Miesto seniūnas P.Beišys apie miesto remonto darbus: Vieni skundžiasi, kiti džiaugiasi

Miesto seniūnas P.Beišys apie miesto remonto darbus: Vieni skundžiasi, kiti džiaugiasi
RGP 21
2019-08-21 12:36 2019

Kiekvieną šiltąjį metų sezoną, daugiau ar mažiau, visuose Lietuvos miestuose prasideda įvairių remonto darbų įkarštis. Ne išimtis ir Jonava. Tačiau atsitiko taip, jog šių metų vasarą mūsų mieste rekonstrukcijų itin daug. Anot Jonavos miesto seniūno Povilo Beišio, neskaičiuota, kiek darbų vykdoma vienu metu, tačiau jų tikrai netrūksta. Nemaža dalis gyventojų piktinasi dėl laikinų nepatogumų, skundžiasi, vienok, atsiranda ir tų, kurie džiaugiasi ir dėkoja už gražėjančią Jonavą. Plačiau apie tai pokalbyje su Jonavos miesto seniūnu Povilu Beišiu.

- Turbūt nėra buvę tokios vasaros, kad mūsų mieste, vienu metu, būtų vykdoma tiek daug rekonstrukcijų. Kiek darbų vykdoma šiuo metu?

- Tikrai neskaičiavom, kiek tiksliai sutarčių rangovai šiuo metu vykdo Jonavos mieste, nes ne visas sutartis Jonavos savivaldybė administruoja, bet matom ir žinom, kas mieste vyksta. Didžiausi darbai – lietaus nuotekų rekonstrukcija. Pagrindiniai darbai vykdomi J. Basanavičiaus, Vytauto, Panerių gatvėse, pirmadienį darbai pradėti J. Ralio gatvėje. Vandentiekio ir buitinių tinklų nuotekos tvarkomos Kosmonautų mikrorajone ir Žeimių gatvėje. Mieste rekonstruojamos ir gatvės – Varnutės g., neseniai prasidėjo Chemikų g. akligatvio nauja statyba. Visi šie darbai ir sudaro vaizdą, kad miestas intensyviai tvarkomas. 

- Kiek tenka matyti, prieš kiekvienus darbus stengiamasi iš anksto pranešti apie juos, tačiau informacija pasiekia ne visus jonaviečius.

- Kiekvienu atveju stengiamės informuoti žmones iš anksto. Pavyzdžiui, prieš tilto uždarymą reikalavom rangovo, kad apie tai praneštų kuo anksčiau įrengiant kelio ženklus. Prieš gatvių rekonstrukcijas – taip pat informuojam, o dabar dar pradėjom gaminti naujus viešinimo plakatus su išsamia informacija, kaip ta gatvė atrodys po rekonstrukcijos ir kada bus baigti darbai. Viską viešinam kuo plačiau, tačiau faktas tas, kad ne visus žmones ta informacija pasiekia ir tikrai būna nustebusių ir net piktų, kodėl negali pravažiuoti ir pan. Bet viskas daroma dėl gero tikslo, o nepatogumai – tik laikini. 

- Vasara trumpa, verčia darbus atlikti sparčiai, bet neretai jie nusikelia ir į vėlesnį laikotarpį. Kada planuojama baigti visus mieste vykdomus darbus?

- Didžiausias trukdis šiuo metu yra tilto per Nerį uždarymas. Tiltas uždarytas pirmadienį, o penktadienį jau planuojama jį atverti. Perkasimai dar nebus asfaltuoti, tačiau automobilių eismas bus galimas. Tikrai džiaugiamės, kad rangovams pavyko tuos darbus atlikti iki rugsėjo mėnesio, kuomet visi po atostogų grįžta į darbus, ugdymo įstaigas ir kai eismas būna dar intensyvesnis. Visų mieste vykdomų darbų, lietaus nuotekų ir buitinių tinklų rekonstrukcijos pabaiga numatoma spalio, lapkričio mėnesiais, asfaltavimo darbai numatyti rugsėjo mėnesį. Varnutės gatvės rekonstrukcija baigsis šiemet, tik Chemikų g. akligatvio statyba persikels į kitus metus. 

- Uždarius tiltą, pagrindinę miesto „arteriją“, tapo akivaizdu, jog aplinkkelis būtinas. 

- Tuo nieks neabejoja. Bet kaip ir minėjau, tilto uždarymas – apsunkina judėjimą, tačiau tai tik laikina problema. Nemanau, kad verta piktintis ir veltis į diskusiją – tiltą atidarysim penktadienį. 

- Ar dažnai sulaukiate priekaištų dėl tokių nepatogumų? 

- Priekaištų sulaukiam dažnai, bet džiaugiamės, kad būna ir teigiamų reakcijų, kad mieste dirbama, kad stengiamasi įvykiams „užbėgti už akių“, kalbant apie lietaus nuotekų rekonstrukciją, kuri buvo būtina. Juk nenorim straipsnių ir jų antraščių, kad po lietaus „Jonava skęsta“. Susitvarkysime pagrindines lietaus nuotekas - neturėsim problemų. 

- Dėkui už pokalbį. 

Panašūs straipsniai

Žvalgybos instruktoriaus plunksna – aštri ir taikli

Žvalgybos instruktoriaus plunksna – aštri ir taikli

Rubrikoje „Nusimetę uniformas“ pažintis su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro vrš. Ernestu Kuckailiu, kuris tarnyboje dalinasi karinės žvalgybos subtilybėmis, o laisvalaikiu isto...