Po poros VRK posėdžių praretėjo kandidatų į Jonavos tarybą gretos

Po poros VRK posėdžių praretėjo kandidatų į Jonavos tarybą gretos
SAU 30
2019-01-30 11:42 2019

Sausio 24 d. ir sausio 29 d. vyko LR Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdžiai, kurių metu nuspręsta neregistruoti kandidatais į savivaldybių tarybų narius asmenų, dėl įvairių pažeidimų. Kandidatų į Jonavos tarybą gretos praretėjo dėl to, kad kai kurie laiku nedeklaravo savo gyvenamosios vietos arba nenurodė, kad teismo įsiteisėjusiu nuosprendžiu buvo pripažinti kaltais dėl nusikalstamos veikos.

Nedeklaravo gyvenamosios vietos

Sausio 24 d. VRK posėdyje nuspręsta neregistruoti kandidatų, kurie likus ne mažiau kaip 90 dienų iki rinkimų dienos nebuvo deklaravę savo gyvenamosios vietos Jonavos savivaldybės teritorijoje: Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Jonavos skyriaus kandidatė Rasa Liudeikaitė (deklaravo kitoje savivaldybėje);  Visuomeninio rinkimų komiteto „Su Sinkevičiumi ir Osausku“ kandidatas Algirdas Dagilis (išvyko į užsienio valstybę).

Nenurodė teistumo 

Sausio 29 d. posėdyje VRK nusprendė neregistruoti kandidatais į savivaldybių tarybų narius asmenų, nenurodžiusių teistumo:  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Jonavos skyriaus kandidatė Dalytė Draskinienė; Partijos Tvarka ir teisingumas Jonavos skyriaus kandidatas Džiugas Jekelis ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Jonavos skyriaus kandidatas Aloyzas Čekavičius.

Šis išbrauktųjų kandidatų sąrašas galėjo būti ilgesnis įtraukiant Darbo partijos atstovą Arnoldą Linkevičių, tačiau vakar vykusio posėdžio metu, paaiškinimus už A.Linkevičių pateikė Darbo partijos Jonavos skyriaus pirmininkas Saulius Jakimavičius.

„Kolega Arnoldas Linkevičius 2015 metais Lenkijoje pakliuvo į eismo įvykį. Automobilyje buvo rasta prekių, kurias privalėjo deklaruoti muitinėje. Kiekiai tų prekių buvo maži. Tai pažeidimas mokestinėje sistemoje ir Europos sąjungoje, ir taipogi Lietuvoje, tai traktuojama kaip administracinis nusižengimas. Lenkijoje buvo paskirta bauda, ji sumokėta (600 eurų) ir daugiau pranešimų, kad tai būtų baudžiamoji atsakomybė, nebuvo. Tuo metu Arnoldas Linkevičius buvo rajono tarybos narys, taryba pranešimų apie kolegos teistumą taip pat negavo. A.Linkevičius turėjo ir turi šaunamuosius ginklus, kuriuos leidimas yra anuliuojamas jei taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Sudarinėdami rinkimų sąrašus abejojome dėl vieno ar kito kandidato teistumo užsienyje, siuntėm užklausas, tačiau dėl A.Linkevičiaus net nepateikėme užklausimo, nes net negalvojom, kad tai gali būti baudžiamoji atsakomybė. Jei taip būtų buvę, mes nurodytumėme jo teistumą, nes, turbūt, Lietuvos istorijoje nėra pavykę to nuslėpti. Tai buvo neapsižiūrėjimas. Prašome leisti pasitaisyti“, - posėdyje dalyvavęs kalbėjo Saulius Jakimavičius.

VRK nariai leido pasitaisyti – privalu nurodyti kandidato teistumą iki kito posėdžio.

Portalas jonavoszinios.lt primena skaitytojams aptarto įvykio aplinkybes. 2015 metais spalio 22 dieną publikuotas straipsnis „Lenkų žiniasklaida apie Jonavos politiko eismo įvykį: rasta beveik 500 pakelių cigarečių“. Tuomet Lenkijos portalas radio5.com.pl paskelbė eismo įvykio, į kurį pateko Darbo partijos atstovas Arnoldas Linkevičius, aplinkybes.

Politiko vairuojamas „Ford“ markės automobilis netoli Augustavo miesto trenkėsi į traktorių, vežusį medieną, o  į politiko automobilį dar trenkėsi iš paskos važiavęs taip pat lietuvio vairuojamas „BMW“.

Lenkų žiniasklaida taip pat skelbė, kad A.Linkevičiaus vairuojamame automobilyje rasta beveik 500 pakelių cigarečių, kurios buvo be banderolių.