Linksma, išradinga ir ryški „Moliūgų fiesta“

Linksma, išradinga ir ryški „Moliūgų fiesta“
SPA 21
2020-10-21 12:13 2020

Spalio 20 -osios vakarą, linksmos ir išradingos šeimos pakviestos į Šveicarijos seniūnijoje organizuotą šventę „Moliūgų fiesta“. Visų atvykusiųjų į šventę laukė linksmybės ir žaidimai, gražiausių moliūgų, gražiausių kostiumų rinkimai, skaniausių moliūgiškų vaišių rinkimai, prizai ir siuprizai.

VšĮ Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras (VLC) įgyvendina projektą „Bendruomeniškumo skatinimui skirtų renginių ciklas“, kurio tikslas - organizuoti renginių ciklą, skirtą Šveicarijos gyventojų bendruomeniškumo skatinimui ir stiprinimui. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu numatyti 4 renginiai, iš kurių 2 – jau surengti. Rugpjūčio 29 d. buvo organizuotas tradicija tapęs Šveicarijos seniūnijos renginys - „Rudens Mozaika“. Šventė „Moliūgų fiesta“, buvo antrasis projekto renginys.

„Kiekvieną rudenį džiaugiamės rudens gėrybėmis, artėjant Helovynui, šveicariškiams eilę metų rengiam baubukų vakarėlius. Šiais metais norėjome kuo daugiau šeimų pritraukti prie lietuviškų šaknų ir tai, ką šiandien pristatome, susiejom ir su lietuviškomis, ir šiek tiek su amerikietiškomis tradicijomis, todėl mūsų Moliūgų fiestoje dar jaučiamas amerikietiškas Helovyno variantas. Vaikai nori parodyti savo kostiumus, nori jais pasididžiuoti, na o mes juos apdovanosim už tai. Taipogi, šiandien kūrybiškos šeimos pristato patiekalus iš moliūgų, išradingai skaptuotus ir puoštus moliūgus, užduotys ir žaidimai taip pat su moliūgais. Už šias šeimų pastangas nė vienas neliks be dovanos ar siurprizo“, - teigė VLC direktorė Joana Gudžiūnienė.

„Šis projektas iš tikro labai šaunus projektas. Akivaizdžiai matosi, kad vaikai džiaugiasi, gyventojams tai patinka ir viskas sklandžiai vyksta – vieną dieną klijuojam atšvaitus, kitą – moliūgus dalinamės. Džiugu, kad kaimiškos seniūnijos nėra pamirštos bei tokiems projektams skiriamas finansavimas“, - Moliūgų fiestos metu kalbėjo Šveicarijos seniūnijos seniūnas Algirdas Paplonskis.

Įgyvendinant projektą šveicariškių ir seniūnijos svečių laukia dar du renginiai: lapkričio mėnesį planuojama Adventinė vakaronė, o gruodį –  Eglės įžiebimo šventė.

Projektas „Bendruomeniškumo skatinimui skirtų renginių ciklas“ įgyvendinamas pagal Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros skatinimo programos priemonę „Žemės ir maisto produktų eksporto skatinimas“ papriemonę ,,Parama žemės ūkio parodų, prekybos mugių, konkursų organizavimui ir dalyvavimui juose“. Projektas planuojamas įgyvendinti iki 2020 m. gruodžio 31 d. Renginį dalinai finansuoja Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Stiprinama smurto artimoje aplinkoje prevencija, dirbama su smurtautojais, norinčiais keisti savo elgesį

Stiprinama smurto artimoje aplinkoje prevencija, dirbama su smurtautojais, norinčiais keisti savo elgesį

Per pandemiją smurto artimoje aplinkoje atvejų skaičius Lietuvoje išaugo apie 20 proc., augimo tendencija ryški ir kitose Europos Sąjungos šalyse. Statistika rodo, kad 2021 m. sausio mėnesį mūsų šalyje dėl s...