Naujai pastatytoje „Fredos“ gamykloje krizė negresia – atlyginimai viršija 1000 eurų

Naujai pastatytoje „Fredos“ gamykloje krizė negresia – atlyginimai viršija 1000 eurų
RGS 19
2019-09-19 12:24 2019

Šių metų kovą duris atvėrusi įmonei „Freda“ priklausanti nauja baldų gamykla jau gali pasigirti puikiais rezultatais. Čia dirba geriausi savo srities specialistai, įdiegtos pažangiausios technologijos.

Baldus gamina didžiausiam Skandinavijos baldų koncernui

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje naujai pastatyta gamykla įmonei „Freda“ kainavo 53 mln. eurų – didžioji dalis lėšų skirta inovatyviems įrenginiams pirkti bei apmokyti darbuotojus su jais dirbti. Pagrindiniai aspektai renkantis technologinę įrangą – tvarumas, efektyvumas ir inovatyvumas. 35 000 m² ploto gamykloje gaminami baldai didžiausiam Skandinavijos baldų koncernui. Įmonėje įdiegta gamybos valdymo sistema, leidžianti stebėti ir kontroliuoti procesą realiu laiku. Darbuotojams įrengtos ergonomiškos darbo vietos ir poilsiui pritaikytos zonos.

Didžiausios investicijos - į darbuotoją

Lukui Jakučiūnui – 23-eji. Prieš ketverius metus, vos baigęs vidurinę, vaikinas panoro gyventi atskirai nuo tėvų, tačiau šie lėšų sūnaus būsto nuomai neturėjo. Lukas nutarė užsidirbti pats ir įsidarbino senojoje „Fredos“ baldų gamykloje. Kai buvo pastatyta nauja, jis perėjo dirbti čia ir sulaukė pasiūlymo kelti kvalifikaciją – vadovai pamatė ir įvertino vaikino darbštumą bei atsakomybės jausmą. Lukas buvo komandiruotas į Vokietiją mokytis dirbti nauju įrenginiu. Kurį laiką iš įmonės, montavusios įrenginius naujoje gamykloje, atstovų mokėsi ir čia, Kaune. Dabar jis puikiai žino, ką ir kaip daryti, jei koks įrenginys stringa, kaip pasiekti optimaliausią rezultatą.

Operatorius pasakoja, kad už gerai atliktą darbą sulaukia ir paskatinimo bei padėkos 

„Jau perpratau, kaip koks įrenginys veikia efektyviausiai, koks kartonas tinka vienam, bet visai nepatinka kitam įrenginiui, kur kurių baldų detalių partiją sukrauti, kad pamainos pabaigoje pasiektume užsibrėžto tikslo, o kartais, beje, ir jį viršytume“, – juokiasi Lukas.

Operatorius pasakoja, kad už gerai atliktą darbą sulaukia ir paskatinimo bei padėkos – prieš gerą mėnesį, viršijusi nustatytas gamybos normas visa pamaina buvo pavaišinta picomis ir gaiviaisiais gėrimais. „Jaučiausi pakylėtas, bet nenustebęs“, – pasakoja Lukas.

Operatorius uždirba nuo 1000 iki 1400 eurų „į rankas“

Jaunuolis puikiai žino, kad vadovai visuomet mato, girdi ir vertina savo darbuotojus bei rūpinasi jų gerove.

Kažkas mumis pasirūpina - ir kaip čia nesijausti reikalingu?

„Aš čia dirbu ketverius metus, nuo aštuoniolikos, mano draugė atėjo prieš metus. Abu gauname solidžią algą ir gyvename tikrai gerai, galime taupyti, atsidėti ateičiai, būstui. Dirbame švariose ventiliuojamose patalpose, čia nėra dulkių, esame aprūpinti darbo saugos priemonėmis, drabužiais, avalyne. Gal kažkam pasirodys smulkmena, bet turime savo spinteles rūbinėse ir dušus. Atidirbus dvylikos valandų pamainą tai ypač svarbu. Žinote, nenorėčiau dirbti niekur kitur – čia matau karjeros perspektyvas ir jau esu pasakęs, kad kai bus nauji mokymai, aš vykstu. Man gera, įdomu, esu gerbiamas, jaučiuosi reikalingas ir gaunu orią algą – tiek aš tiek kolegos, priklausomai nuo kvalifikacinės kategorijos galime uždirbti nuo 1000 iki 1400 eurų „į rankas“ - sako jaukiai darbuotojų poilsio kambaryje įsitaisęs Lukas.

„Čia kiekvieną savaitę mus vaišina, tai sūreliais, tai sausainiais, tai ledais. Per šventes visuomet būna saldainių, vaisių. Kažkas mumis pasirūpina - ir kaip čia nesijausti reikalingu?“ – retoriškai klausia Lukas.

Paaukštinimas į tas pačias pareigas du kartus

26-erių Mantas Mašala kaip tik šį mėnesį buvo paaukštintas ir tapo gamybos koordinatoriumi. Iki tol jis, kaip ir Lukas, dirbo operatoriumi, tačiau darbdaviai atkreipė dėmesį į Manto gerąsias savybes ir pasiūlė išbandyti naujas pareigas. Žinoma, didėja ir vaikino atlyginimas, o pasibaigus bandomajam laikotarpiui ir kylant kvalifikacijoms didės dar labiau.

„Daugiau atsakomybės, įsipareigojimų ir noro nenuvilti tų, kurie manimi tiki“, – sako Mantas apie savo naujas pareigas.

Vaikinas akivaizdžiai jomis didžiuojasi. Ir ne veltui – tai jau antras kartas, kai per savo darbo „Fredoje“ laiką jis bando dirbti gamybos koordinatoriumi.

„Pirmą kartą man nepavyko – po kelių mėnesių supratau, kad dar turiu daug ko išmokti ir, sutaręs su vadovu, grįžau į ankstesnes operatoriaus pareigas. Dabar, praėjus kuriam laikui, sulaukiau paskatinimo iš vadovų ir nutariau pabandyti dar kartą. Šį kartą man pasiseks“, – įsitikinęs vaikinas.

Jis pabrėžia jaučiantis palaikymą iš kolegų ir vadovų. Mantas sako šiame darbe save realizuojantis ir džiaugiasi galėdamas laužyti žmonių susikurtus stereotipus, neva darbas baldus gaminančioje įmonėje purvinas ir sekinantis.

„Ne, visą sunkų, monotonišką ir pavojingą darbą atlieka automatizuoti įrenginiai, rankomis mes nieko nepjaustome ir dulkėmis nesispjaudome. Tai švarus ir geras darbas, kurį su džiaugsmu dirbu jau šešerius metus ir nežadu sustoti“, – sako Mantas.

Darbdavio apmokami pietūs ir finansinė pagalba ištikus bėdai

Štai sudegė vieno „frediečio“ namai, įmonė turbūt pirmoji ištiesė pagalbos ranką ir padėjo finansiškai.

Viena darbo pamaina Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje naujai pastatytoje „Fredos“ gamykloje trunka 12 valandų, žmonės tris dienas dirba, tris ilsisi. Jau greitai, priėmus daugiau darbuotojų ir paleidus dar keletą šiuo metų surenkamų ir testuojamų įrenginių, tikimasi padidinti darbų pajėgumus iki trijų ar net keturių pamainų.

„Toks darbas turi savų pliusų. Čia atėjau iš senosios „Fredos“ gamyklos, ten dirbdavau kas tris paras, tai laisvo laiko man net buvo per daug. Nutariau atlikti pareigą tėvynei ir užsirašiau į savanorius kariuomenėje. Tarnauju jau ketvirtus metus. Kai nori, viską gali suderinti – ir darbą, ir tarnybą. O ir vadovai suteikia visas galimybes. Gimtadienius, ir savo, ir „Fredos“, mes švenčiame kartu. Nė vienas nebūna išskirtas, visi gauname dovanų, finansinių paskatų. Štai sudegė vieno „frediečio“ namai, įmonė turbūt pirmoji ištiesė pagalbos ranką ir padėjo finansiškai. Mes esame didelė šeima“, – tvirtina Mantas.

Ir tai, anot vaikino, labai jaučiasi. Tarkim, už pietus - sriubą ir karštą patiekalą – „Fredos“ darbuotojai moka tik vieną eurą (likusi patiekalo kaina apmokama darbdavio), valgo specialiai jiems įrengtoje valgykloje, kurioje kava ir kiti gėrimai pietų metu nekainuoja. Čia, „Fredoje“, auginami specialistai ir dalis jų pradeda savo karjerą nuo nulio, nes nedaug Lietuvos baldų įmonių gali pasigirti tokia baldų gamybos įranga, kokią turi naujoji „Fredos“ baldų gamykla. Darbuotojų, jau turinčių reikalingą darbo patirtį, darbo rinkoje yra labai nedaug. Tad suprantamas ir įmonės vadovų noras kuo daugiau investuoti į žmones ir siekti, kad jie išliktų lojalūs įmonei.

 

 

Teksto autorė: Gintarė Rožėnė

Nuotraukų autorius: Paulius Rožėnas

 

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Kūreno krosnį, sudegino namus...

Kūreno krosnį, sudegino namus...

Atvėsus orams ugniagesiai šalyje pirmieji sužino apie kūrenimo sezono pradžią. Gaisrai dėl netvarkingų krosnių, židinių ir dūmtraukių šį rudenį jau sunaikino ar apgadino ne vieną dešimtį gyvenamųjų namų....

Už pabėgimą iš įvykio vietos – 305 eurų bauda: neblaiviems vairuotojams verta slapstytis?

Už pabėgimą iš įvykio vietos – 305 eurų bauda: neblaiviems vairuotojams verta slapstytis?

Šiandien, gegužės 5-ąją, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariatas išplatino pranešimą, kad nustatyta gegužės 11-ąją Jonavoje, Kosmonautų gatvėje, autoįvykį sukė...

Lietuvos keliuose apstu „nematomų“ automobilių

Lietuvos keliuose apstu „nematomų“ automobilių

Rinkdamiesi automobilį Lietuvos gyventojai pirmiausiai vertina techninius jo parametrus ir kainą, o labiausiai mėgstamos spalvos yra tamsios bei konservatyvios. Tai patvirtina ir „Regitros“ duomenys: net 40 p...

Šiemet mokesčiams dirbome keturiomis dienomis trumpiau nei pernai

Šiemet mokesčiams dirbome keturiomis dienomis trumpiau nei pernai

Gegužės 20-oji šiemet yra simbolinė pirmoji diena metuose, kada pradedame dirbti nebe mokesčiams, o sau. Simbolinė laisvės nuo mokesčių diena šiemet atėjo keturiomis dienomis anksčiau nei pernai ar užpernai. Eko...

Lietuvoje auga žygių karštligė. Keliauja ne tik po žinomas vietas, bet ir pasieniais, miškais, pelkėmis

Lietuvoje auga žygių karštligė. Keliauja ne tik po žinomas vietas, bet ir pasieniais, miškais, pelkėmis

Pastaruoju metu populiarėjantys žygiai įtraukia dešimtis tūkstančių dalyvių visoje Lietuvoje,  kurie yra pasiryžę nupėdinti net ir 40 ar daugiau kilometrų per dieną. Žygių organizatoriai sako, kad žmonės atr...

Z karta „įsitinklino“ – socialiniais tinklais naudojasi 99 proc. jos atstovų

Z karta „įsitinklino“ – socialiniais tinklais naudojasi 99 proc. jos atstovų

Bent vienu socialiniu tinklu per paskutinius 3 mėnesius Lietuvoje  naudojosi 77 proc. gyventojų, o Z kartoje – tokių naudotojų net 99 proc., rodo naujausias „Kantar“ Digital tyrimas. „Facebook“ toliau išlieka po...

Kiek žaliavų išvaistoma neperdirbant automobilio atliekų?

Kiek žaliavų išvaistoma neperdirbant automobilio atliekų?

Kai didžioji dalis plastiko neperdirbama ir vis daugiau šalių vyriausybių bei gyventojų stengiasi pažaboti plastiko vartojimą, automobilių gamintojas „Ford“ perdirbtus plastikinius butelius naudoja transporto...

Jonavietės dukros likimas perduotas į teismo ,,rankas"

Jonavietės dukros likimas perduotas į teismo ,,rankas" 2

Birželio 3-ąją jau rašėme apie jonavietę Deimantę (pavardė redakcijai žinoma), kovojančią dėl teisės auginti savo dukrą, kuri šiuo metu gyvena laikinos globėjos namuose(visą straipsnį galite pasiskaityti ...

Saulės elektrinės savininkė skaičiuoja, kad šaltuoju sezonu sutaupys apie 45 eurus per mėnesį

Saulės elektrinės savininkė skaičiuoja, kad šaltuoju sezonu sutaupys apie 45 eurus per mėnesį

Gaminančia vartotoja tapusi Valė Urbonienė, pasakoja, kad nuo kovo mėnesio iš elektros tiekėjo nepirko nei kilovatvalandės elektros – viską pagamino jos saulės elektrinė. Ir dar daugiau – nuo balandžio pagam...

Prieš 15 metų ir dabar: kaip pasikeitė lietuvių kelionių lėktuvu įpročiai

Prieš 15 metų ir dabar: kaip pasikeitė lietuvių kelionių lėktuvu įpročiai

Kažkada keliauti po pasaulį buvo prabanga, o šiandien lėktuvo bilietas gali nesiekti ir 20 eurų. Pasikeitė ir keliavimo sąlygos bei įpročiai – dabar nemokamas užkandis skrydžio metu yra labiau retenybė, o pasike...

Jonavietė pataria nesižavėti skambiomis reklamomis: internetu užsakytos piliulės paguldė į ligos patalą

Jonavietė pataria nesižavėti skambiomis reklamomis: internetu užsakytos piliulės paguldė į ligos patalą 3

Jonavietė Marija Dranginienė (55 m.) jau kurį laiką bando atsikratyti papildomų kilogramų. Moteris pasakoja išbandžiusi specialius, Lietuvoje populiarius kokteilius, pratimus namuose ir pan.  Nors svoris pama...

Sodų bendrijų keliai: ministerija neatskleidė esmės, savivaldybė bando judėti iš mirties taško

Sodų bendrijų keliai: ministerija neatskleidė esmės, savivaldybė bando judėti iš mirties taško

Gegužės 8 d. LR Susisiekimo ministerija paskelbė, kad lėšų sodininkų bendrijų keliams ir gatvėms panoro mažiau nei pusė Lietuvos savivaldybių ir dėl tokio savivaldybių pasyvumo apie milijonas eurų liko nepaskirs...

Saulės elektrinė teikia naudą, bet tik jei sumontuota atsakingai

Saulės elektrinė teikia naudą, bet tik jei sumontuota atsakingai

Augant susidomėjimui savo namuose pasigaminti elektros energiją, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) specialistai pataria nesiimti savavališkų veiksmų montuojant saulės elektrines, būtinai gauti Bendrovės iš...

Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Ginama teisė susipažinti su savo asmens duomenimis

Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Ginama teisė susipažinti su savo asmens duomenimis

Bendrojo duomenų apsaugos reglamento, suvienijusio Europos Sąjungos valstybes asmens duomenų apsaugos požiūriu, vienas iš pagrindinių uždavinių – ginti asmens duomenų apsaugos srities žmogaus teises. Šiame t...

Palmių aliejus maišomas į degalus: šį faktą žino tik kas dešimtas lietuvis

Palmių aliejus maišomas į degalus: šį faktą žino tik kas dešimtas lietuvis

Dėl palmių aliejaus vartojimo sparčiai kertami atogrąžų miškai ir gresia klimato katastrofa. Pusė Į ES įvežamo palmių aliejaus skiriama degalų gamybai, tačiau net 90 proc. lietuvių net nežino, kad palmių ali...

Butų nuomos rinka Jonavoje: nuomotojai kratosi ne tik augintinių, bet ir vaikų

Butų nuomos rinka Jonavoje: nuomotojai kratosi ne tik augintinių, bet ir vaikų

Pastaraisiais metais nuomai buto ieškoję jonaviečiai, ko gero, sutiktų, kad nuomos kainos Jonavoje stipriai išaugo, o nuomotojai kelia vis daugiau reikalavimų. Kaip rodo portalo jonavoszinios.lt atliktas tyri...