Nr.2 - Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?

Nr.2 - Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?
SPA 31
2019-10-31 08:42 2019

Spalio 25 dieną publikavome straipsnį „Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?“, kuriame buvo ieškomi atsakymai į gyventojų klausimus dėl Chemikų g. akligatvio statybų ir nepatogumų aplinkinių namų gyventojams, tačiau savivaldybės Atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra tuomet pateikė „sausus“ paaiškinimus, kurie beveik nieko neatskleidė. Tą pastebėjo tiek socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai, tiek ir klausimą pateikęs jonavietis Tomas, kuris panoro pratęsti šią temą.

Aštrūs „Facebook“  komentarai

Paviešinus straipsnį tinkle „Facebook“  - nestigo aštrių komentarų:

Gyventojų problemos jiems??????? Argi kada rūpėjo?

„Man susidaro vaizdas, kad žmogus, kuris nesugeba atsakyti į užduotus klausimus iš medžio iškritęs ar iš kosmoso nusileidęs. Užduoti labai paprasti klausimai į kuriuos nesunku atsakyti žinant atsakymus. Gyvenu tame rajone ir man labai aktualūs šitie klausimai. Tai jei nesusikalbėsim su šiuo žmogumi, kalbėsim tiesiogiai su meru, gal jis kažką atsakys. O tie planai tik dėl vaizdo, nes jau viskas ir taip anksčiausiai buvo suplanuota ir niekas nebūtų keičiama“, - komentavo Ingrida, o jai antrino internautė Daiva, teigdama, kad pastebėjimas teisingas, o planas parengtas ir nieks į paprasto žmogaus nuomonę nekreipia dėmesio.

„Gyventojų problemos jiems??????? Argi kada rūpėjo?“, - rašė Vale. 

„Jie ten pirma klombus sudės ir gėlytes sukiš, dar kokią lesyklą įkels į medį , o tada bus pavargę jau, arba pamiršę ką čia išvis sugalvoję daryt buvo. Arba neliks lėšų. Arba bankrotą paskelbs. Ir viskas tęsis kaip turi tęstis. Jie daro jie žino, o kitiems nebūtinai. Nepatinka, galit pacypaut, bet pavargsit ir nustosit. Džiaukitės , kad tik gatvė... o ne buto langai užplerzoti“, - teigė Jolanta.

Sunki teksto suvokimo užduotis?

Praeitą kartą Atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra teigė, kad į papildomus klausimus atsakyti negali, nes jie nėra konkretūs, labiau teiginiai, nei klausimai ir paprašė ateityje aiškiai ir konkrečiai formuluoti juos. Siųstų klausimų autoriui Tomui taipogi neįtiko toks atsakymas, tad Rimkų gyventojas atsiuntė juos pakartotinai.

Matosi, kad tarnautojui sunki yra teksto suvokimo užduotis, ir jis skirtas ne tam, kad išspręstų susidariusias problemas, o tam, kad jas užglaistytų.

"Norėčiau pratęsti temą apie Chemikų g.134 namo kiemo remontą. Matosi, kad tarnautojui sunki yra teksto suvokimo užduotis, ir jis skirtas ne tam, kad išspręstų susidariusias problemas, o tam, kad jas užglaistytų. Pabandysiu suformuluoti klausimus su klaustukais sakinio gale.

  1. Ar gali į klausimus atsakyti kažkas iš sprendimą priimančių ? (Nes atstovas tik bando pateisinti jau priimtus sprendimus).
  2. Ar galima šį probleminį klausimą užduoti komisijai, kuri sprendžia kiemų renovaciją ir gauti iš jos atsakymą?
  3. Ar gali išimtiniu atveju priimti sprendimą sutvarkyti tuos akligatvio kiemus, prie kurių vienintelis privažiavimas bus tik naujas kelias? (Kiekvienais metais važiuodavo lopyti jau sulopytos asfalto dangos) Nauja danga laikytų ilgiau.
  4. Buvo minėta, jog gyventojai galėjo pateikti savo pastebėjimus. Norint tai padaryti, turi stebėti ir sekti kas ką dirba ir pats turėti daug laiko. Kiekvienas turi dirbti savo darbą. O ar neturėtų būti atvirkščiai, kad visiškai pertvarkant mikrorajono dalį, projektuotojai ir visi pasirašiusieji leidimus, išeitų iš kabinetų pažiūrėti kaip atrodys bendras vaizdas? Tikrai galima šiais laikais informuoti kelių namų gyventojus aktualiais klausimais.
  5. Negi neužtenka tokių nepatogumo kaip Kauno g. saugumo salelių su kuoliukais įrengimo, Prezidento g. parkavimo sumažinimo, Vasario 16-osios g. susiaurinimo pamokų?
  6. Ar visus tuos sprendimus priėmė komisija, kurioje dalyvauja dauguma tų pačių asmenų?....", - klausimus formuluoja Tomas.

Atsakymas tikslesnis?

Pagal savivaldybės galiojančią tvarką, su savivaldybės specialistais rekomenduojama bendrauti klausimus siunčiant Atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojui Evaldui Utyrai. Pastarajam skaitytojo Tomo klausimai ir nusiųsti. Ilgai nelaukus – gautas atsakymas, o ar tikrai tikslesnis?

Ilgai nelaukus – gautas atsakymas, o ar tikrai tikslesnis?

„Siunčiu Jonavos r. savivaldybės Statybos, remonto ir architektūros skyriaus vyr. specialisto Vaido Zakarausko paaiškinimą apie tai, kas ir kaip priima sprendimus dėl naujų gatvių tiesimo ir kiemų remonto bei kaip buvo priimtas sprendimas tiesti naują gatvę tarp Chemikų gatvės ir Chemikų g. 138 a“,- rašo E.Utyra.

Persiųstame vyr. specialisto Vaido Zakarausko laiške rašoma:

„Nauja Chemikų ir Kulviečio gatvių jungtis buvo numatyta Jonavos miesto bendrojo plano sprendiniuose, kuriuos patvirtino Jonavos rajono savivaldybės taryba 2011 m. vasario 17 d. sprendimu Nr. 1TS-47.

Vadovaujantis suderinto Bendrojo plano sprendiniais ir turint tikslą suformuoti sklypus prie esamų daugiabučių namų, numatyti bendrojo naudojimo teritorijas ir tinkamai išspręsti susisiekimo ir inžinerinę infrastruktūrą, 2015 m. buvo parengtas teritorijos, esančios tarp Chemikų, Vasario 16-osios gatvių, Rimkų kvartalo šlaito ir J. Vareikio pagrindinės mokyklos Jonavos mieste, Detalusis planas, suderintas Jonavos rajono savivaldybės teritorijų planavimo komisijos ir patvirtintas Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus.

2018 m. pabaigoje, vadovaujantis minėto Detaliojo plano sprendiniais, buvo parengtas „Gatvės tarp Chemikų gatvės ir Chemikų g. 138 a, Jonavoje statybos projektas“, kuris taip pat yra suderintas ir jam 2018-12-31 yra išduotas statybą leidžiantis dokumentas (Nr. LSNS-25-181231-00085).

Naujos gatvės statybos tikslas yra pagerinti susisiekimą nuo pagrindinės Chemikų gatvės iki Chemikų g. 130, 132, 134 daugiabučių namų ir darbo biržos pastato Nr. 138A, taip pat sumažinti triukšmą, taršą, padidinti pėsčiųjų ir autotransporto judėjimo saugumą apie 10-ies daugiabučių namų kvartale.

Šiuo projektu numatyta apie 50 naujų automobilių parkavimo vietų, suprojektuoti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, apšvietimas, naujai apželdinama teritorija. Įrengus naują gatvę, numačius lėšas, bus galima atlikti kitus minimo daugiabučių namų kvartalo kiemų sutvarkymo darbus, kas iš esmės pagal norminius reikalavimus ir galimybes buvo išspręsta parengtame Detaliajame plane“.

Ar bus verdiktas?

Ne, jo nebus. Nesiimam vertinti ir daryti išvadų, ar į skaitytojo Tomo klausimus pateikti visi reikiami atsakymai. Nenorom peršasi išvada, kad Tomo pateikti klausimai ir atsiųsti atsakymai – nelabai turi sąsajų. Galime tik pasikartoti - Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Rimkų gyventoja: Mūsų prašo būti tolerantiškais, o vairuotojus „apibilietuoja“ baudomis

Rimkų gyventoja: Mūsų prašo būti tolerantiškais, o vairuotojus „apibilietuoja“ baudomis 1

Elektroninio pašto dėžutę pasiekė Rimkų mikrorajono gyventojos laiškas, kuriame ji prašo valdžios paaiškinimų. Moteris niekaip negali suprasti, kodėl deklaruojama, kad gyventojai turėtų būti supratingi, kent...

Lietavos g. 1 namo gyventojai panikoje: 72 butų namui lieka tik 4 vietų automobilių aikštelė?

Lietavos g. 1 namo gyventojai panikoje: 72 butų namui lieka tik 4 vietų automobilių aikštelė? 4

Šį penktadienį, spalio 4 d., Lietavos g. 1 namo gyventojai ne juokais išsigando, kuomet į jų kiemą sugūžėjo sunkiasvorė technika bei pradėjo dviračių tako tiesimo darbus. Automobilius turintys gyventojai tiesiog...

Skaitytojas piktinasi dėl panduso: Kaip žmogui su negalia juo nusileisti?

Skaitytojas piktinasi dėl panduso: Kaip žmogui su negalia juo nusileisti?

„Prie slaugos namų esantis takelis, kuris turėtų būt pagalba neįgaliesiems, kurie negali naudotis laiptais, yra tokio stovio, kad sveikas žmogus turi pasisaugoti juo eidamas - visas skylėtas ir visiškai suniokot...

Kauno gatvės gyventojai: pavargom gyventi ,,puodų režimu"

Kauno gatvės gyventojai: pavargom gyventi ,,puodų režimu" 2

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi keli Kauno gatvės gyventojai, kurie piktinosi, kad dėl šiluminės trasos modernizavimo darbų jie jau keletą savaičių yra priversti gyventi be karšto vandens. Jonaviečių teig...

Skaitytojas Linas: ,,Gal metas suprasti, kad saugumas kelyje – bendras visų eismo dalyvių reikalas? “

Skaitytojas Linas: ,,Gal metas suprasti, kad saugumas kelyje – bendras visų eismo dalyvių reikalas? “ 4

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietis Linas, kuris pasakojo, kad neseniai vos išvengė rimtų nemalonumų, kai vaikišką vėžimėlį stumianti mama staiga, neįsitikinusi, jog kelią kirsti saugu, išvažiavo į...

Seniūnija turi džiugių naujienų Kosmonautų gatvės gyventojams: planuoja plėsti apšvietimo tinklą

Seniūnija turi džiugių naujienų Kosmonautų gatvės gyventojams: planuoja plėsti apšvietimo tinklą 2

Kosmonautų gatvės gyventojai ne kartą kreipėsi į portalą jonavoszinios.lt su prašymu atkreipti dėmesį į pėstiesiems aktualią problemą - neapšviestus šaligatvius. Jie įvardijo, kad tamsiu paros metu dėl apšvi...

Ar Jūsų automobilis saugus, jei jį paliekate neužrakintą, o salone - pilna daiktų?

Ar Jūsų automobilis saugus, jei jį paliekate neužrakintą, o salone - pilna daiktų?

Esame skelbę nekartą, jog Jonavoje siaučia ilgapirščiai nusitaikę į kiemuose paliktus automobilius. Dauguma gyventojų sunerimę dėl savo transporto saugumo, tačiau policijos pareigūnai kelia klausimą ir vairu...

Gyventojai piktinasi: iš kamino besiveržiantys dūmų kamuoliai kelia įtarimą

Gyventojai piktinasi: iš kamino besiveržiantys dūmų kamuoliai kelia įtarimą 1

Jau esame rašę (plačiau skaitykite čia), kad Fabriko gatvėje stovintis kaminas ne ...

Gyventoja: naktinio klubo kaimynystė ne visiems priimtina

Gyventoja: naktinio klubo kaimynystė ne visiems priimtina 5

Portalo jonavoszinios.lt redakciją pasiekė Kauno g. gyventojos pranešimas apie tai, kad daugiabučių namų pašonėje įsikūręs naktinis klubas trikdo gyventojų ramybę. Anot moters, naktinio klubo kaimynystė ne v...

Būrėjos paslaugomis nusivylusi jonavietė: ima pinigus, bet buria, kad tik burti

Būrėjos paslaugomis nusivylusi jonavietė: ima pinigus, bet buria, kad tik burti 2

Į portalo jonavoszinios.lt redakciją paskambinusi jonavietė Regina, pasakodama apie, jos žodžiais tariant, vėjais išleistus pinigus, kone liejo ašaras. Jonavietė tikina, kad neseniai lankėsi pas būrėja, kuri ...

Neišsprendžiama problema dėl lėbaujančių kaimynų socialiniame būste?

Neišsprendžiama problema dėl lėbaujančių kaimynų socialiniame būste? 1

Į jonavoszinios.lt redakciją kreipėsi viltį beveik praradusi moteris, kuri pasakoja, kad lėbaujantys ir triukšmaujantys kaimynai nereaguoja į pastabas, gydymas nuo alkoholio – veltui, o didelis jiems skirtas soc...

Skaitytojų nuomonė apie celibatą ir kunigams taikomą draudimą tuoktis – kone vieninga

Skaitytojų nuomonė apie celibatą ir kunigams taikomą draudimą tuoktis – kone vieninga 2

Šią savaitę rubrikoje ,,Vieša nuomonė“ klausėme jonaviečių, ką jie mano apie kunigams taikomą draudimą tuoktis, celibato reikalavimą? Minėtas klausimas sulaukė nemenko skaitytojų dėmesio ir atskleidė, kad jei...

Chemikų g. 104 gyventojai – jei namo sąskaitoje daugiau lėšų, būtina ją ištuštinti?

Chemikų g. 104 gyventojai – jei namo sąskaitoje daugiau lėšų, būtina ją ištuštinti? 1

Su portalu jonavoszinios.lt susisiekė pasipiktinę Chemikų g. 104 –ojo namo gyventojai, teigdami, kad namo laiptinėje radę UAB „Jonavos paslaugos“ iškabintą skelbimą pasijuto lyg apiplėšiami. Gyv...

Renovuojamo Lietavos g. 47 namo gyventojai: mes šąlam!

Renovuojamo Lietavos g. 47 namo gyventojai: mes šąlam! 1

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi Lietavos g. 47 namo gyventojai su pagalbos prašymu. Anot besikreipusiųjų, šiuo metu renovuojamame daugiabutyje gyventojai šąla. Nors jie patys jau kreipėsi į namo renovaci...

Skaitytojai klausia: kokio vairavimo stažo reikia, norint vairuoti taksi?

Skaitytojai klausia: kokio vairavimo stažo reikia, norint vairuoti taksi?

Kai praėjusią savaitę publikavome straipsnį apie 19-metę taksistę (visą tekstą galite skaityti ...

S/B „Draugystė“ nariai kelia klausimą dėl nesaugaus išvažiavimo

S/B „Draugystė“ nariai kelia klausimą dėl nesaugaus išvažiavimo

Jonavoje esančios sodų bendrijos (S/B) „Draugystė“ gyventojai kelia klausimą dėl nesaugaus išvažiavimo iš sodų teritorijos tiesiai į A6 kelią. Saugumo klausimas keltas ne kartą...