Nesiliauja smurtas artimoje aplinkoje

Nesiliauja smurtas artimoje aplinkoje
BIR 09
2017-06-09 13:06 2017

Nors nuo šių metų pradžios įsigaliojo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pakeitimai, tačiau smurto protrūkiai šeimose nesiliauja.

Birželio 8 d. apie 17.20 val. Jonavoje, A. Kulviečio g., neblaivus (nustatytas 2,00 prom. girtumas) vyras (gim. 1973 m.) smurtavo prieš neblaivią (nustatytas 2,20 prom. girtumas) moterį (gim. 1971 m.). Vyras sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Primenama: įstatyme įtvirtinta ilgalaikės pagalbos paslaugų sąvoka; naujai reglamentuojami: smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimas, teisėsaugos pareigūnų funkcijos organizuojant apsaugą ir pagalbą smurtą patyrusiam asmeniui, pagalbos valdymas.

Nustatyta, kad gavus pranešimą dėl smurto artimoje aplinkoje, kai nepakanka duomenų nedelsiant pradėti ikiteisminį tyrimą, gali būti skiriamos šios laikinosios smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonės: įpareigojimas smurtautojui laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu; įpareigojimas smurtautojui nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti, neieškoti ryšių su juo.

Priimtomis pataisomis reglamentuota, kad nepakankant duomenų nedelsiant pradėti ikiteisminį tyrimą ir būtina patikslinti įvykio aplinkybes, policijos pareigūnas ne vėliau kaip per 24 valandas nuo pranešimo gavimo atlieka   smurto artimoje aplinkoje rizikos veiksnių vertinimą ir nustatęs riziką arba esant rašytiniam smurtą patyrusio asmens prašymui nedelsdamas kreipiasi į apylinkės teismą dėl laikinųjų smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonių skyrimo.

Pataisos įsigaliojo nuo 2017 m. sausio 1 d.

Kauno AVPK inf., asociatyvi 15min  nuotrauka

Panašūs straipsniai

Vagystės nesiliauja: ilgapirščiams prireikė net traktoriaus žibintų

Vagystės nesiliauja: ilgapirščiams prireikė net traktoriaus žibintų

Kaip praneša Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, vakar, kovo 28-ąją, apie 10.40 val. pastebėta, kad Jonavos r., Dums...

Policijos pareigūnų savaitgalis Jonavoje: neapsieita be smurto, neblaivių vairuotojų, vagysčių

Policijos pareigūnų savaitgalis Jonavoje: neapsieita be smurto, neblaivių vairuotojų, vagysčių

Kaip praneša Kauno apskr. vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyris, praėjusį savaitgalį, vasario 15 - 16 dienomis, Jonavoje užfiksuotas smurto artimoje aplinkoje atvejis, sučiuptas neblaivus ...

Policijos paros įvykių suvestinėje - smurtas ir vagystė

Policijos paros įvykių suvestinėje - smurtas ir vagystė

Gyvenimas karantino sąlygomis kelia daug iššūkių visiems. Pastaruoju metu pareigūnai sulaukia daug pranešimų apie karantino ir saviizoliacijos pažeidimus, tačiau tai nereiškia, kad nesulaukiami pranešimai ir...