Paskutinėmis balandžio dienomis šalies bibliotekose šurmuliavo Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Jau 21-ąjį kartą savo skaitytojams bibliotekos siūlė įvairias veiklas ir renginius, kuriuos šiais metais vienijo tema „Nauja realybė – naujos formos“. Nepaisant to, kad virtualus gyvenimas dalį žmonių išvargino ir su kiekviena besitęsiančio karantino diena vis labiau norisi gyvų susitikimų, tačiau realybė kol kas mus vis atitolina nuo šių norų įgyvendinimo. Todėl ir Jonavos viešoji biblioteka šia proga parengė virtualių renginių ciklą, palikdama vietos ir gyvam dalyvavimui.

Savaitė prasidėjo su iššūkiu pasitikrinti žinias apie istorinius Jonavos krašto pastatus dalyvaujant bibliotekos parengtoje interaktyvioje viktorinoje „Išnykę, bet nepamiršti“. Ar teisingos mūsų žinios apie Jonavos dvaro sodybą, Senąją arklių pašto stotį, stačiatikių cerkvę, degtukų fabriką ir Didžiąją sinagogą galėjome spręsti  atsakinėdami į viktorinos rengėjų klausimus. Viktorinas paruošė ir Rimkų, Juškonių bei Šilų filialai, nuo kurių neatsiliko kiti bibliotekos padaliniai Čičinuose, Panoteriuose, Žeimiuose, Kuigaliuose Nacionalinei bibliotekų savaitei surengę įvairius edukacinius užsiėmimus, garsinius skaitymus, virtualias parodas, kitas bendruomenines iniciatyvas. Sutelkus visą sumanumą vienos iš tokių iniciatyvų metu šalia Rimkų filialo „išdygo“ žydinčia dekoracija paverstas senas dviratis.

Balandžio 23 d. Jonavos viešosios bibliotekos patalpose taip pat atidaryta Berlyne gyvenančios Lietuvos išeivijos kūrėjos Aldonos Gustas piešinių paroda. Šios poetės ir dailininkės kūriniai nuo pirmųjų jų eksponavimo bibliotekoje akimirkų nepalieka abejingų. „Dabar, kai Jono Meko nebėra tarp mūsų, Aldona yra garsiausia ir įdomiausia išeivijos lietuvė. Išleista net 19 pasaulinių antologijų, kuriose ji su savo kūriniais reprezentavo Lietuvą.“ – taip Aldoną Gustas apibūdina profesorė Raminta Lampsatytė. Parodą gyvai aplankyti bus galima visą gegužės mėnesį. Dar praėjusių metų pavasarį subūrusi kūrybinio rašymo entuziastų grupę, Jonavos viešoji biblioteka nepamiršo šios veiklos ir kartu su psichologe-psichoterapeute Inga Juodkūne surengė dviejų dalių virtualaus terapinio rašymo ciklą „Ekspresyvus rašymas ir laiškai“, kurio metu gyventojai galėjo sužinoti, kaip sumažinti įtampą ir padėti sau taikant paprastą ir nieko nekainuojantį ekspresyvaus rašymo metodą. 

Atsisveikinome su Nacionaline bibliotekų savaite jaukiame pokalbyje su poetu Tomu Vyšniausku, kurį bibliotekos knygų apsupty kalbino žurnalistas dr. Ramūnas Čičelis. Egzistenciniai poetinio pasaulio klausimai ir atsakymai į juos bei paties autoriaus skaitomos eilutės iš naujausios poezijos knygos „Invazinės rūšys“ pasiekė žiūrovus tiesioginės transliacijos bangomis. „Anksčiau ar vėliau buities problemos pavirs egzistencinėmis problemomis,“ – susitikimo metu sakė Tomas Vyšniauskas, kurio žodžiuose ne kartą galėjai išgirsti netiesioginį kvietimą atmerkti akis tam kitam, už kasdienybės ir materialios buities slypinčiam pasauliui. To ir linkime visiems!

 

Kultūrinių veiklų organizatorė Kristina Jaskūnienė

Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: