Pirmą kartą Lietuvos istorijoje numatoma vykdyti Lietuvos sniego tinklinio čempionatą Jonavoje, tačiau oro sąlygos nedžiugina - Jonavos slidinėjimo trasos atidarymo teks palaukti

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje numatoma vykdyti Lietuvos sniego tinklinio čempionatą Jonavoje, tačiau oro sąlygos nedžiugina - Jonavos slidinėjimo trasos atidarymo teks palaukti
GRU 28
2017-12-28 13:32 2017

Gruodžio 20 dieną Liepkalnyje pradėtas slidinėjimo sezonas. Tą vakarą atidarytos dvi iš dešimties turimų Vilniaus Liepkalnio slidinėjimo trasų. Sužinoję šią naujieną į Jonavos slidinėjimo trasas bei orų prognozes pradėjo dirsčioti jonaviečiai.  Tačiau oro sąlygos nedžiugina, tad miestiečiai sunerimę pradėjo teirautis, ar iš vis sulauksime žiemos ir miesto slidinėjimo trasų atidarymo?

Pasak Kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) direktorės pavaduotojo Lauryno Gailiaus, sąlygos šiuo metu nėra tinkamos nei sniego gamybai, nei trasos ruošimui.

„Tai kas priklauso nuo sporto centro, viskas yra paruošta. Jonavos paslaugos taip pat paruošusios techniką laukia bet kurią minutę purkšti sniegą. Žiūrim į Liepkalnį su pavydu, bet pas juos visuomet buvo keliais laipsniais šalčiau. Mūsų trasą norėtume atidaryti sausio  pradžioj, bet žadėt negalim, erzinti žmonių nenorim, laukiam tinkamų orų - kol bus bent jau trijų laipsnių šaltukas tirs keturias, naktis iš eilės“, -sako  KKSC direktorės pavaduotojas Laurynas Gailius.

Bet yra ir labai gerų žinių. Pirmą kartą Lietuvos istorijoje numatoma vykdyti Lietuvos sniego tinklinio čempionatą Jonavoje, kuris vyks sausio 21 dieną. Jonavos miestas nurungė Druskininkus ir tą pačią Vilniaus Liepkalnio trasą.

„Organizuojamas Lietuvos sniego tinklinio čempionatas bus vykdomas Jonavos stadione, ten ir bus purškiamas dirbtinis sniegas, tinklinio aikštelės bus pritaikytos šiam žiemos sportui. Nugalėtojai šiame čempionate dalyvaus Europos sniego tinklinio čempionato finaliniame etape. Tą pačią dieną Joninių slėnyje vyks jau tradicinė šventė „Sniego diena“, o vasario 3 dieną tarptautinis renginys LTeam olimpinis festivalis. Jei kitų metų vasario trečią dieną nesulauksime nei šaltuko, nei taip reikiamo sniego, Tautinis olimpinis komitetas pasirengęs ir šiam iššūkiui. Bus atvežtas dirbtinis ledas, kuris nebijo net ir lietaus“, - džiugią žinią praneša L. Gailius.  

Lietuvos tinklinio federacija, būdama Pasaulio tinklinio federacijos (FIVB) ir Europos tinklinio konfederacijos (CEV) dalimi, buvo informuota, kad nuo 2018 m. FIVB kartu su CEV skirs ypatingą dėmesį tinklinio šakos – Sniego tinklinio populiarinimui bei dės visas įmanomas pastangas, kad ši sporto šaka taptų Žiemos olimpinių žaidynių dalimi. Jau ne vienerius metus Europoje vyksta sniego tinklinio turnyrai, tačiau jau nuo 2018 m. CEV organizuos ir vykdys Europos sniego tinklinio čempionatą, kuriame sportininkai kaups reitingo taškus, kaip tai yra daroma šiuo metu paplūdimio tinklinyje. Taip pat, šiuo tikslu buvo patvirtintos ir 2018 m. Sniego tinklinio taisyklės.

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai