Koks krepšinio fanas esate jūs ?

Koks krepšinio fanas esate jūs ?
GEG 17
2019-05-17 12:28 2019

Krepšinis - tai antroji religija. Jausmas. Pramoga. Geriausias sportas. Azartas. Strategija. Kiekvienam mūsų, krepšinis reiškia kažką savo. Mes jį žaidžiame, stebime, ar mažų mažiausiai turime aistruolių draugų. Visame pasaulyje garsėjame savo stipria nacionaline krepšinio rinktine, užsidegimu, ir pergalėmis. Negalime neigti - esame krepšinio tauta. O koks krepšinio fanas esate jūs? Išskyrėme penkias nuotaikingas kategorijas:

Nacionalinė krepšinio rinktinė arba nieko!

Ši grupė - bene didžiausia tarp Lietuvos krepšinio fanų. Nacionalinės rinktinės fanai krepšinį stebi retai, tačiau nepraleidžia komandos pasirodymų svarbiausių turnyrų metu. Europos, Pasaulio čempionatai ir Olimpinės Žaidynės - tai svarbiausi turnyrai suburiantys Lietuvos krepšinio elitą ir jaunus, perspektyvius veidus, bei sukviečiantys daugybę fanų prie televizijos ekranų.

Nacionalinės rinktinės fanai puikia pažįsta ir stebėdami rungtynių transliacijas akylai seka mėgstamiausius žaidėjus. Jiems puikiai pažįstamos Milaknio, Valančiūno, Kuzminsko, Motiejūno, Sabonio, Kalniečio pavardės. Šie fanai galėtų paaiškinti pagrindines krepšinio taisykles, nors ne visuomet pastebi užmintas linijas. Jie džiaugiasi laimėjimais, o turnyrui pasibaigus rungtynes vėl įsijungia po gerų metų, sugrįžus nacionalinės rinktinės krepšinio sezonui.

Klubų fanai: LKL, Žalgiris ir Eurolygos plakatai namuose?

Galbūt ne visi klubų fanai turi krepšinio plakatų savo namuose, tačiau šie sirgaliai išties gyvena krepšiniu. Jie ne tik su nekantrumu laukia nacionalinės komandos pasirodymų, bet užsidegimo ir azarto nepritrūksta ir tarp šių, svarbiausių turnyrų.

Didžioji dalis klubų fanų Lietuvoje laiko savo stipriausio Lietuvos krepšinio klubo - Kauno Žalgirio gerbėjais. Jų gretose sutiktume ir Vilniaus Ryto, Klaipėdos Neptūno, Panevėžio Lietkabalio, Alytaus Dzūkijos, Prienų Prienų, Utenos Juventus ir kitų mažesnių klubų remėjų. Šie fanai stebi LKL rungtynes, nepraleidžia ir Eurolygos akistatų. Krepšinį jie žiūri gyvai, su draugais, puikiai išmano jo taisykles, mėgsta sudarinėti strategiją ir mielai perimtų trenerio rolę.

Šie fanai gyvena krepšiniu, akylai seka tvarkaraščius, pro akis nepraleidžia net menkiausių žaidėjų klaidų. Jie pažįsta tiek žinomus ir sėkmingus žaidėjus, tiek jaunas, kylančias žvaigždes. Su tokiais fanais geriau nesilažinti ir nesiginčyti, mat būtent jie dažniausiai nuspėja rungtynių baigtį sėkmingai.

NBA specialistas

Tai - retas krepšinio fanų tipas Lietuvoje, tačiau karts nuo karto galima sutikti pasišventusį NBA mėgėją ir mūsų šalyje. Tam įtakos, žinoma, turi ir lietuviškos pavardės garsiausių NBA komandų sąrašuose. Štai, Jonas Valančiūnas žaidžia Toronto “Raptors” komandoje, o Domantas Sabonis Indianos “Pacers”.

NBA - itin populiaru Amerikoje. Čia stadionai bei arenos užpildomi kone kasdien, rungtynes stebėti renkasi ir garsiausios žvaigždės. NBA populiarumą lemia ir tai, kad fanai ne tik žiūri krepšinį, bet turi galimybę su mėgstamiausiomis komandomis ir žaidėjais susidurti ir kitose, labiau interaktyviose situacijose. NBA - itin populiarus kompiuterinis žaidimas, kuriame fanai gali žaisti patys, mesti iššūkį draugams, valdyti ištisą komandą ar vieną, mėgstamą žaidėją. NBA taip pat garsėja įspūdinga fanų atributikos gausa ir įvairove - nuo marškinėlių, iki skulptūrėlių, žaidėjų kortų.

NBA krepšinio fanai yra itin įsitraukę į JAV klubų gyvenimą, todėl nekeista, kad tai nėra dažniausiai sutinkamas fanų tipas mūsų šalyje, bet galbūt būtent jūs esate vienas jų?

Krepšinio strategas

Strategai - tai pasišventę krepšinio žiūrovai ir žinovai. Jiems neužtenka tiesiog stebėti rungtynių transliaciją, sužinoti rezultatą ir imti ramiai laukti kitų, mėgstamos komandos susitikimų su varžovais.

Strategai domisi rungtynių statistika, bando nuspėti rezultatus. TopSport ekspertai pažymi, kad vis daugiau žmonių renkasi stebėti rungtynių transliacijas internetu būtent dėl ten pateikiamų puikių apžvalgų. Specializuoti tinklalapiai suteikia išskirtinai detalią statistiką realiu laiku, taigi strategui pro akis nepraslysta nei viena klaida, taškas, atšokęs ar atkovotas kamuolys.

Strategas puikiai pažįsta kiekvieną žaidėją, žino jo stipriąsias ir silpnąsias vietas. Strategą nustebinti be galo sunku, tad su juo geriau nekirsti lažybų - tikėtina, kad jis jas laimės.

Strategų gretos nėra itin gausios, visgi tokios žinios reikalauja daug laiko ir pastangų. Šis pomėgis netgi gali tapti profesija. Žymiausi fanai strategai Lietuvoje - krepšinio komentatoriai kaip Linas Kunigėlis, Rytis Kazlauskas, Vaidas Čeponis ar Žilvinas Aleksandravičius.

Vyriausiasis krepšinio rinktinės treneris

Šiai kategorijai, ko gero, galima priskirti kiekvieną faną nors kartą įsijungusį krepšinio varžybas. Visiems žinoma tiesa - aistringų rungtynių metu kiekvienas save gerbiantis sirgalius jaučiasi galįs perimti komandos vadeles, diriguoti rizikingas atakas ir statyti komandos likimą ant kortos, jeigu tik tai, jų nuomone, atves į laimėjimą.

Galbūt dėl to vadiname save krepšinio tauta, mat tikrai nedaug šalių turi net per tris milijonus savimi pasitikinčių „trenerių” kartu stebinčių varžybas svetainėje ant sofos.

Panašūs straipsniai

Lietuvių  kalba – vis dar gintaro šalies brangakmenis?

Lietuvių kalba – vis dar gintaro šalies brangakmenis?

Kas gali būti brangiau už kūdikio lūpomis tariamą žodį „mama“? Tyrą, kaip tik ką po audros išplautas pajūrio gintaras, skambantis lyg širdį smelkianti melodija. Nėra nieko brangesnio. Bent kartą...

270 patiekalų istorijų Jonavai: „Varškės sūrio galimybės“

270 patiekalų istorijų Jonavai: „Varškės sūrio galimybės“

Jonavos kultūros centras, norėdamas įprasminti artėjantį 270 miesto jubiliejų, nori sukurti elektroninį leidinį, kuriame būtų ne tik sudėti išskirtiniai, jonaviečių šeimai ar etnokultūriniam regionui būdingi...

270 patiekalų istorijų Jonavai: „Mielinė bulka“

270 patiekalų istorijų Jonavai: „Mielinė bulka“ 1

Jonavos kultūros centras, norėdamas įprasminti artėjantį 270 miesto jubiliejų, nori sukurti elektroninį leidinį, kuriame būtų ne tik sudėti išskirtiniai, jonaviečių šeimai ar etnokultūriniam regionui būdingi...

270 patiekalų istorijų Jonavai: „Bulvių košė su spirgučiais“

270 patiekalų istorijų Jonavai: „Bulvių košė su spirgučiais“

Jonavos kultūros centras (JKC), norėdamas įprasminti artėjantį 270 miesto jubiliejų, nori sukurti elektroninį leidinį, kuriame būtų ne tik sudėti išskirtiniai, jonaviečių šeimai ar etnokultūriniam regionui b...

„Šauktiniai“ ir tuo patenkinti: jaunų kariuomenės inžinierių pasakojimas apie pirmuosius žingsnius kariuomenėje, apie iššūkius ir apie ką karys dažniausiai galvoja apkasuose

„Šauktiniai“ ir tuo patenkinti: jaunų kariuomenės inžinierių pasakojimas apie pirmuosius žingsnius kariuomenėje, apie iššūkius ir apie ką karys dažniausiai galvoja apkasuose

„Šauktiniai“ ir tuo patenkinti: jaunų kariuomenės inžinierių pasakojimas apie pirmuosius žingsnius kariuomenėje, apie iššūkius ir apie ką karys dažniausiai galvoja apkasuose...

Regitros“ egzaminuotojas paneigia 5 gajus mitus apie vairavimo egzaminus

Regitros“ egzaminuotojas paneigia 5 gajus mitus apie vairavimo egzaminus 1

Mitų netrūksta kiekvienoje srityje. Su jais susiduria ir „Regitra“, kurioje retas nėra buvęs, tad ir įvairių istorijų gausu. O ypač – apie vairavimo egzaminus. Taigi, „Regitros“ egzaminuotojas pasakoja, koki...