Kokių spalvų vengti miegamajame?

Kokių spalvų vengti miegamajame?
BIR 02
2020-06-02 10:09 2020

Spalvų pasirinkimas miegamajame – itin atsakinga užduotis. Ne tik todėl, kad jos lemia interjero įvaizdį, bet ir gali turėti įtakos mūsų nuotaikai. Svajojate apie raminančią ir atsipalaiduoti leidžiančią aplinką? Tuomet sužinokite, kokių spalvų miegamajame reikėtų vengti arba naudoti itin saikingai.

Ryškiai raudona

Ryškus ir itin intensyvus tonas suteikia daug energijos, gali skatinti jaudulį, aistrą ir pyktį. Šios emocijos suaktyvina smegenis – ko einant ilsėtis visiškai nereikia. Dėl šios priežasties gali būti sunku užmigti. Jei jums labai patinka ši spalva, atskleiskite ją pasitelkdami akcentus. Pavyzdžiui, prie raudonos miegamojo lovos puikiai tinka neutralios detalės. Jei norisi dar daugiau subtilumo, galite rinktis mažesnius aksesuarus – dekoratyvines pagalvėles ar pledą.

Apelsino oranžinė

Oranžinė spalva taip pat yra labai ryški ir tiesiog spinduliuoja gyvybiškumu. Suderinta su neutraliais žemiškais atspalviais, ji atrodo ypač stilingai. Tačiau oranžinės spalvos sienos nėra pats tinkamiausias pasirinkimas miegamajame.

Jei norite, kad jūsų poilsis būtų kuo ramesnis, rekomenduojama rinktis panašius pastelinius atspalvius, pavyzdžiui, persikinius. Juos pakankamai lengva derinti įvairaus stiliaus interjere: tiek klasikiniame, tiek šiuolaikiškame. Persikinė spalva labai pagyvina interjerą, suteikia jam žaismingumo ir šilumos. Vos keletas tokių pagalvėlių ant miegamojo lovos, ir kambarys tarsi atgimsta iš naujo. Galbūt kaip tik ieškote šio baldo? Spauskite ant nuorodos ir išsirinkite sau patinkančią lovą.

Skaisčiai geltona

Visuomet svajojote apie vasarišką miegamąjį, todėl manote, kad jame turėtų dominuoti skaisčiai geltona spalva? Neapsigaukite – nepaisant to, kad ji yra labai ryški ir šilta, galutinis rezultatas gali būti ne toks, kokio tikėjotės. Visų pirma, skaisti geltona, kaip ir raudona ar oranžinė, aktyvina smegenų veiklą. Todėl gali būti sunku užmigti. Antra – tokios spalvos kambarys dažniausiai neatrodo labai stilingai. Subtiliam efektui išgauti dažniausiai pakanka keleto ryškių akcentų – geltono fotelio arba pufo.

Žaliosios citrinos

Kai kurie žali atspalviai, tokie kaip šalavijų, jūros putų, samanų, puikiai tinka miegamajame. Jie tarsi skleidžia ramybę ir padeda atsipalaiduoti. Žaliosios citrinos atspalvis išsiskiria savo intensyvumu. Ji labai jaunatviška, todėl gali dominuoti žaidimų, bet ne poilsio kambaryje. Žinoma, nedidelės tokios spalvos pagalvėlės ant tamsiai rudos miegamojo lovos tikrai nebus blogas pasirinkimas. Šis derinys daugeliu atvejų atrodo ypač patraukliai.

Tamsiai violetinė

Tamsiai violetinė spalva daugeliui asocijuojasi su prabanga. Tai išskirtinai „turtingas“ tonas, kurį išdrįsta pasirinkti tikrai ne kiekvienas. Visgi – ne veltui. Ši spalva ne tik skatina kūrybiškumą, bet ir gali tapti neigiamų emocijų, o kartais net ir košmarų priežastimi. Todėl, jei esate itin jautrūs aplinkai, vietoje tamsiai violetinių sienų rinkitės švelnesnes, pavyzdžiui, šviesiai alyvines.

Intensyvi violetinė spalva bene geriausiai atsiskleidžia tuomet, kai naudojama mažomis dozėmis: meno kūriniuose, interjero aksesuaruose ir panašiai. To visiškai užtenka norint, kad aplinka įgautų daugiau prabangos.

Šokoladinė ruda

Nepaisant to, kad ši spalva interjere tampa vis populiaresnė, prieš naudojant ją miegamajame reikėtų įvertinti keletą aspektų. Svarbu, kad kambarys netaptų pernelyg tamsus. Jei nusprendėte, kad sienos bus šokoladinės rudos spalvos, prie jų derinkite baltas lubas ir šviesias, pavyzdžiui, kremines grindis. Į tokia erdvę patraukliai įsilieja ir įvairių atspalvių rudos miegamojo lovos.

Taigi, kaip jau tikriausiai supratote, poilsio kambaryje neturėtų dominuoti pernelyg ryškios spalvos. Vietoj jų rekomenduojama rinktis švelnesnius, pastelinius tonus, kurie padeda sukurti atpalaiduojančią atmosferą. Pasirūpinkite, kad miegamasis jums sukeltų pačias geriausias emocijas – būtent tai leis džiaugtis pilnaverčiu poilsiu.

Panašūs straipsniai

Socialinių tinklų ekspertas primena, kad mandagaus elgesio taisyklės galioja ne tik realiame gyvenime, bet ir internete

Socialinių tinklų ekspertas primena, kad mandagaus elgesio taisyklės galioja ne tik realiame gyvenime, bet ir internete

Gyvo bendravimo taisyklės mums yra puikiai žinomos ir jomis visada vadovaujamės: pasisveikiname, atsisveikiname, dėkojame, neįžeidinėjame vieni kitų. Tačiau internete dažnai galima pamatyti atvirkščią varian...

Kaip įsirengti geriausią laisvalaikio zoną namuose?

Kaip įsirengti geriausią laisvalaikio zoną namuose?

Namuose leidžiame daug laisvo laiko. Karantinas ir pandemija parodė, kad visai nebūtina kiekvieną vakarą eiti į naktinį miestą ar ieškoti pramogų, kad gerai praleistumėte laiką. Jeigu tik norite, smagu gali būti...