Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti jonavietė išbandė savo jėgas ,,Fit Model Lietuva" projekte

Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti jonavietė išbandė savo jėgas ,,Fit Model Lietuva
SPA 06
2020-10-06 14:10 2020

Daili, savimi pasitikinti, smulki, bet kartu ir visapusiškai stipri mergina - toks įspūdis susidaro žvelgiant į jonavietę Rutą Greičę. Mergina jau 6-erius metus tarnauja Lietuvos kariuomenėje kaip profesionalė, o neseniai savo jėgas išbandė ir Lietuvos kultūrizmo bei kūno rengybos varžybų scenoje, kur pasirodė kaip projekto ,,Fit Model Lietuva" dalyvė. Kaip sako pati Ruta, pasiruošimas varžyboms nebuvo lengvas, tačiau nuo vaikystės ją lydėjęs sportas yra taip įaugęs į kraują, jog ji nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be jo.

Sena svajonė

,,Fit Model Lietuva" projektas trunka vos 9 savaites. Tai reiškia, kad per šį laikotarpį merginos, padedamos profesionalių trenerių, siekia tiek ištobulinti savo kūnus, kad galėtų sėkmingai sudalyvauti IFBB federacijos varžybose, „Fit Model“ kategorijoje.


Šiais metais projekte dalyvavo ir jonavietė Ruta Greičė, galinti pasidžiaugti tuo, kad išpildė jau ne vienerius metus puoselėtą svajonę - užlipti ant kūno rengybos varžybų scenos.

,,Sportas mane lydėjo visą gyvenimą - nuo vaikystės save esu išmėginusi daugybėje sričių, niekada neapsistodavau ties viena.

Seniai turėjau svajonę pasirodyti fitneso varžybose, tad pamačius reklamą apie registraciją į projektą, net nedvejodama užpildžiau anketą.

Mane labai tenkino projekto trukmė, nes įprastai sportininkai varžyboms ruošiasi apie metus laiko ir jau paskutinius tris mėnesius ryškina formą. Tiek laiko aš neturėjau. Dėl to labai apsidžiaugiau, kad projektas turi griežtą ribą. Man buvo įdomu, ką mano kūnas gali padaryti per tokį trumpą laiko tarpą", - paklausta apie apsisprendimą dalyvauti projekte pasakojo Ruta.

Siekė priaugti svorio

Nors mažai ką bendro su profesionaliu sportu turintiems žmonėms gali atrodyti, kad pagrindinis sportininkų tikslas prieš varžybas - atsikratyti papildomų kilogramų, Ruta koncentravosi ties kūno masės auginimu.


,,Pati projekto pradžia buvo prieš karantiną. Tuomet svėriau tik 51 kilogramą, ko pasėkoje man reikėjo priaugti nemažai svorio. Valgiau labai daug ir dažnai - kas dvi su puse ar tris valandas 6 kartus dienoje. Man tikrai nebuvo lengva, nes aš visą gyvenimą gyva buvau cukrumi, o pasiruošimo metu reikėjo jo atsisakyti - valgiau daug, bet subalansuotai.

Vėliau, prasidėjus karantinui, projektas buvo pristabdytas. Sušvelninus jo reikalavimus, pasiruošimas varžyboms vėl buvo atnaujintas. Tad prie viso režimo teko grįžti iš naujo", - pasakojo mergina.

Kategorija - spindinti moteriškumu

Visgi, sunkumų kėlė ne tik griežtai subalansuota mityba.

,,Viena sudėtingiausių pasiruošimo užduočių man - pozavimas. Jo treniruotės man niekada nebuvo lengvos. ,,Fit model" - labai svarbus moteriškumas, grakštumas bei elegancija.

Man reikėjo perlipti per save, išlavinti ,,medinius" judesius ir išmokti grakščiai vaikščioti aukštakulniais, tiesiog plaukti scena", - šypsodamasi pasakojo jonavietė.

Žavi savimi pasitikinčios moterys

Kas pačiai Rutai yra graži moteris?

,,Mane visada žavi savimi pasitikinčios moterys, spinduliuojančios moteriškumu. Aš savęs nelaikau moteriška, bet man labai gražu, kai matosi, jog moteris prižiūri save.  Nepaisant to, išvaizdos nelaikau svarbiausiu dalyku. Tiesiog moteris turi skirtis nuo vyro ir joje turi būti švelnumo, trapumo bei nuoširdumo", - kalbėjo mergina.

Didelis jaudulys

Paprašyta papasakoti apie pirmąsias savo varžybas, mergina prisimena, kad labai stipriai jaudinosi.

,,Iki paskutinės sekundės, kol nepadėjau kojos ant scenos, nei truputį nesijaudinau. Kai išgirdau savo vardą ir pavardę, žiūrovų šūksnius ir plojimus, man tiesiog ,,atėmė kojas".

Nuoširdžiai neprisimenu nieko, kas vyko ant scenos - nei asmeninio pasirodymo, privalomų pozų demonstravimo, nei to, ką tuo metu galvojau. Viskas išsitrynė...", - teigė jonavietė.

Motyvavo aplinkiniai

Ruta neslepia, kad buvo momentų, kai jos galvoje kirbėjo mintis apie pasitraukimą iš projekto.

,,Aš pasirodžiau dvejose varžybose. Pirmosios praėjo gana sklandžiai, bet prieš antrąsias susirgo mano vaikas, teko kartu su juo pagulėti ligoninėje, patyriau nemažai streso. Dėl to, savaime suprantama, nukentėjo visas režimas.

Pasiruošimo laikotarpiu buvo iškilęs ne vienas iššūkis. Buvo ne viena akimirka, kai pagalvojau, kad nebegaliu. Tačiau man sustoti neleido trenerė ir draugai - jie skatino eiti tolyn. Smagu ir tai, kad visos projekto dalyvės buvo labai draugiškos, palaikė viena kitą.

Būtent visas gautas palaikymas man buvo tikrai labai svarbus. Jis leido man pasiekti finišo tiesiąją", - prisiminė Ruta.

Neįsivaizdavo savęs kitur

Klausantis merginos pasakojimo - akivaizdu, kad be sporto jei itin svarbus yra ir jos darbas - tarnystė Lietuvos kariuomenėje.

,,Jau nuo 12-kos metų dalyvaudavau Lietuvos šaulių sąjungos veikloje. Daug laiko ir jėgų atidaviau savęs tobulinimui būtent šioje veikloje.

Vos sulaukusi pilnametystės, išėjau į bazinius karinius mokymus. Tiesiog negalėjau savęs įsivaizduoti kitoje srityje. Gavosi taip, kad dabar profesionalioje karo tarnyboje tarnauju jau 6-tus metus", - pasakojo karė.

Darbe - uniforma, po jo - aukštakulniai

Paklausta apie tai, ar jai niekada neteko išgirsti replikų, jog moteriai kariuomenėje - ne vieta, Ruta tikina, kad toks požiūris - išties gajus. 

,,Dauguma vyrų, ypač vyresnių, iki šiol yra prieš tarnaujančias moteris. Bet, kaip jau minėjau, aš nesu iš tų moteriškų moterų. Dėl to niekada nesiekiau derinti moteriškumo su tarnyba, vilkint uniformą, niekada negalvoju apie savo šukuoseną ir pan.

Visgi, tarnyba netrunka 24 valandas per parą... Po jos aš sau leidžiu užsidėti aukštakulnius, o esant progai, pasidažyti. Taip išlaikau balansą tarp tarnybos ir moteriškumo", - pasakojo Ruta.

Džiaugiasi rezultatais

Pirmose varžybose Ruta pelnė 3-ąją vietą, kitose pateko į finalinį šešetą. Tačiau kalbėdama apie dalyvavimą ,,Fit Model Lietuva" projekte, mergina akcentuoja ne varžybų, o asmeninius pasiekimus - ji džiaugiasi rezultatais, kuriuos mato žiūrėdama į save.

,,Pradėdama dalyvauti projekte nebuvau sau išsikėlusi kažkokių konkrečių tikslų, tačiau nesu iš tų žmonių, kurie sako, kad svarbu dalyvauti, o ne laimėti.

Visos dalyvės buvo labai stiprios, bet aš negalvojau apie nieką kitą, tik apie save, stengiausi atiduoti visas savo jėgas. Galiu pasakyti, kad rezultatas pranoko lūkesčius, nes atrodau daug geriau, nei galėjau įsivaizduoti.

Šią akimirką aš savimi didžiuojuosi ir žinau, kad padariau viską.


Ar dar bandysiu užlipti ant varžybų scenos? Nežinau... Apsvarstysiu šį klausimą ateityje.  Varžyboms reikia labai daug atsidavimo, laiko, užsispyrimo, poilsio, kurio aš negaliu sau leisti tiek, kiek reikėtų. Auginu metų laiko sūnų. Dabar noriu kuo daugiau būti su juo, nes pasiruošimo varžyboms laikotarpiu jis daug laiko praleido su mano artimaisiais, kurie padėjo man. Aš negalėjau skirti laiko jam tiek, kiek norėjosi", - pokalbį užbaigė Ruta.

Teksto autorė Jovita Stanevičiūtė 

Asmeninio archyvo nuotr.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“ 1

Energinga, nuolat besišypsanti ir optimizmu spinduliuojanti mergina – toks įspūdis kyla žvelgiant į jonavietę Gabrielę Aleksynaitę. Be to, kad yra policijos pareigūnė, ji gali didžiuotis ir esanti puiki lenk...

Jonavietė D. Šimbaraitė: ,,Muzika man yra kaip oras, be kurio nebegaliu gyventi"

Jonavietė D. Šimbaraitė: ,,Muzika man yra kaip oras, be kurio nebegaliu gyventi"

Deimantė Šimbaraitė (16 m.) - muzikali jonavietė, ne viename dainavimo konkurse pelniusi laureatės vardą. Kaip sako pati mergina, muzika yra neatsiejama jos gyvenimo dalis, kuriai nepakanka vien įgimtų gabum...

Kovos menų treneris M. Vaicekauskas: ,,Savą kraštą garsinantys sportininkai - džiugina, tačiau sportas turi kur kas daugiau privalumų"

Kovos menų treneris M. Vaicekauskas: ,,Savą kraštą garsinantys sportininkai - džiugina, tačiau sportas turi kur kas daugiau privalumų"

Kūno tvirtumas, disciplina, valia, pasitikėjimas savimi - trumpai ir aiškiai kovos menų treniruočių suteikiamą naudą įvardija šios sporto šakos treneris Matas Vaicekauskas (29 m.). Nors paauglystėje vaikinui...

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai 2

33 metai - tiek Jonavoje veikia Loretos Tamaševičienės įkurtas čiau čiau veislės šunų veislynas ,,Lietuvos liūtas". Dabar juo rūpinasi ne tik pati įkūrėja, bet ir jos dukra Urtė Tamaševičiūtė (26 m.), kuri tarp ...

Jonavietės rankose gimstantys kūriniai atima žadą: vilna virsta gyvybe alsuojančiomis gyvūnų skulptūrėlėmis

Jonavietės rankose gimstantys kūriniai atima žadą: vilna virsta gyvybe alsuojančiomis gyvūnų skulptūrėlėmis

Jonavietė Jelena Šimonienė jau ne vienus metus kuria įstabius kūrinius iš vilnos – menininkės rankose, naudojant vėlimo techniką, pastaroji virsta gyvūnų skulptūrėlėmis, kurios, regis, alsuoja gyvybe. Itin t...

Užusaliuose laimę atradusi L. Puškova: ,,Galit vadinti mane kaimiete - tikrai neįsižeisiu"

Užusaliuose laimę atradusi L. Puškova: ,,Galit vadinti mane kaimiete - tikrai neįsižeisiu" 1

Jonavos rajone esančiame Užusalių kaime gyvenantys žmonės, ko gero, nebedrįsta burnoti, kad jų seniūnijos teritorijoje nėra ką veikti: čia iškilmingai minimos valstybinės šventės, švenčiamos Joninės, o įpras...

Meilė vaikams peraugo į norą sukurti jiems ,,Laimės kampelį": idėjos realizavimą stabdo tik finansų trūkumas

Meilė vaikams peraugo į norą sukurti jiems ,,Laimės kampelį": idėjos realizavimą stabdo tik finansų trūkumas 3

Aušra Navikaitė (26 m.) - Jonavoje užaugusi mergina, kuri nuo paauglystės itin mėgo rūpintis vaikais. Vėliau ji pradėjo dirbti Jonavos vaikų globos namuose bei Šveicarijos progimnazijoje, tačiau to jonaviete...

Jonaviečio iniciatyva subūrė istorijai neabejingus kraštiečius: siekia surinkti ir paviešinti kuo daugiau senosios Jonavos nuotraukų

Jonaviečio iniciatyva subūrė istorijai neabejingus kraštiečius: siekia surinkti ir paviešinti kuo daugiau senosios Jonavos nuotraukų 1

,,Jonava fotografijose" - socialinio tinklo ,,Facebook" paskyra, kurioje talpinamos skirtingus Jonavos istorijos etapus bei įvykius liudijančios nuotraukos. ...

Herpetologas G. Paškevičius apie Jonavos rajono miškuose gyvenančius žalčius: ,,Tai – vertybė Vidurio Lietuvoje“

Herpetologas G. Paškevičius apie Jonavos rajono miškuose gyvenančius žalčius: ,,Tai – vertybė Vidurio Lietuvoje“ 3

Žinia apie Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijos miške, rastus nudažytus lygiažvynius žalčius Lietuvą apskriejo dar praėjusių metų liepos mėnesio pabaigoje. Tuomet šiuos roplius – tris pateles – priglaudė d...

Vairavimo instruktorius T. Balčiūnas - apie važiavimą motociklu: ,,Motociklininkas kelyje turėtų elgtis taip, lyg būtų nematomas"

Vairavimo instruktorius T. Balčiūnas - apie važiavimą motociklu: ,,Motociklininkas kelyje turėtų elgtis taip, lyg būtų nematomas"

Nusipirkai motociklą - pirk ir karstą. Tokį posakį, ko gero, yra girdėjęs kiekvienas ,,šviežiai iškeptas" motociklininkas. Sunku būtų nesutikti su tuo, kad plieninis žirgas nėra pati saugiausia transporto pr...

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

,,Savas loftas" - taip vadinasi Jūratės ir Gedimino Gutauskų įkurta erdvė Jonavoje, kuri apjungia ne tik sąmoningą sportą siūlančius užsiėmimus, bet ir socialinius, kultūrinius renginius, parodas. Kaip pasak...

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

Rugsėjo 27 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvies jau į trečią šio sezono premjerą – biografiniais faktais paremtą spektaklį „Vaidina Marius Repšys“. Kūrėjai sako, kad šiame spektaklyj...

D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“

D.Maskoliūnas apie Eurolygos sezoną: „Aš vis tikiu, kad jis prasitęs“

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – savo pirmuosius krepšininko karjeros žingsnius Jonavos sporto mokykloje pradėjęs vienas tituluočiausių ir žymiausių Neries glostomo miesto sportininkų Darius Mas...

VSAT Kinologijos instruktorius: Svarbiausia yra atrasti ryšį su šuniu

VSAT Kinologijos instruktorius: Svarbiausia yra atrasti ryšį su šuniu

Karantino laikotarpiu gyvenimas VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Kinologinės veiklos skyriuje nesustojo. Kovo pabaigoje buvo įsigyti keturi vokiečių aviganių veislės šuniukai, kurie po įvairių mok...

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei"

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei"

Marius Libas (21 m.) - jonavietis, kurio gyvenimo kelią lydi muzika ir kūryba. Vos sulaukęs 17-kos, jis išvyko į Pietų Europą (plačiau skaitykite ...

VSAT psichologė: dirbant iš namų reikia kūrybiškumo

VSAT psichologė: dirbant iš namų reikia kūrybiškumo

Daugiau nei mėnesį šalis gyvena ir dar artimiausiu metu gyvens karantino režimu. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT), kaip ir daugelyje kitų institucijų, nuotoliniu būdu galintys dirbti darbuotojai sk...