Nuotolinio mokymosi platformos neatlaikė – lūžo sistemos

Nuotolinio mokymosi  platformos neatlaikė – lūžo sistemos
KOV 30
2020-03-30 13:29 2020

Kovo 30-ąją visos švietimo įstaigos perėjo prie nuotolinio ugdymo. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija akcentavo, kad dauguma mokyklų jau yra pasiruošusios nuotoliniam mokymui, tačiau didelių lankytojų apkrovų neatlaikė nuotolinio mokymosi platformos – sistemos lūžo.

Sistemos neatlaikė - lūžo 

Švietimo įstaigos nuotoliniam mokymui pasirinko naudoti platformas – dauguma jų  rinkosi „Tamo“, „Eduka“, EMA, ZOOM, „Office 365“. Kai kuriems vaikams pamokos nuotoliniu būdų prasidėjo įprastai – 8 val. ryte, kitiems, šiek tiek vėliau – nuo 9 val. ryto, tačiau jau nuo ankstaus ryto paaiškėjo, kad dauguma jų prisijungti negali - nuotolinio mokymosi  platformos neatlaikė – lūžo sistemos.

„Mūsų mokyklai (kaip ir visoms Lietuvos mokykloms) prasidėjo iššūkių metas - nuotolinis mokymas (is), reikalaujantis daug mokytojų, Jūsų - tėvelių ir mokinių pastangų, supratimo ir kantrybės. Mes pasirinkome mokymą per Eduka klasę, kuri šiuo metu dirba su trikdžiais. Kadangi pagal mūsų nuotolinio mokymo (si) tvarkos aprašą, mes mokysime (mokysimės) asichroniniu būdu (t.y. mokiniai jungiasi ir atlieka užduotis jiems patogiu laiku), tai nesijaudinkite, jei būtent šiuo metu Jums nepavyksta atsidaryti mokytojų įkeltų užduočių per Eduka klasę, pabandykite vėliau. Ačiū Jums už supratimą ir bendradarbiavimą! Kartu mes įveiksime visus sunkumus!“, - savo socialinio tinklo Facebook paskyroje skelbė Šveicarijos progimnazija.

Tėvų geranoriškumas

Socialiniuose tinkluose netrūko ir mokinių tėvų pasisakymų, kurie dalinosi savo rūpesčiais, kad vaikams nesiseka prisijungti prie sistemos, kad neįmanoma atlikti užduočių, nes sistemos lūžta, o vaikai „internete sėdi šiaip sau – žiūri filmukus“.

Kad ir kaip prastai prasidėjo pirmoji nuotolinio mokymo diena, tėvai, mokytojai ir mokiniai linkėjo vieni kitiems kantrybės ir ištvermės, nes „galiausiai adaptuosimės, juk tai visiems didelis iššūkis“, - rašė mama Viktorija, o jai antrino ir kiti internautai: „Pakentėkime, apsiraminkime ir palaukime – visada taip nebus, visi išmoksime ko nors naujo ir prisitaikysime“.

Pedagogų „namų darbai“

Pasak Jonavos savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo Žilvino Galimovo,  Jonavos ugdymo įstaigų pedagogai dar iki nuotolinio mokymosi starto „uoliai ruošė namų darbus“.

„Lenkiu žemai galvą prieš visas rajono švietimo įstaigas, jų administracijas ir pedagogus, kurie savo jėgomis vienui vieni stengėsi kaip įmanoma geriau pasiruošti šiam naujam išbandymui, nes Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nepersistengė - tiesiog davė užduotį savivaldybėms, o mūsų savivaldybė permetė įstaigoms, kurios jau nebeturi kur dingti ir, kaip visada, dėl vaikų mokyklos ir darželiai vis tiek visomis išgalėmis kažkaip sugeba susitvarkyti. Ir tai verta didžiulės pagarbos“, -teigė Ž.Galimovas.  

Pirmadienį lūžusios sistemos daugumą privertė ieškoti kitų alternatyvų – mokiniai su mokytojais persikėlė į Facebook susirašinėjimo programėlę „Massenger“, kiti rado kitokias išeitis – skambučius telefonu ir pan., tačiau mažiau ar daugiau, nuotolinis mokymasis vis dėlto vyko.

Elektroniniams dienynams patiriant perkrovas, TAMO optimizuoja sistemą

Dėl koronaviruso plitimo bei karantino šiandien visoje Lietuvoje pradėjus nuotolinio ugdymo procesą šalyje veikiančios elektroninės mokymosi sistemos patyrė perkrovas. TAMO grupė susidūrė su 10 kartų didesniais nei įprasta srautais, taip pat patyrė trikdžių, tačiau jie – jau sprendžiami.

„Atsiprašome vartotojų – daliai jų šįryt nepavyko prisijungti prie sistemos – už patirtus nepatogumus. Buvome pasiruošę 4 kartus didesniems nei įprasta vartotojų srautams. Porą pastarųjų savaičių sistemą labai rimtai ruošėme netipiškai didelėms apkrovoms – atlikome visus įmanomus pačios sistemos optimizavimus, iki maksimumo padidinome serverių resursus. Visgi daugeliui startavus nuotolinį mokymą vienu metu, pirmadienio ryto srautas buvo didesnis, nei planavome. Tad šiuo ieškome papildomų sprendimų greitai situacijos korekcijai, optimizuojame sistemos greitaveiką“, – sakė TAMO grupės vadovas Edgaras Jasalinis.

Jo teigimu, TAMO specialistų komanda šiuo metu dirba nepailsdama, kad esamą sistemos architektūrą dar geriau pritaikytų pandemijos metu dešimteriopai išaugusiems srautams ir sudarytų kaip įmanoma kokybiškesnę nuotolinio ugdymo galimybę Lietuvos mokiniams bei mokytojams.

Pandemijos metu įvedus karantiną daugelyje vakarų valstybių, su sistemos trikdžiais susidūrė ir pasauliniu mastu nuotoliniam darbui naudojamos sistemos.

Jeigu naršyklėje matote įspėjimą Error 1200, atnaujinkite tinklalapį savo naršyklės lange (Refresh). Šį veiksmą gali tekti pakartoti kelis kartus, kol būsite nukreipti atgal į sistemą.

Apie sistemos trikdžius informuota iš anksto

Kovo 27 d., Ryšių reguliavimo tarnyba kartu su elektroninių ryšių paslaugų teikėjais parengė rekomendacijas, kaip sklandžiai organizuoti nuotolinio mokymo procesą ir išvengti tinklų „lūžimo“ prasidėjus nuotoliniam mokymui.

Rekomenduojama dalį mokymosi proceso organizuoti ne tiesioginėmis transliacijomis, o nusiunčiant skaitmeninę medžiagą (pvz., užduotis) mokiniams. Taip pat siūloma iš anksto parengti vaizdo pamokų įrašų, kuriuos mokiniai įsijungtų jiems patogiu metu. Rekomenduojama, esant galimybei, mokymus paskirstyti per visą dieną nuo ryto iki vakaro. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad visa aktuali informacija apie nuotolinį mokymą skelbiama interneto puslapyje www.nsa.smm.lt/nuotolinis.

Mokslo metai nebus nutraukti 

Šiandien nuotoliniu būdu vyko antrasis COVID-19 valdymo komiteto posėdis. 

"Suprantu, kad šiandieninė nuotolinio ugdymo pradžia nebuvo ideali. Visgi nepamirškime, kad pirmą kartą susiduriame su tokia situacija. Bet kokiu atveju klaidas taisyti privalu, ministerija ir ugdymo įstaigos tai ir daro. Ne teisinkimės, o dirbkime.

Visų žiniai - mokslo metai nebus nutraukiami. Kalbant apie brandos egzaminus - per dvi savaites ministerijai pavesta suformuluoti konkrečius pasiūlymus, tada bus ir sprendimai", - socialiniame tinkle pranešė Premjeras Saulius Skvernelis. 

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Sunkumų patiriantiems mokiniams į pagalbą ateis ir savanoriai

Sunkumų patiriantiems mokiniams į pagalbą ateis ir savanoriai

Nevyriausybinės organizacijos kviečia jungtis savanorius prie iniciatyvos „Padėsiu mokyti(s)“, kuria siekiama padėti su mokymosi sunkumais dėl pandemijos susiduriantiems mokiniams. Mokyklos norėtų sulaukti d...

Renovacijos banga: siekiant padidinti daugiabučių namų energijos vartojimo efektyvumą Lietuvoje kuriama inovatyvi Investicijų platforma

Renovacijos banga: siekiant padidinti daugiabučių namų energijos vartojimo efektyvumą Lietuvoje kuriama inovatyvi Investicijų platforma

Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas (EIB) kartu investuoja Europos Sąjungos (ES) lėšas į naujai kuriamą Investicijų platformą, siekiant padidinti daugiabučiams namams atnaujinti s...

Ekspertų taryba: vaikams iš sunkumų patiriančių šeimų siūloma leisti nuotoliniu būdu mokytis mokyklose

Ekspertų taryba: vaikams iš sunkumų patiriančių šeimų siūloma leisti nuotoliniu būdu mokytis mokyklose

Vyriausybė siūlys sudaryti sąlygas vaikams, patiriantiems sunkumų nuotolinio mokymo metu, mokytis nuotoliniu būdu pačiose mokyklose, jeigu taip rekomenduoja mokyklų Vaiko gerovės komisijos. Tokią rekomendaci...

Prasideda švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2020“, ji vyks nuotoliniu būdu

Prasideda švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2020“, ji vyks nuotoliniu būdu

Lapkričio 20–21 dienomis vyks didžiausias švietimo bendruomenės metų renginys – svarbių švietimo diskusijų ir inovatyvių mokymo priemonių paroda „Mokykla 2020“. 10-oji paroda dėl epidemiologinės situacijos š...

Kokiais atvejais tėvams skiriama ligos išmoka vaiko priežiūrai?

Kokiais atvejais tėvams skiriama ligos išmoka vaiko priežiūrai?

Vyriausybei nusprendus, kad po rudens atostogų dalis vaikų toliau mokysis nuotoliniu būdu bei atskirose savivaldybėse įvedinėjant karantiną, ne vienam dirbančių tėvų iškilo klausimų dėl vaikų priežiūros. Soc...

Patarimai-rekomendacijos CityBee klientams (galimiems nukentėjusiesiems)

Patarimai-rekomendacijos CityBee klientams (galimiems nukentėjusiesiems)

Policija dalijasi bendrais ir aktualiais patarimais, ką daryti, norint apsaugoti savo asmens duomenis. Bendras patarimas-rekomendacijos CityBee klientams (galimiems nukentėjusiesiems):...

Lietuvos mokyklose išbandytos revoliucingos ugdymo priemonės specialiųjų poreikių vaikams

Lietuvos mokyklose išbandytos revoliucingos ugdymo priemonės specialiųjų poreikių vaikams

Pasitelkti išmaniąsias technologijas ir užtikrinti dar sklandesnį mokymosi sunkumų bei raidos sutrikimų turinčių vaikų ugdymą. Su tokia vizija šalies švietimo įstaigose išmėginta unikali „EduSensus“ programa...

Parengtos praktinės gairės dėl interneto ir išmaniųjų įrenginių naudojimo mokyklose ir šeimose

Parengtos praktinės gairės dėl interneto ir išmaniųjų įrenginių naudojimo mokyklose ir šeimose

Pandemijos ir nuotolinio ugdymo akivaizdoje suaugusiųjų ir vaikų veikla ir gyvenimas internete kelia klausimų, kiek ir kada galime būti „prisijungę“, kas yra skaitmeninė higiena ir kokia ji turėtų būti. Moky...

Jaunieji tyrėjai pristatė savo darbus

Jaunieji tyrėjai pristatė savo darbus

Lapkričio 12 dieną Jonavos Justino Vareikio progimnazija jaunuosius tyrėjus sukvietė į respublikinę moksleivių tiriamųjų, kūrybinių darbų konferenciją ,,Besikeičiantis pasaulis ir aš”, kuri vyko nuotoliniu b...

Švietimo įstaigos galės priimti vaikus, kurie neturi tinkamų sąlygų mokytis namuose

Švietimo įstaigos galės priimti vaikus, kurie neturi tinkamų sąlygų mokytis namuose

Vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose ar patiria mokymosi sunkumų pandemijos metu, bus sudarytos sąlygos mokytis nuotoliniu būdu švietimo įstaigose. Vyriausybės sprendimas įsigalios sausio 21 d., taig...

Kompensuojamųjų vaistų be priemokų jau įsigijo beveik 100 tūkst. pacientų

Kompensuojamųjų vaistų be priemokų jau įsigijo beveik 100 tūkst. pacientų

Nuo liepos įsigaliojusia naujove įsigyti kompensuojamųjų vaistų ar medicinos pagalbos priemonių be jokių priemokų jau pasinaudojo beveik 100 tūkst. pacientų. Ši galimybė atsirado Vyriausybei priėmus teisės a...

Lietuvos kariuomenei perduota 15 specialiosios paskirties  AROCS sunkvežimių, dar 10  bus perduota metų pabaigoje

Lietuvos kariuomenei perduota 15 specialiosios paskirties AROCS sunkvežimių, dar 10 bus perduota metų pabaigoje

Toliau modernizuojant ir atnaujinant Lietuvos kariuomenės pajėgumus Lietuvos kariuomenei perduoti  15  Vokietijos gamintojo „Daimler AG“   specialiosios paskirties  AROCS sunkvežimi...

Daugiau nei 200 Jonavos rajono gyventojų vis dar neturi elektros

Daugiau nei 200 Jonavos rajono gyventojų vis dar neturi elektros

„Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, dėl pastarąsias paras iškritusio gausaus šlapio sniego visoje Lietuvoje be elektros yra apie 14 tūkst. namų ūkių....

Sniego naštos neatlaikė medžiai – rajone juos šalino dešimtimis

Sniego naštos neatlaikė medžiai – rajone juos šalino dešimtimis

Praėjusią parą šalies ugniagesiai gelbėtojai atliko 378 gelbėjimo darbus, iš jų 331 kartą vyko šalinti ant važiuojamosios kelio dalies, automobilių, pastatų, elektros laidų nuvirtusių medžių ir jų šakų. Jie atli...

Jonavoje sutriko elektros energijos tiekimas, ESO praneša apie gedimų šalinimą

Jonavoje sutriko elektros energijos tiekimas, ESO praneša apie gedimų šalinimą 1

Nors interaktyvus elektros energijos gedimų žemėlapis nerodo itin daug sutrikimų mūsų rajone, tačiau socialiniuose tinkluose jonaviečiai jau dalinasi informacija, kuriuose namuose ar mikrorajonuose nėra elektros...

Pirmoji meilė – iššūkis ne tik paaugliams, bet ir tėvams

Pirmoji meilė – iššūkis ne tik paaugliams, bet ir tėvams

Vaiko teisių gynėjai susiduria su įvairiai susiklosčiusiais jaunuolių tarpusavio santykiais. Būna, kad paauglys labai stengiasi prisitaikyti prie sužavėjusio asmens ir keičiasi į gerąją pusę. Neišvengiama ir...