Medikės pasiūlymas papiktino: ar nesupainioti viešieji ir privatūs interesai?

Medikės pasiūlymas papiktino: ar nesupainioti viešieji ir privatūs interesai?
SAU 23
2018-01-23 12:49 2018

Jonavietė, apsilankiusi Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) sulaukė pasiūlymo, dėl kurio pasipiktino. Viešojoje įstaigoje dirbanti gydytoja – akušerė –ginekologė Milda Kraptavičienė pasiūlė papildomus tyrimus echoskopu atlikti jos pačios privačiame ginekologijos kabinete papildomai už juos sumokant, kai pacientei priklauso nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos.

„ Ar gali Jonavos pirminės sveikatos priežiūros centre dirbanti gydytoja siųsti tyrimus atlikti savo nuosavame kabinete? Šie tyrimai ar procedūros tampa mokamos, o atsisakyti nelabai turi galimybių, kadangi Jonavoje nėra didelis specialistų pasirinkimas. Kalba eina apie gydytoją Mildą Kraptavičienę“, - situaciją pasakoja pasipiktinusi jonavietė ir priduria, kad ši gydytoja savo pacientes visuomet siunčia pas save į kabinetą, kur už šią procedūrą reikia mokėti 10 eurų.

„Už kiekvieną apsilankymą papildomai turi mokėti už apžiūrą (nors kaip įmanoma paimti mėginį ar atlikti procedūrą be apžiūrios?), taip atsiranda vėl papildomi 10 eurų. Taip pat tyrimų rezultatai registruojami privačioje klinikoje ir mano gydymo istorijos nepasiekia. Tikiu, kad kitos Jonavos moterys taip pat susiduria su šia problema ir bijo apie tai šnekėti, nes pyktis su gydytoja nenori, kadangi vėliau, nebus kur išeiti“, - teigia moteris.

Pasak Kauno teritorinės ligonių kasos atstovų, gydymo įstaiga, prie kurios yra prisirašę pacientai, pirmiausiai turi užtikrinti tyrimo atlikimą nemokamai, pagal šeimos gydytojo kompetenciją.

„Papildomai gydytojo – ginekologo konsultacijai galima kreiptis į tą gydymo įstaigą, kuri yra sudariusi sutartį su Teritorine ligonių kasa. Tokia konsultacija turi būti nemokama. Jeigu kreipiatės į privačią gydymo įstaigą, kuri nėra sudariusi sutarties, tuomet už paslaugas reiks primokėti. Bet gydytojas pirmiausiai turi siųsti į nemokamą antro lygio konsultaciją, nes įstaiga, prie kurios yra prisirašę pacientai, pirmiausiai turi užtikrinti tyrimo atlikimą nemokamai, pagal šeimos gydytojo kompetenciją.

Žmogus, turėdamas pirminės konsultacijos siuntimą, gali pasirinkti, į kokį specialistą kreiptis. Jeigu gydytojas siunčia į konkretų privatų kabinetą, medikas turi informuoti, kiek tas tyrimas kainuos. Reikia pabrėžti, kad jūs turite būti raštiškai informuojamas apie savo teisę gauti paslaugą nemokamai ir galimybę pasirinkti mokamą paslaugą. Dėl šio konkretaus atvejo ir 10 eurų sumos, reikia kreiptis į įstaigą, kurioje buvo pateiktas toks pasiūlymas, kad paaiškintų, kodėl pacientai nukreipiami būtent į konkretų privatų kabinetą atlikti echoskopijos tyrimus“,-  situaciją komentavo Kauno teritorinės ligonių kasos atstovė.

„Jonavos PSPC gydytojai neturi teisės nukreipti pacientų į konkretų privatų kabinetą, o juo labiau ten, kur paslaugos yra mokamos. Mūsų įstaigoje yra informaciniai pranešimai, kur su siuntimu gali kreiptis pacientas ir gauti nemokamas paslaugas. Tai gali būti bet kuri Lietuvoje esanti įstaiga, kurioje sveikatos priežiūros paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo lėšų. Šiuo atveju, gydytojai Mildai Kraptavičienei dar kartą priminsiu elgesio taisykles. Jei pacientės išdrįstų panašius atvejus pranešti raštiškai, aš, kaip įstaigos vadovė, imčiausi kitokių veiksmų “ – situaciją komentavo Jonavos PSPC direktorė Asta Sivolovienė.

Visus besirūpinančius privalomuoju sveikatos draudimu kviečiame naudotis naujuoju Kauno teritorinės  ligonių kasos gyventojų aptarnavimo telefono numeriu – 8 - 700 88 888

Asociatyvi kraujotyrimai.lt nuorauka

Panašūs straipsniai

Jonavietis: ,,Ar viešumu kitus sugėdinti bandantys asmenys nepažeidžia įstatymų?“

Jonavietis: ,,Ar viešumu kitus sugėdinti bandantys asmenys nepažeidžia įstatymų?“ 1

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietis Augustas (pavardė redakcijai žinoma), kuris klausė, ar į ,,Facebook" grupes, tokias kaip ,,Jonavos gėdos stulpas“ , nuotraukas keliantys asmenys nepažeidžia joki...

Ruklos miestelyje vaizdo stebėjimo kamerų daugiau nei Jonavos mieste

Ruklos miestelyje vaizdo stebėjimo kamerų daugiau nei Jonavos mieste 7

Jonavos r., Rukloje 25 metus gyvenančiai Jūratei (redakcijai pavardė žinoma) kelia nerimą itin didelė gausa įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų. Moteris teiraujasi, kam reikia tiek daug kamerų, už kokias lėšas jos n...