Klaidžiojimas „valdžios koridoriuose“ - pažadai ir liko pažadais?

Klaidžiojimas „valdžios koridoriuose“ - pažadai ir liko pažadais?
RGS 06
2019-09-06 18:58 2019

Su portalu jonavoszinios.lt susisiekusi Daiva paprašė mūsų padėti išsilaisvinti iš ,,valdžios koridorių" ir surasti atsakymus į du klausimus. Daiva ir jos kaimynai jau bandė problemą spręsti patys, tačiau norimų rezultatų – nėra.  Ar Liepų ir Kunigiškių gatvių gyventojai turi šansą greitu laiku sulaukti to, ko prašo? 

Pirmas klausimas - belieka nešiotis prožektorius?

"Noriu pasiteirauti konkrečiai - kada Jonavoje, Liepų ir Kunigiškių gatvės bus apšviestos? Gyvena nemažai šeimų ir norėtume vakarais grįžti namo saugiai ir šviesiai. Žodžiu kreipėmės į miesto seniūną Povilą Beišį, kuris sakė, kad jeigu yra stulpai, tai bus apšvietimas, tik nebuvo konkrečiai pasakyta - kada.

O jeigu nėra stulpų, tai gyventojams belieka nešiotis prožektorius?“, - teiravosi Daiva.

Antras klausimas – neįvykdyti pažadai?

„Kada bus sutvarkyta Kunigiškių gatvės kelio danga? Gyventojų vardu rašėme prašymą seniūnui, gavome atsakymą, kad minėta gatvė neįtraukta į remontuojamų kelių sąrašą. Tai gal reikia vėl prašymą rašyti, kad įtrauktų minėtą gatvę į tvarkytinų kelių sąrašą? Gal Jonavos miesto seniūnija gavus gyventojų prašymą tvarkyti kelią, nesant galimybės sutvarkyti dabar, galėtų Kunigiškių gatvės remontą įsitraukti į ateities planus arba persiųsti prašymą kam priklauso tvarkyti ir prižiūrėti miesto kelius?“, - rašo Daiva ir priduria, kad dar 2015 metais gatves sutvarkyti žadėjo meras Mindaugas Sinkevičius, tačiau, anot Daivos, pažadai taip ir liko pažadais. Bet apie tai - vėliau.  

Lėšų nėra

Kaip teigė miesto seniūnas Povilas Beišys, atsakant į portalo jonavoszinios.lt pateiktą užklausą, nelieka nieko kito, kaip tik pateikti tokį patį atsakymą, kuris jau buvo suteiktas Liepų ir Kunigiškių gatvių gyventojams – lėšų nėra.

„Tikrai norime turėti gerą asfalto dangą, pėsčiųjų ir dviračių takus bei apšvietimą visose Jonavos miesto gatvėse, bet finansinės galimybės nesutampa su norais, todėl esame priversti miesto infrastruktūros plėtros ir remonto darbus organizuoti pagal prioritetus, atsižvelgdami į pėsčiųjų, automobilių ir dviračių srautus, gyventojų skaičių, eismo saugumą, dangos būklę ir t.t.

Todėl, atsižvelgiant į aukščiau išdėstytas priežastis informuojame, kad 2019-2020 m. laikotarpiui lėšos aukščiau minėtų gatvių apšvietimui ir Kunigiškių g. asfaltavimui nėra suplanuotos“, - konstatuoja P Beišys.

Šiaudas skęstančiam 

Moteris įsitikinusi, kad dar 2015 metais, kai buvo atidarytas prekybos centras "Maxima", Mindaugas Sinkevičius teigė, kad Kunigiškių gatvė bus sutvarkyta.

„Kai buvo statomas prekybos centras „Maxima“, laikraštyje "Naujienos" buvo žadėta (dar tuo laiku buvusio mero M.Sinkevičiaus), kad minėta gatvės danga bus sutvarkyta, bet pažadai ir liko pažadais. Mums nepatogu apsisukinėti prie kavinės "Pavėsis" norint patekti į Liepų ir Kunigiškių gatvę, susidaro didžiulis kamštis, tai važiuojame už Ermitažo, bet ten gatvė sutvarkyta tik ties prekybos centru, o toliau - duobės. Gadinasi ir automobiliai, ir nervai“, - rašo Daiva. 

Kadangi ponia Daiva mini mero pavardę, šis klausimas miesto vadovui buvo pateiktas ir raštu, ir žodžiu, tačiau atsakymas raštu negautas, o kalbant tiesiogiai, M. Sinkevičius teigė nepamenąs, kad būtų žadėjęs kažką panašaus, juolab, mero žodžiais tariant, jis pažadais – nesišvaisto.

Jonavos viešojoje bibliotekoje peržiūrėjome rajono laikraščio „Naujienos“ 2015 metų visus ir 2016 m. sausio mėnesio leidinius, tačiau reikiamos informacijos neaptikom. Tik 2015 m. sausio 20 d. leidinyje, straipsnyje „Kaip įvažiuoti ir išvažiuoti iš būsimos Maximos“, rasta pastraipa: „(...) Nuskambėjo ir miesto seniūno Valerijaus Krugliakovo pasiūlymas – automobiliams išvažiuoti Kunigiškių gatve, o iš ten – Liepų gatve į plentą. Tačiau čia pat pasigirdo replikų, kad Liepų gatvė – labai maža ir siaura, o platinti jos nėra kaip.(...)“, - buvo rašoma tuometinėje spaudoje.     

Tačiau Jonavos miesto seniūnas Povilas Beišys „numeta šiaudą skęstančiam“, kalbant apie Liepių ir Kunigiškių gatvių dangos būklę bei apšvietimą: „Ilgalaikėje perspektyvoje minėti darbai bus organizuojami“.

Po straipsnio publikavimo sulauktas mero M.Sinkevičiaus komentaras: "Turbūt pastebėjote, kad Jonavos mieste gatvės pastaruoju metu tvarkomos nuolat – viena baigiama tvarkyti, kita pradedama. Tai reiškia, kad ateis laikas ir Kunigiškių g., kuri šiuo metu, deja, nėra prioritetinių objektų eilės priekyje. Tačiau į pietus nuo šios gatvės statosi naujas gyvenamųjų namų kvartalas, taigi, daugės gyventojų, didės automobilių srautai, formuosis naujos gatvės. Todėl neabejoju, kad ateityje tiek Kunigiškių, tiek ir būsimos naujos gatvės šioje rajono dalyje bus tvarkomos kompleksiškai."

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Jonaviečių pasakojimas: kaip COVID – 19 pasklido po rajoną

Jonaviečių pasakojimas: kaip COVID – 19 pasklido po rajoną 7

Kaip žinia, jonaviečiai neišvengė koronaviruso COVID – 19 atakos mūsų rajone. Kovo 22-ąją Krašto apsaugos ministerija  (KAM) (plačiau skaitykite ...

Praplatino aikštelę ir uždraudė parkuotis?

Praplatino aikštelę ir uždraudė parkuotis? 3

Chemikų g. 45 daugiabučio namo kiemo automobilių aikštelę nuspręsta "išmarginti geltona eglute" po to, kai ji buvo praplatinta. Šio namo gyventojai taip ir liko nesupratę - koks tuomet buvo tikslas didinti a...