Pasidalykime gerumu!

Pasidalykime gerumu!
GRU 01
2017-12-01 12:12 2017

Jau gyvename didžiųjų švenčių laukimu. Prie Kūčių stalo susės šeimos, susirinks svečiai, o mažieji nekantriai tūpčios aplink tviskančią eglę, smalsaudami, ką jiems atnešė Kalėdų Senelis. Vaikai. Ne visiems likimas lėmė augti darnioje šeimoje: jiems meilę ir jaukumą dovanoja Vaikų globos namai, įtėviai ar globėjai...

2016-2017 metais Jonavos rajono socialinių paslaugų centro globėjų, įtėvių mokymų ir konsultavimų specialistai organizavo mokymus keturioms būsimų globėjų ir įtėvių grupėms. Per šį laikotarpį paruošti apie 30 globėjų. Tačiau paslaugos buvo teikiamos ne tik naujai ruošiamiems (būsimiems) globėjams, bet ir kitiems (esamiems) Jonavos rajone gyvenantiems ir vaikus globojantiems bei šeimynai, kurioje per daugelį metų globota ne viena dešimtis vaikų.  

Kartu su Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistais suburta 44 globėjų grupė, kuriai Jonavos r. socialinių paslaugų centre nuolat teikiamos paslaugos: savitarpio paramos grupės organizavimas, socialinio darbuotojo ir psichologo konsultacijos, globėjų, globotinių ir biologinių tėvų susitikimų organizavimas, globotinių dalyvavimas vasaros stovykloje ir kt.

2017 m. kovo mėnesį Jonavos rajono savivaldybės taryba patvirtino tvarką dėl socialinių, atokvėpio ir budinčių globėjų veiklos organizavimo. Per šį trumpą laikotarpį su socialiniais globėjais pasirašytos penkios naujos sutartys, o globėjų šeimose šiemet apgyvendinti  44 vaikai.

Šiuo metu vyksta įvairios akcijos: aukojame vienišiems seneliams, sergantiems ar duonos stokojantiems žmonėms. Galbūt šalia mūsų gyvena vienišas žmogus? Aplankykime jį ar   pakvieskime prie savo Kūčių stalo. O galbūt išpildykime didžiausią vaiko svajonę  –  Kalėdas, Naujuosius sutikti šeimoje, kartu su mumis? Tai bus kur kas brangiau, nei į blizgantį popierių įsukta kalėdinė dovana...    

Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vijolė ŠADAUSKIENĖ

Panašūs straipsniai