Kultūrizmo varžybų scenoje laurus skinantis jonavietis: ,,Aš nežadu sustoti“

Kultūrizmo varžybų scenoje laurus skinantis jonavietis: ,,Aš nežadu sustoti“
GEG 27
2019-05-27 12:21 2019

Jonavoje veikiančio sporto klubo ,,Sporto legionas“ treneris Erikas Aleksandravičius (24 metai) ne tik padeda kitiems padailinti kūno linijas, bet ir pats lieja prakaitą kilnodamas svarmenis bei siekia aukštumų daug valios reikalaujančioje sporto šakoje – kultūrizme. Neseniai dar vieną varžybų sezoną užbaigęs jonavietis pasakoja, kad nors raumeningo kūno puoselėjimas jau ne vienerius metus yra jo gyvenimo aistra, kiekvienas pasiruošimas kovai scenoje reikalauja daugybės jėgų ir atsidavimo.

Domino nuo paauglystės

E.Aleksandravičius pirmą kartą į kultūrizmo, fitneso ir bikinio varžybų sceną užlipo prieš 6 metus. Kelis sezonus iš eilės jis rungėsi jaunimo kultūrizmo kategorijoje, dabar yra klasikinio kultūrizmo atstovas. Pats jonavietis sako, kad nebeįsivaizduoja savęs kitoje sporto šakoje, tačiau iki kūno rengybos jis išbandė ir kovos menus, ir boksą.

,,Pirmą kart į sporto salę aš nuėjau gal 13 metų, bet tada mano sportas truko tik tris mėnesius. Vėliau lankiau boksą, kovos menus. Tačiau jaučiausi lyg ne savo vietoje. Atrodė, kad kažko trūksta. Mane visada žavėjo gražus kūnas. Kai sulaukiau pilnametystės, buvau nepatenkintas savo išvaizda. Norėjosi merginų dėmesio (šypsosi). Vieną dieną nusprendžiau su draugais pradėti sportuoti sporto salėje. Tuomet tikrai negalvojau apie kažkokias varžybas, tačiau jau po pusės metų pradėjau matyti rezultatus. Sulaukiau ne tik merginų, bet ir vaikinų pagyrimų, o tai skatino mane sportuoti toliau“, - prisiminė vaikinas.

Neliko nepastebėtas

Eriko progresą pastebėjo ir klubo, kuriame jis sportavo treneris – vaikinas išgirdo siūlymą išbandyti savo jėgas varžybų scenoje.

,,Pirmą kartą kultūrizmo varžybose sudalyvavau 19-kos. Tuomet buvau jaunimo kultūrizmo atstovas ir užėmiau 2-ąją vietą. Visiškai nesitikėjau, kad man pasiseks, bet tas laimėjimas įkvėpė man motyvacijos. Vis tik dėl tam tikrų priežasčių vėliau turėjau praleisti varžybas. Atsirado ir nesutarimų su treneriu, tad pradėjau ieškotis kito. Vienas mano draugas pažinojo daugkartinį kultūrizmo čempioną Arvydą Micku. Man pasisekė, kad jis sutiko mane treniruoti. Pradėjau kartu su juo ruoštis varžyboms, važinėti pas jį į Jurbarką. Treneris man parodydavo treniruotes, sudėliodavo mitybos planą, o aš savarankiškai sportavau Jonavoje. Pirmosios varžybos, kuomet mane ruošė Arvydas Mickus, buvo sėkmingos – užėmiau antrąją vietą ir nusileidau tik sportininkui, turėjusiam Europos čempiono titulą. Vėliau sekė dar vienas sezonas, kuriame net tris kartus apgyniau Lietuvos čempiono vardą, o varžybose Čekijoje užėmiau 6-ąją vietą. Pastaruoju laimėjimu pradžioje visai nesidžiaugiau, vėliau, kai viską apgalvojau, supratau, jog pasirodžiau tikrai gerai – nurungiau 10 stiprių sportininkų iš skirtingų valstybių. Šio pavasario sezono, tiesą sakant, nepavadinčiau sėkmingu, nes daugelyje varžybų užėmiau 2-ąją vietą“, - pasakojo E. Aleksandravičius.

Daug reikalauja iš savęs

Sporto klubo ,,Legionas“ lankytojai jonaviečio pasiekimus gali įvertinti ir savo akimis – jo laimėtos taurės net keliomis eilėmis garbingai sustatytos visiems matomose lentynose. Tačiau patį E. Aleksandravičių džiugina tik prisiminimai iš varžybų, kuriose jis buvo pripažintas geriausiu.

,,Kai tu įdedi labai daug laiko, labai daug savo jėgų, investuoji į tai pinigus – nori būti geriausiu. Žinoma, to nori visi sportininkai, bet reikia pripažinti, kad Lietuvoje yra daugybė puikių kultūristų. Konkurencija tikrai nemaža. Visi ruošiasi tam, kad būtų pripažinti geriausiais. Kol laukiu galutinio teisėjų verdikto scenoje, visada nuleidžiu galvą, užmerkiu akis, suspaudžiu kumščius, susikaupiu ir tikiuosi geriausio. Jei nepasiseka, sunku nuslėpti liūdesį, bet jei tampi čempionu, aplanko jausmas, kurį net sunku nupasakoti... Jautiesi lyg sapne“, – teigė vaikinas.

Kitomis akimis

Kalbėdamas apie pasiruošimą varžyboms, jonavietis pripažįsta, jog priešvaržybiniame laikotarpyje sportininkai turi išgyventi rimtus išbandymus – sudėtingi maisto planai, varginančios treniruotės bei griežta disciplina neabejotinai atsiliepia ir emocinei būsenai.

,,Prasidėjus rimtam pasiruošimui, tu neturi jėgų, galvoji, jog norėtum gulėt, valgyt ir daugiau nieko nedaryti. Nepaisant to, tu turi eiti į darbą. Aš žinau, kad ne vienas žmogus, lankantis sporto klubą, prieš pavasario varžybų sezoną skundėsi mano vadovybei, jog nesisveikinau, buvau piktas. Pripažįstu, kad nenorėjau kalbėti su niekuo. Dėl to, ko gero, praradau ir ne vieną klientą. Tačiau buvo žmonių, kurie sportavo su manimi net ir tada, kai tikrai nerodžiau jokio džiaugsmo. Jaučiau jų palaikymą, už kurį esu labai dėkingas. Varžybos jau praėjo ir dabar viską matau kitomis akimis. Atrodo, kad net duonos riekelė – stebuklas, o priešai tapo draugais. Jautiesi lyg paleistas iš kalėjimo“, – pasakojo jonavietis.

Palaiko, bet pyksta

Paklausus, kaip jo sportą vertina artimieji, E. Aleksandravičius šypteli ir leidžia suprasti, kad sulaukia ne tik palaikymo.

,,Mama mane lydėjo į daugelį varžybų. Ji visada palaiko mane, bet pyksta, kad taip kankinu save. Pamenu, ji kirpo mane prieš vienas varžybas ir verkė. Skruostais riedėjo ašaros, o ji manęs klausė, kam to reikia? Mama žino, kad dvi dienos prieš varžybas negeriu vandens, turiu net naktimis keltis, jog suvalgyčiau keliasdešimt gramų ryžių. Tu nieko nepasieksi kultūrizme, jei nesilaikysi griežtos disciplinos, neturėsi valios. Mama viską supranta. Dėl to ir pergyvena. Tėčiui išvis nepatinka mano sportas. Bet tai nestebina... Reikia pripažinti, kad kultūrizmas neturi nieko bendro su gera sveikata. Nepaisant to, mano artimieji žino, kad aš esu užsispyręs ir nesustosiu, kol nepadarysiu savo“, - atvirai kalbėjo vaikinas.

Ateities planai

Kad E. Aleksandravičiui netrūksta užsispyrimo, abejoti neleidžia ir jo ateities planai – vaikinas tikina sieksiantis dar kart tapti Lietuvos čempionu bei išplaukti į platesnius vandenis.

,,Turbūt kiekvienas sportininkas svajoja gauti ,,Pro“ kortą. Aš – ne išimtis. Bet iki tol dar turiu bent kartą tapti Lietuvos čempionu“, - teigė E. Aleksandravičius. 

VS-Foto.lt ir asmeninio albumo nuotr.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai