Kosmonautų g. gyventojas: Atvežkit smėlio į smėlio dėžę!

Kosmonautų g. gyventojas: Atvežkit smėlio į smėlio dėžę!
RGS 20
2019-09-20 10:17 2019

Informacinis portalas jonavoszinios.lt gavo gyventojo laišką, kuriame jis teigia, kad tarp Kosmonautų g. 8 ir 10 namų esančioje smėlio dėžėje beveik nėra smėlio. Čia kiekvieną dieną žaidžia mažiausiai 10 vaikų, o kapstytis jiems - nėra kur. 

Pasak Jonavos miesto seniūno Povilo Beišio, į atviras smėlio dėžes, smėlio papildymas nebevežamas jau kelintus metus. Pagal įsigaliojusią Higienos normą  - senos, betoninės smėlio dėžės neatitinka reikalavimų ir jos yra demontuojamos. Toks likimas laukia ir kitų mieste užsilikusių senų smėliadėžių. Tai tik laiko klausimas. Minima smėlio dėžė Kosmonautų g. taip pat nebus papildoma.

Senos, betoninės smėlio dėžės neatitinka reikalavimų ir jos yra demontuojamos

Seniūnas kviečia tėvus su vaikais žaisti naujose aikštelėse. Be to, rugsėjo 22 d. Ramybės skvere bus atidaryta nauja erdvė vaikų pramogoms. Anot P. Beišio, iki šios naujos aikštelės Kosmonautų mikrorajono gyventojams tik 10 min. kelio pėsčiomis, tad tai puiki proga šiek tiek pasivaikščioti ir gerai praleisti laiką.

Vaikų žaidimo aikštelės turi būti saugios

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Kauno departamento Jonavos skyrius informuoja, kad 2019 metais gauti du skundai dėl nesaugaus vaikų žaidimo aikštelių įrengimo ir priežiūros.  Primenama, kad vaikų žaidimų aikštelių pagrindinius įrengimo viešosiose vietose, jų naudojimo ir priežiūros sveikatos saugos reikalavimus nustato Lietuvos higienos norma HN 131:2015 „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“.

Jei žaidimų aikštelėse įrengtos smėlio dėžės, smėlis turi būti uždengiamas ir  atnaujinamas kiekvieną pavasarį. 

Už vaikų žaidimo aikštelių priežiūrą ir higienos normos reikalavimų įgyvendinimą yra atsakingi jas eksploatuojantys juridiniai ar fiziniai asmenys.  Informuojame, kad įsigyjant vaikų žaidimų aikštelėms įrangą bei smūgį silpninančią dangą, būtina reikalauti atitikties sertifikato ar gamintojo deklaracijos, liudijančios atitiktį Lietuvos standartų reikalavimams.    

Vaikų žaidimų aikštelės turi būti prižiūrimos ir valomos, žolė šienaujama. Jei žaidimų aikštelėse įrengtos smėlio dėžės, smėlis turi būti uždengiamas ir  atnaujinamas kiekvieną pavasarį. Vaikų žaidimų aikštelėje turi būti žymena, kurioje nurodomas aikštelės pavadinimas, adresas, savininkas, kokio amžiaus vaikams žaidimų aikštelė skirta, telefono numeriai, kuriais galima skambinti įvykus incidentui ar techninės priežiūros personalui.

Primename, kad savininkas ar eksploatuotojas 1 kartą per savaitę turi atlikti žaidimų aikštelių apžiūrą (įvertinti riziką, kylančią dėl įrangos naudojimo, vandalizmo),  1 kartą per 3 mėnesius - eksploatacinę apžiūrą (įvertinti susidėvėjimą, konstrukcinį vientisumą, įrangos veikimą, stabilumą ir kt.). O 1 kartą per 12 mėnesių būtina organizuoti kasmetinę pagrindinę žaidimų aikštelės kontrolę, atliekamą akredituotos įstaigos.

Atkreipiame dėmesį, kad žaidimų aikštelių įrangos ar dangos defektai, galintys kelti grėsmę vaikų saugai, turi būti nedelsiant pašalinti, jeigu to padaryti neįmanoma, užtikrinti, kad įranga nebūtų naudojama.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Žeimių gatvėje - nauji kelio ženklai

Žeimių gatvėje - nauji kelio ženklai 2

Akyli jonaviečiai jau pastebėjo, kad Žeimių gatvėje įrengti nauji, greitį ribojantys ženklai. Nors šie kol kas - tik paruošti naudojimui ir yra nusukti nuo kelio pusės, skaitytojai teiraujasi, dėl kokių prie...

Skaitytoja Rima: ,,Ar norint įstiklinti balkoną, reikia kaimynų sutikimo?"

Skaitytoja Rima: ,,Ar norint įstiklinti balkoną, reikia kaimynų sutikimo?" 3

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytoja Rima, kuri teiravosi, ar norint įstiklinti balkoną, reikia kaimynų sutikimo. Anot moters, jau suplanuoti darbai tapo dar viena kaimynų kivirčo priežastimi - apa...

Mantvydas: Kada VMI klientai bus tiesiogiai aptarnaujami skyriuose?

Mantvydas: Kada VMI klientai bus tiesiogiai aptarnaujami skyriuose? 1

Nuo balandžio 15 dienos pajamas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) deklaruoti galėjo savarankiškai dirbantys. Nuo balandžio 22 dienos tai padaryti gali visi norintys šalies gyventojai. Karantino laikotar...

Gyventojai skundžiasi dėl naujų durų, UAB  ,,Jonavos paslaugos“ tikina, kad viskas - pagal reikalavimus

Gyventojai skundžiasi dėl naujų durų, UAB ,,Jonavos paslaugos“ tikina, kad viskas - pagal reikalavimus 2

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi Chemikų gatvės 51 namo gyventojas, kuris tikino atstovaujantis savo kaimynus, besipiktinančius naujai įstatytomis tambūro durimis. Kaip gyventojų nepasitenkinimo įrodymą j...