Mažo fizinio aktyvumo problema sprendžiama jau darželyje

Mažo fizinio aktyvumo problema sprendžiama jau darželyje
GRU 28
2018-12-28 14:12 2018

Fizinis aktyvumas skatina laimės hormono išsiskyrimą, mažina širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto riziką. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) jau šeštus metus iš eilės šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigas kviečia registruotis į didžiausią Lietuvoje, ikimokyklinukams skirtą sporto projektą ir nuo ankstyvos vaikystės ugdyti įprotį sportuoti.

Keturiuose finaliniuose festivaliuose Alytuje, Panevėžyje, Jonavoje ir Palangoje projekto dalyvius sveikino olimpinių žaidynių bei pasaulio ir Europos čempionatų dalyviai.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 80 proc. pasaulio paauglių nėra pakankamai fiziškai aktyvūs, o 1 iš 3 vienuolikmečių turi viršsvorį arba kenčia nuo nutukimo. Mažas fizinis aktyvumas vėliau gali tapti ligų ir blogos savijautos priežastimi. Tyrimai rodo, kad net 6 iš 10 Europos Sąjungos gyventojų fizinis aktyvumas nėra pakankamas.

LTOK ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) siekdami spręsti šią problemą įprotį sportuoti diegia darželinukams. Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos penktus metus iš eilės kviečiamos dalyvauti Lietuvos mažųjų žaidynėse – didžiausiame ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtame projekte.

Projekto tikslas – ugdyti įprotį sportuoti ir pozityvų požiūrį į aktyvią gyvenseną, skatinti garbingo varžymosi idėją, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp pedagogų, supažindinti vaikus su olimpinėmis vertybėmis.

„Šis amžius – labai palankus formuoti įpročius, todėl siekiame, kad žaidynėse dalyvaujantys vaikai pamiltų sportą ir toliau rinktųsi aktyvų gyvenimą. Norime, kad vaikai pajustų, kiek džiaugsmo suteikia sportas, todėl žaidynėse konkurencijos yra labai mažai. Taip pat siekiame vienodai įtraukti ir mergaites, ir berniukus, todėl dalyvaujančiose komandose jų yra po lygiai. 

Mažiesiems tėvelių palaikymas labai svarbus, skatiname juos kuo stipriau įsitraukti ir labai džiaugiamės, matydami, kad finalinių festivalių metu jie aktyviai patys dalyvauja renginyje. Taip pat stengiamės, kad visi – vaikai, pedagogai, tėveliai – bendradarbiautų tarpusavyje.

Žaidynių tikslas – ne čempionų, o aktyvių, sportą mylinčių, empatiškų žmonių ugdymas“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigos registruotis naujajam Lietuvos mažųjų žaidynių sezonui gali portale www.mazujuzaidynes.lt .

Žaidynės organizuojamos trimis etapais, o jų pagrindas – skirtingų estafečių, ugdančių įvairius vaikų fizinius gebėjimus, varžybos. 

Praėjusį sezoną žaidynėse dalyvavo 227 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos. Keturiuose finaliniuose festivaliuose Alytuje, Panevėžyje, Jonavoje ir Palangoje projekto dalyvius sveikino olimpinių žaidynių bei pasaulio ir Europos čempionatų dalyviai lengvaatlečiai Raivydas Stanys, Brigita Virbalytė, Vaida Žūsinaitė, irkluotojas Ričardas Nekriošius, parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius.

Nuotraukų autorius LTOK

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Kariuomenės savigynos turnyro čempionais tapo būsimieji karininkai

Kariuomenės savigynos turnyro čempionais tapo būsimieji karininkai

„Karinė kovinė savigyna – būtina Lietuvos kariuomenės kario karinio ir fizinio rengimo dalis", – gruodžio 6 dieną atvykęs stebėti karinės kovinės savigynos turnyro Jonavoje pabrėžė Lietuvos kariuomenės vadas gen...

Lietuvos kariuomenės atkūrimui paminėti – karinės kovinės savigynos turnyras Jonavoje

Lietuvos kariuomenės atkūrimui paminėti – karinės kovinės savigynos turnyras Jonavoje

Gruodžio 6 d. Jonavos sporto arenoje vyks Lietuvos kariuomenės karinės kovinės savigynos turnyras, skirtas paminėti Lietuvos kariuomenės atkūrimo 100-ąsias metines.  Mechanizuotosios pėstininkių brigados „Geleži...

Sveikatos apsaugos ministras A.Veryga mėgo „Drasūs, stiprūs vikrūs“, jo vaikai renkasi kitokį sportą

Sveikatos apsaugos ministras A.Veryga mėgo „Drasūs, stiprūs vikrūs“, jo vaikai renkasi kitokį sportą

„Tokie projektai – kelias į sveikesnę visuomenę“, - sakė Lietuvos mažųjų žaidynių festivalyje apsilankęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Trečiajame iš keturių finalinių renginių šėlo daugiau nei p...

Iš Jonavos išvytas tinklinis savo namus atrado Palangoje

Iš Jonavos išvytas tinklinis savo namus atrado Palangoje

Po Jonavos miesto akibrokšto, kuomet be perspėjimo buvo atšaukti Lietuvos tinklinio čempionato finalai, Lietuvos tinklinio federacija (LTF) rado naujus draugus ir išeitį iš susidariusios situacijos. TOP SPORT Li...