Opozicija siūlo branginti atliekų išvežimą sodininkams?

Opozicija siūlo branginti atliekų išvežimą sodininkams?
VAS 06
2020-02-06 10:45 2020

Jonavos rajono savivaldybės tarybos opozicijos atstovas Gintautas Brukas teikia tarybai alternatyvų sprendimo projektą dėl Komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimo. Tarybos daugumos atstovų teigimu, toks projektas atliekų tvarkymo kainą sodininkams padidintų 3 kartus. 

Opozicijos pasiūlymo esmė –  panaikinti eilinių sodininkų, negyvenančių sodų bendrijoje teisę atliekų tvarkymui naudotis kolektyviniais sodininkų bendrijos konteineriais. Vietoj to siūlyme numatoma, kad tokie sodininkai privalės turėti ir naudotis individualiais konteineriais taip, kaip šiuo metu privalu tiems, kas gyvena sodų bendrijose.

G. Brukas tokį projektą teikia atsižvelgdamas į sodininkų bendrijų pirmininkų siūlymus. 

„Gali būti suprantamas sodų bendrijų pirmininkų noras atsikratyti kolektyviniais konteineriais, nes jie, pripažinkim, kelia problemų – ne visi sodininkai jais tvarkingai naudojasi, prineša stambių gabaritų ar statybinių atliekų, kurias privalėtų patys išvežti į tam skirtas ne komunalinių atliekų surinkimo aikšteles, o bendrijos pirmininkui po to reikia rūpintis, kaip tokias atliekas sutvarkyti. 

Neabejotina, kad pirmininkui paprasčiau tokių konteinerių aikštelių visai neturėti, bet ar tokia pozicija atitinka eilinių, sodų bendrijose negyvenančių, sodininkų interesus?“, - klausia valdančiųjų atstovas, tarybos narys Erlandas Andrejevas. 

Jo teigimu, pakeitus esamą tvarką,  individualias sutartis sudariusiems sodininkams būtų taikomas toks pats konteinerių aptarnavimo mokestis, koks yra taikomas individualių namų savininkams - mokestis padidėtų nuo 1,05 Eur per mėn. iki mažiausiai 3 Eur per mėn. 

„Be to, sodininkas, atvykęs į sodą ir sukaupęs kažkiek atliekų, neturėtų kur jų išmesti, o turėtų atliekas dėti į savo individualų konteinerį ir prisitaikyti prie konteinerių ištuštinimo grafikų. Greičiausiai tokiam sodininkui reiktų specialiai pakartotinai atvažiuoti į sodą tą dieną ir tuo laiku, kai yra išstumiami aptarnavimui individualūs konteineriai“, - sako E. Andrejevas. 

Komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimus taryba svarstys šiandien, vasario 6 d. tarybos posėdyje.

***

Vasario 6 d. 18 val. 35 min. rajono savivaldybės patikslinimas: Jonavos rajono savivaldybės tarybos opozicijos atstovas Gintautas Brukas nepateikė tarybai alternatyvaus sprendimo projekto dėl Komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimo. Projektą opozicijos atstovas pateikė derinti savivaldybės administracijai.

 

Jonavos rajono savivaldybės inf. 

Archyvo nuotrauka 

 

Panašūs straipsniai

P. Dovalgos premiją pasidalins du autoriai

P. Dovalgos premiją pasidalins du autoriai

Prano Dovalgos premijos skyrimo komisija 2020 metų premiją nusprendė skirti dviem autoriams. Šių metų laureatais tapo žurnalistai Irena Nagulevičienė už apybraižą ...

Savivaldybė nepritaria pasiūlytai apylankai viaduko remonto metu

Savivaldybė nepritaria pasiūlytai apylankai viaduko remonto metu

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) planuoja rekonstruoti valstybinės reikšmės krašto kelio Jonava-Žasliai atkarpoje esantį viaduką virš geležinkelio. Remonto metu bus laikinai uždarytas vienintelis ...