Kodėl Ramybės skvere staigiai pradėta šalinti medžius?

Kodėl Ramybės skvere staigiai pradėta šalinti medžius?
SPA 03
2018-10-03 08:37 2018

Kai tik žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie prasidėsiančius Ramybės parko rekonstrukcijos darbus, visuomenėje kilo didžiulis nepasitenkinimas dėl planuojamo sveikų, ilgaamžių medžių iškirtimo. Panašu, jog net ir patys valdininkai nebesusigaudo, kiek medžių planuojama iškirsti – pagal vieną projektą – 37, pagal Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje pateiktą informaciją – 119, neoficialiais duomenimis – viso labo 30.

Tačiau jau vakar prasidėjo medžių kirtimas Ramybės skvere, nors iš žiniasklaidoje bei oficialiame savivaldybės puslapyje pateiktos informacijos galima suprasti, jog medžių kirtimo darbai numatyti tik 2019 metais... Mano turimais duomenimis, šiai dienai yra nukirsta mažiausiai 15 tiek plonų, tiek storų sveikų medžių, o šįryt iš kitų socialiniame tinkle „Facebook“ esančių naudotojų įkeltų nuotraukų matyti, kiek dar gražių medžių yra pažymėti kirtimui.

Panašu, jog net ir patys valdininkai nebesusigaudo, kiek medžių planuojama iškirsti.

Rugsėjo 21 dieną pateikiau raštą ne tik Jonavos rajono savivaldybės merui, Želdinių ir želdynų apsaugos ir priežiūros komisijai bei Jonavoje išrinktam Seimo nariui, tačiau ir Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkui bei ministerijai, kad būtų atsakyta į visuomenei aktualų klausimą – kodėl naikinami tokioje puikioje žaliuojančioje gamtos oazėje esantys medžiai. Joks naujų medelių sodinimas nepakeis to, kas dabar puošia kone vienintelį likusį žaliąjį parką Jonavos miesto širdyje. Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika su aplinkosaugininkais pažadėjo apie susidariusią situaciją pasidomėti, iš kitų institucijų - atsakymų vis dar laukiama...

Jau dabar, nukirtus dalį medžių, mes jų nebesugrąžinsime, ką kalbėti apie šiandien ar rytoj planuojamus medžių kirtimus.

Jei medžių kirtimas buvo numatytas 2019 metais, tai yra iš tiesų skandalinga, nes, tokiu atveju, tik po mano kreipimosi ir viešai išreikštos neigiamos visuomenės reakcijos galimai buvo susizgribta kaip tik įmanoma greičiau naikinti kažkuo valdžiai užkliuvusius medžius. Kyla įtarimų, ar tik nebus taip, kad Jonavos rajono savivaldybės vadovai siekia kuo greičiau pašalinti medžius, dėl kurių nukirtimo yra kilęs visuomenės nepasitenkinimas – suprask - nėra medžių, nebus ir problemos... Jau dabar, nukirtus dalį medžių, mes jų nebesugrąžinsime, ką kalbėti apie šiandien ar rytoj planuojamus medžių kirtimus.

Rekonstrukcijos plano projekte teigiama, kad dalį medžių iškirsti reikia, nes jie trukdo naujai tiesiamiems takams, bet ar tikrai trinkelė svarbiau už brandų ir sveiką, skverą puošiantį medį?

Keli kiti kolegos iškėlė dar vieną aktualų klausimą: o koks tolimesnis nukirstų medžių likimas? Juk labai gražiai galima šiuos sveikus medžius nurašyti kaip šakas ar atliekas – suforminti taip, jog kas nors galėtų potencialias malkas išsivežti į privačias valdas.

Šį savaitgalį su šeima dalyvavome Nidos pusės maratono bėgimo šventėje: bėgimo trasa buvo įspūdingo kraštovaizdžio miško takeliais, kurie nėra tiesūs, o vingiuoja per medžius ir sukuria dar geresnę emociją. Rekonstrukcijos plano projekte teigiama, kad dalį medžių iškirsti reikia, nes jie trukdo naujai tiesiamiems takams, bet ar tikrai trinkelė svarbiau už brandų ir sveiką, skverą puošiantį medį? Net nekalbant apie tai, jog jau dabar su skersai/išilgai be reikalo planuojamais takais sugadintas jaukus ir žalias Ramybės skvero vaizdas.

Mokyklos seniūnaitijos seniūnaitis, visuomenininkas Žilvinas Galimovas 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

G. Jasiulionis dėl parkavimosi leidimo: tai nėra privilegijos, tai – politiniai žaidimai

G. Jasiulionis dėl parkavimosi leidimo: tai nėra privilegijos, tai – politiniai žaidimai 3

Šiandien, vasario 25 –ąją publikavome straipsnį „SEK posėdyje: Tarybos nariui nesut...

Alkoholio reklamos rebusas: nedraudžiama, bet... negalima. Kodėl?

Alkoholio reklamos rebusas: nedraudžiama, bet... negalima. Kodėl?

Nedraudžiama, bet…negalima – taip trumpai galėtų būti apibūdinta dviprasmiška situacija, šiuo metu susiklosčiusi tarp Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NAKD) ir nealkoholinius alkoholini...

Gintas Jasiulionis: mere, atsikvošėkite!

Gintas Jasiulionis: mere, atsikvošėkite! 8

Mere, atsikvošėkite, nes gyventojų saugumas nėra politikavimo objektas. Įrengtos vaizdo stebėjimo kameros Ruklos miestelyje davė daug naudos gyventojų saugumui. Išaiškintas ne vienas nusikaltimas ir šį fak...