Liudas Mediekša: sprendimų neatidėliokite!

Liudas Mediekša: sprendimų neatidėliokite!
LAP 05
2018-11-05 09:14 2018

Žvelgiant iš šono į Liudą Mediekšą sunku patikėti, kad jis jau visai netrukus džiaugsis aštuntojo anūko gimimu. Atletiškos išvaizdos, energingas ir nuolat puikiai nusiteikęs Liudas laisvo laiko turi nedaug: „net kai nereikia dirbti, užsiimu aktyvia veikla – sportuoju, rūpinuosi savo sodyba, pats dalyvauju arba stebiu įvairių sporto šakų varžybas“, - sako jis.

Jonavoje – keturis dešimtmečius

Per visus tuos dešimtmečius išvykti iš Jonavos Liudas nematė reikalo.

Gimęs ir augęs Kėdainių rajone, L. Mediekša, baigęs mokslus ir įgijęs inžinieriaus – mechaniko specialybę, buvo paskirtas dirbti į „Azoto“ (dabar – AB „Achema“) gamyklą. „Kai atvykau, 1978 – aisiais, Jonava jau buvo tikrai nemažas miestas, apsigyvenau bendrabutyje Kosmonautų gatvėje, dirbau remonto mechaniniam ceche“, - pasakoja L. Mediekša, - „tuo metu jau statėsi Chemikų miegamasis rajonas, miestas plėtėsi, atvykdavo vis daugiau naujų gyventojų. Sunku patikėti, kad jau praėjo 40 metų, atrodo, viskas buvo lyg vakar“. Azoto trąšų gamykloje Liudas išdirbo 33 metus.

Per visus tuos dešimtmečius išvykti iš Jonavos Liudas nematė reikalo: „Jonava labai patogus miestas, šalia – Kaunas, manau, neblogai išvystytas tiek rajoninis, tiek tarpmiestinis susisiekimas, miestas tikrai prižiūrimas, tvarkomas. Man čia visada patiko“, - sako Liudas, pats, tiesa, gyvenantis tolėliau nuo miesto centro.

Namai – ramybės oazė

Liudas drauge su žmona Olga jau aštuonerius metus gyvena Jonavos rajone, kur įsigijo atokią sodybą. „Artimiausi mūsų kaimynai – už pusės kilometro, tačiau sodybą labai lengva pasiekti, aplink – miškas, vanduo. Mudviejų su žmona noras gyventi ramioje aplinkoje, toliau nuo miesto šurmulio sutapo, dabar mūsų namai – ramybės oazė, čia verda ir kasdienis gyvenimas, ir poilsis“. Iš pradžių, sako Liudas, vieta buvusi apleista, tačiau, įdėjus darbo, dabar ji – mieliausia užuovėja.

Paklaustas, kaip ir kur mėgsta praleisti savo laisvalaikį su žmona, Liudas atviras: „dar neradome geresnės vietos, nei mūsų namai. Būna, išvykstame į teatrą ar kiną, bet mums abiems mieliausia būti namuose“.  Čia šeimai draugiją palaiko net trys šunys ir penki katinai. „Būna, žmonės klausia, ar mums neliūdna. Kur čia liūdėsi su tokia gausia kompanija“, - šypsosi L. Mediekša.

Gamta – ir darbas, ir malonumas

Namus įsikūręs gamtos apsuptyje, Liudas pripažįsta, kad visuomet buvęs gamtos vaikas. Ir dabar pasivaikščiojimai miške – mieliausias poilsis. „Su žmona esam užkietėję grybautojai. Šis ruduo  lepina ilgu grybavimo sezonu, tad progų niekur neskubant pasivaikščioti miške – dar daugiau“, - sako Liudas.

L. Mediekša vadovauja ir savo įsteigtai biokuro gamybos įmonei. „Biokuro gamyba – labai įdomi sritis, įmonė veikia keletą metų, ir, nors pradžia buvo daug žadanti, mat ėmė populiarėti ir plisti biokuro katilinės, tikrovė pasirodė ne tokia jau paprasta“, - pasakoja Liudas. Šiandien, pasak L. Mediekšos, jau galima skaičiuoti šiokį tokį pelną, nors tam reikėjo nemenko įdirbio. „Gal ir kažkuo kitu užsiimčiau, bet man ši sritis – ir hobis, ir darbas. Kaip ir kiekviename darbe, rūpesčių pakanka, bet, kai užsiimi mėgstama veikla, tie rūpesčiai neatrodo tokie jau baisūs“, - sako Liudas.

Sprendimai – čia ir dabar

Jaunatviškumu spinduliuojantis Liudas sako, kad gyvenime būta pamokų, kurios suformavo ir vieną pagrindinių gyvenimo credo. „Tiek sau, tiek kitiems primenu – neatidėliokite sprendimų. Juos reikia priimti čia ir dabar. Delsimas, svyravimai nieko gero dažniausiai neduoda arba patį sprendimą pakreipia ne pačia geriausia linkme. Yra buvę situacijų, kai ir aš nepriėmiau svarbių sprendimų laiku. Nesakau, kad dėl to gailiuosi, bet pamoką gavau ir stengiuosi tokios klaidos nebepakartoti“.

Pats būdamas konkretus, atviras žmogus, Liudas ir kituose vertina panašias savybes: „aš visuomet linkęs kalbėti konkrečiai, remtis faktais, nepilstyti iš tuščio į kiaurą. Erzina pasipūtimas, arogancija, nepagarba. Gyvenimas nėra nesibaigianti distancija, kažkada būna kelio galas, todėl perdėtas savęs aukštinimas kitų atžvilgiu – neprotingas, nors ir gan dažnai sutinkamas bruožas“.

Jaunatviškumu spinduliuojantis Liudas sako, kad gyvenime būta pamokų, kurios suformavo ir vieną pagrindinių gyvenimo credo. 

Sportas - ištikimas palydovas

Nuo vaikystės pamilęs sportą, L. Mediekša ir šiandien neapleidžia aktyvaus gyvenimo būdo – dalyvauja krepšinio veteranų turnyruose, yra įveikęs net 13 maratonų, anksčiau praktikavo lengvąją atletiką, daugiakovę. Dabar L. Mediekša vis dažniau į rankas paima lauko teniso raketę. „Tenisas – iš tiesų naudingas sportas, dirba kone visos raumenų grupės, lavėja dėmesys, reakcija. Ši sporto šaka sparčiai populiarėja, todėl būtų šaunu, jei uždarų teniso kortų atsirastų ir mūsų mieste (šiuo metu yra tik rajone). Tikiu, kad tai – tik laiko klausimas“.

Gamta ir sportas neapleidžia Liudo ir svajonėse: „Anksčiau kartą metuose su draugų kompanija vykdavome į kalnus slidinėti. Deja, jau keletą metų dėl tam tikrų aplinkybių šios aistros tenka atsisakyti. Svajoju, kad dar bent kartą pavyktų pakilti į baltas viršūnes ir pralėkti ant slidžių snieguotais šlaitais „su vėjeliu“.

Gertrūda Bučiūtė

Užsakymo Nr.: 20181105/1

 

Nuotraukų galerija