Meilė vaikams peraugo į norą sukurti jiems ,,Laimės kampelį": idėjos realizavimą stabdo tik finansų trūkumas

Meilė vaikams peraugo į norą sukurti jiems ,,Laimės kampelį
LIE 31
2020-07-31 16:34 2020

Aušra Navikaitė (26 m.) - Jonavoje užaugusi mergina, kuri nuo paauglystės itin mėgo rūpintis vaikais. Vėliau ji pradėjo dirbti Jonavos vaikų globos namuose bei Šveicarijos progimnazijoje, tačiau to jonavietei nepakako ir dabar mergina deda visas pastangas tam, kad atidarytų nuosavą ,,Laimės kampelį" - dienos centrą mažiesiems Šveicarijos kaime. A. Navikaitė jau įsivaizduoja, kaip šis turėtų atrodyti, kokias paslaugas jame galėtų gauti vaikai, bet svajonę nuo jos realizavimo skiria ne pati menkiausia problema - finansavimo trūkumas. Dėl to mergina kreipiasi į visuomenę su prašymu prisidėti prie kilnaus tikslo.

Visada mylėjo vaikus


,,Meilę vaikams pajutau dar paauglystėje. Pamenu, prižiūrėdavau kaimynų anūką, parvesdavau jį iš darželio, žaisdavau su juo. Aš jį taip saugojau, mylėjau, kad pati nepajutau, kaip čia taip nutiko, jog man vaikai vis pradėjo šypsotis gatvėje, darytis artimesni.

Kartą sėdėjau automobilyje, o pro šalį ėjo visiškai nepažįstamas vyras su berniuku. Jis paleido vyro ranką, pribėgo prie automobilio lango, pabeldė ir pamojavo man. Taip ir likau nesupratusi, kaip tokius reiškinius pavadinti, bet ėmiau svarstyti apie socialinio darbo studijas.

Tiesa, tiek artimieji, tiek kiti mane atkalbinėjo, sakė: „stovėsi Darbo biržoj su tokia specialybe“. Ir aš pasimečiau, ėmiau blaškytis... Metus niekur nestojau, atsikrausčiau į Kauną, lankiau architektūros kursus Kauno Technologijos Universitete, dirbau aukle ir visada jaučiau, kad aš noriu dirbti su vaikais.

Tuomet užpildžiau paraišką ir įstojau į socialinę pedagogiką KTU. Nors dėl pažangumo galėjau mokytis nemokamai, pragyvenimui dirbau pati, todėl teko studijuoti neakivaizdžiai, kitaip sakant, ištęstiniu būdu", - apie savo gyvenimo kelią, kurį nuolat lydėjo mažieji, pasakojo Aušra.


Darbai - ir vaikų namuose, ir mokykloje


Besimokydama 3-iame kurse, Aušra grįžo gyventi į Jonavą. Mergina netrukus pamatė skelbimą, kad šio miesto vaikų globos namai ieško socialinės darbuotojos padėjėjos.

,,Nors galvojau, kad manęs be diplomo dar tikrai nepriims, nusprendžiau nusiųsti CV. Tikėjausi, kad taip paliksiu žinią apie save, jog kažkada baigsiu mokslus ir galbūt galėsiu dirbti pas juos. Tačiau Dievas ar visata man turėjo parengusi geresnį likimą - buvau pakviesta į pokalbį, o vėliau ir prisijungti prie vaikų globos namų komandos.


Ten dirbau 4 gražius metus. Taip, buvo visko... Susidūriau su įvairiais sunkumais, bet jūs neįsivaizduojate, koks geras jausmas yra matyti tų vaikų džiaugsmą, kada tu ateini, kada jie tave apsikabina, šypsosi tau. Tai buvo lyg mano antrieji namai.

Tačiau baigusi studijas, nusprendžiau, kad noriu daugiau žinių ir įstojau į edukologijos magistrą. Paskaitos buvo vakarinės, kiekvieną dieną. Dėl šios priežasties turėjau palikti darbą vaikų namuose. Išliejau nemažai ašarų, nemažiau nei ten gyvenantys vaikai. Bet, kai užsidaro vienos durys, atsidaro kitos - šiuo metu esu Šveicarijos progimnazijos socialinė pedagogė", - apie darbo su vaikais patirtį pasakojo mergina.


Vaikai turi turėti vaikystę

Tiek dirbdama vaikų globos namuose, tiek besidarbuodama Šveicarijos progimnazijoje Aušra pastebėjo, kad vaikai po pamokų neturi vietos, kurioje galėtų būti tokiais, kokie jie yra, vietos, kurioje mažieji galėtų tiesiog ateiti ir pasipasakoti, pasidžiaugti, o gal tiesiog liūdėti kartu su kitais. Tai ir paskatino merginą galvoti apie ,,Laimės kampelio" įkūrimą.

,,Mūsų mieste yra didelis pasirinkimas neformaliojo ugdymo užsiėmimų, bet visur įvesti kažkokie standartai, taisyklės. Aš ilgą laiką domiuosi pozityviu mąstymu, meditacijomis, skaičiau daug knygų, iš kurių supratau, kad vaikai turi būti vaikais, jie turi turėti vaikystę, jie turi juoktis, turi nukristi, turi suklysti. Priešingu atveju, turėsime nieko neveikiančius, nieko nenorinčius, piktus, chuliganiškus vaikus.

Todėl siekiu sukurti tokią vietą, į kurią atėjęs vaikas galėtų pats pasirinkti, ką jis nori veikti, koks jis nori būti. Nori, kad padėčiau pamokas ruošti – valio! Nori žaisti stalo žaidimus? Du kartus valio! Nors daugumos vaikų dienos centrų tikslas „išgelbėti“ vaikus nuo socialinių įgūdžių stokos, aš noriu sukurti jį kitokį. Tiesą sakant, kursiu ne aš...

Jį kurs vaikai. Aš tik paruošiu patalpas, būtiniausius baldus. O taisykles, veiklas, pareigas – viską kurs jie. Tokiu būdu sieksiu ugdyti ir lyderystės įgūdžius", - ,,Laimės kampelio" vizija dalinosi mergina.


Į viską žvelgia pozityviai

Paklausus, ką jai pačiai reiškia ,,Laimės kampelis", Aušra pasakoja apie norą dalintis laime.

,,Esu labai pozityvus žmogus, stengiuosi išlikti pozityvi net ir sunkiausiose gyvenimo situacijose. Tiesiog į viską žiūriu su šypsena, esu laiminga, mane supa laimingi ir pozityvūs žmonės. Dėl to noriu ta laime dalintis. Pavadinimas užgimė savaime, nes ,,Laimės kampelis" - vieta, kurioje bus daug daug laimės",-šypsodamasi kalbėjo mergina.

Didelės išlaidos


Tam, kad ,,Laimės kampelis" neliktų tik gražia idėja, vien noro ir kilnių tikslų nepakanka - Aušra jau susidūrė su finansiniais iššūkiais. Dėl to kreipiamasi į visuomenę, tikintis, kad gerų žmonių pagalba pavyks susiremontuoti bent turimas patalpas.


,,Mano žiniomis, vaikų dienos centrus ruošiamasi akredituoti, bet tai nekeičia fakto, kad jie yra išlaikomi iš Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vaikų dienos centrų projekto, kurio suma juokinga -  gali gauti maksimaliai iki 16 000 eurų metams. Į šią sumą įeina algos, veiklų išlaidos, priemonės, maitinimas. Nors tokie pinigai - maži,  kai tik ,,Laimės langelis" pradės veikti, tikrai bandysime gauti šiuos pinigus.

Dabar žmonių prašau prisidėti, nes pradžia - labai sunki. Patalpos, kurias mums leidžia naudoti savivaldybė – buvusi šarvojimo salė. Jos tikrai didelės ir galėtų virsti į labai jaukų centrą, tačiau sienos reikalauja perdažymo, grindys, lubos taip pat reikalauja darbo. Žadu vieną sieną paversti padėkų siena žmonėms.

Siekiant sutaupyti lėšų, viską su draugu remontuosime patys. Visgi, dar trūksta ir baldų. Norėčiau bent šiek tiek pagražinti aplinką, kad vaikai jau nuo rudens čia galėtų užsukti nors porai valandų po pamokų.


Tikiu, kad taip žingsnis po žingsnio mažos mūsų laimės taps dideliais laimės rūmais", - kalbėjo mergina

Idėjų - daug

,,Laimės kampeliui" įsikūrus, Aušra tikisi jame sulaukti bent 20 vaikų. 


,,Kol trūksta finansavimo, tikiuosi čia su vaikais pabūti po 2 - 3 valandas per dieną. Planuoju, kad iki pietų dirbsiu mokykloje, po pietų - centre. Tempas bus didelis, artėja ir magistro rašymas, tad dar teks važiuoti į studijas. Tikiuosi, kad galbūt sulauksiu savanorių pagalbos.

Svarbiausia - pasiūlyti vaikams veiklų, kurias jie rinksis patys. Aš būsiu tik tam, kad padėčiau jiems, nukreipčiau tinkama linkme. 

Žadu ateityje daryti ir bendrus renginius, stovyklas vaikams, nemokamas paskaitas, supervizijas tėveliams, kur jie galėtų išsikalbėti, pasitarti, išspręsti jiems svarbias problemas ir panašiai. Kodėl? Tikrai dažnai girdžiu iš tėvų, kad yra klausimų auginant vaiką, atsiranda sunkumų bendraujant su paaugliu. Norėčiau, kad ,,Laimės kampelis" būtų viena iš tų vietų, kur galėtume kartu spręsti sunkumus", - apie savo planus pasakojo jonavietė.

Šiuo metu ,,Laimės kampelis" veikia kaip asociacija. Dėl to norintys prisidėti po tuo pačiu pavadinimu atsidarančio dienos centro, savo paramą turėtų pervesti į asociacijos banko sąskaitą: LT33 5013 2000 1400 1244
Pavedimo paskirtis - parama vaikams

Asmeninio archyvo nuotr.

Panašūs straipsniai

Kovos menų treneris M. Vaicekauskas: ,,Savą kraštą garsinantys sportininkai - džiugina, tačiau sportas turi kur kas daugiau privalumų"

Kovos menų treneris M. Vaicekauskas: ,,Savą kraštą garsinantys sportininkai - džiugina, tačiau sportas turi kur kas daugiau privalumų"

Kūno tvirtumas, disciplina, valia, pasitikėjimas savimi - trumpai ir aiškiai kovos menų treniruočių suteikiamą naudą įvardija šios sporto šakos treneris Matas Vaicekauskas (29 m.). Nors paauglystėje vaikinui...

Jonavos senamiestyje kalvis įkurdino žibinčių: skleidžia šviesą ir gėrį

Jonavos senamiestyje kalvis įkurdino žibinčių: skleidžia šviesą ir gėrį

Jonavoje, Kauno ir Sodų gatvių sankirtoje stovinčio pastato sienos nišoje jau kurį laiką praeivius stebi Jonapolio žibinčius – iš metalo lakštų nukalta skulptūra. Jos autorius jonavietis Andrius Šukutis pasakoja...

Jonaviečio iniciatyva subūrė istorijai neabejingus kraštiečius: siekia surinkti ir paviešinti kuo daugiau senosios Jonavos nuotraukų

Jonaviečio iniciatyva subūrė istorijai neabejingus kraštiečius: siekia surinkti ir paviešinti kuo daugiau senosios Jonavos nuotraukų 1

,,Jonava fotografijose" - socialinio tinklo ,,Facebook" paskyra, kurioje talpinamos skirtingus Jonavos istorijos etapus bei įvykius liudijančios nuotraukos. ...

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei"

Jonavietis M. Libas pristato naują kūrinį: ,,Manau, kad jis turėtų patikti tiems, kurie yra atviri muzikos įvairovei"

Marius Libas (21 m.) - jonavietis, kurio gyvenimo kelią lydi muzika ir kūryba. Vos sulaukęs 17-kos, jis išvyko į Pietų Europą (plačiau skaitykite ...

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

Rugsėjo 27 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvies jau į trečią šio sezono premjerą – biografiniais faktais paremtą spektaklį „Vaidina Marius Repšys“. Kūrėjai sako, kad šiame spektaklyj...

Užusaliuose laimę atradusi L. Puškova: ,,Galit vadinti mane kaimiete - tikrai neįsižeisiu"

Užusaliuose laimę atradusi L. Puškova: ,,Galit vadinti mane kaimiete - tikrai neįsižeisiu" 1

Jonavos rajone esančiame Užusalių kaime gyvenantys žmonės, ko gero, nebedrįsta burnoti, kad jų seniūnijos teritorijoje nėra ką veikti: čia iškilmingai minimos valstybinės šventės, švenčiamos Joninės, o įpras...

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“ 1

Energinga, nuolat besišypsanti ir optimizmu spinduliuojanti mergina – toks įspūdis kyla žvelgiant į jonavietę Gabrielę Aleksynaitę. Be to, kad yra policijos pareigūnė, ji gali didžiuotis ir esanti puiki lenk...

,,Bitės bate" pseudonimu prisistatanti R. Venskauskaitė įrašė naują dainą: kviečiame pasiklausyti

,,Bitės bate" pseudonimu prisistatanti R. Venskauskaitė įrašė naują dainą: kviečiame pasiklausyti 4

Reda Venskauskaitė (18 m.)  - mergina, kurią muzika lydėjo nuo mažų dienų: ji mokėsi groti pianinu Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje, dalyvavo ne viename muzikiniame konkurse, kuriame klausytojus džiug...

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti"

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti"

Modestas Kungys (28 m.) sportui neabejingiems jonaviečiams yra žinomas kaip daugkartinis kūno rengybos varžybų čempionas, jau kelerius metus sėkmingai padedantis savo kūną pamilti ir kitiems - vaikinas veda ...

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnaujančios jonavietės: tikrai gintume savo šalį

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) - pirmasis Lietuvos ginkluotųjų pajėgų dalinys, įkurtas 1991 metais, liepsn...

VSAT Kinologijos instruktorius: Svarbiausia yra atrasti ryšį su šuniu

VSAT Kinologijos instruktorius: Svarbiausia yra atrasti ryšį su šuniu

Karantino laikotarpiu gyvenimas VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Kinologinės veiklos skyriuje nesustojo. Kovo pabaigoje buvo įsigyti keturi vokiečių aviganių veislės šuniukai, kurie po įvairių mok...

Vairavimo instruktorius T. Balčiūnas - apie važiavimą motociklu: ,,Motociklininkas kelyje turėtų elgtis taip, lyg būtų nematomas"

Vairavimo instruktorius T. Balčiūnas - apie važiavimą motociklu: ,,Motociklininkas kelyje turėtų elgtis taip, lyg būtų nematomas"

Nusipirkai motociklą - pirk ir karstą. Tokį posakį, ko gero, yra girdėjęs kiekvienas ,,šviežiai iškeptas" motociklininkas. Sunku būtų nesutikti su tuo, kad plieninis žirgas nėra pati saugiausia transporto pr...

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai 2

33 metai - tiek Jonavoje veikia Loretos Tamaševičienės įkurtas čiau čiau veislės šunų veislynas ,,Lietuvos liūtas". Dabar juo rūpinasi ne tik pati įkūrėja, bet ir jos dukra Urtė Tamaševičiūtė (26 m.), kuri tarp ...

Jonavietės rankose gimstantys kūriniai atima žadą: vilna virsta gyvybe alsuojančiomis gyvūnų skulptūrėlėmis

Jonavietės rankose gimstantys kūriniai atima žadą: vilna virsta gyvybe alsuojančiomis gyvūnų skulptūrėlėmis

Jonavietė Jelena Šimonienė jau ne vienus metus kuria įstabius kūrinius iš vilnos – menininkės rankose, naudojant vėlimo techniką, pastaroji virsta gyvūnų skulptūrėlėmis, kurios, regis, alsuoja gyvybe. Itin t...

Jonavietė D. Šimbaraitė: ,,Muzika man yra kaip oras, be kurio nebegaliu gyventi"

Jonavietė D. Šimbaraitė: ,,Muzika man yra kaip oras, be kurio nebegaliu gyventi"

Deimantė Šimbaraitė (16 m.) - muzikali jonavietė, ne viename dainavimo konkurse pelniusi laureatės vardą. Kaip sako pati mergina, muzika yra neatsiejama jos gyvenimo dalis, kuriai nepakanka vien įgimtų gabum...

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Audriaus Reipos (33m.) daugumai jonaviečių, ko gero, pristatinėti jau nebereikia: daugiau nei prieš dešimtmetį fotografija susižavėjęs vyras yra užfiksavęs ne vieną įstabų kadrą, kuriame įamžintos ne tik Jon...