Mokslininkų rekomendacijos vaikštantiems, bėgiojantiems ir važinėjantiems dviračiu

Mokslininkų rekomendacijos vaikštantiems, bėgiojantiems ir važinėjantiems dviračiu
BAL 09
2020-04-09 10:50 2020

Leveno (Belgija) ir Eindhoveno technologijos (Nyderlandai) universitetų mokslininkai atliko tyrimą, kurių rezultatais pateikė šiandien ypač aktualias rekomendacijas dėl saugaus atstumo vaikštantiems, bėgiojantiems ir važinėjantiems dviračiu.

Visiems turbūt jau žinoma, kad paprastai yra rekomenduojama nuo kitų asmenų laikytis 1-2 metrų atstumo, tačiau mokslininkai pabrėžia, kad ši rekomendacija aktuali tik esant uždaroje patalpoje arba stovint lauke nesant vėjuotoms oro sąlygoms.

Vaikščiojant, bėgiojant arba važiuojant dviračiu atviroje aplinkoje reikėtų būti atsargesniems, nes tokie asmenys nusikosėję, nusičiaudėję ar tiesiog iškvėpę orą sau už nugaros tam tikrą laiko tarpą tvyroti ore palieką susidariusį seilių lašelių „debesį“, todėl vaikščiojant, bėgiojant ar važiuojant iš paskos bet kuriam asmeniui nesilaikant saugaus atstumo yra itin didelė rizika užsikrėsti COVID-19 virusu.

Žinoma, geriausia likti namuose, veltui neiti į lauką ir taip apsaugoti savo ir aplinkinių sveikatą, tačiau fiziškai aktyviems asmenims tikrai sudėtinga ištverti neišėjus į lauką. Tad atsižvelgiant į šio tyrimo duomenis, mokslininkai rekomenduoja eiti, bėgti ir važiuoti dviračiu šalia, o ne iš paskos kitam asmeniui, o atsidūrus už nugaros - skirtingomis veiklomis lauke užsiimantiems žmonėms išlaikyti tokius saugius atstumus:

  • vaikščiojant - 4-5 metrus;
  • bėgant arba lėtai važiuojant dviračiu - 10 metrų;
  • važiuojant dviračiu - 20 metrų, o lenkiant kitą dviratininką rekomenduojama persirikiuoti į kitą eilę išlaikant numatytą atstumą.

 

JKKSC informacija
medium.com nuotrauka

Informacijos šaltiniai:
- https://medium.com/@jurgenthoelen/belgian-dutch-study-why-in-times-of-covid-19-you-can-not-walk-run-bike-close-to-each-other-a5df19c77d08
- https://www.theglobeandmail.com/life/health-and-fitness/article-joggers-need-to-be-even-farther-than-two-metres-when-going-past-you/

...

Panašūs straipsniai

Šįvakar startuos Jonavos bėgimo taurės II etapas

Šįvakar startuos Jonavos bėgimo taurės II etapas

Šįvakar startuos Jonavos bėgimo taurės II etapas, kuriame dalyvauti iš anksto užsiregistravo 102 bėgikai iš įvairių Lietuvos vietovių. Tarp užsiregistravusiųjų - ir vienas Vokietijos Federacinės Respublikos ...