Nr.2 - Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?

Nr.2 - Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?
SPA 31
2019-10-31 08:42 2019

Spalio 25 dieną publikavome straipsnį „Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?“, kuriame buvo ieškomi atsakymai į gyventojų klausimus dėl Chemikų g. akligatvio statybų ir nepatogumų aplinkinių namų gyventojams, tačiau savivaldybės Atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra tuomet pateikė „sausus“ paaiškinimus, kurie beveik nieko neatskleidė. Tą pastebėjo tiek socialinio tinklo „Facebook“ vartotojai, tiek ir klausimą pateikęs jonavietis Tomas, kuris panoro pratęsti šią temą.

Aštrūs „Facebook“  komentarai

Paviešinus straipsnį tinkle „Facebook“  - nestigo aštrių komentarų:

Gyventojų problemos jiems??????? Argi kada rūpėjo?

„Man susidaro vaizdas, kad žmogus, kuris nesugeba atsakyti į užduotus klausimus iš medžio iškritęs ar iš kosmoso nusileidęs. Užduoti labai paprasti klausimai į kuriuos nesunku atsakyti žinant atsakymus. Gyvenu tame rajone ir man labai aktualūs šitie klausimai. Tai jei nesusikalbėsim su šiuo žmogumi, kalbėsim tiesiogiai su meru, gal jis kažką atsakys. O tie planai tik dėl vaizdo, nes jau viskas ir taip anksčiausiai buvo suplanuota ir niekas nebūtų keičiama“, - komentavo Ingrida, o jai antrino internautė Daiva, teigdama, kad pastebėjimas teisingas, o planas parengtas ir nieks į paprasto žmogaus nuomonę nekreipia dėmesio.

„Gyventojų problemos jiems??????? Argi kada rūpėjo?“, - rašė Vale. 

„Jie ten pirma klombus sudės ir gėlytes sukiš, dar kokią lesyklą įkels į medį , o tada bus pavargę jau, arba pamiršę ką čia išvis sugalvoję daryt buvo. Arba neliks lėšų. Arba bankrotą paskelbs. Ir viskas tęsis kaip turi tęstis. Jie daro jie žino, o kitiems nebūtinai. Nepatinka, galit pacypaut, bet pavargsit ir nustosit. Džiaukitės , kad tik gatvė... o ne buto langai užplerzoti“, - teigė Jolanta.

Sunki teksto suvokimo užduotis?

Praeitą kartą Atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojas Evaldas Utyra teigė, kad į papildomus klausimus atsakyti negali, nes jie nėra konkretūs, labiau teiginiai, nei klausimai ir paprašė ateityje aiškiai ir konkrečiai formuluoti juos. Siųstų klausimų autoriui Tomui taipogi neįtiko toks atsakymas, tad Rimkų gyventojas atsiuntė juos pakartotinai.

Matosi, kad tarnautojui sunki yra teksto suvokimo užduotis, ir jis skirtas ne tam, kad išspręstų susidariusias problemas, o tam, kad jas užglaistytų.

"Norėčiau pratęsti temą apie Chemikų g.134 namo kiemo remontą. Matosi, kad tarnautojui sunki yra teksto suvokimo užduotis, ir jis skirtas ne tam, kad išspręstų susidariusias problemas, o tam, kad jas užglaistytų. Pabandysiu suformuluoti klausimus su klaustukais sakinio gale.

  1. Ar gali į klausimus atsakyti kažkas iš sprendimą priimančių ? (Nes atstovas tik bando pateisinti jau priimtus sprendimus).
  2. Ar galima šį probleminį klausimą užduoti komisijai, kuri sprendžia kiemų renovaciją ir gauti iš jos atsakymą?
  3. Ar gali išimtiniu atveju priimti sprendimą sutvarkyti tuos akligatvio kiemus, prie kurių vienintelis privažiavimas bus tik naujas kelias? (Kiekvienais metais važiuodavo lopyti jau sulopytos asfalto dangos) Nauja danga laikytų ilgiau.
  4. Buvo minėta, jog gyventojai galėjo pateikti savo pastebėjimus. Norint tai padaryti, turi stebėti ir sekti kas ką dirba ir pats turėti daug laiko. Kiekvienas turi dirbti savo darbą. O ar neturėtų būti atvirkščiai, kad visiškai pertvarkant mikrorajono dalį, projektuotojai ir visi pasirašiusieji leidimus, išeitų iš kabinetų pažiūrėti kaip atrodys bendras vaizdas? Tikrai galima šiais laikais informuoti kelių namų gyventojus aktualiais klausimais.
  5. Negi neužtenka tokių nepatogumo kaip Kauno g. saugumo salelių su kuoliukais įrengimo, Prezidento g. parkavimo sumažinimo, Vasario 16-osios g. susiaurinimo pamokų?
  6. Ar visus tuos sprendimus priėmė komisija, kurioje dalyvauja dauguma tų pačių asmenų?....", - klausimus formuluoja Tomas.

Atsakymas tikslesnis?

Pagal savivaldybės galiojančią tvarką, su savivaldybės specialistais rekomenduojama bendrauti klausimus siunčiant Atsakymų į užklausas ir informavimo tarnautojui Evaldui Utyrai. Pastarajam skaitytojo Tomo klausimai ir nusiųsti. Ilgai nelaukus – gautas atsakymas, o ar tikrai tikslesnis?

Ilgai nelaukus – gautas atsakymas, o ar tikrai tikslesnis?

„Siunčiu Jonavos r. savivaldybės Statybos, remonto ir architektūros skyriaus vyr. specialisto Vaido Zakarausko paaiškinimą apie tai, kas ir kaip priima sprendimus dėl naujų gatvių tiesimo ir kiemų remonto bei kaip buvo priimtas sprendimas tiesti naują gatvę tarp Chemikų gatvės ir Chemikų g. 138 a“,- rašo E.Utyra.

Persiųstame vyr. specialisto Vaido Zakarausko laiške rašoma:

„Nauja Chemikų ir Kulviečio gatvių jungtis buvo numatyta Jonavos miesto bendrojo plano sprendiniuose, kuriuos patvirtino Jonavos rajono savivaldybės taryba 2011 m. vasario 17 d. sprendimu Nr. 1TS-47.

Vadovaujantis suderinto Bendrojo plano sprendiniais ir turint tikslą suformuoti sklypus prie esamų daugiabučių namų, numatyti bendrojo naudojimo teritorijas ir tinkamai išspręsti susisiekimo ir inžinerinę infrastruktūrą, 2015 m. buvo parengtas teritorijos, esančios tarp Chemikų, Vasario 16-osios gatvių, Rimkų kvartalo šlaito ir J. Vareikio pagrindinės mokyklos Jonavos mieste, Detalusis planas, suderintas Jonavos rajono savivaldybės teritorijų planavimo komisijos ir patvirtintas Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus.

2018 m. pabaigoje, vadovaujantis minėto Detaliojo plano sprendiniais, buvo parengtas „Gatvės tarp Chemikų gatvės ir Chemikų g. 138 a, Jonavoje statybos projektas“, kuris taip pat yra suderintas ir jam 2018-12-31 yra išduotas statybą leidžiantis dokumentas (Nr. LSNS-25-181231-00085).

Naujos gatvės statybos tikslas yra pagerinti susisiekimą nuo pagrindinės Chemikų gatvės iki Chemikų g. 130, 132, 134 daugiabučių namų ir darbo biržos pastato Nr. 138A, taip pat sumažinti triukšmą, taršą, padidinti pėsčiųjų ir autotransporto judėjimo saugumą apie 10-ies daugiabučių namų kvartale.

Šiuo projektu numatyta apie 50 naujų automobilių parkavimo vietų, suprojektuoti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, apšvietimas, naujai apželdinama teritorija. Įrengus naują gatvę, numačius lėšas, bus galima atlikti kitus minimo daugiabučių namų kvartalo kiemų sutvarkymo darbus, kas iš esmės pagal norminius reikalavimus ir galimybes buvo išspręsta parengtame Detaliajame plane“.

Ar bus verdiktas?

Ne, jo nebus. Nesiimam vertinti ir daryti išvadų, ar į skaitytojo Tomo klausimus pateikti visi reikiami atsakymai. Nenorom peršasi išvada, kad Tomo pateikti klausimai ir atsiųsti atsakymai – nelabai turi sąsajų. Galime tik pasikartoti - Savivaldybė negali, nenori suprasti ar nesuvokia gyventojų problemų?

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Skaitytojas Vytas:,,Sprendimas, kad dalis vaikų turi grįžti į mokyklas - nelogiškas"

Skaitytojas Vytas:,,Sprendimas, kad dalis vaikų turi grįžti į mokyklas - nelogiškas" 1

Šalyje įvedus karantiną nutarta keisti ir ugdymo proceso tvarką: pradinukus mokyti mokyklose, o štai vyresnėliai gali būti mokomi nuotoliniu būdu arba mišriu - derinant nuotolines bei kontaktines pamokas. To...

Dviračių čempionatu pasipiktinusi jonavietė: iš ligoninės su operuota koja ėjau pėsčiomis, nes negalėjo pravažiuoti taksi

Dviračių čempionatu pasipiktinusi jonavietė: iš ligoninės su operuota koja ėjau pėsčiomis, nes negalėjo pravažiuoti taksi

Jonavietė pasipiktino vykusiu Lietuvos dviračių plento čempionatu, dėl kurio, pradėjus riboti transporto eismą, taksi automobiliui nebuvo leidžiama privažiuoti iki Jonavos ligoninės, o jai teko su ką tik išo...

Skaitytoja Gražina: apriboti karantino, turėsime išsisukti dar ir be elektros

Skaitytoja Gražina: apriboti karantino, turėsime išsisukti dar ir be elektros

Karantinas - laikotarpis, kai nemaža dalis gyventojų yra priversti nuolat būti namuose - darbai, mokslai organizuojami nuotoliniu būdu ir tai, nori ar ne, apriboja judėjimą. Namuose didžiąją dalį savo dienos...

Klausimų dėl gatvių tiesimo ir asfaltavimo nemažėja: kol vienų tvarkymui rengiami projektai, kitoms dar teks palaukti savo eilės

Klausimų dėl gatvių tiesimo ir asfaltavimo nemažėja: kol vienų tvarkymui rengiami projektai, kitoms dar teks palaukti savo eilės

Gatvių tiesimas ir asfaltavimas - tema, nuolat dominanti jonaviečius: kol vienos jų tvarkomos, šalia kitų įsikūrę gyventojai jau laukia savo eilės. Šįkart į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Erne...

Jonavietė: Kada nuo koronaviruso bus skiepijami gyventojai?

Jonavietė: Kada nuo koronaviruso bus skiepijami gyventojai? 1

Portalas jonavoszinios.lt sulaukė jonavietės klausimo dėl skiepų nuo koronaviruso. Anot moters, rodos, kad informacijos apie visoje šalyje nuo Covid – 19 skiepijamus medikus apstu, tačiau konkrečių duomenų a...

Skaitytoja Rima: ,,Kaimynė - saviizoliacijoje, tačiau teigia, kad gali vedžioti šunį. Ar ji yra teisi?"

Skaitytoja Rima: ,,Kaimynė - saviizoliacijoje, tačiau teigia, kad gali vedžioti šunį. Ar ji yra teisi?" 2

Koronaviruso susirgimo atvejų skaičiui vis augant, panašu, auga ir įtampa tarp gyventojų - į portalą jonavoszinios.lt paskambinusi skaitytoja Rima tikino esanti sunerimusi dėl kaimynės, kuri yra saviizoliaci...

Sugedusios signalizacijos įkaitais tapo Jonavos „Sodra“ kaimynai

Sugedusios signalizacijos įkaitais tapo Jonavos „Sodra“ kaimynai

Praėjusį savaitgalį gautas jonaviečio pastebėjimas, kad Sodros Jonavos teritoriniame skyriuje ne kartą yra suveikusi vidaus signalizacija. Anot gyventojo, signalizacijos kauksmas trikdo gyventojų ramybę, ypa...

Antrokės močiutė: Vaikai grąžinami į klases??? Jūs rimtai?

Antrokės močiutė: Vaikai grąžinami į klases??? Jūs rimtai?

Jonavos Panerio pradinėje mokykloje kurį laiką dėl Covid-19 infekcijos židinio nustatytas infekcijų plitimą ribojantis režimas ir kelios grupės ugdymo procesą vykdė nuotoliniu būdu. Situacijai negerėjant, va...

Jonavietė Milda: ,,Kol nepasikeis mūsų mentalitetas ir sirgdami eisime į darbus, užkrečiamos ligos toliau plis"

Jonavietė Milda: ,,Kol nepasikeis mūsų mentalitetas ir sirgdami eisime į darbus, užkrečiamos ligos toliau plis"

Koronavirusui toliau plintant, redakciją pasiekia įvairūs jonaviečių klausimai ir nusiskundimai - nuolat teiraujamasi dėl saviizoliacijos taisyklių, karantino ribojimų, apsisaugojimo priemonių tinkamo naudoj...

Moksleivio mama: ,,Kiek kenksmingas jaunimo tarpe populiarumo neprarandantis ,,Iqos"?"

Moksleivio mama: ,,Kiek kenksmingas jaunimo tarpe populiarumo neprarandantis ,,Iqos"?"

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė Sigita, kuri teiravosi dėl kaitinamojo tabako ,,Iqos" sistemos poveikio sveikatai - moteris pastebi, kad pastaroji itin populiari tarp jaunimo. Pasak skaitytojos...

Moksleivės mama: ,,Mokyklose vaikams neleidžiama buriuotis, bet į ekskursijas - prašom?"

Moksleivės mama: ,,Mokyklose vaikams neleidžiama buriuotis, bet į ekskursijas - prašom?" 1

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi jonavietė, kuri tikino nesuprantanti moksleiviams taikomų savisaugos priemonių nuo koronaviruso esmės - pasak jos, mokyklose vaikams sakoma vengti vienas kito, laikytis at...

Laiptų į turgų „puošmena“: teritoriją tvarkytis kliudo bendrasavininkų tarpusavio nesutarimai?

Laiptų į turgų „puošmena“: teritoriją tvarkytis kliudo bendrasavininkų tarpusavio nesutarimai? 1

Į turgų vedančius laiptus „puošia“ pastatai vaiduokliai. Rekonstruoti laiptai, sutvarkyta jų prieiga džiugina gyventojus, bet visą vaizdą darko minimi apleisti pastatai. Su portalu susisiekusi skaitytoja pri...

Skaitytojas pasibaisėjo ,,Rimi" tvarka: ,,Parduotuvės neatsakingumas - stebina"

Skaitytojas pasibaisėjo ,,Rimi" tvarka: ,,Parduotuvės neatsakingumas - stebina"

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas, kuris piktinosi Jonavoje veikiančios parduotuvės ,,Rimi" tvarka - anot jo, pastaroji neatsakingai tvarko taromatus, savo patalpas bei šiukšles. Vyro skundas p...

Senjora: koronaviruso prevencija pasiekė aukščiausią absurdo lygį

Senjora: koronaviruso prevencija pasiekė aukščiausią absurdo lygį 2

Jonavos gyventoja, pensinio amžiaus sulaukusi moteris piktinasi, kad koronaviruso prevencija ir perdėtos baimės galimai pasiekė aukščiausią absurdo lygį. Su portalu jonavoszinios.lt susisiekusi moteris pasak...

Skaitytojai klausia: ar darbdavys turi teisę filmuoti darbuotoją?

Skaitytojai klausia: ar darbdavys turi teisę filmuoti darbuotoją? 1

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi vienos įstaigos darbuotojai, iškėlę klausimą, ar darbdavys turi teisę filmuoti juos darbo metu? Pastarieji nenorėjo viešai atskleisti nei savo tapatybių, nei darbovietės, ...

Susirgus pardavėjoms, klientai dvejoja dėl patalpų dezinfekcijos

Susirgus pardavėjoms, klientai dvejoja dėl patalpų dezinfekcijos 4

Koronavirusui neatsitraukiant, nemažėja baimė ir tarp gyventojų - skaitytojai nuolat prašo pasidomėti įvairiais klausimais, susijusiais su pandemija, praneša apie įtarimus dėl karantino taisyklių pažeidimų. ...