Padėkos vakare „Krištolinių gulbių“ užteko ne visiems?

Padėkos vakare „Krištolinių gulbių“ užteko ne visiems?
GRU 18
2019-12-18 10:23 2019

Kaip jau buvo skelbta, gruodžio 12 dieną praūžė tradicinis metų renginys – Padėkos vakaras. Jo metu „Krištolinių gulbių“ apdovanojimai įteikti šiais metais Jonavos rajonui ir jo žmonėms labiausiai nusipelniusiems kraštiečiams. Tačiau vakaras šventišką nuotaiką atnešė ne visiems, anaiptol, kai kam paliko nemalonų kartėlį ir nuoskaudą.

Mero padėkos vakaras arba pagarba ir žmogiškumas

Po padėkos vakaro, gruodžio 13 dieną, socialiniame tinkle „Facebook“ pasklido įrašas, kuriame teigiama, kad žadėtas „Krištolinės gulbės“ apdovanojimas neįteiktas įmonei „VoltasIT“. Šių metų spalio mėnesį skelbta, kad minima įmonė buvo pripažinta sparčiausiai augančia technologijų kompanija Vidurio Europoje. Vieno iš įmonės įkūrėjų, jonaviečio  Edvardo Astrausko sutuoktinė Lina išliejo kartėlį viešai.

„Gauni skambutį, jog Mero padėkos vakare tavo įmonei bus įteikta Krištolinė Gulbė ir dėl to organizatoriai pageidauja, kad nusifilmuotum trumpame video reportaže, kuris bus rodomas prieš minėto apdovanojimo įteikimą.

Gaila, bet metų galo darbų gausoje sunkiai pavyksta tai suderinti. Atrodo, viskas normalu ir suprantama, o juk organizatoriai kūrybiški - sugalvos, kaip tave pristatyti. Net nusiunti jiems įmonės pristatymo video, kuris buvo rodytas Vidurio Europos techniškųjų įmonių apdovanojimuose. Pasirodo – formatas netinka. Na, bet nieko - kažką juk vis tiek sumąstys“, - savo socialinio tinklo paskyroje nuoskaudą liejo Lina Astrauskė.

Apmaudu dėl Gulbės?!

Lina Astrauskė dėstė, jog tikėdamasi gauti apdovanojimą, kaip jai buvo sakyta, ji šiam vakarui pasiruošė išskirtinai, tačiau toliau viskas klostėsi ne taip, kaip tikėtasi.

„Pasipuoši, paruoši Merui dovaną ir šast… Krištolinės gulbės negauni. Apmaudu dėl Gulbės?! Tikrai ne! Apmaudu dėl požiūrio į verslą, tiesiog į žmogų, apmaudu, kad svarbiau formatas, ne idėja… ir gėda, kad net nesugebama informuoti, kad tos Gulbės ir negausi… Iš tiesų žmogiškai gėda, kad verslui, kurio dėka yra surenkamas rajono biudžetas, nėra skirta nei vienas apdovanojimas.

Nepaisant visko, vakaras buvo puikus, nuoširdžiai tikiu, kad pats Meras net nežinojo visų organizavimo subtilybių…“, - teigė L. Astrauskė.

Pasipylė komentarai 

Po tokio viešo Linos Astrauskės pareiškimo, pasipylė komentarų lavina. Dauguma jų – palaikantys įrašo autorę.

„Oba. Nu nerealu! Labai gerai, kad sakai tai viešai!“, - rašė interneto vartotoja.

„Skaitau įrašą ir komentarus ir sunku net patikėti, kad galima taip viską suvelti. Norėtųsi žinoti, kas tie organizatoriai, kad neprasidėti su jais jokiais klausimais“, - rašė komentatorius.

„O dėl to, kad nesudirbo ryšių skyrius ir nepranešė, kad nieko negausi, neįvykdęs jų sąlygų? Jeigu ką, gazeles apdovanojimą irgi gausi, jeigu susimokėsi dalyvio mokesti, turėk minti, kad nebūtų akibrokštas. Mero padėkos vakaras, ir dar tu dovanų paruoši? Nu skamba biški muiliškai, bet jei ką čia mano asmeninė nuomone“, - savo mintis reiškė kitas internautas.

„Norėčiau sakyti, kad nustebino, tačiau elementariai apmaudu ir liūdna“. „Čia praktiškai kaip laimėjus bėgimo varžybas, ant prizininkų pakylos pakviesti ne pirmą finišavusį, o tą, kurio sportbačiai gražesni“. „Gal buvo kitos priežastys, bet neinformuoti apie tokius pokyčius... elementari nepagarba“, - ir dar daugiau nei pusšimtis panašių komentarų.

„VoltasIT“ neregistruota Jonavoje

Kam buvo ketinama skirti „Krištolinė gulbės“ apdovanojimus? Kaip šiems apdovanojimams renkami kandidatai? Kas juos atrenka? Kodėl įmonei „VoltasIT“ pranešta, kad neva gaus apdovanojimą, tačiau jis nebuvo įteiktas? Tokie klausimai pateikti Padėkos vakaro šeimininkui Jonavos r. savivaldybės merui Mindaugui Sinkevičiui.

„Pradėkim nuo to, kad tai yra visų Padėkos vakaras. Meras į jį kviečia, tačiau nepasisavina, kad tai yra mero padėkos vakaras. Nes jeigu būtų „mero“, tai merui ir reiktų susimokėti už jį. Kitas dalykas – yra nuostatai, pagal kuriuos galima siūlyti nominantus ir juose nėra apribojimų – ar tai būtų ūkininkai, mokytojai, ar verslo atstovai. Šiuo atveju buvo pasiūlyti trys asmenys, kurie ir gavo apdovanojimus.

Buvo svarstoma galimybė apdovanoti verslą. Vienas iš potencialių kandidatų buvo įvardintas „VoltasIT“. Vėliau buvo išsiaiškinta, kad įmonė registruota Kauno rajone (Biruliškių k., Kauno r.). Mums papildomų klausimų ir abejonių kėlė ir tai, kad norint apdovanoti verslą, reiktų kreiptis į verslininkų bendruomenę, kurią mes turime Jonavoje. Kaip jie vertintų tai, kad mes apdovanojame verslininkus, kurie net neregistruoti mūsų rajone“, - kalbėjo meras M. Sinkevičius.

Anot mero, vertinat šias aplinkybes, ir buvo apsispręsta šiemet apsiriboti tik trimis nominacijomis – apdovanojimus teikti trims fiziniams asmenims, dirbantiems socialinėje srityje. Bet, pasak mero, tai dar nereiškia, kad kitais metais nominacijų nebus kitiems įvairių sričių atstovams.

Ankstesni apdovanojimai teikti ir verslui

2018 metais „Krištolinė gulbė" įteikta verslininkei, UAB „Sveikatinimo namai" vadovei Linai Mickevičienei. 2017 metais Jonavos savivaldybės apdovanojimas "Šviesos bokštas" įteiktas UAB "Achema" generaliniam direktoriui Ramūnui Miliauskui už paramą 2017 m. sporto infrastruktūros plėtrai. 2017 metų  Jonavos savivaldybės apdovanojimas "Krištolinė gulbė" įteiktas UAB "Baltasis pyragas" direktoriui Jonui Valdui Tratuliui už investicijas, naujų darbo vietų kūrimą ir stabilią ilgametę verslo plėtrą Jonavos mieste.

„Yra nuostatai, tačiau jie nepasako, kad apdovanojimai turi būti skirti verslininkui, ūkininkui ar švietimiečiui. Yra metų, kuomet apdovanojimai skirti ir sveikatos priežiūros atstovams, ir net mokiniui. Apdovanojimų spektras platus. Jie skirti ryškiausiems, šviesiausiems einamųjų metų jonaviečiams“, - sako meras.

Anot miesto vadovo, daugiau nei prieš dešimtmetį patvirtinti apdovanojimų teikimo nuostatai net nesusieti su Padėkos vakaru. Tiek „Šviesos bokšto“, tiek „Krištolinės gulbės“ apdovanojimus galima įteikti einamaisiais metais, neįteikiant jų Padėkos vakare.

"Apgailestauju, kad svarstymas apie "Voltas IT" pasiekė įmonę ir sukėlė nepasiteisinusių lūkesčių", - pabrėžia miesto vadovas.

 

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Mero padėkos vakare „Krištolinės gulbės“ rado savo šeimininkus

Mero padėkos vakare „Krištolinės gulbės“ rado savo šeimininkus 1

„Sveiki atvykę į vieną gražiausių, o kartu ir prasmingiausių gruodžio mėnesio renginių Jonavoje - tradiciniu tapusį PADĖKOS vakarą. Nesvarbu, ar gruodis šaltas, nesvarbu, ar vėjuotas, ar nuklotas balta danga...

Įspūdinga „Ratilėlio“ kelionė į Austriją

Įspūdinga „Ratilėlio“ kelionė į Austriją

Ankstyvą rugsėjo 26-osios rytą, mes „Ratilėlio“ dalyviai, pajudėjome iš meno mokyklos kiemo į Austriją, tarptautinį festivalį „Sveiki sugrįžę į Alpes“ Abtenau mieste. Pirmą dieną praleidę kelion...

Tarptautinės mokytojų dienos proga apdovanoti Jonavos pedagogai

Tarptautinės mokytojų dienos proga apdovanoti Jonavos pedagogai 2

Šiandien Jonavos kultūros centre pagerbti ir apdovanoti Jonavos rajono mokytojai. Tarptautinės mokytojų dienos proga buvusiems ir esamiems pedagogams surengtas ir šventinis koncertas. Į mokytojų...

Vyriausybė detalizavo tvarką dėl „žalos be kaltės“

Vyriausybė detalizavo tvarką dėl „žalos be kaltės“

Šiandien Ministrų kabinetas posėdyje patvirtino taisykles, aiškiai numatančias tvarką, kaip pacientai turėtų kreiptis kompensacijos dėl jų sveikatai padarytos žalos. Tai – paskutinis žingsnis, leisiantis užt...

Visa informacija apie globą, įvaikinimą ir paslaugas – vienoje vietoje

Visa informacija apie globą, įvaikinimą ir paslaugas – vienoje vietoje

Nuo šiol visa reikiama informacija apie globą, įvaikinimą, laikiną vaikų priežiūrą ar teikiamą pagalbą priėmus vaiką į savo šeimą bus priei...

Paukščių gripas plinta toliau: nauji protrūkiai Čekijoje ir Bulgarijoje

Paukščių gripas plinta toliau: nauji protrūkiai Čekijoje ir Bulgarijoje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Čekijos Pardubicės regione užregistruotas naujas paukščių gripo protrūkis. Tai jau antras didelio patogeniškumo (H5N8) virusas šioje valstybė...

Naminių paukščių augintojai įspėjami – prasidėjo pavasarinė paukščių migracija

Naminių paukščių augintojai įspėjami – prasidėjo pavasarinė paukščių migracija

Ventės rago ornitologai šią savaitę informavo apie vis intensyvėjančią paukščių migraciją. Gausesni žąsų, gulbių ir ančių pulkai stebimi ne tik Kuršių marių pakrantėje esančiame Ventės rage ir Rusnėje, jų da...

Paukščių gripo prevencijai – apribojimai naminių paukščių laikymui

Paukščių gripo prevencijai – apribojimai naminių paukščių laikymui

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus įsakymu nuo rytojaus, vasario 4 d., visiems paukščių laikytojams nurodoma naminius paukščius laikyti aptvertuose kiemuose, aptvaruose arba užd...

Priverstiniame karantine esantys iš užsienio parvykę jonaviečiai: „Nuotaikos įvairios, bet žmonės pikti“

Priverstiniame karantine esantys iš užsienio parvykę jonaviečiai: „Nuotaikos įvairios, bet žmonės pikti“ 5

Po visą pasaulį išsibarstę lietuviai grįžta namo. Į gimtąją Jonavą bando parvykti ir jonaviečiai, bet šiuo momentu jiems, kaip ir visiems kitiems pargrįžtantiems, galioja priverstinis karantinas.  Kovo 25 d....

Vairuotojas ir miško žvėris. Kaip saugiai abiem pasidalyti kelią?

Vairuotojas ir miško žvėris. Kaip saugiai abiem pasidalyti kelią?

Kai gamtos fotografas Marius Čepulis vakare arba paryčiais važiuoja miškingais keliais, automobilio greičio pedalą atleidžia ir atidžiai stebi kelią. Ne todėl, kad ieško puikaus kadro. Gamtoje šimtus valandų...

Švarių rankų šokio konkurse - ir mažieji jonaviečiai

Švarių rankų šokio konkurse - ir mažieji jonaviečiai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) iniciatyvos „Švarių rankų šokis 19“ konkursas baigėsi. Šiemet tradiciniame konkurse dalyvavo per 100 ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos, kurios subūrė virš 3 00...

Karantino metu verslo rodoma padėka medikams

Karantino metu verslo rodoma padėka medikams 1

Pastarosiomis savaitėmis žiniasklaidoje skamba daug atgarsių apie išaugusį krūvį sveikatos apsaugos sistemos darbuotojams. Tai yra vienas iš visą pasaulį krečiančio koronaviruso padarinių. Didėjantys greitosios ...

Šimtadienio šventė vyko Kosmose

Šimtadienio šventė vyko Kosmose

Būsimųjų šių metų Senamiesčio gimnazijos abiturientų šimtadieniui pasirinkta tema „100-oji planeta“ iš anksto kvietė gilintis į kosmoso platybių pasaulį. Todėl šimtadienio šventėje ketvirtų klas...

VDI baigė tyrimą dėl nelaimės Ragožiuose

VDI baigė tyrimą dėl nelaimės Ragožiuose

Lakpričio 28-ąją rašėme apie nelaimę Ragožiuose - tądien vykdant vandentiekio trasos s...

Paminėtas 80 –asis Jonavos viešosios bibliotekos jubiliejus

Paminėtas 80 –asis Jonavos viešosios bibliotekos jubiliejus

Šiandien, gruodžio 13 –ąją, paminėtas Jonavos viešosios bibliotekos 80 –asis jubiliejus. Jubiliejaus minėjimas pradėtas priesaikos skaitymu, kurią  prieš aštuoniasdešimt metų duodavo bibliotekų ...

Paminėtas Tautinių instrumentų skyriaus veiklos 30-asis jubiliejus

Paminėtas Tautinių instrumentų skyriaus veiklos 30-asis jubiliejus

Gruodžio 4-ąją Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje išskirtinai skambėjo tautinių muzikos instrumentų garsai. Tą dieną buvo pažymėtas šios ugdymo įstaigos Tautinių instrumentų skyriaus veiklos 30-meti...