Pacientė apie Jonavos ligoninę: „Prabangus aparatas dulka kamputyje“

Pacientė apie Jonavos ligoninę: „Prabangus aparatas dulka kamputyje“
KOV 07
2019-03-07 10:50 2019

„Turiu problemų dėl akių. Sergu glaukoma ir turiu tikrintis akiplotį. Šiuolaikinėje medicinoje  akipločio tyrimas atliekamas kompiuteriniu perimetru – tokį prabangų aparatą turi ir Jonavos ligoninės akių ligų gydytojai, tačiau man, atvykus konsultacijai, akipločio tyrimas buvo atliktas senuoju būdu. Tai yra, pavedžiojo liniuote lentoje ir viskas. Tai kam tuomet skirta prabangi medicininė įranga, jei ja nesinaudojama? Prabangus aparatas dulka kamputyje ir tiek? Ar nėra specialistų, gebančiu naudotis šia technika?“, - teiravosi pacientė.

Specialistai moka ir privalo naudotis šia įranga.

VŠĮ „Jonavos ligoninėje“ akipločio matavimo aparatas įrengtas dar 2018 metais, kuomet buvo remontuojami akių ligų kabinetai. Įmonė, įrengusi minėtą įrangą, apmokė Jonavos ligoninėje dirbančius oftalmologus. Specialistai moka ir privalo naudotis šia įranga.

Sveikatos, ekologijos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Birutė Platkauskienė, gavusi šią informaciją, inicijuos kreipimąsį į įstaigos administraciją su prašymu išsiaiškinti minėtą atvejį. Anot B.Platkauskienės, ligoninės administracija privalo reaguoti į gyventojų paklausimus bei užtikrinti, kad pacientams būtų suteiktos visos reikiamos paslaugos, o tokios situacijos neturėtų kartotis.

Akiplotis - tai regėjimo lauko dalis, kurią žmogaus akis aprėpia nejudėdama. Akipločio matavimo rezultatai gydytojui suteikia informacijos apie glaukomos eigą. Sergant glaukoma akiplotis siaurėja. Žmogus gali ir nepastebėti, kad jo akiplotis susiaurėjo. Gydytojas akiplotį matuoja su prietaisu - perimetru.

 

Panašūs straipsniai

Skaitytoja klausia: ,,Ar gydytoja, neskirdama norimo tyrimo, elgiasi teisingai?“

Skaitytoja klausia: ,,Ar gydytoja, neskirdama norimo tyrimo, elgiasi teisingai?“

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytoja Violeta (pavardė redakcijai žinoma), kuri piktinosi, kad šeimos gydytoja jai neskiria norimo tyrimo. Moteris klausia, ar gydytoja elgiasi teisingai? Ligonių kaso...