos prašymu, siekiant apsaugoti mažamečių interesus, pavadinimas neįvardijamas) ...

Moksleivio mama: ,,Kiek kenksmingas jaunimo tarpe populiarumo neprarandantis ,,Iqos"?"

Moksleivio mama: ,,Kiek kenksmingas jaunimo tarpe populiarumo neprarandantis ,,Iqos"?"

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė Sigita, kuri teiravosi dėl kaitinamojo tabako ,,Iqos" sistemos poveikio sveikatai - moteris pastebi, kad pastaroji itin populiari tarp jaunimo. Pasak skaitytojos...

Chemikų gatvės gyventojų ramybę drumsčia bebaimiai paaugliai

Chemikų gatvės gyventojų ramybę drumsčia bebaimiai paaugliai

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytoja Renata (vardas pakeistas, redakcijai žinomas), kuri nupasakojo nepavydėtiną situaciją, neraminančią ne tik ją, bet ir kitus jos kaimynus - anot moters, Chemikų ...

Skaitytoja Renata: ,,Ar vairuotojai pamiršo, ką reiškia mirksintis geltonas šviesoforo signalas?"

Skaitytoja Renata: ,,Ar vairuotojai pamiršo, ką reiškia mirksintis geltonas šviesoforo signalas?"

Apie vairuotojų bei pėsčiųjų atsakomybę kelyje ties perėjomis diskutuojama nuolat. Ne paslaptis, kad tokios diskusijos nepraeina be kaltinimų: pėstieji aiškina, kad vairuotojai neskuba jų praleisti, vairuoto...