Mitybos specialistas klientus renkasi ne pagal piniginės storį

Mitybos specialistas klientus renkasi ne pagal piniginės storį
LIE 19
2017-07-19 11:07 2017

Mitybos specialistas Artūras Sujeta (29 m.) sako, jog Lietuvoje jau laikas liautis galvoti, kad klientas – visada teisus.

„Jei į sporto klubą ateina 120 kilogramų sverianti moteris, kuri sako, kad jai nemokamos Sujetos konsultacijos nereikia, nes ji viską žino, man keista.

Arba ateina vyras, kuris kaip šuniui man numeta pinigus ir galvoja, kad štai dabar jis galės mane „šokdinti“. Už jūsų pinigus – bet kokie kaprizai? Ne, taip tikrai nebus“, - tvirtina iš Jonavos kilęs, o šiuo metu Kaune daugiausiai laiko praleidžiantis A.Sujeta.

***

„Pamenu, kai buvau jaunesnis, labai kreipdavau dėmesį į merginos išvaizdą. Aš žiūrėjau į kūną. Dabar šie dalykai man nebėra tokie svarbūs – vertinu žmogaus turinį, jo kūrybiškumą.

Mano prioritetai pasikeitę ir nemanau, kad kūno riebalai yra absoliutus blogis. Žmogui tik nereikia turėti tiek riebalinio audinio, kad tai kenktų jo sveikatai.

Neseniai vakare apsilankiau vienoje Jonavos kavinėje. Sėdi merginos – maždaug 18-19 metų. Sėdi greta gerokai vyresnių vynų. Geria alų, išeina parūkyti. Ir kalbasi. Bet tos kalbos – visiška tuštybė.

Kas bus tada, kai joms sukaks kokie 28 metai? Jos atrodys maždaug kaip keturiasdešimtmetės. Liūdniausia, kad tokių – tuščių žmonių – yra ne taip ir mažai“, - sako A.Sujeta.

Stebėdamas jaunas merginas Artūras tvirtina, kad kai kurios jų pasens gerokai greičiau – dėl netinkamo savo gyvenimo būdo. „Moterys pradeda prasčiau gyventi, ir tai atsilieps jų gyvenimo trukmei“, - sako A.Sujeta.

Jonavietis sako nesąs tik toks mitybos specialistas, kuris patars ką ir kiek dėti į lėkštę. Labai svarbu ir visuma: teisingas gyvenimo būdas, sportas ir vadinamoji poreikių piramidė. Tos piramidės viršuje, sako pašnekovas, yra jausmai, kūrybiškumas, moralė – tie dalykai, kurie padaro mus žmonėmis.

Piramidės apačioje – kur kas žemiškesni dalykai, kurių besaikis vartojimas gali paversti žmogų gyvuliu. Tačiau kai kurie žmonės, sako A.Sujeta, gyvena pagal apverstą poreikių piramidę.

***

Artūras neslepia: jis kilęs iš eilinės, paprastos šeimos, o dalis artimųjų yra emigravę. Tačiau faktą, jog kilęs iš neturtingos šeimos jonavietis įvardiją kaip pliusą, o ne kaip minusą.

Todėl savo tikslų jis siekė pats ir atkakliai. Mokykloje Artūrui itin gerai sekėsi biologija: „Tačiau buvo bloga biologijos mokytoja. Todėl likus pusmečiui iki valstybinių egzaminų ruoštis pradėjau pats“.

Klientų nestokojančiam ir kai kuriuose TV projektuose dalyvavusiam A.Sujetai sektis pradėjo ne iš karto. Jis yra galvojęs ir apie emigraciją.

„Natūralu, kad mūsų valstybės ekonominės sąlygos privertė susimastyti, ar kada nors turėsiu finansinį stabilumą. Apie tai galvojau, kai studijavau magistrantūroje.

Vėliau pagalvojau, kad jei bokso ringe po kiekvieno gauto smūgio griūtum, tai kokia prasmė boksuotis ? Vienintelė prasmė tokiu atveju yra gebėjimas atsistoti. Būtent to mane ir mokė gyvenimas“, - kalbėjo A.Sujeta.

Save jonavietis prilygina boulingo kamuoliui – nors ir ne visada sekėsi, tačiau jis stengėsi „riedėti“ kaip įmanoma tiesiau.

***

Dabar 29 metų A.Sujeta ne tik vienas iš žinomiausių mitybos specialistų Lietuvoje, tačiau ir Lietuvos sporto universiteto biomedicinos mokslų srities doktorantas.

Be mitybos konsultacijų, vyras skaito pasaitas įmonėms, mokiniams ir net – medikams.  Kai kurios paskaitas šalies mokykloms specialistas dovanoja, mat, jo nuomone, labai svarbu ugdyti teisingą vaikų požiūrį ne tik į sportą ir mitybą, tačiau populiarinti ir savanorystės idėją.

Taip pat A.Sujeta dirba sporto klube, kur teikia mitybos konsultacijas bei sudarinėja mitybos planus.

„Dabar jau renkuosi žmones, su kuriais noriu dirbti. Nes pinigai – dar ne viskas. Yra klientų, kurie tapo artimais bičiuliais. Jei matau, kad žmogui tai – svarbu, o man su juo dirbti – gera, jam galiu skirti ir gerokai daugiau laiko, dėmesio. Yra labai sėkmingų istorijų, kai derindami sportą ir mitybą žmonės atsikratė kelių dešimčių kilogramų.

Mitas yra tai, kad mitybos planas „sudarytas iš vištienos krūtinėlės“, kurią rekomenduojama valgyti penkis kartus per dieną. Todėl jei jums pasiūlė tokį mitybos planą, kreipkitės į kitą specialistą. Profesionaliame mitybos plane yra kelios dešimtys skirtingų patiekalų ar produktų“, - pasakojo A.Sujeta.

Tiesa, pasak pašnekovo, tinkama mityba svarbi ne tik viršsvorio turintiems žmonėms – prašyti mitybos konsultacijų pas specialistą ateina ir jaunos lieknos merginos, ir sportininkai.

***

Paties mitybos specialisto pirkinių krepšelyje dažniausiai būna šviežia mėsa, daržovės.

„Kaartais nusiperku „Coca cola zero“ skardinę ar nealkoholinio alaus.  Alkoholio nevartoju“, - sako Artūras.

A.Sujeta kartais valgo ir trakučius, tik ne bulvių, o daržovių. Specialistas taip pat mėgsta juodą šokoladą.

Į klausimą, kodėl pasirinko mitybos specialisto kelią, A.Sujeta atsako paprastai: jam dar mokykloje buvo gaila storų vaikų.

„Jei vaikas yra storas, jis gali patirti ir patyčias. Nežinau, kodėl, tačiau man visada buvo gaila storų žmonių. Iš kur pas mane tas gailestis? Gal vaikystėje mama mane buvo išmetusi iš sūpynių“, - juokiasi A.Sujeta.

Be to, nutukimas nėra tik vizuali problema – per didelis antsvoris gali atsiliepti sveikatai, ypač po 40 metų.

Mitybos specialisto teigimu, Lietuvoje yra daug nutukusių vaikų, ir tai – bėda, o populiariuosius greitojo maisto restoranus A.Sujeta įvardija kaip visišką blogį.

„Manau, kad tėvai savo pavyzdžiu turėtų rodyti vaikams, ką reikia valgyti, o ko – atsisakyti. Kartais imu ir pagalvoju – taip, vietoje vakarinės treniruotės galbūt išties geriau būtų pagulėti ant sofos, išgerti kelias skardines alaus ir pažiūrėti kokią kvailoką televizijos laidą. Išties sveikas gyvenimo būdas nėra pats lengviausiais „užsiėmimas“ – tai nuolatinė kova su savimi.

Jei žmogus galvoja, kad štai ateis į sporto klubą ir lengvai nukris kilogramai, tai taip nebus. Tam reikia darbo, valios, pastangų“, - tvirtina pašnekovas.

Jau dešimt metų Artūras nevalgo kiaulienos, ji tam – tiesiog neskani. „Dabar man net kiaulienos šašlykai atrodo nebeskanūs. Pirmenybę teikiu kalakutienai. Į kavą ir arbatą nededu cukraus – tai ne tik sveikiau, bet ir leidžia patirti tikrą kavos ar arbatos skonį“, - sako A.Sujeta.

A.Sujeta ragina atsisakyti ir alkoholio – jis ne tik turi daug kalorijų, tačiau ir iš dalies panaikina tai, ką tu pasiekei pusantros valandos dirbdamas sporto klube.

„Be to, prie jo priprantama. Alkoholis – lengvas būdas „išeiti“ iš savo rūpesčių. Sunkių akimirkų gyvenime, kai pagalvodavau apie alkoholį, būdavo ir man. Tačiau suprantu, kad tai – laikina“, - sako A.Sujeta.

Jurgitos Lieponės tekstas (žurnalas "Stilius")

Panašūs straipsniai

Šešėlinė ekonomika: apie penktadalis suvartojamo alkoholio ir cigarečių – nelegalūs

Šešėlinė ekonomika: apie penktadalis suvartojamo alkoholio ir cigarečių – nelegalūs

Šešėlinės ekonomikos mažėjimas akcizinių prekių rinkoje Lietuvoje atsimušė „į grindis“. Tyrimai rodo, kad šešėlis stipriųjų gėrimų rinkoje sudaro apie 22 proc., cigarečių – 19 proc. visos rinkos. Tokias tend...

Kavos ir deserto harmonija: kaip blogai pasirinktas skanėstas gali sugadinti malonumą

Kavos ir deserto harmonija: kaip blogai pasirinktas skanėstas gali sugadinti malonumą

Kava jau seniai nebėra tik gėrimas, skirtas numalšinti kasdienį kofeino poreikį. Ja vaišiname svečius, ji tampa susitikimų su bičiuliais priežastimi, liudija šalies kultūrą ir pažangą. Tačiau kavos puodelis ...

Vaikų šventinio džiaugsmo kaina: kiek Kalėdų Seneliai tikisi uždirbti Jonavoje?

Vaikų šventinio džiaugsmo kaina: kiek Kalėdų Seneliai tikisi uždirbti Jonavoje?

Didžiosios metų šventės artėja nenumaldomai. Daugumai vaikų jos, ko gero, asocijuojasi su išvajotų dovanų išpakavimu bei Kalėdų Senelių. Dėl to tėvai turi apsispręsti, ar pastarasis paliks dovanas po eglute, ...

V. Denisenko: informacinis karas, kaip ir realus, gali žudyti

V. Denisenko: informacinis karas, kaip ir realus, gali žudyti

Informacinis karas ir propaganda – reiškiniai, kurie, atrodo, turėtų išskirtinai dominti tik žurnalistus, komunikacijos ar informacijos ekspertus, tačiau šiandien taip nėra. „Su propaganda susid...

Apklausa: didžiausią spaudimą darbe patiria buvę narkomanai ir nuteistieji

Apklausa: didžiausią spaudimą darbe patiria buvę narkomanai ir nuteistieji

Su neigiamais stereotipais susijusios visuomenės grupės vis dar patiria spaudimą darbe, rodo reprezentatyvi „Spinter tyrimų“ apklausa, atskleidusi, kad šalies gyventojai labiausiai nenorėtų dirbti kartu su an...

Ji išdrįso kreiptis pagalbos. O tu? Jaudinanti Lauros istorija

Ji išdrįso kreiptis pagalbos. O tu? Jaudinanti Lauros istorija

Tarptautinių tyrimų duomenimis, alkoholio žalos kitiems nei geriantysis rodikliai Lietuvoje yra vieni aukščiausių – vienokio ar kitokio pobūdžio alkoholio žalą Lietuvoje patiria maždaug kas antras suaugęs gy...

Kodėl kyla mintys apie savižudybę?

Kodėl kyla mintys apie savižudybę?

Š. m. rugsėjo 10 d. minima tarptautinė savižudybių prevencijos diena. Pasaulinės sveikatos organizacijos vertinimu, pasaulyje kasmet nusižudo apie 800 tūkst. žmonių. Tikėtina, kad per metus iš gyvenimo pasitrauk...

M. Libas pristato pirmąjį savo singlą ,,She does“

M. Libas pristato pirmąjį savo singlą ,,She does“

Jonavietis Marius Libas (20 m.) – muzikalus vaikinas, studijuojantis populiariąją muziką Pietų Anglijoje, Falmouth Universitete (daugiau...

„Tik Tok“ – kuo šis naujasis socialinis tinklas žavi jaunimą?

„Tik Tok“ – kuo šis naujasis socialinis tinklas žavi jaunimą?

„Tik Tok“ – kuo šis naujasis socialinis tinklas žavi jaunimą? Praėjo vos metai, kai atsirado programėlė „TikTok“, tačiau ji jau buvo atsisiųsta daugiau kartų nei populiariosios „Facebook“, „Snapchat“ ir „Ins...

Pabėgėliai Lietuvoje: pritapti kliudo ir visuomenės nuostatos

Pabėgėliai Lietuvoje: pritapti kliudo ir visuomenės nuostatos

Mūsų šalyje gyvenančių užsieniečių dalis nuolat auga ir jau siekia 2 procentus visų gyventojų. Tarp 58 tūkstančių čia apsistojusių kitų valstybių piliečių pabėgėliai sudaro nedidelę dalį, t...

Saulės elektrinės savininkė skaičiuoja, kad šaltuoju sezonu sutaupys apie 45 eurus per mėnesį

Saulės elektrinės savininkė skaičiuoja, kad šaltuoju sezonu sutaupys apie 45 eurus per mėnesį

Gaminančia vartotoja tapusi Valė Urbonienė, pasakoja, kad nuo kovo mėnesio iš elektros tiekėjo nepirko nei kilovatvalandės elektros – viską pagamino jos saulės elektrinė. Ir dar daugiau – nuo balandžio pagam...

5 paslaptys, padėsiančios sėkmingai valdyti savo asmeninius finansus

5 paslaptys, padėsiančios sėkmingai valdyti savo asmeninius finansus

Ar nebūtų nuostabu, jei egzistuotų būdas, kuris padėtų niekuomet nebesirūpinti savo asmeniniais finansais ir nė akimirkai nebegalvoti apie pinigus? Net nereikia sakyti, kad tai būtų tikrąja to žodžio prasme –...

Kun. Kęstutis Dvareckas: „Požiūris į priklausomybę turinčius žmonės keičiasi. Gaila, kad lėtai“

Kun. Kęstutis Dvareckas: „Požiūris į priklausomybę turinčius žmonės keičiasi. Gaila, kad lėtai“

Priklausomų asmenų bendruomenę „Aš esu“ prieš dešimtmetį įkūręs kunigas Kęstutis Dvareckas drąsiai pasakoja nuo priklausomybių išsivadavusių ir naujam gyvenimui pakilusių žmonių istorijas, atvirai kalba apie ...

Socialinių tinklų kultūra: kaip bendraujame gatvėje, taip ir virtualiai?

Socialinių tinklų kultūra: kaip bendraujame gatvėje, taip ir virtualiai?

Socialiniai tinklai – virtualios erdvės, sujungiančios milijonus žmonių iš viso pasaulio. Kaip ir gyvenime, taip ir socialiniuose tinkluose yra tam tikros bendravimo taisyklės. Apie tai, kaip tinkamai juose ...

Kraujo donorystės istorija (I): žmonėms perpildavo gyvūnų kraują, skiesdavo jį pienu, vynu, alumi

Kraujo donorystės istorija (I): žmonėms perpildavo gyvūnų kraują, skiesdavo jį pienu, vynu, alumi

Kai daugiau nei prieš penkis šimtus metų popiežių Inocentą VIII ištiko insultas, jį mėginta išgelbėti perpilant kraują trijų dešimtmečių berniukų iš nepasiturinčių šeimų. Iš to nelaimėjo niekas: popiežius vi...