Lietuvos mažųjų žaidynėse – l/d „Pakalnutė“ ugdytiniai

Lietuvos mažųjų žaidynėse – l/d „Pakalnutė“ ugdytiniai
GEG 13
2017-05-13 23:05 2017

2007 m. atlikto Tarptautinio šeimų gyvensenos tyrimo duomenimis, maždaug pusės Lietuvos ikimokyklinukų fizinis aktyvumas yra nepakankamas, t.y. jie iš viso nesimankština (41,4 proc.) arba mankštinasi retai (12,5 proc.). Vaikai daug laiko praleidžia pasyviai, prie televizoriaus ar kompiuterio. Ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankantys vaikai 2 kartus per savaitę dalyvauja kūno kultūros užsiėmimuose, tačiau to nepakanka augančiam vaikui. Vienas iš Lietuvos gyventojų 2008-2020 metų fizinio aktyvumo skatinimo strategijos uždavinių – populiarinti fizinį aktyvumą įvairiuose gyventojų sluoksniuose ir siekti, kad fizinis aktyvumas taptų bendrosios kultūros dalimi.

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas (tame tarpe ir fiziškai aktyvaus gyvenimo nuostatą), o projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ –  puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinanti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.

Projekto organizatoriai - Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.

Lietuvos mažųjų žaidynių tikslas – kad vaikai patirtų džiaugsmą ir geras emocijas sportuodami, o sportas nuo mažens taptų jų gyvenimo dalimi.

Lietuvos mažųjų žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos, kuriuos yra organizuojamos trimis etapais. Pirmuose dviejuose etapuose darželių komandos varžosi dėl patekimo į finalinį festivalį, kuriame visi tampa nugalėtojais, siekiant, kad kuo daugiau vaikų patirtų džiaugsmą sportuodami.

Estafetės yra sukuriamos ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų taip, kad būtų ugdomi įvairūs ikimokyklinio amžiaus vaikų fiziniai gebėjimai, tad „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ svarbiausia yra taisyklingas vaikų fizinis ugdymas ir olimpinių vertybių, tokių kaip draugystė, džiaugsmas sportuojant, pagarba, diegimas.

2016 m. metais projekte dalyvavo 180 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos. 10000 vaikų savo ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Lietuvos mažųjų žaidynių etapuose varžėsi 50-tyje atkrintamųjų rungtynių dėl bilieto į finalinį festivalį.

2017 m. „Lietuvos mažųjų žaidynėse“  dalyvavo 213 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos. Kovo mėnesį startavusi atsinaujinusi „Mažųjų olimpiada“, kurios išaugusį mastą ir populiarumą geriau atspindi naujasis pavadinimas  – Lietuvos mažųjų žaidynės.

Kasmetinis sporto renginys ikimokyklinukams šiuos metus pasitiko atnaujinęs ir savo logotipą, kuris vaizduoja žaidžiantį vaiką.

„Lietuvos mažųjų žaidynės yra, tarsi, jaunesnysis Lietuvos mokyklų žaidynių brolis. Tačiau čia mūsų tikslas yra sudominti vaikus sportu, skatinti aktyviai leisti laisvalaikį, bendrauti ir būti komandos nariu nuo pat mažumės. Tikimės, kad pamėgę sportuoti darželyje, pajutę judėjimo džiaugsmą, vaikai noriau jungsis į sportinę veiklą mokyklose, o vėliau galbūt ir universitetuose ir bus aktyvūs visą gyvenimą“, - teigia Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė. 

Ketvirtus metus vykstančios žaidynės sulaukia vis didesnio Lietuvos ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbuotojų ir tėvų susidomėjimo. Projektas yra orientuotas ne tik į vaikų fizinių gebėjimų lavinimą ir aktyvaus gyvenimo nuostatų formavimą, bet ir į pedagogų kvalifikacijos tobulinimą, gerosios patirties sklaidą.

Balandį vyko antras – regionų atkrintamos varžybos. O gegužės 13 d. Jonavos sporto arenoje nugriaudėjo renginio kulminacija – Lietuvos mažųjų žaidynių finalo festivalis. Į jį pateko 28 savo miestų atkrintamas rungtynes laimėjusios komandos iš 21 miesto ar miestelio. Į Jonavą suvažiavo mažieji ugdytiniai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Palangos, Šilutės, Telšių, Ukmergės ir kitų miestų bei rajonų.

Organizatoriai siekia, kad festivalis taptų dideliu įvykiu ir svarbia švente darželinukų ir jų tėvelių gyvenime, kurią lydėtų tik teigiamos emocijos. Todėl jame pralaimėjusių ir nusiminusių vaikų nebuvo, nes visi dalyviai pasipuošė atminimo medaliais.

Pasižiūrėti į šiuos puikius sportininkus ir juos pasveikinti atvyko daugybė garbingų svečių: Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) viceprezidentė Lilija Vanagienė, LTOK olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė, trys olimpietės: Birutė Šakickienė, Rita Ramanauskaitė bei Birutė Statkevičienė.

„Nepaprastai džiugu, kad sportas, sveika gyvensena ikimokyklinio ugdymo įstaigose tik populiarėja. Per pastaruosius dvejus metus dalyvių skaičius mažųjų žaidynėse padvigubėjo. Šiandien sporto arenoje nugalėję daugybę varžovų susirinko pačios geriausios komandos. Todėl šios šventės metu ne tiek svarbus kas laimės, svarbiausia yra tai, kad jūs visi jau esate nugalėtojai. Jūs patys geriausi, - žaidynių atidaryme kalbėjo Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vijolė Šadauskienė. – Noriu palinkėti pasiekti sau užsibrėžtų tikslų, puikiai ir aktyviai praleisti laiką, susirasti būrį naujų draugų, pedagogams – pasidalinti patirtimi. Po metų, mes vėl nekantriai jūsų lauksime čia – Jonavos sporto arenoje“.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vardu visus sveikino viceprezidentė L. Vanagienė, kuri linkėjimus perdavė ir nuo LTOK prezidentės bei olimpinės čempionės Dainos Gudzinevičiūtės. „Linkime jums, kad jūs visi draugautumėte su sportu ir iš jūsų, aš manau, ne sekančioje, bet šiek tiek tolimesnėje pamatysime šiuos vaikus, nes mažųjų žaidynės – tai pats pirmasis tramplinas į olimpines varžybas. Mano palinkėjimas jums, kad tai įvyktų ir, kad mes po daugelio metų matytumėm jus ginančius mūsų šalį, - nuotaikingai kalbėjo L. Vanagienė. Labai dėkoji ir šios naujos sporto arenos šeimininkams bei pasistengsiu, kad gruodžio mėnesį čia atvyktų „Liepsnojantis Kalėdų ledas“.

Visų šalies olimpiečių vardu mažuosius sportininkus sportuoti skatino daugkartinė Lietuvos, Europos ir pasaulio plaukimo čempionė, senjorų plaukimo čempionė, pirmoji Lietuvos olimpietė Birutė Statkevičienė.

„Aš manau, kad jūs visi, iš tų mažųjų, išaugsite į tokias dideles, gražias merginas ir vaikinus, kurie tikrai atstovaus Lietuvą olimpinėse žaidynėse, - optimistine gaidele šnekėjo B. Statkevičienė. – Labai tikiuosi ir smagu matyti vaikų trenerius, mokytojus, darželių auklėtojus, ugdančius tokį sportišką jaunimą“.

Savo vikrumą, sportiškumą Lietuvos mažųjų žaidynėse demonstravo Jonavos lopšelio-darželio „Pakalnutė“ ugdytiniai (Alanas, Radvilė, Deimantė, Liepa, Vakaris, Dominykas) iš „Ančiukų“ grupės, kuriems įveikti kliūtis padėjo šios įstaigos priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danguolė Greičiuvienė bei trenerė Rosita Nevulytė. Mažieji žaidė futboliuką, tinklinį su didžiuliu kamuoliu, rungtyniavo penkiakovėje ir atliko kitas užduotis.

Pasibaigus šioms finalinėms varžyboms įvyko apdovanojimo ceremonija. Prieš ją pasisakė LTOK olimpinio švietimo direktorė V. Balsytė, kuri teigė, kad komisija stebėjo mažųjų sportininkų varžybas ir paskelbė, kad visi nusipelnė apdovanojimų. Dovanų nusipelnė ir šauniausia bei garsiausia palaikymo komanda, kuria tapo Vilkaviškio lopšelio-darželio „Eglutė“ sirgaliai.

 

Panašūs straipsniai

Karūnuoti Lietuvos diskgolfo žiemos čempionai

Karūnuoti Lietuvos diskgolfo žiemos čempionai

Praėjusį savaitgalį (vasario 22-23 d.) praūžė Lietuvos Diskgolfo Žiemos Čempionatas. Tau jau buvo šeštasis jaunos sporto šakos čempionatas žiemą. Tradiciškai jis vyko Survilų kaimo turizmo sodyboje įsikūrusi...

Jonaviečių rezultatai Lietuvos lengvosios atletikos čempionatuose

Jonaviečių rezultatai Lietuvos lengvosios atletikos čempionatuose

Vasario 29 dieną Panevėžyje vyko Lietuvos vaikų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame dalyvavo dvi dešimtys Jonavos kūno kultūros ir sporto centro jaunųjų lengvaatlečių. ...

Tradicinis bėgimas Jonavoje kvies švęsti Nepriklausomybės atkūrimo dieną

Tradicinis bėgimas Jonavoje kvies švęsti Nepriklausomybės atkūrimo dieną 1

Jau šį trečiadienį - kovo 11 dieną - Jonavoje vyks tradicinis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui - Jonava“. 31-ą kartą rengiamos varžybos yra Lietuvos bėgimo taurės (LBT) trečiasis etapas. Kaip vi...

Aplink Lietuvą ant dviejų ratų – 3 nauji dviračių maršrutai

Aplink Lietuvą ant dviejų ratų – 3 nauji dviračių maršrutai

Jau daugiau nei du mėnesius besitęsiantis karantinas pakoregavo ne vieno aktyvaus laisvalaikio mėgėjo planus, tačiau įsibėgėjant šiltajam sezonui, Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ d...

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – interviu su krepšinio treneriais

„Karantininių sportinių pokalbių“ rubrikoje – interviu su krepšinio treneriais

Jonavos kūno kultūros ir sporto centro krepšinio skyrius – didžiausias pagal sportuojančių vaikų skaičių. Tačiau tai nei kiek nestebina, nes krepšinis Lietuvoje – antroji religija. ...

Baltijos šalių MMA čempionate jėgas bandė ir afrikiečiai

Baltijos šalių MMA čempionate jėgas bandė ir afrikiečiai

Per pusantro šimto kovotojų iš penkių valstybių demonstravo meistriškumą atvirajame mišriųjų kovos menų (MMA) Baltijos šalių čempionate. Jonavoje vykęs tarptautinis turnyras sudo...

Baltijos tinklinio lygos ketvirtfinalyje - visi trys Lietuvos klubai

Baltijos tinklinio lygos ketvirtfinalyje - visi trys Lietuvos klubai

Savaitgalis Baltijos moterų tinklinio čempionate sėkmingai susiklostė Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ ekipoms. Jos laimėjo abejas žaistas rungtynes. Pasibaigus reguliariajam sezonui, tapo aiš...

Lietuvos sporto universiteto ekspertai pataria: „Pusiausvyros pratimai su kamuoliu“

Lietuvos sporto universiteto ekspertai pataria: „Pusiausvyros pratimai su kamuoliu“

Lietuvos sporto universitetas (LSU) tęsia savo mokomųjų vaizdo reportažų ciklą „Lietuvos sporto universiteto ekspertai pataria“, kuriame LSU ekspertai pristato sporto, sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo nau...

Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionate – medaliais paženklintas E.Sarafinaitės ir G.Malinauskaitės pasirodymas

Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionate – medaliais paženklintas E.Sarafinaitės ir G.Malinauskaitės pasirodymas

Šį savaitgalį Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyko Lietuvos jaunių lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas.  Puikiai jose startavo Jonavos kūno kultūros ir sporto centro ...

  Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių čempionate – auksas ir bronza

Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių čempionate – auksas ir bronza

Sausio 18 dieną Kaune įsikūrusiame Lietuvos sporto universiteto A.Stanislovaičio vardo manieže vyko Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionatas. Šiose varžybose dalyvavo 16 Jonavos kūno kultūros ir sp...

Sporto muziejaus vadovas apdovanojo Ruklos futbolo komandą

Sporto muziejaus vadovas apdovanojo Ruklos futbolo komandą 2

Gruodžio 18 dieną Rukloje viešėjo Lietuvos sporto muziejaus direktorius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos atsakingasis sekretorius, ilgametis atsidavęs sporto entuziastas ir puos...

Kviečiame dalyvauti LIDL-MKL e-sporto NBA 2K20 krepšinio turnyre

Kviečiame dalyvauti LIDL-MKL e-sporto NBA 2K20 krepšinio turnyre

Kol dėl visuotinio karantino visos krepšinio batalijos aikštelėse tarp krepšinio mokyklų sustabdytos, Lietuvos moksleivių krepšinio lyga kviečia jaunuosius krepšininkus persikelti į kibernetinę erdvę ir prat...

Jonavos tinklininkės - per žingsnį nuo pusfinalio

Jonavos tinklininkės - per žingsnį nuo pusfinalio

Trečiadienį sužaistose TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionato ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse Jonavos „Aušrinės-KKSC“ klubas išvykoje 3-0 (25:18, 25:20, 25:17) nugalėjo Kauno LSU ekipą. ...

Netikėtumas Lietuvos tinklinio čempionate - VU merginos įveikė Baltijos lygos Jonavos „Aušrinės-KKSC“ komandą

Netikėtumas Lietuvos tinklinio čempionate - VU merginos įveikė Baltijos lygos Jonavos „Aušrinės-KKSC“ komandą

Vienintelėse praėjusią savaitę įvykusiose TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse užfiksuota staigmena - Vilniaus universiteto (VU) ekipa savo aikštėje po dramatiškos kovos 3-2 (26:24, 25:2...

Gydytojas A.Šimkus: „Užsiimant boksu lavinama jėga, greitis, reakcija ir dėmesys“

Gydytojas A.Šimkus: „Užsiimant boksu lavinama jėga, greitis, reakcija ir dėmesys“ 2

Boksas – tai dviejų sportininkų kumštynės pagal tam tikras taisykles. Boksuojamasi specialioje aikštelėje – ringe, – prižiūrint treneriams arba teisėjams, nes ši sporto šaka pakankamai pavojinga ir traumuoja...

Gydytojo A.Šimkaus įžvalgos apie krepšinį ir jo teikiamą naudą

Gydytojo A.Šimkaus įžvalgos apie krepšinį ir jo teikiamą naudą

Paskelbus bendras rekomendacijas treneriams ir tėveliams, kurios skirtos sportuojančių vaikų sveikatai ir jų sporto pasiekimams pagerinti, Jonavos kūno kultūros ir sporto centro gyd...