Nuotolinio mokymosi platformos neatlaikė – lūžo sistemos

Nuotolinio mokymosi  platformos neatlaikė – lūžo sistemos
KOV 30
2020-03-30 14:29 2020

Kovo 30-ąją visos švietimo įstaigos perėjo prie nuotolinio ugdymo. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija akcentavo, kad dauguma mokyklų jau yra pasiruošusios nuotoliniam mokymui, tačiau didelių lankytojų apkrovų neatlaikė nuotolinio mokymosi platformos – sistemos lūžo.

Sistemos neatlaikė - lūžo 

Švietimo įstaigos nuotoliniam mokymui pasirinko naudoti platformas – dauguma jų  rinkosi „Tamo“, „Eduka“, EMA, ZOOM, „Office 365“. Kai kuriems vaikams pamokos nuotoliniu būdų prasidėjo įprastai – 8 val. ryte, kitiems, šiek tiek vėliau – nuo 9 val. ryto, tačiau jau nuo ankstaus ryto paaiškėjo, kad dauguma jų prisijungti negali - nuotolinio mokymosi  platformos neatlaikė – lūžo sistemos.

„Mūsų mokyklai (kaip ir visoms Lietuvos mokykloms) prasidėjo iššūkių metas - nuotolinis mokymas (is), reikalaujantis daug mokytojų, Jūsų - tėvelių ir mokinių pastangų, supratimo ir kantrybės. Mes pasirinkome mokymą per Eduka klasę, kuri šiuo metu dirba su trikdžiais. Kadangi pagal mūsų nuotolinio mokymo (si) tvarkos aprašą, mes mokysime (mokysimės) asichroniniu būdu (t.y. mokiniai jungiasi ir atlieka užduotis jiems patogiu laiku), tai nesijaudinkite, jei būtent šiuo metu Jums nepavyksta atsidaryti mokytojų įkeltų užduočių per Eduka klasę, pabandykite vėliau. Ačiū Jums už supratimą ir bendradarbiavimą! Kartu mes įveiksime visus sunkumus!“, - savo socialinio tinklo Facebook paskyroje skelbė Šveicarijos progimnazija.

Tėvų geranoriškumas

Socialiniuose tinkluose netrūko ir mokinių tėvų pasisakymų, kurie dalinosi savo rūpesčiais, kad vaikams nesiseka prisijungti prie sistemos, kad neįmanoma atlikti užduočių, nes sistemos lūžta, o vaikai „internete sėdi šiaip sau – žiūri filmukus“.

Kad ir kaip prastai prasidėjo pirmoji nuotolinio mokymo diena, tėvai, mokytojai ir mokiniai linkėjo vieni kitiems kantrybės ir ištvermės, nes „galiausiai adaptuosimės, juk tai visiems didelis iššūkis“, - rašė mama Viktorija, o jai antrino ir kiti internautai: „Pakentėkime, apsiraminkime ir palaukime – visada taip nebus, visi išmoksime ko nors naujo ir prisitaikysime“.

Pedagogų „namų darbai“

Pasak Jonavos savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo Žilvino Galimovo,  Jonavos ugdymo įstaigų pedagogai dar iki nuotolinio mokymosi starto „uoliai ruošė namų darbus“.

„Lenkiu žemai galvą prieš visas rajono švietimo įstaigas, jų administracijas ir pedagogus, kurie savo jėgomis vienui vieni stengėsi kaip įmanoma geriau pasiruošti šiam naujam išbandymui, nes Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nepersistengė - tiesiog davė užduotį savivaldybėms, o mūsų savivaldybė permetė įstaigoms, kurios jau nebeturi kur dingti ir, kaip visada, dėl vaikų mokyklos ir darželiai vis tiek visomis išgalėmis kažkaip sugeba susitvarkyti. Ir tai verta didžiulės pagarbos“, -teigė Ž.Galimovas.  

Pirmadienį lūžusios sistemos daugumą privertė ieškoti kitų alternatyvų – mokiniai su mokytojais persikėlė į Facebook susirašinėjimo programėlę „Massenger“, kiti rado kitokias išeitis – skambučius telefonu ir pan., tačiau mažiau ar daugiau, nuotolinis mokymasis vis dėlto vyko.

Elektroniniams dienynams patiriant perkrovas, TAMO optimizuoja sistemą

Dėl koronaviruso plitimo bei karantino šiandien visoje Lietuvoje pradėjus nuotolinio ugdymo procesą šalyje veikiančios elektroninės mokymosi sistemos patyrė perkrovas. TAMO grupė susidūrė su 10 kartų didesniais nei įprasta srautais, taip pat patyrė trikdžių, tačiau jie – jau sprendžiami.

„Atsiprašome vartotojų – daliai jų šįryt nepavyko prisijungti prie sistemos – už patirtus nepatogumus. Buvome pasiruošę 4 kartus didesniems nei įprasta vartotojų srautams. Porą pastarųjų savaičių sistemą labai rimtai ruošėme netipiškai didelėms apkrovoms – atlikome visus įmanomus pačios sistemos optimizavimus, iki maksimumo padidinome serverių resursus. Visgi daugeliui startavus nuotolinį mokymą vienu metu, pirmadienio ryto srautas buvo didesnis, nei planavome. Tad šiuo ieškome papildomų sprendimų greitai situacijos korekcijai, optimizuojame sistemos greitaveiką“, – sakė TAMO grupės vadovas Edgaras Jasalinis.

Jo teigimu, TAMO specialistų komanda šiuo metu dirba nepailsdama, kad esamą sistemos architektūrą dar geriau pritaikytų pandemijos metu dešimteriopai išaugusiems srautams ir sudarytų kaip įmanoma kokybiškesnę nuotolinio ugdymo galimybę Lietuvos mokiniams bei mokytojams.

Pandemijos metu įvedus karantiną daugelyje vakarų valstybių, su sistemos trikdžiais susidūrė ir pasauliniu mastu nuotoliniam darbui naudojamos sistemos.

Jeigu naršyklėje matote įspėjimą Error 1200, atnaujinkite tinklalapį savo naršyklės lange (Refresh). Šį veiksmą gali tekti pakartoti kelis kartus, kol būsite nukreipti atgal į sistemą.

Apie sistemos trikdžius informuota iš anksto

Kovo 27 d., Ryšių reguliavimo tarnyba kartu su elektroninių ryšių paslaugų teikėjais parengė rekomendacijas, kaip sklandžiai organizuoti nuotolinio mokymo procesą ir išvengti tinklų „lūžimo“ prasidėjus nuotoliniam mokymui.

Rekomenduojama dalį mokymosi proceso organizuoti ne tiesioginėmis transliacijomis, o nusiunčiant skaitmeninę medžiagą (pvz., užduotis) mokiniams. Taip pat siūloma iš anksto parengti vaizdo pamokų įrašų, kuriuos mokiniai įsijungtų jiems patogiu metu. Rekomenduojama, esant galimybei, mokymus paskirstyti per visą dieną nuo ryto iki vakaro. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija primena, kad visa aktuali informacija apie nuotolinį mokymą skelbiama interneto puslapyje www.nsa.smm.lt/nuotolinis.

Mokslo metai nebus nutraukti 

Šiandien nuotoliniu būdu vyko antrasis COVID-19 valdymo komiteto posėdis. 

"Suprantu, kad šiandieninė nuotolinio ugdymo pradžia nebuvo ideali. Visgi nepamirškime, kad pirmą kartą susiduriame su tokia situacija. Bet kokiu atveju klaidas taisyti privalu, ministerija ir ugdymo įstaigos tai ir daro. Ne teisinkimės, o dirbkime.

Visų žiniai - mokslo metai nebus nutraukiami. Kalbant apie brandos egzaminus - per dvi savaites ministerijai pavesta suformuluoti konkrečius pasiūlymus, tada bus ir sprendimai", - socialiniame tinkle pranešė Premjeras Saulius Skvernelis. 

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Kas labiau pasiteisina: skaitmeninis ar tradicinis mokymas?

Kas labiau pasiteisina: skaitmeninis ar tradicinis mokymas? 1

Karantinui užsitęsus mokyklos jau priprato dirbti nuotoliniu būdu, tam pasitelkė naujų, iki šiol mažiau naudotų ugdymo būdų ir priemonių. Dėl to net galima buvo išgirsti švietimo atstovus teigiant, esą skait...

Šviesioji karantino pusė – pagerėję skaitmeninio raštingumo įgūdžiai

Šviesioji karantino pusė – pagerėję skaitmeninio raštingumo įgūdžiai

Koronavirusas ir iš paskos sekęs karantinas pasaulį užliejo tarsi šaltas dušas – milijardai žmonių atsidūrė situacijoje, kuriai visiškai nesiruošė. Didžiąją dalį veiklų ir paslaugų ...

Ikimokyklinio nuotolinio ugdymo baimė virtusi puikiais rezultatais

Ikimokyklinio nuotolinio ugdymo baimė virtusi puikiais rezultatais

Turėjome džiaugtis bundančiu pavasariu, o susidūrėme su turbūt didžiausiu iššūkiu ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo istorijoje. Neviltis, nežinomybė, nepasitikėjimas savo jėgomis – tokios buvo dienos p...

Paaiškėjo, kad pradinukai užduotis internete sprendė dažniau nei abiturientai

Paaiškėjo, kad pradinukai užduotis internete sprendė dažniau nei abiturientai

Jau įpusėjo valstybinių brandos egzaminų sesija, tad belaukiant jų rezultatų galima palyginti, kaip aktyviai mokslo metų metu internetu mokėsi skirtingų klasių mokiniai. Vienos didžiausių Lietuvos skaitmenin...

Nuotolinio mokymo pamokos: mokosi ir vaikai, ir mokytojai

Nuotolinio mokymo pamokos: mokosi ir vaikai, ir mokytojai

„Mokytojas yra toks asmuo, kuriam technologijos leidžia susikalbėti su šiuolaikiniais moksleiviais. Turime išmokti tą kalbą, jei norime dirbti“, –  įsitikinusi Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos lietuvių k...

Karantino metu prašoma savivaldybių mažinti nebūtiną popierizmą mokyklose

Karantino metu prašoma savivaldybių mažinti nebūtiną popierizmą mokyklose 1

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kreipėsi į savivaldybes, prašydama bendradarbiavimo ir pagalbos mokykloms diegiant nuotolinį mokymą. Kviečiama pasitikėti mokyklomis bei jų vadovais, leisti mokykloms p...

Ministerijos atsakymai į moksleivių iškeltus klausimus dėl brandos egzaminų

Ministerijos atsakymai į moksleivių iškeltus klausimus dėl brandos egzaminų

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, sulaukusi klausimų iš Lietuvos moksleivių sąjungos, kodėl buvo priimtas sprendimas vykdyti brandos egzaminus, kaip jie bus organizuojami, pateikia paaiškinimus....

Darbo santykiai ekstremaliomis sąlygomis, parama darbuotojams ir darbdaviams

Darbo santykiai ekstremaliomis sąlygomis, parama darbuotojams ir darbdaviams

Valstybėje paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną, Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė pakeitimus, skirtus išsaugoti darbo vietas ir padėti gyventojams, kurie užvėrus dienos centrus turi rūpintis neg...

Kaip nuotolinis mokymas sekasi iš užsienio atvykusiems vaikams?

Kaip nuotolinis mokymas sekasi iš užsienio atvykusiems vaikams?

Nuotolinis mokymas tapo įveikiamu iššūkiu beveik tūkstančiui į Lietuvą grįžusių emigrantų, iš užsienio atvykusių mokinių ir jų mokytojų. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija apklausė mokytojus, mokančius i...

Parengtos rekomendacijos, kaip išvengti tinklų „lūžimo“ prasidėjus nuotoliniam mokymui

Parengtos rekomendacijos, kaip išvengti tinklų „lūžimo“ prasidėjus nuotoliniam mokymui

Ryšių reguliavimo tarnyba kartu su elektroninių ryšių paslaugų teikėjais parengė rekomendacijas, kaip sklandžiai organizuoti nuotolinio mokymo procesą ir išvengti tinklų „lūžimo“ prasidėjus nuotoliniam mokym...

 Išsikrausčius į internetą – prioritetas miegui ir e. saugumui

Išsikrausčius į internetą – prioritetas miegui ir e. saugumui

Taip ryžtingai visame pasaulyje vienu metu su veiklomis ir pramogomis į internetą dar nejudėjome: prisijungti kviečia nuotolinio darbo ar mokymosi platformos, įrankiai, virtualūs turai po pasaulio muziejus i...

Policija pateikia nusikalstamumo grėsmių vertinimą ir patarimus žmonėms

Policija pateikia nusikalstamumo grėsmių vertinimą ir patarimus žmonėms

Lietuvos policija, reaguodama į pandemiją Lietuvoje ir visame pasaulyje, operatyviai perorientavo savo veiklą ir didesnį dėmesį skiria gyventojų sveikatos apsaugai, viruso plitimo mažinimui, savivizoliacijoj...

Tikrintos vartotojų apgaulės tarptautinėse internetinėse platformose

Tikrintos vartotojų apgaulės tarptautinėse internetinėse platformose

Šių metų gegužės mėnesį 27 už vartotojų teisių apsaugą atsakingos Europos Sąjungos (toliau – ES) institucijos tikrino tarptautinėse internetinėse platformose vartotojams teikiamą informaciją apie su COVID-19...

Joninių slėnyje planuojama įrengti Kalnų dviračių trasas - visuomenė kviečiama aptarti projektinius pasiūlymus

Joninių slėnyje planuojama įrengti Kalnų dviračių trasas - visuomenė kviečiama aptarti projektinius pasiūlymus

Informuojama, kad yra  parengti  Kalnų  dviračių  trasų  Joninių slėnyje statybos projekto projektiniai pasiūlymai ir visuomenė kviečiama dalyvauti juos svarstant. Planuojama, kad Joninių slėnyj...

„Kantar“ tyrimas: dauguma darbdavių per epidemiją liko sąžiningi, ketvirtadalis – nuvylė

„Kantar“ tyrimas: dauguma darbdavių per epidemiją liko sąžiningi, ketvirtadalis – nuvylė

Kalbant apie darbdavių sąžiningumą karantino metu, dominavo pozityvus darbdavio vertinimas: dauguma akcentavo sąžiningą elgesį karantino metu, suteiktas apsaugos priemones ir galimybę dirbti nuotoliniu būdu, išs...

Įspėja dėl neteisėtos prekybos vaistiniais preparatais

Įspėja dėl neteisėtos prekybos vaistiniais preparatais

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos įspėja dėl internetinėje svetainėje www.bluepharma.is siūlomų įsigyti neregistruotų receptinių...