Platinamos padirbtos medicininių preparatų „Xanax“ ir „OxyContin“ tabletės

Platinamos padirbtos medicininių preparatų „Xanax“ ir „OxyContin“ tabletės
VAS 27
2018-02-27 12:58 2018

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) informuoja, kad Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro duomenimis, Europos Sąjungoje nelegalioje rinkoje platinamos padirbtos medicininių preparatų „Xanax“ ir „OxyContin“ tabletės, kurių sudėtyje yra randama draudžiamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų.  

Legalių „Xanax“ ir „OxyContin“ vaistinių preparatų pagrindinės veikliosios medžiagos yra alprazolamas („Xanax“) ir oksikodonas („OxyContin“). Padirbtuose vaistiniuose preparatuose yra randama sintetinių opioidų – fentanilių, kurių net labai mažos dozės sukelia sunkius apsinuodijimus ir kelia didelę grėsmę gyvybei.

Padirbtos „Xanax“ ir „OxyContin“ tabletės jau sukėlė keliasdešimt mirties atvejų bei sunkių apsinuodijimų Europoje.

Departamentas įspėja, kad vartotojai, įsigyjantys įvairias psichotropines medžiagas nelegalioje rinkoje gali nežinoti, kokios sudėties ir koncentracijos medžiagą jie įsigyja ir vartoja, todėl net ir labai mažos dozės gali būti mirtinos ir kelti didelę perdozavimo riziką.

Departamentas įspėja, kad vartodami narkotines ir psichotropines medžiagas, rizikuojate pakenkti centrinės nervų sistemos ir psichinių bei gyvybinių funkcijų veiklai.

Esant įtarimui, jog asmuo svaiginasi narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, būtina jį nukreipti į sveikatos priežiūros įstaigas. Kontaktus galima rasti interneto svetainėje www.ntakd.lrv.lt  arba paskambinus tel. 8 7066 80 60.

Neatidėliotina informacija apsinuodijus suteikiama Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biure tel. +370 5 236 20 52 arba +370 687 53378