Po poros VRK posėdžių praretėjo kandidatų į Jonavos tarybą gretos

Po poros VRK posėdžių praretėjo kandidatų į Jonavos tarybą gretos
SAU 30
2019-01-30 12:42 2019

Sausio 24 d. ir sausio 29 d. vyko LR Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdžiai, kurių metu nuspręsta neregistruoti kandidatais į savivaldybių tarybų narius asmenų, dėl įvairių pažeidimų. Kandidatų į Jonavos tarybą gretos praretėjo dėl to, kad kai kurie laiku nedeklaravo savo gyvenamosios vietos arba nenurodė, kad teismo įsiteisėjusiu nuosprendžiu buvo pripažinti kaltais dėl nusikalstamos veikos.

Nedeklaravo gyvenamosios vietos

Sausio 24 d. VRK posėdyje nuspręsta neregistruoti kandidatų, kurie likus ne mažiau kaip 90 dienų iki rinkimų dienos nebuvo deklaravę savo gyvenamosios vietos Jonavos savivaldybės teritorijoje: Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Jonavos skyriaus kandidatė Rasa Liudeikaitė (deklaravo kitoje savivaldybėje);  Visuomeninio rinkimų komiteto „Su Sinkevičiumi ir Osausku“ kandidatas Algirdas Dagilis (išvyko į užsienio valstybę).

Nenurodė teistumo 

Sausio 29 d. posėdyje VRK nusprendė neregistruoti kandidatais į savivaldybių tarybų narius asmenų, nenurodžiusių teistumo:  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Jonavos skyriaus kandidatė Dalytė Draskinienė; Partijos Tvarka ir teisingumas Jonavos skyriaus kandidatas Džiugas Jekelis ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Jonavos skyriaus kandidatas Aloyzas Čekavičius.

Šis išbrauktųjų kandidatų sąrašas galėjo būti ilgesnis įtraukiant Darbo partijos atstovą Arnoldą Linkevičių, tačiau vakar vykusio posėdžio metu, paaiškinimus už A.Linkevičių pateikė Darbo partijos Jonavos skyriaus pirmininkas Saulius Jakimavičius.

„Kolega Arnoldas Linkevičius 2015 metais Lenkijoje pakliuvo į eismo įvykį. Automobilyje buvo rasta prekių, kurias privalėjo deklaruoti muitinėje. Kiekiai tų prekių buvo maži. Tai pažeidimas mokestinėje sistemoje ir Europos sąjungoje, ir taipogi Lietuvoje, tai traktuojama kaip administracinis nusižengimas. Lenkijoje buvo paskirta bauda, ji sumokėta (600 eurų) ir daugiau pranešimų, kad tai būtų baudžiamoji atsakomybė, nebuvo. Tuo metu Arnoldas Linkevičius buvo rajono tarybos narys, taryba pranešimų apie kolegos teistumą taip pat negavo. A.Linkevičius turėjo ir turi šaunamuosius ginklus, kuriuos leidimas yra anuliuojamas jei taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Sudarinėdami rinkimų sąrašus abejojome dėl vieno ar kito kandidato teistumo užsienyje, siuntėm užklausas, tačiau dėl A.Linkevičiaus net nepateikėme užklausimo, nes net negalvojom, kad tai gali būti baudžiamoji atsakomybė. Jei taip būtų buvę, mes nurodytumėme jo teistumą, nes, turbūt, Lietuvos istorijoje nėra pavykę to nuslėpti. Tai buvo neapsižiūrėjimas. Prašome leisti pasitaisyti“, - posėdyje dalyvavęs kalbėjo Saulius Jakimavičius.

VRK nariai leido pasitaisyti – privalu nurodyti kandidato teistumą iki kito posėdžio.

Portalas jonavoszinios.lt primena skaitytojams aptarto įvykio aplinkybes. 2015 metais spalio 22 dieną publikuotas straipsnis „Lenkų žiniasklaida apie Jonavos politiko eismo įvykį: rasta beveik 500 pakelių cigarečių“. Tuomet Lenkijos portalas radio5.com.pl paskelbė eismo įvykio, į kurį pateko Darbo partijos atstovas Arnoldas Linkevičius, aplinkybes.

Politiko vairuojamas „Ford“ markės automobilis netoli Augustavo miesto trenkėsi į traktorių, vežusį medieną, o  į politiko automobilį dar trenkėsi iš paskos važiavęs taip pat lietuvio vairuojamas „BMW“.

Lenkų žiniasklaida taip pat skelbė, kad A.Linkevičiaus vairuojamame automobilyje rasta beveik 500 pakelių cigarečių, kurios buvo be banderolių.

 

Panašūs straipsniai

Rinkimai baigėsi – laukia nauji iššūkiai

Rinkimai baigėsi – laukia nauji iššūkiai 1

Nors ši rinkimų kampanija įnešė daug suirutės, tačiau jonaviečiai išreiškė savo valią ir dauguma balsavusiųjų savo pripažinimą atidavė  Lietuvos socialdemokratų partijai ir kandidatui į merus, socialdemokratui M...

Ruklos seniūno pareigas palieka Gintas Jasiulionis

Ruklos seniūno pareigas palieka Gintas Jasiulionis

Kovo 3 dieną vykę rinkimai Jonavoje suformavo naują būsimą tarybą. Kaip jau buvo žinoma, kai kurių naujai išrinktų tarybos narių užimamos pareigos nesuderinamos su tarybos nario mandatu, todėl politikams teko ri...

Opozicijos narys: "Visi koalicijos susitarimai susiveda į naujų valdžios postų kūrimą bei užėmimą"

Opozicijos narys: "Visi koalicijos susitarimai susiveda į naujų valdžios postų kūrimą bei užėmimą"

„Užteko tik vienos savaitės ir nuo iškilmingo valdančiosios koalicijos pareiškimo, kad „koalicijos veiklos programos prioritetu tapo visa tai, kas pagerintų Jonavos rajono žmonių gyvenimą“, nukritusi širma atskl...

Koks krepšinio fanas esate jūs ?

Koks krepšinio fanas esate jūs ?

Krepšinis - tai antroji religija. Jausmas. Pramoga. Geriausias sportas. Azartas. Strategija. Kiekvienam mūsų, krepšinis reiškia kažką savo. Mes jį ...

L.Trimonis:,,Garsiai nuskambėjusi istorija nepraėjo be pasekmių"

L.Trimonis:,,Garsiai nuskambėjusi istorija nepraėjo be pasekmių" 1

Praėję rinkimai į Jonavos rajono Tarybą ir priešrinkiminis laikotarpis, ko gero, ilgai įsimins ne tik kandidatams, bet ir Jonavoje gerai žinomam fotografui Laurynui Trimoniui – dar išankstinio balsavimo metu ...

Išankstinių balsavimų išvakarėse – galimas rinkėjų papirkimas, kitą dieną – įtariami pirmieji pažeidimai

Išankstinių balsavimų išvakarėse – galimas rinkėjų papirkimas, kitą dieną – įtariami pirmieji pažeidimai

Vasario 26 dieną socialiniuose tinkluose išplatintas vaizdo įrašas, kuriame, filmą sukūręs L.T., ragino balsuoti už tam tikrą kandidatą/ę į tarybos narius bei žadėjo, jog jam/jai laimėjus, L.T. rinkėjams dovanos...