Padėkos vakare „Krištolinių gulbių“ užteko ne visiems?

Padėkos vakare „Krištolinių gulbių“ užteko ne visiems?
GRU 18
2019-12-18 09:23 2019

Kaip jau buvo skelbta, gruodžio 12 dieną praūžė tradicinis metų renginys – Padėkos vakaras. Jo metu „Krištolinių gulbių“ apdovanojimai įteikti šiais metais Jonavos rajonui ir jo žmonėms labiausiai nusipelniusiems kraštiečiams. Tačiau vakaras šventišką nuotaiką atnešė ne visiems, anaiptol, kai kam paliko nemalonų kartėlį ir nuoskaudą.

Mero padėkos vakaras arba pagarba ir žmogiškumas

Po padėkos vakaro, gruodžio 13 dieną, socialiniame tinkle „Facebook“ pasklido įrašas, kuriame teigiama, kad žadėtas „Krištolinės gulbės“ apdovanojimas neįteiktas įmonei „VoltasIT“. Šių metų spalio mėnesį skelbta, kad minima įmonė buvo pripažinta sparčiausiai augančia technologijų kompanija Vidurio Europoje. Vieno iš įmonės įkūrėjų, jonaviečio  Edvardo Astrausko sutuoktinė Lina išliejo kartėlį viešai.

„Gauni skambutį, jog Mero padėkos vakare tavo įmonei bus įteikta Krištolinė Gulbė ir dėl to organizatoriai pageidauja, kad nusifilmuotum trumpame video reportaže, kuris bus rodomas prieš minėto apdovanojimo įteikimą.

Gaila, bet metų galo darbų gausoje sunkiai pavyksta tai suderinti. Atrodo, viskas normalu ir suprantama, o juk organizatoriai kūrybiški - sugalvos, kaip tave pristatyti. Net nusiunti jiems įmonės pristatymo video, kuris buvo rodytas Vidurio Europos techniškųjų įmonių apdovanojimuose. Pasirodo – formatas netinka. Na, bet nieko - kažką juk vis tiek sumąstys“, - savo socialinio tinklo paskyroje nuoskaudą liejo Lina Astrauskė.

Apmaudu dėl Gulbės?!

Lina Astrauskė dėstė, jog tikėdamasi gauti apdovanojimą, kaip jai buvo sakyta, ji šiam vakarui pasiruošė išskirtinai, tačiau toliau viskas klostėsi ne taip, kaip tikėtasi.

„Pasipuoši, paruoši Merui dovaną ir šast… Krištolinės gulbės negauni. Apmaudu dėl Gulbės?! Tikrai ne! Apmaudu dėl požiūrio į verslą, tiesiog į žmogų, apmaudu, kad svarbiau formatas, ne idėja… ir gėda, kad net nesugebama informuoti, kad tos Gulbės ir negausi… Iš tiesų žmogiškai gėda, kad verslui, kurio dėka yra surenkamas rajono biudžetas, nėra skirta nei vienas apdovanojimas.

Nepaisant visko, vakaras buvo puikus, nuoširdžiai tikiu, kad pats Meras net nežinojo visų organizavimo subtilybių…“, - teigė L. Astrauskė.

Pasipylė komentarai 

Po tokio viešo Linos Astrauskės pareiškimo, pasipylė komentarų lavina. Dauguma jų – palaikantys įrašo autorę.

„Oba. Nu nerealu! Labai gerai, kad sakai tai viešai!“, - rašė interneto vartotoja.

„Skaitau įrašą ir komentarus ir sunku net patikėti, kad galima taip viską suvelti. Norėtųsi žinoti, kas tie organizatoriai, kad neprasidėti su jais jokiais klausimais“, - rašė komentatorius.

„O dėl to, kad nesudirbo ryšių skyrius ir nepranešė, kad nieko negausi, neįvykdęs jų sąlygų? Jeigu ką, gazeles apdovanojimą irgi gausi, jeigu susimokėsi dalyvio mokesti, turėk minti, kad nebūtų akibrokštas. Mero padėkos vakaras, ir dar tu dovanų paruoši? Nu skamba biški muiliškai, bet jei ką čia mano asmeninė nuomone“, - savo mintis reiškė kitas internautas.

„Norėčiau sakyti, kad nustebino, tačiau elementariai apmaudu ir liūdna“. „Čia praktiškai kaip laimėjus bėgimo varžybas, ant prizininkų pakylos pakviesti ne pirmą finišavusį, o tą, kurio sportbačiai gražesni“. „Gal buvo kitos priežastys, bet neinformuoti apie tokius pokyčius... elementari nepagarba“, - ir dar daugiau nei pusšimtis panašių komentarų.

„VoltasIT“ neregistruota Jonavoje

Kam buvo ketinama skirti „Krištolinė gulbės“ apdovanojimus? Kaip šiems apdovanojimams renkami kandidatai? Kas juos atrenka? Kodėl įmonei „VoltasIT“ pranešta, kad neva gaus apdovanojimą, tačiau jis nebuvo įteiktas? Tokie klausimai pateikti Padėkos vakaro šeimininkui Jonavos r. savivaldybės merui Mindaugui Sinkevičiui.

„Pradėkim nuo to, kad tai yra visų Padėkos vakaras. Meras į jį kviečia, tačiau nepasisavina, kad tai yra mero padėkos vakaras. Nes jeigu būtų „mero“, tai merui ir reiktų susimokėti už jį. Kitas dalykas – yra nuostatai, pagal kuriuos galima siūlyti nominantus ir juose nėra apribojimų – ar tai būtų ūkininkai, mokytojai, ar verslo atstovai. Šiuo atveju buvo pasiūlyti trys asmenys, kurie ir gavo apdovanojimus.

Buvo svarstoma galimybė apdovanoti verslą. Vienas iš potencialių kandidatų buvo įvardintas „VoltasIT“. Vėliau buvo išsiaiškinta, kad įmonė registruota Kauno rajone (Biruliškių k., Kauno r.). Mums papildomų klausimų ir abejonių kėlė ir tai, kad norint apdovanoti verslą, reiktų kreiptis į verslininkų bendruomenę, kurią mes turime Jonavoje. Kaip jie vertintų tai, kad mes apdovanojame verslininkus, kurie net neregistruoti mūsų rajone“, - kalbėjo meras M. Sinkevičius.

Anot mero, vertinat šias aplinkybes, ir buvo apsispręsta šiemet apsiriboti tik trimis nominacijomis – apdovanojimus teikti trims fiziniams asmenims, dirbantiems socialinėje srityje. Bet, pasak mero, tai dar nereiškia, kad kitais metais nominacijų nebus kitiems įvairių sričių atstovams.

Ankstesni apdovanojimai teikti ir verslui

2018 metais „Krištolinė gulbė" įteikta verslininkei, UAB „Sveikatinimo namai" vadovei Linai Mickevičienei. 2017 metais Jonavos savivaldybės apdovanojimas "Šviesos bokštas" įteiktas UAB "Achema" generaliniam direktoriui Ramūnui Miliauskui už paramą 2017 m. sporto infrastruktūros plėtrai. 2017 metų  Jonavos savivaldybės apdovanojimas "Krištolinė gulbė" įteiktas UAB "Baltasis pyragas" direktoriui Jonui Valdui Tratuliui už investicijas, naujų darbo vietų kūrimą ir stabilią ilgametę verslo plėtrą Jonavos mieste.

„Yra nuostatai, tačiau jie nepasako, kad apdovanojimai turi būti skirti verslininkui, ūkininkui ar švietimiečiui. Yra metų, kuomet apdovanojimai skirti ir sveikatos priežiūros atstovams, ir net mokiniui. Apdovanojimų spektras platus. Jie skirti ryškiausiems, šviesiausiems einamųjų metų jonaviečiams“, - sako meras.

Anot miesto vadovo, daugiau nei prieš dešimtmetį patvirtinti apdovanojimų teikimo nuostatai net nesusieti su Padėkos vakaru. Tiek „Šviesos bokšto“, tiek „Krištolinės gulbės“ apdovanojimus galima įteikti einamaisiais metais, neįteikiant jų Padėkos vakare.

"Apgailestauju, kad svarstymas apie "Voltas IT" pasiekė įmonę ir sukėlė nepasiteisinusių lūkesčių", - pabrėžia miesto vadovas.

 

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Panašūs straipsniai

Mero padėkos vakare „Krištolinės gulbės“ rado savo šeimininkus

Mero padėkos vakare „Krištolinės gulbės“ rado savo šeimininkus 1

„Sveiki atvykę į vieną gražiausių, o kartu ir prasmingiausių gruodžio mėnesio renginių Jonavoje - tradiciniu tapusį PADĖKOS vakarą. Nesvarbu, ar gruodis šaltas, nesvarbu, ar vėjuotas, ar nuklotas balta danga...

Jonavos medikams – 87 padėkos atvirukai

Jonavos medikams – 87 padėkos atvirukai

Sveikatos apsaugos ministerija, skatindama pacientus atsisakyti kyšininkavimo ir padėkoti medikams viešai, inicijavo šalies gydymo įstaigose akciją „Nekišk kyšio. Padėkok gydytojui“.  Pastarojoje dalyvavo ir ...

Švarių rankų šokio konkurse - ir mažieji jonaviečiai

Švarių rankų šokio konkurse - ir mažieji jonaviečiai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) iniciatyvos „Švarių rankų šokis 19“ konkursas baigėsi. Šiemet tradiciniame konkurse dalyvavo per 100 ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos, kurios subūrė virš 3 00...

Tarptautinės mokytojų dienos proga apdovanoti Jonavos pedagogai

Tarptautinės mokytojų dienos proga apdovanoti Jonavos pedagogai 2

Šiandien Jonavos kultūros centre pagerbti ir apdovanoti Jonavos rajono mokytojai. Tarptautinės mokytojų dienos proga buvusiems ir esamiems pedagogams surengtas ir šventinis koncertas. Į mokytojų...

Įspūdinga „Ratilėlio“ kelionė į Austriją

Įspūdinga „Ratilėlio“ kelionė į Austriją

Ankstyvą rugsėjo 26-osios rytą, mes „Ratilėlio“ dalyviai, pajudėjome iš meno mokyklos kiemo į Austriją, tarptautinį festivalį „Sveiki sugrįžę į Alpes“ Abtenau mieste. Pirmą dieną praleidę kelion...

Romansai - tai sielos virpulys

Romansai - tai sielos virpulys

Romansai - tai sielos virpulys, kurį dažnai užgožia kasdienybė, buitis, ir tada nebelieka net impulso bei aistros. Į pirmosios meilės prisiminimus  barupiečius ir svečius grąžino šaunus  3 – ojo...

Mindaugas  ir Aistė Sinkevičiai susilaukė pirmagimio: išrinko simbolišką vardą

Mindaugas ir Aistė Sinkevičiai susilaukė pirmagimio: išrinko simbolišką vardą 9

Mindaugo ir Aistės Sinkevičių šeimoje – džiugi žinia: šiandien pora susilaukė pirmagimio. Porai gimė sūnus. „Labas, Pasauli!!! Hello World!!!Paryčiais mūsų šeima pasipildė nauju nariu. Jonas visie...

Jonavos politechnikos mokyklai skirta nominacija „Metų mokymo institucija 2019“

Jonavos politechnikos mokyklai skirta nominacija „Metų mokymo institucija 2019“

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai jau 21-ąjį kartą pakvietė verslo, valdžios, akademinės bendruomenės bei socialinių partnerių atstovus į tradicinį metinį bendruomenės vakarą. Šventiniame ...

"Presto" sėkmė festivalyje – konkurse ,,Dainuoju širdimi sau ir tau“

"Presto" sėkmė festivalyje – konkurse ,,Dainuoju širdimi sau ir tau“

Spalio 26 d.  Jonavos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis "Presto" (vadovė Solveiga Maslauskaitė) dalyvavo Sintautuose, a cappella muzikos festivalyje– konkurse solistams ir vokaliniams ansambliams ,,...

Savaitgalis buvo itin intensyvus „VĖTROS“ klubo šokėjams

Savaitgalis buvo itin intensyvus „VĖTROS“ klubo šokėjams

Šis savaitgalis buvo itin aktyvus „Vėtra“ klubo šokėjams, kurie tapo nugalėtojais ir prizininkais  Kauno “Rolo”šokių klubo ir  Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) organizuojamose  varžybose “Jaunosio...

Siūloma didinti socialines stipendijas, mokėti jas visiems studentams, atitinkantiems nustatytus kriterijus ir plėsti gavėjų ratą

Siūloma didinti socialines stipendijas, mokėti jas visiems studentams, atitinkantiems nustatytus kriterijus ir plėsti gavėjų ratą

Vyriausybė pritarė siūlymui plėsti socialinių stipendijų gavėjų ratą, mokėti jas visiems studentams, atitinkantiems nustatytus kriterijus ir kelti stipendijų dydį. Tokia nuostata įsigaliotų Seimui pakeitus M...

Paminėtas Tautinių instrumentų skyriaus veiklos 30-asis jubiliejus

Paminėtas Tautinių instrumentų skyriaus veiklos 30-asis jubiliejus

Gruodžio 4-ąją Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykloje išskirtinai skambėjo tautinių muzikos instrumentų garsai. Tą dieną buvo pažymėtas šios ugdymo įstaigos Tautinių instrumentų skyriaus veiklos 30-meti...

Vairuotojas ir miško žvėris. Kaip saugiai abiem pasidalyti kelią?

Vairuotojas ir miško žvėris. Kaip saugiai abiem pasidalyti kelią?

Kai gamtos fotografas Marius Čepulis vakare arba paryčiais važiuoja miškingais keliais, automobilio greičio pedalą atleidžia ir atidžiai stebi kelią. Ne todėl, kad ieško puikaus kadro. Gamtoje šimtus valandų...

Ypatingomis mėsos gaminių savybėmis vartotojus klaidinusiai UAB „Samsonas“ skirta bauda

Ypatingomis mėsos gaminių savybėmis vartotojus klaidinusiai UAB „Samsonas“ skirta bauda

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) nustatė, kad reklamuodama aukščiausios rūšies mėsos gaminius UAB „Samsonas“ klaidino vartotojus dėl ypatingų šių gaminių savybių, nors iš tiesų...

Netikėtos žiemos Jonavoje nebus?

Netikėtos žiemos Jonavoje nebus? 1

Šviečiamojo pobūdžio puslapis „Orai ir klimatas Lietuvoje“ spalio 29 d. vakarą paskelbė, kad Utenos, Zarasų, Ignalinos, Anykščių rajonus užklupo trumpas, bet smarkus sniegas. Vietomis ant kelių netgi susidar...

Užusaliuose atidarytas naujas medicinos punktas

Užusaliuose atidarytas naujas medicinos punktas

Šiandien, spalio 7-ąją, Užusalių seniūnijos (Jonavos r. ) administraciniame pastate oficialiai atidarytas naujai įrengtas Užusalių medicinos punktas. „Mintis, kad pagerinti sąlygas teikti kaime medicinos...