Padėkos vakare „Krištolinių gulbių“ užteko ne visiems?

Padėkos vakare „Krištolinių gulbių“ užteko ne visiems?
GRU 18
2019-12-18 09:23 2019

Kaip jau buvo skelbta, gruodžio 12 dieną praūžė tradicinis metų renginys – Padėkos vakaras. Jo metu „Krištolinių gulbių“ apdovanojimai įteikti šiais metais Jonavos rajonui ir jo žmonėms labiausiai nusipelniusiems kraštiečiams. Tačiau vakaras šventišką nuotaiką atnešė ne visiems, anaiptol, kai kam paliko nemalonų kartėlį ir nuoskaudą.

Mero padėkos vakaras arba pagarba ir žmogiškumas

Po padėkos vakaro, gruodžio 13 dieną, socialiniame tinkle „Facebook“ pasklido įrašas, kuriame teigiama, kad žadėtas „Krištolinės gulbės“ apdovanojimas neįteiktas įmonei „VoltasIT“. Šių metų spalio mėnesį skelbta, kad minima įmonė buvo pripažinta sparčiausiai augančia technologijų kompanija Vidurio Europoje. Vieno iš įmonės įkūrėjų, jonaviečio  Edvardo Astrausko sutuoktinė Lina išliejo kartėlį viešai.

„Gauni skambutį, jog Mero padėkos vakare tavo įmonei bus įteikta Krištolinė Gulbė ir dėl to organizatoriai pageidauja, kad nusifilmuotum trumpame video reportaže, kuris bus rodomas prieš minėto apdovanojimo įteikimą.

Gaila, bet metų galo darbų gausoje sunkiai pavyksta tai suderinti. Atrodo, viskas normalu ir suprantama, o juk organizatoriai kūrybiški - sugalvos, kaip tave pristatyti. Net nusiunti jiems įmonės pristatymo video, kuris buvo rodytas Vidurio Europos techniškųjų įmonių apdovanojimuose. Pasirodo – formatas netinka. Na, bet nieko - kažką juk vis tiek sumąstys“, - savo socialinio tinklo paskyroje nuoskaudą liejo Lina Astrauskė.

Apmaudu dėl Gulbės?!

Lina Astrauskė dėstė, jog tikėdamasi gauti apdovanojimą, kaip jai buvo sakyta, ji šiam vakarui pasiruošė išskirtinai, tačiau toliau viskas klostėsi ne taip, kaip tikėtasi.

„Pasipuoši, paruoši Merui dovaną ir šast… Krištolinės gulbės negauni. Apmaudu dėl Gulbės?! Tikrai ne! Apmaudu dėl požiūrio į verslą, tiesiog į žmogų, apmaudu, kad svarbiau formatas, ne idėja… ir gėda, kad net nesugebama informuoti, kad tos Gulbės ir negausi… Iš tiesų žmogiškai gėda, kad verslui, kurio dėka yra surenkamas rajono biudžetas, nėra skirta nei vienas apdovanojimas.

Nepaisant visko, vakaras buvo puikus, nuoširdžiai tikiu, kad pats Meras net nežinojo visų organizavimo subtilybių…“, - teigė L. Astrauskė.

Pasipylė komentarai 

Po tokio viešo Linos Astrauskės pareiškimo, pasipylė komentarų lavina. Dauguma jų – palaikantys įrašo autorę.

„Oba. Nu nerealu! Labai gerai, kad sakai tai viešai!“, - rašė interneto vartotoja.

„Skaitau įrašą ir komentarus ir sunku net patikėti, kad galima taip viską suvelti. Norėtųsi žinoti, kas tie organizatoriai, kad neprasidėti su jais jokiais klausimais“, - rašė komentatorius.

„O dėl to, kad nesudirbo ryšių skyrius ir nepranešė, kad nieko negausi, neįvykdęs jų sąlygų? Jeigu ką, gazeles apdovanojimą irgi gausi, jeigu susimokėsi dalyvio mokesti, turėk minti, kad nebūtų akibrokštas. Mero padėkos vakaras, ir dar tu dovanų paruoši? Nu skamba biški muiliškai, bet jei ką čia mano asmeninė nuomone“, - savo mintis reiškė kitas internautas.

„Norėčiau sakyti, kad nustebino, tačiau elementariai apmaudu ir liūdna“. „Čia praktiškai kaip laimėjus bėgimo varžybas, ant prizininkų pakylos pakviesti ne pirmą finišavusį, o tą, kurio sportbačiai gražesni“. „Gal buvo kitos priežastys, bet neinformuoti apie tokius pokyčius... elementari nepagarba“, - ir dar daugiau nei pusšimtis panašių komentarų.

„VoltasIT“ neregistruota Jonavoje

Kam buvo ketinama skirti „Krištolinė gulbės“ apdovanojimus? Kaip šiems apdovanojimams renkami kandidatai? Kas juos atrenka? Kodėl įmonei „VoltasIT“ pranešta, kad neva gaus apdovanojimą, tačiau jis nebuvo įteiktas? Tokie klausimai pateikti Padėkos vakaro šeimininkui Jonavos r. savivaldybės merui Mindaugui Sinkevičiui.

„Pradėkim nuo to, kad tai yra visų Padėkos vakaras. Meras į jį kviečia, tačiau nepasisavina, kad tai yra mero padėkos vakaras. Nes jeigu būtų „mero“, tai merui ir reiktų susimokėti už jį. Kitas dalykas – yra nuostatai, pagal kuriuos galima siūlyti nominantus ir juose nėra apribojimų – ar tai būtų ūkininkai, mokytojai, ar verslo atstovai. Šiuo atveju buvo pasiūlyti trys asmenys, kurie ir gavo apdovanojimus.

Buvo svarstoma galimybė apdovanoti verslą. Vienas iš potencialių kandidatų buvo įvardintas „VoltasIT“. Vėliau buvo išsiaiškinta, kad įmonė registruota Kauno rajone (Biruliškių k., Kauno r.). Mums papildomų klausimų ir abejonių kėlė ir tai, kad norint apdovanoti verslą, reiktų kreiptis į verslininkų bendruomenę, kurią mes turime Jonavoje. Kaip jie vertintų tai, kad mes apdovanojame verslininkus, kurie net neregistruoti mūsų rajone“, - kalbėjo meras M. Sinkevičius.

Anot mero, vertinat šias aplinkybes, ir buvo apsispręsta šiemet apsiriboti tik trimis nominacijomis – apdovanojimus teikti trims fiziniams asmenims, dirbantiems socialinėje srityje. Bet, pasak mero, tai dar nereiškia, kad kitais metais nominacijų nebus kitiems įvairių sričių atstovams.

Ankstesni apdovanojimai teikti ir verslui

2018 metais „Krištolinė gulbė" įteikta verslininkei, UAB „Sveikatinimo namai" vadovei Linai Mickevičienei. 2017 metais Jonavos savivaldybės apdovanojimas "Šviesos bokštas" įteiktas UAB "Achema" generaliniam direktoriui Ramūnui Miliauskui už paramą 2017 m. sporto infrastruktūros plėtrai. 2017 metų  Jonavos savivaldybės apdovanojimas "Krištolinė gulbė" įteiktas UAB "Baltasis pyragas" direktoriui Jonui Valdui Tratuliui už investicijas, naujų darbo vietų kūrimą ir stabilią ilgametę verslo plėtrą Jonavos mieste.

„Yra nuostatai, tačiau jie nepasako, kad apdovanojimai turi būti skirti verslininkui, ūkininkui ar švietimiečiui. Yra metų, kuomet apdovanojimai skirti ir sveikatos priežiūros atstovams, ir net mokiniui. Apdovanojimų spektras platus. Jie skirti ryškiausiems, šviesiausiems einamųjų metų jonaviečiams“, - sako meras.

Anot miesto vadovo, daugiau nei prieš dešimtmetį patvirtinti apdovanojimų teikimo nuostatai net nesusieti su Padėkos vakaru. Tiek „Šviesos bokšto“, tiek „Krištolinės gulbės“ apdovanojimus galima įteikti einamaisiais metais, neįteikiant jų Padėkos vakare.

"Apgailestauju, kad svarstymas apie "Voltas IT" pasiekė įmonę ir sukėlė nepasiteisinusių lūkesčių", - pabrėžia miesto vadovas.

 

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Padėkos ir dovanos perduotos visoms rajono ugdymo įstaigoms

Padėkos ir dovanos perduotos visoms rajono ugdymo įstaigoms 1

Jonavos rajono savivaldybė nuoširdžiai sveikina visą pedagogų bendruomenę Mokytojų dienos proga. Šiais metais planus sukviesti visą pedagogų bendruomenę į bendrą šventę ir jų pagerbimo renginį p...

K. Masiulis prašo VRK įvertinti Vyriausybės organizuojamus koncertus

K. Masiulis prašo VRK įvertinti Vyriausybės organizuojamus koncertus

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Lietuvos Respublikos vyriausiąją rinkimų komisiją prašydamas įvertinti Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio siunčiamas padėkas ir Vyriausybės inicijuojamą akciją ...

Šv. Florijonas: Jonavos ugniagesiams - ženklai „Ugniagesio gelbėtojo žvaigždė“, „Už nuopelnus gyventojų saugai“ bei padėkos

Šv. Florijonas: Jonavos ugniagesiams - ženklai „Ugniagesio gelbėtojo žvaigždė“, „Už nuopelnus gyventojų saugai“ bei padėkos 1

Gegužės 4-ąją šalies ugniagesiai gelbėtojai mini Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Šiemet ji kitokia, ribojama karantino reikalavimų, tad didelių iškilmių nėra, tačiau ugniagesiai verti padėkų ir gražių ...

Kovai su COVID-19 paaukotas lėšas Kaunas skirs ypatingam tikslui: pasitarnaus visai Lietuvai

Kovai su COVID-19 paaukotas lėšas Kaunas skirs ypatingam tikslui: pasitarnaus visai Lietuvai

Prieš du mėnesius įsteigtas Specialusis kauniečių fondas sulaukė dosnios geradarių paramos: ekstremalios situacijos padariniams mieste likviduoti surinkta per 100 tūkst. eurų. Ši suma liko išsaugota, nes spe...

Įteikti apdovanojimai Kauno regiono medikams - jų tarpe ir jonaviečiams

Įteikti apdovanojimai Kauno regiono medikams - jų tarpe ir jonaviečiams

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose pirmadienį apdovanoti Kauno regiono medikai, kurių pastangos padėjo suvaldyti koronaviruso (COVID-19) pandemiją. Dėkodamas už pasiaukojantį da...

Globėjams padėkoti skirta savaitė

Globėjams padėkoti skirta savaitė

Lietuvoje kiekvieną dieną yra vaikų, kurių saugumui ir sveikatai kyla pavojus. Vaikams reikalinga skubi laikina pagalba šeimoje arba nuolatinė globa, kai dėl vienų ar kitų priežasčių, vaikai lieka be tėvų. K...

„Dienos socialinės globos centras“ mini vienerių metų sukaktį

„Dienos socialinės globos centras“ mini vienerių metų sukaktį

Lygiai prieš metus, rugsėjo 4 d., iškilmingai atidarytas Sutrikusio intelekto žmonių bendrijos „Jonavos viltis“ struktūrinis padalinys „Dienos socialinės globos centras“. Šiandien paminėta šio centro vieneri...

Staigmena medikams: tiesiai prieš gydymo įstaigų langus  -  Mia koncertas

Staigmena medikams: tiesiai prieš gydymo įstaigų langus - Mia koncertas

Priešakinėje kovos linijoje su pandemija kovojantys medikai verti didžiausios pagarbos ir šilčiausių sveikinimų. Šiandien, minint Medicinos darbuotojų dieną, rajono medikams surengta staigmena, kuri džiugiai...

Basakojų maratonas Jonui

Basakojų maratonas Jonui

Jonavos r. Batėgalos universalaus daugiafunkcio centro stadione 2020 m. birželio 20 d. 16–22 val. vyko renginys „Basakojų maratonas Jonui“. Turtingoje renginio programoje basakojų maratona...

Mokinių kūrybos pavasaris Jonavoje

Mokinių kūrybos pavasaris Jonavoje 1

Šiais metais sausio – gegužės mėn. Jonavos Justino Vareikio progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros  mokytojų iniciatyva vyko rajoninis bendrojo lavinimo mokyklų 5-10 kl. mokinių savos kūrybos knygos ko...

Organų donorystė: dar vienas artimųjų ištartas TAIP gelbsti sergančiųjų gyvybę

Organų donorystė: dar vienas artimųjų ištartas TAIP gelbsti sergančiųjų gyvybę

Vėlų trečiadienio vakarą (gegužės 20 d.) Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos informavo Nacionalinį transplantacijos biurą prie Sveikatos apsaugos ministerijos apie dar vieną potencialų donorą. ...

Įsigalioja nauja Registrų centro paslaugų kainodara: ką svarbu atlikti iki rytojaus vakaro

Įsigalioja nauja Registrų centro paslaugų kainodara: ką svarbu atlikti iki rytojaus vakaro

Jau netrukus įsigalios naujoji Registrų centro paslaugų kainodara. Dėl numatytų tvarkomų registrų ir informacinių sistemų pritaikymo naujajai kainodarai darbų klientai raginami susiplanuoti savo laiką ir nea...

Gydantis gydytojas spręs, ar dėl koronaviruso testuoti į ligonines naujai guldomus pacientus

Gydantis gydytojas spręs, ar dėl koronaviruso testuoti į ligonines naujai guldomus pacientus 1

Nuo liepos 1 d., trečiadienio, naujai į ligonines planiniam gydymui guldomi pacientai dėl koronavirusinės infekcijos (COVID-19) bus tiriami kitaip. Tyrimas PGR metodu, t. y. imant t...

Įspūdingi ir kerintys Joninių šventės planai: karantininės linksmybės gali nustelbti tradicines?

Įspūdingi ir kerintys Joninių šventės planai: karantininės linksmybės gali nustelbti tradicines? 2

Renginiai grįžta į mūsų gyvenimą, taip kaip mes po truputį grįžtame į jį. Jonavos kultūros centras (JKC) skelbia, kad jau birželio 1 dieną kviečia jonaviečius į Ramybės skverą minėti Tarptautinę vaikų gynimo...

Tarpiniai rezultatai: proaktyvaus tyrimo metu kol kas nustatytas vienas infekcijos atvejis

Tarpiniai rezultatai: proaktyvaus tyrimo metu kol kas nustatytas vienas infekcijos atvejis

Praėjusį ilgąjį šventinį savaitgalį – nuo gegužės 1 d. iki gegužės 3 d. – dešimtyje savivaldybių išdalijus beveik 9 tūkst. kvietimų pasitikrinti dėl koronavirusinės infekcijos (COVI...

Aplinkosauga 24/7 – reaguojame į pranešimus visą parą

Aplinkosauga 24/7 – reaguojame į pranešimus visą parą

Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba per parą vidutiniškai gauna apie 60 pranešimų. Įprastai pareigūnai ne darbo metu nuvažiuoja daugiau nei 2,5 tūkst. kilometrų. Žmonės akt...