Paskutinio skambučio dalyviai pažeidžia KET

Paskutinio skambučio dalyviai pažeidžia KET
GEG 30
2018-05-30 12:40 2018

Praėjusią savaitę Lietuvos mokyklose abiturientai šventė Paskutinio skambučio šventę. Šiais metais bendrojo ugdymo mokyklas baigia panašiai tiek pat abiturientų, kiek ir pernai  – 25 558. Atsisveikinimo su mokyklomis šventės buvo surengtos abiejose Jonavos miesto gimnazijose -  Jeronimo Ralio gimnazijoje paskutinis skambutis skambėjo  128 abiturientams, Senamiesčio gimnazijoje – 178 abiturientams. Gimnazijų aktų salėse vyko oficialios šventės, po kurių, gimnazistai paskutiniojo skambučio šventę švęsti išvyko minėti neoficialioje aplinkoje.

Daugelis miestiečių pastebėjo, kad tą gegužės 24 – ąją dieną gimnazistai miesto gatvėmis važiavo garbės ratą papuoštais automobiliais, garsiai signalizuodami, persisvėrę per langus ir automobilių liukus.

Pasak policijos, tai KET pažeidimas - baudžiami ir vairuotojai, ir keleiviai.

„Paskutinio skambučio šventė tampa parodija, kai šiuolaikinio jaunimo tradicijos kelia grėsmę jų pačių ir aplinkinių saugumui. Ar būtina vykti automobiliais išlindus per langus ir liukus, garsiai rėkauti ir signalizuoti. Ar toks elgesys netrukdo pačiam vairuotojui, ar netrukdomas eismas, kai gatvėmis važiuojama kolonomis, ir iš vis, ar tai saugu? Didelė tikimybė, kad sukels eismo įvykį – patys susižalos ir kitus sužeis.  Kas per naujos tradicijos, ką apie tai galvoja mokyklų vadovai, policija? Savo vaikui tikrai to neleisiu“, - piktinosi jonaviškis Mantas.

„Senamiesčio gimnazijoje buvo surengta oficiali šventė mokyklos aktų salėje. Jai pasibaigus, gimnazistai išsiskirstė, o jų suplanuotos šventės už mokyklos ribų mes nekontroliuojam ir nereguliuojam, nes po oficialios šventės mes nesam asmeninių švenčių organizatoriai. Manau, kad Jonavoje paskutinio skambučio šventės atgarsiai dar švelnūs. Pavyzdžiui, Utenoje gimnazistai visą miestą žadina signalizuodami jau 5 val. ryte“, - sakė Senamiesčio gimnazijos direktorė Rita Čiužienė.

„Aš, kaip įstaigos direktorius į tokius „pasivažinėjimus“ žiūriu neigiamai. Lietuvos patirtis rodo, kad tai tikrai nėra saugu – pernai metais nelaimingas atsitikimas buvo Panevėžyje, šiemet – Kaune, kai pėsčiųjų perėjoje partrenkė moterį. Mes savo ruožtu, mūsų gimnazistus informuojame apie saugumą, instruktuojame juos, bet dalis jų neįsiklauso į patarimus. Jie nori parodyti, kad jau baigė mokyklą, kad suaugę, turi automobilius ir vairuotojo pažymėjimus, tačiau nesupranta, kad taip elgtis pavojinga. Juolab, kad pažeidžiamos ir kelių eismo taisyklės (KET)“, - sakė J.Ralio gimnazijos direktorius Arūnas Rimkus.

„Po kiekvienos tokios šventės pasitaiko aukų. Šiais metais Jonavoje pavyko to išvengti, tačiau policijos pareigūnai į tokį abiturientų elgesį vertina labai rimtai. Tai yra ne tik pavojinga, bet ir pažeidžiamos KET. Pagal KET taisykles vairuotojui būtų taikoma bauda už chuliganišką vairavimą – gali netekti teisės vairuoti nuo 1-2 metų, bei piniginė bauda nuo 450-550 eurų. Keleiviams būtų taikomos baudos nuo 30-60 eurų už saugos diržų neprisegimą. Šių metų paskutinio skambučio šventės metu apie pavojingą vairavimą negavom pranešimų, patys tokių nusižengimų neužfiksavom. “, - sakė Jonavos r. PK Reagavimo skyriaus  viršininkas Raimondas Zinkevičius.

Alfa.lt nuotrauka