Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti"

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti
BIR 02
2020-06-02 09:50 2020

Modestas Kungys (28 m.) sportui neabejingiems jonaviečiams yra žinomas kaip daugkartinis kūno rengybos varžybų čempionas, jau kelerius metus sėkmingai padedantis savo kūną pamilti ir kitiems - vaikinas veda ,,Military Fit" treniruotes, prisidedančias prie geresnės savijautos, kūno linijų puoselėjimo bei ištvermės ugdymo. Jas lankantys kraštiečiai neleis sumeluoti, kad per kelis pastaruosius metus ,,Military Fit" aplink M. Kungį subūrė nemažą žmonių būrį, kuris ne tik lieją prakaitą kartu, bet ir susirenka smagiai praleisti laiką. Kaip sako pats M. Kungys, jo treniruojami žmonės yra pripratę prie įvairių avantiūrų. Naujausi trenerio suorganizuoti iššūkiai persikėlė į miškus ir laukus, bandant pėsčiomis įveikti ne vieną dešimtį kilometrų. 

Maršrutai - skirtingi

,,Pirmasis mano suorganizuotas žygis įvyko prieš 3 ar 4 mėnesius. Tuomet ėjome nuo Ragožių kaimo link Čičinų, Kurmagalos. Suskaičiavome, kad įveikėme 17 kilometrų.

Antrą kartą ėjome nuo Jonavos link Šveicarijos, nuo Šveicarijos - link Dumsių, tada į Gaižiūnus. Taip nužygiavome 24 kilometrus.

Trečiasis žygis vedė į Upninkus. Ėjome šalia Šventosios vagos ir įveikėme apie 20 kilometrų.

Jei pirmųjų žygių maršrutus buvau sudėliojęs aiškiai, paskutiniajame sužymėjau tik tarpinius taškus, kurie vedė žmones iki finišo", - paklaustas apie įveiktus kilometrus pasakojo M. Kungys.

Pagrindiniai žygeiviai - ,,Military Fit" lankytojai

Lietuvoje žygius organizuoja ne viena žygeivių asociacija bei organizacija. Dalis maršrutų apima ir Jonavos rajono apylinkes. Nepaisant to, jonaviečių, bandančių imtis tokios veiklos organizavimo - nematyti, o ir pats M. Kungys tikina, jog jo iniciatyvos,  bent jau kol kas, pagrinde nukreiptos į ,,Military Fit" lankytojus.

,,90 proc. praėjusiuose žygiuose dalyvavusių asmenų - mano klientai ir žmonės, kuriuos jie pasiėmė su savimi kartu. Nežinau, ar ateityje nuspręsiu, jog noriu pakviesti itin didelį skaičių žmonių... Žinoma, jei atsirastų norinčių prisijungti, jie turėtų su manimi susisiekti, kad ir per mano ,,Facebook" paskyrą.

Pagrindinis mano tikslas - paįvairinti treniruotes asmenims, kurie nori sportuoti pas mane. Kodėl? Man visada norėjosi suburti žmones ne tik treniruotėms, bet ir aktyviam laisvalaikiui, smagiam laiko praleidimui", - kalbėjo treneris.

Svarbiausia - pasiruošti

Nors 17 - 24 kilometrai pėsčiomis, iš pirmo žvilgsnio, gali atrodyti kaip nemenkas atstumas, M. Kungys tikina, kad juos gali įveikti kone kiekvienas. Svarbiausia - tinkamai pasiruošti.

,,Kadangi aš pats esu ėjęs į žygius, kai buvau kariuomenėje, turėjau suvokimą, ką patarti pirmą kartą žygiuojantiems žmonėms. 10 kilometrų, manau - kiekvienam lengvai įveikiamas atstumas, 15 - jau šis tas. Einantiems dar daugiau jau reikia gerai pagalvoti ir apie avalynę, nes su sportbačiais sunku apsieiti be pūslių. Taip pat patariama turėti vandens, pirmosios pagalbos priemonių, kojines pasikeitimui, nes žygiuoti su drėgnomis - nei patogu, nei malonu. Čia nereikia kentėti, vaidinti didvyri ir eiti sukandus dantis.

Tiesa, mano organizuoti žygiai nebuvo ekstremalūs. Turiu tikslą, kad jie būtų prieinami kiekvienam žmogui, net ir neturinčiam didelio fizinio pasirengimo. Dėl to, bent jau artimiausiu metu, tikrai neplanuoju žygiuoti nei 40, nei 50 kilometrų. Siekiu, kad žmogus aktyviai praleistų laiką, pamatytų kažką naujo. Taip pasivaikščioti išėję žmonės atitrūksta nuo rutinos, darbo, pailsi psichologiškai. 

Žinoma, kiekvienam - savo: vieniems užtenka nueiti į kiną, pasivaikščioti Akropolyje, kitiems norisi pabūti gryname ore.

Kalbant apie jau įvykusius žygius, buvo žmonių, kurie pripažino, kad pavargo, tačiau nei vienas nepasakė, kad visa tai - nesąmonė. Na jei ir pasakė, tai ne prie manęs...", - kalbėjo M. Kungys.

Teko koreguoti planus

Jonavietis pripažįsta, kad dar kovo mėnesį šalyje įvestas karantinas privertė pakeisti ne vieną planą.

,,Tikėjausi, kad gegužės ar birželio mėnesį mums pavyks susiorganizuoti kelionę į kalnus. Taigi, pirmieji žygiai Jonavos rajono apylinkėse turėjo būti tik ,,apšilimas". Kaip žinome, karantinas pakeitė daugelio planus, mūsų - taip pat.

Kad ir kaip keistai nuskambėtų, nemanau, jog tai išėjo tik į blogą. Taip, pirmą savaitę man kilo šiokia tokia baimė, nežinojau, kaip bus su treniruotėmis. Mano gyvenimas - neatsiejamas nuo sporto ir kai per vieną dieną užsidaro visos durys, apima šiokia tokia panika.

Tačiau po 3 - 4 dienų pradėjau dar labiau atrasti ,,Instagram'ą", ,,Tic toc" programėlę, padėjusią kurti šmaikščius vaizdo įrašus, kurie, tikiuosi, pakėlė nuotaiką ne tik man, bet ir kitiems. Taip užpildžiau save, galėjau skirti daugiau laiko savęs, kaip trenerio, pristatymui platesnei visuomenės daliai. 

Dabar galiu pasakyti, kad praėjęs laikotarpis buvo toks, kuriame tu turėjai galimybę pralošti, bet galėjai ir išlošti. Žmonės pasinėrė į virtualią erdvę, iš kurios viską ėmė ir tiesiog gėrė į save. Jei tu esi treneris, galėjai tai puikiai išnaudoti savo naudai. 

Kalbant apie klientus ir treniruotes, čia taip pat radau išeitį - vedžiau jas ,,online". Džiaugiuosi, kad žmonės noriai prisijungdavo.

Na, o atsiradus daugiau laisvės, treniruotės persikėlė į lauką. Kadangi tuomet Jonavos stadionuose buvo nemažas užimtumas, mes sportuodavome Ragožių sporto aikštelėje. Nemažai daliai žmonių, tai buvo pirmosios treniruotės po atviru dangumi. Žinoma, susidūrėme su skirtingomis oro sąlygomis. Dėl to vieniems gal buvo lengviau, kitiems - sunkiau, bet didelių skundų neteko girdėti. Aš visada juokauju, kad mano klientai - išskirtiniai ", - kalbėjo M Kungys.

Planuose - dar daugiau avantiūrų

Paklausus apie ateities planus, M. Kungys šypteli ir patikina, kad mintyse jau sukasi nauji iššūkiai.

,,Manau, kad žygių dar tikrai bus. Juose įsivaizduoju ir naujus netikėtumus, pavyzdžiui, šuolį su virve. Mintys apie norą suorganizuoti kažką naujo mane pagauna savaime.

Kai ėjome paskutinį žygį link Upninkų kaimo, į galvą toptelėjo mintis, kad galėjome parplaukti Šventąja į Jonavą baidarėmis. Gal kada taip ir padarysim...

Aš džiaugiuosi, kai mano klientai lieka patenkinti... Tad tikrai pasistengsiu juos dar kažkaip nustebinti", - kalbėjo M. Kungys.

 

Nuotraukų galerija

Video

Ne vieną žygį Jonavos apylinkėse suorganizavęs treneris M. Kungys: ,,Karantino laikotarpiu galima ir išlošti, ir pralošti

Panašūs straipsniai

Su Pelenės istorija 3x3 krepšinį palyginęs D. Tarvydas: „Lietuvai jis labai reikalingas“

Su Pelenės istorija 3x3 krepšinį palyginęs D. Tarvydas: „Lietuvai jis labai reikalingas“

„Krepšinio namų“ apdovanojimuose Jonavos „CBet“ lyderis Darius Tarvydas įvertintas kaip geriausias 2020 metų 3x3 formato žaidėjas Lietuvoje. 199 cm ūgio 29-erių metų D. Tarvydas kartu su Utenos „Juventus“ tr...

Herpetologas G. Paškevičius apie Jonavos rajono miškuose gyvenančius žalčius: ,,Tai – vertybė Vidurio Lietuvoje“

Herpetologas G. Paškevičius apie Jonavos rajono miškuose gyvenančius žalčius: ,,Tai – vertybė Vidurio Lietuvoje“ 3

Žinia apie Jonavos rajone, Šveicarijos seniūnijos miške, rastus nudažytus lygiažvynius žalčius Lietuvą apskriejo dar praėjusių metų liepos mėnesio pabaigoje. Tuomet šiuos roplius – tris pateles – priglaudė d...

Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti jonavietė išbandė savo jėgas ,,Fit Model Lietuva" projekte

Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti jonavietė išbandė savo jėgas ,,Fit Model Lietuva" projekte 1

Daili, savimi pasitikinti, smulki, bet kartu ir visapusiškai stipri mergina - toks įspūdis susidaro žvelgiant į jonavietę Rutą Greičę. Mergina jau 6-erius metus tarnauja Lietuvos kariuomenėje kaip profesiona...

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai

Jonaviečių išveisti čiau čiau garsina Lietuvą: šuniukais žavisi ir amerikiečiai, ir vietnamiečiai 2

33 metai - tiek Jonavoje veikia Loretos Tamaševičienės įkurtas čiau čiau veislės šunų veislynas ,,Lietuvos liūtas". Dabar juo rūpinasi ne tik pati įkūrėja, bet ir jos dukra Urtė Tamaševičiūtė (26 m.), kuri tarp ...

Operos solistė K. Balabonaitė: Pagrindinis mano tikslas – nuolat tobulėti ir džiuginti klausytojų širdis

Operos solistė K. Balabonaitė: Pagrindinis mano tikslas – nuolat tobulėti ir džiuginti klausytojų širdis 1

Kamilė Balabonaitė (25 m.) – operos solistė, pradėjusi savo muzikinį kelią Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje. Nuo aštuonerių metų ji mokėsi groti smuiku, tačiau sulaukusi paauglystės, jonavietė neb...

Jonavietė D. Šimbaraitė: ,,Muzika man yra kaip oras, be kurio nebegaliu gyventi"

Jonavietė D. Šimbaraitė: ,,Muzika man yra kaip oras, be kurio nebegaliu gyventi"

Deimantė Šimbaraitė (16 m.) - muzikali jonavietė, ne viename dainavimo konkurse pelniusi laureatės vardą. Kaip sako pati mergina, muzika yra neatsiejama jos gyvenimo dalis, kuriai nepakanka vien įgimtų gabum...

LGBT reprezentuojanti jonavietė: ,,Norėčiau kiekvienam palinkėti matyti patį žmogų, neklijuojant jokios etiketės"

LGBT reprezentuojanti jonavietė: ,,Norėčiau kiekvienam palinkėti matyti patį žmogų, neklijuojant jokios etiketės"

Homofobija, patyčios, diskriminacija – sąvokos, kurios neretai lydi viena kitą. Jos gerai pažįstamos ir jonavietei Violetai Tamelytei – mergina, remdamasi asmenine patirtimi bei sukauptomis žiniomis, savanor...

Kraujo donorų organizatorė R.Vanagienė: Jonava – gražus gerumo pavyzdys

Kraujo donorų organizatorė R.Vanagienė: Jonava – gražus gerumo pavyzdys

865 – tiek kraujo donorų 2020-aisiais Jonavoje vykusiose donorystės akcijose sulaukė VšĮ Nacionalinis kraujo centras (NKC). Kaip pasakoja pastarųjų organizavimu nuolat besirūpinanti Rimantė Vanagienė, toks s...

Jonaviečiai savo kiemą pavertė geležiniu rojaus kampeliu: jame pastatytos skulptūros sužavėjo ir japonus

Jonaviečiai savo kiemą pavertė geležiniu rojaus kampeliu: jame pastatytos skulptūros sužavėjo ir japonus

Jonavoje, Gėlių gatvės gale, įsikūrusios sodybos neįmanoma nepastebėti – ją puošia daugybė metalo skulptūrų, traukte traukiančių akį. Pastarąsias savomis rankomis pagamino sodybos šeimininkas Remigijus Rabik...

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Įamžino savo miestą iš paukščio skrydžio: vaizdai užfiksuoti neįprastu dronu

Audriaus Reipos (33m.) daugumai jonaviečių, ko gero, pristatinėti jau nebereikia: daugiau nei prieš dešimtmetį fotografija susižavėjęs vyras yra užfiksavęs ne vieną įstabų kadrą, kuriame įamžintos ne tik Jon...

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

„Vaidina Marius Repšys“: tai yra menininko atsigręžimo į save istorija

Rugsėjo 27 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras pakvies jau į trečią šio sezono premjerą – biografiniais faktais paremtą spektaklį „Vaidina Marius Repšys“. Kūrėjai sako, kad šiame spektaklyj...

Vairavimo instruktorius T. Balčiūnas - apie važiavimą motociklu: ,,Motociklininkas kelyje turėtų elgtis taip, lyg būtų nematomas"

Vairavimo instruktorius T. Balčiūnas - apie važiavimą motociklu: ,,Motociklininkas kelyje turėtų elgtis taip, lyg būtų nematomas"

Nusipirkai motociklą - pirk ir karstą. Tokį posakį, ko gero, yra girdėjęs kiekvienas ,,šviežiai iškeptas" motociklininkas. Sunku būtų nesutikti su tuo, kad plieninis žirgas nėra pati saugiausia transporto pr...

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“

Nuo 9-erių metų automobilių lenktynėse dalyvaujanti G. Aleksynaitė: ,,Kartą paragavęs šio sporto, nebegali sustoti“ 1

Energinga, nuolat besišypsanti ir optimizmu spinduliuojanti mergina – toks įspūdis kyla žvelgiant į jonavietę Gabrielę Aleksynaitę. Be to, kad yra policijos pareigūnė, ji gali didžiuotis ir esanti puiki lenk...

Motinystės įkvėptas gaminys pripažintas originaliu: užpatentavo dizainą

Motinystės įkvėptas gaminys pripažintas originaliu: užpatentavo dizainą 2

Vita Žikienė – jonavietė, jau penktus metus siuvanti išskirtines pagalvėles – transformerius. Jos kūrinių originalumą neseniai patvirtino Lietuvos Respublikos patentų biuras – pagalvių dizainas įregistruotas...

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

Iš sostinės į Jonavą atsikrausčiusi šeima sukūrė minčių bei kūno harmoniją puoselėjančią laisvalaikio oazę

,,Savas loftas" - taip vadinasi Jūratės ir Gedimino Gutauskų įkurta erdvė Jonavoje, kuri apjungia ne tik sąmoningą sportą siūlančius užsiėmimus, bet ir socialinius, kultūrinius renginius, parodas. Kaip pasak...

Visa tiesa apie kaukes ir jų dėvėjimą. Pataria specialistas dr. Paulius Vasilavičius

Visa tiesa apie kaukes ir jų dėvėjimą. Pataria specialistas dr. Paulius Vasilavičius

Kaukės tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, tačiau, pasak specialistų, daugelis vis dar neteisingai nešioja kaukes ir nesilaiko nurodytų rekomendacijų. Toks elgesys grasina ne tik ligomis ir virusais, bet ...