Motociklu Kolumbiją apkeliauti nusiteikusi Lina: ,,Jei gali vyrai, tai kodėl negaliu aš?"

Motociklu Kolumbiją apkeliauti nusiteikusi Lina: ,,Jei gali vyrai, tai kodėl negaliu aš?
GEG 17
2019-05-17 10:27 2019

Liną Chaladauskaitę (37 m.) pažįstantys žmonės, ko gero, sutiktų, kad ji – drąsi, energijos nestokojanti asmenybė, kuri nevengia avantiūrų. Tuo abejoti neleidžia ne tik jos darbo pasirinkimas – mergina daugiau nei du metus vairuoja turistinį autobusą Skandinavijos šalyse, bet ir akyse ugnelę įžiebianti svajonė – kartu su moteriška kompanija motociklais apkeliauti Kolumbiją. Pastarąja planuojama įgyvendinti jau šį rudenį. Tačiau, kaip sako pati Lina, be gerų žmonių pagalbos svajonė taip ir būtų likusi tik svajone.

Prilygina meditacijai

,,Važiavimas motociklu – meditacija atmerktomis akimis. Tu važiuoji, stebi pro šalį skriejančius vaizdus, kelią, gaudai oro gurkšnius. Kadangi tėtis turėjo motociklą, ši transporto priemonė man niekada nebuvo svetima. Pati ją įsigijau tada, kai jau galėjau. Žinoma, buvo laiko tarpsnis, kai mama sakė, jog jei pirksiu ,,britvą“, tai nusipirkčiau ir karstą. Tačiau sulaukiau pilnametystės ir mama jau nebegalėjo manęs sulaikyti“, - šypsodamasi pasakojo Lina, paklausta, kada jos gyvenime atsirado motociklas.

Už vairo – nuo vaikystės

Vis tik motociklas – tik viena iš Linos vairuojamų transporto priemonių. Čičinų kaime užaugusi mergina gali pasigirti sugebanti valdyti ne tik dviejų aukštų turistinį autobusą, bet ir karinę techniką.

,,Vairuoju jau nuo vaikystės – augau kaime ir karts nuo karto pavairuodavau traktorių. Maždaug prieš 16 metų nusprendžiau, kad noriu tarnauti Krašto apsaugos savanorių pajėgose. Taip jau susiklostė, jog vėliau dirbau kariuomenėje. Tuomet teko vairuoti visas transporto priemones, kurias turi kariuomenė. Sėdėjau ir už šarvuočio vairo.  Galiausiai didelis noras vairuoti mane atvedė ten, kur esu dabar – jau antrus metus vairuoju ,,Vilnedos“ turistinį autobusą, vežioju turistus Norvegijoje ir kitose Skandinavijos šalyse. Jei gali vyrai, tai kodėl negaliu aš?“, - retoriškai klausė kraštietė.

Sutinka skirtingai

Sunku būtų nesutikti, kad mergina, už didelės transporto priemonės vairo, nėra dažnas vaizdelis. Pastarąjį skirtingai sutinka ir Linos keleiviai.

,,Būna, kad žmonės pamato mane ir pradeda ploti, prašo autografo, džiaugiasi. Tačiau pasitaiko ir asmenų, kurie atvirai parodo, jog nenori matyti manęs už vairo. Kartą, kai vežiau lietuvių grupę, į autobusą įlipęs vyras paklausė, ar ši boba veš keleivius. Tiesa, autobusas yra vairuojamas dviejų asmenų – su kolega pakeičiame vienas kitą. Tad po kelių valandų tas pats vyras priėjo prie manęs ir pasakė, kad geriau jau vairuočiau aš, nes tuomet smagiau autobusas linguoja (šypsosi). Nesistebiu, kad keleiviai sutinka mane skirtingai. Aš ir pati nepasitikiu visais vairuotojais. O čia, negana to, kad už vairo merga, tai dar ir blondinė“, - juokavo Lina.

Iššūkių nebijo

Klausantis Linos pasakojimų atrodo, kad ši mergina nebijo jokių iššūkių – turistinį autobusą jai tenka vairuoti ir siaurais serpantinais, ir apsnigtais kalnų keliais, kuriuos įveikti padeda tik ant ratų uždėtos specialios grandinės. Negana to, rudenį Lina išvyks į Kolumbiją, kur dvi savaites motociklu keliaus su dar keliomis merginomis.

,,Kelionės idėja kilo mano moto sesėms – lietuvei Eglei ir lenkei Aleksandrai. Jos jau yra keliavusios su motociklais Afrikoje, Azijoje, Pietų Amerikoje. Šios merginos – ,,auksarankės“, tad su jomis nebaisu keliauti nors ir į pasaulio kraštą. Žinau, kad tiek Eglė, tiek Aleksandra moka pakeisti ne tik ratus, bet galėtų dykumoje perrinkti variklį. Aš pasitikiu jomis, o jei reikės, pati taip pat išmoksiu remonto subtilybių. Visko galima išmokti, o jei dar yra didelis noras... Galiu pasakyti, kad vos išgirdau apie šią kelionę, iškart supratau, kad turiu padaryti tai. Kas gali būt smagiau, nei keliauti su dar keliomis merginomis?“, - entuziazmo neslėpė Lina.

Sulaukė palaikymo

Tačiau tam, kad Linos svajonė būtų įgyvendinta, vien tik noro neužtenka - kelionė brangi ir mergina greitai suprato, jog jai nepakaks santaupų. Dėl to Linos socialinio tinklo ,,Facebook“ paskyroje buvo patalpintas įrašas, kuriame paskelbta apie rėmėjų paiešką. 

,,Paskelbiau, kad ieškau rėmėjų ir galiu jiems atsilyginti bet kokiais darbais ar jų reklamavimu kelionėje. Labai greitai su manimi susisiekė Džordanos Butkutės vyras Elegijus. Tada vos nenukritau nuo kėdės ir negalėjau patikėti, kad man – kaimo pelei, pagalbą pasiūlė tokios atlikėjos šeima. Jie pasakė, kad nelaukia iš manęs nieko ir nori, jog būčiau laiminga. Vėliau man pinigėlius pradėjo pervesti ir kiti žmonės. Vieni parėmė 10-čia eurų, kiti – didesnėmis sumomis. Atsirado moto parduotuvės, kurios pasisiūlė mane aprengti bei paruošti kelionei. ,,TMOTO“ padovanojo šalmą, kuris kainuoja net apie 400 eurų, užsakė specialiai man siuvamus drabužius. ,,BikeParts“ padovanojo šarvus ir batus. Sunku įvardinti visą paramą... Esu labai dėkinga už bet kokią pagalbą ir iki šiol negaliu patikėti, kad yra tiek daug žmonių, kurie nusprendė prisidėti prie mano svajonės įgyvendinimo. Nors dar nesu visiškai pasiruošusi ir toliau ieškau rėmėjų, gautą pagalbą vadinu stebuklu“, - gražių žodžių negailėjo mergina.

Pasklido gandai

Kalbėdama apie rėmėjų pagalbą, mergina prasitaria, kad sulaukė ir kritikos strėlių – atsirado asmenų, kurie pradėjo skleisti apkalbas.

,,Pasklido kalbos, kad esu turtingų tėvų dukra, bet prašau pinigų. Iškeltas klausimas, kodėl tėvai nesiruošia man padėti? Šie paistalai šiek tiek skaudino. Visų pirma, mano tėvai nėra turčiai. Antra, aš nieko iš nieko nereikalavau. Tiesiog paprašiau prisidėti tų, kurie nori ir gali. Man labai keista, kad mane juodina asmenys, neturintys nieko bendro su mano svajonės išsipildymu“, - kalbėjo Lina.

 Pristatys Lietuvą

Apkeliauti Kolumbiją nusiteikusios merginos pasiruošė aiškų kelionės planą. Tačiau Lina užsibrėžė ir asmeninį kelionės tikslą –  moteriškai pristatyti Lietuvą Kolumbijoje.

,,Kolumbijoje visos išsinuomosime vienodas ,,Yamahas“. Kelionės maršrute – ir bekelė, ir kalnai, smėlis, takai prie jūros. Yra žmonių, kurie gąsdina, jog Kolumbija – nesaugus kraštas, nes ten yra ,,narkotikų keliai“, veikia narkotikų baronai, vyksta prekyba ginklais.Tikrai nebijau, jog mus kažkas pagrobs. Tikiu, kad kelionė bus įspūdinga. Vos tik išsinuomosime motociklus, maniškis bus papuoštas Lietuvos atributika: trispalve, Vyčiu. Noriu, jog visi matytų, kad aš esu Lietuvė“, - planais dalijosi Lina.

Dviejų tipų moterys

Na, o sakantiems, kad tiek suplanuota kelionė motociklu, tiek didelio autobuso vairavimas – ne moteriški užsiėmimai, mergina siūlo pamiršti stereotipus.

,,Aš sakau, kad yra dviejų tipų moterys. Dalis jų yra laimingos tada, kai sukinėjasi aplink puodus, keičia vaikų vystyklus, sutinka vyrą su paruošta vakariene. Tačiau yra ir tokių, kurios nori gyventi dėl savęs, keliauti, realizuoti save darbe, galbūt pristatyti savo šalį svetur. Kiekvienam savo“, – kalbėjo mergina, pridurdama, jog džiaugiasi galėdama gyventi taip, kaip nori ji pati.

Lina dėkoja savo rėmėjams: ,,TMOTO“, ,,BikeParts“, ,,Autodeira“, ,,KBKALNAS“,, Nerijui Balioniui bei ,,Mineralų magijai“.

Didelį ačiū taria: Džordanai ir Elegijui, moto broliui iš Žemaitijos, Jurgai, kolegai A.P., babai, tetai Ritai, sesei Sonatai, Aurelijui Malinauskui, draugei iš sostinės, Tadui, Laimiui, Remigijui, Dariui, Tomui.

Norintys tapti Linos rėmėjais, susisiekti su ja gali tel.nr.: +37068516556

Panašūs straipsniai

Apie šunų jėgos sportą - iš pirmų lūpų: kol vieni smagiai leidžia laiką, kiti toliau tiki mitais

Apie šunų jėgos sportą - iš pirmų lūpų: kol vieni smagiai leidžia laiką, kiti toliau tiki mitais

Jonavos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Andrius Jotautas laisvalaikiu, kartu su savo augintiniais Lordu ir Ronda, užsiima šunų jėgos sportu. Abu vaikino šunys yra n...

Miesto seniūnas P.Beišys apie miesto remonto darbus: Vieni skundžiasi, kiti džiaugiasi

Miesto seniūnas P.Beišys apie miesto remonto darbus: Vieni skundžiasi, kiti džiaugiasi

Kiekvieną šiltąjį metų sezoną, daugiau ar mažiau, visuose Lietuvos miestuose prasideda įvairių remonto darbų įkarštis. Ne išimtis ir Jonava. Tačiau atsitiko taip, jog šių metų vasarą mūsų mieste rekonstrukci...

Taksiste dirbanti jonavietė: ,,kai paskambinau dėl darbo, darbdavė nepatikėjo, kad jo ieškau sau"

Taksiste dirbanti jonavietė: ,,kai paskambinau dėl darbo, darbdavė nepatikėjo, kad jo ieškau sau" 6

Gustė Lelešiūtė – 19-metė mergina, jau kurį laiką vairuojanti taksi automobilį. Vos pabaigusi Jonavos Jeronimo Ralio gimnaziją ji žinojo, kad nori dirbti taksiste. Ir nors tokį darbą dirbančios moterys kituos...

M.Sinkevičius finišavo „Iron Man“ varžybose: „Mačiau porą žmonių, kurie neteko sąmonės“

M.Sinkevičius finišavo „Iron Man“ varžybose: „Mačiau porą žmonių, kurie neteko sąmonės“

Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius ištesėjo sau duotą pažadą. Praėjusį savaitgalį Danijoje jis startavo ir įveikė vienas sunkiausių pasaulyje „Iron Man“ („Geležinis žmogus“) triatlono varžybas. Jonavietis f...

Kiekvieną dieną savo sodybą puoselėjantys vyndariai:,,norint sukurti kažką gražaus, turėti daug pinigų nėra būtina"

Kiekvieną dieną savo sodybą puoselėjantys vyndariai:,,norint sukurti kažką gražaus, turėti daug pinigų nėra būtina"

 Žaliuojantys vynuogynai, čia pat augantys persikų, abrikosų, graikiškų riešutų medžiai, žieduose dūzgiančios bitės, vandens lelijomis pražystantys tvenkiniai bei daugybė unikalių, rankų darbo baldų ir kit...

Jonavos rajono PK pareigūnas S. Bubinas - apie profesijos pasirinkimą, darbo iššūkius ir rajono problemas

Jonavos rajono PK pareigūnas S. Bubinas - apie profesijos pasirinkimą, darbo iššūkius ir rajono problemas

Šiandien, spalio 2-ąją, kaip ir kasmet, policijos pareigūnai mini profesinę šventę – Angelų sargų dieną. Ją paminės ir Jonavos rajono policijos komisariatas, kuriame – būrys jonaviečių saugumu ir gerove besir...

Jonaviečių grupė AISVA pristato naują klipą, kuriame persipina lietuviško modernaus folkloro ir Madagaskaro salos melodijos

Jonaviečių grupė AISVA pristato naują klipą, kuriame persipina lietuviško modernaus folkloro ir Madagaskaro salos melodijos 8

„Folkloras gyvas tol, kol gyvuoja bendruomenė, kol yra kam papasakoti ir yra kam išklausyti“, - toks pirmas sakinys pasitinka Jus, atvėrus jonaviečių įkurtos modernaus folkloro grupės AISVA interneto puslapį...

Visuomenės nuomonė apie LGBT* asmenis: vis dar neigiama, tačiau daug žadanti

Visuomenės nuomonė apie LGBT* asmenis: vis dar neigiama, tačiau daug žadanti

2019 metų Eurobarometro tyrimas, matuojantis gyventojų nuostatas, atskleidė, kad Lietuva vis dar rikiuojasi labiausiai LGBT* asmenų atžvilgiu nepakančių ES šalių pirmosiose gretose. Tačiau, anot Lygių galimy...

L. Stonkus – apie futbolą, verslą ir „Jonavos“ užkulisius

L. Stonkus – apie futbolą, verslą ir „Jonavos“ užkulisius

Futbolininkas Laurynas Stonkus tapo „Jonavos“ komandos simboliu. Gimtojo miesto komandai 27–erių žaidėjas šiemet atstovauja jau dešimtą sezoną. Per dešimtmetį L. Stonkus patyrė ir šilto ir šalto – mėgavo...

Modeliu dirbanti G. Varžinskaitė - apie Azijoje atrastą sėkmę ir išgyvenimus, kuriuos dalis modelių, ko gero, norėtų nutylėti

Modeliu dirbanti G. Varžinskaitė - apie Azijoje atrastą sėkmę ir išgyvenimus, kuriuos dalis modelių, ko gero, norėtų nutylėti 1

Nuolatinės kelionės į Azijos šalis, filmavimasis tokių kompanijų kaip Renault, Samsung, LG reklamose, žurnalus puošiančios nuotraukos, vienas kitą keičiantys kontraktai bei svečioje šalyje netikėtai užgimusi ...

Žemės ūkio ministras A.Palionis: džiaugiuosi visų pastangomis rasti bendrą kalbą

Žemės ūkio ministras A.Palionis: džiaugiuosi visų pastangomis rasti bendrą kalbą

Žemės ūkio ministro Andriaus Palionio interviu: - Žemės ūkio kooperacija žemdirbius galėtų pakylėti į kitą lygį, tačiau Lietuvoje šis procesas gana vangus. Kooperacija ypač reikalinga sm...

Globos namų pertvarkos ekspertė: vyksta vertybių pasitikrinimo metas

Globos namų pertvarkos ekspertė: vyksta vertybių pasitikrinimo metas

Žiežmarių ir Biržų istorijos, kuomet bendruomenės nesutiko į savo kaimynystę priimti tėvų globos netekusių vaikų ir žmonių su proto ar psichikos negalia, retą paliko abejingą. Institucinės globos pertvarką i...

Su 10 eurų kišenėje ir saksofonu ant pečių į Pietų Europą išvykęs jonavietis šiandien turi naujus užmojus: netrukus išleis singlą

Su 10 eurų kišenėje ir saksofonu ant pečių į Pietų Europą išvykęs jonavietis šiandien turi naujus užmojus: netrukus išleis singlą

Jonavietis Marius Libas – 20-metis vaikinas, negalintis gyventi be dviejų dalykų: kelionių ir muzikos. Dar būdamas 17-kos, jis išvyko į Pietų Europą, kur aplankė ne vieną valstybę, užsidirbdamas iš gatvės muz...