Po susirinkimo likę neaiškumai dėl Europinės vėžės

Po susirinkimo likę neaiškumai dėl Europinės vėžės
LAP 23
2017-11-23 21:11 2017

Lapkričio 21 dieną Jonavos savivaldybėje vyko informacinis susirinkimas su žemės savininkais dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams Europinio standarto geležinkelio linijai tiesti.
Apie šį susirinkimą visuomenė informuota viešai. Taip pat asmeninius pranešimus apie žemės paėmimą gavo 20 km spinduliu aplink numatomą geležinkelio liniją gyvenatys jonaviečiai. 

Ypač sunerimo Ragožių kaimo gyventojai gavę šiuos laiškus. 

"Pamenat, prieš kurį laiką  mes kėlėm klausimą dėl Rail Baltica vėžės, kuri planuojama buvo tiesti per Ragožių gyvenvietę? Taigi iš ragožiškių sužinojau, kad kai kurie iš jų gavo laiškus, jog 2018 metų balandį-birželį jų žemė bus paimama vėžės tiesimui( t.y. valstybės reikmėms), nors jau po ilgų kryžiaus kelių buvo priimtas sprendimas vėžę tiesti ne pro gyvenvietę( Ragožius), o pro Dijokiškius, kur dirbamos žemės.Taigi dabar visi panikoje ir nesuprantame kaip bus iš tiesų" - dar prieš susirinkimą rašė Ragožių kaimo gyventoja. 

Į planuotą informacinį susirinkimą atvyko būrys suinteresuotų gyventojų, kurie net netilpo pagrindinėje salėje. Daug kam teko stovėti salės prieigose. Susirinkimo metu gyventojams išaiškinti pagrindiniai klausimai, tačiau neaiškumų vis dar liko.

"Pasirodo vėžė bus ten, kur ir buvo numatyta, pro Dijokiškius, tad ragožiškiams ramu. Tik nėra aišku, ką su tuo Kėdainių keliu darys, tas žemes dėl kelio korekcijos ima iš žmonių, gyvenančių šalia Kėdainių kelio ir ima kelis miškus už Dijokiškių", - jau po įvykusio susirinkimo rašo ragožiškė. 

"Tokiems atvejams mes pasiruošėme ir pranešėm, jog steigiam informacinius biurus. Jei po vykusio susirinkimo vis dar liko neaiškumų, kviečiame gyventojus individualiai kreiptis į specialistus, kurie kartą per mėnesį konsultuos rūpimais klausimais. Informacinis biuras veiks iki kitų metų balandžio mėnesio, dar šiais metais konsultuos gruodžio 7 dieną", - sako „Lietuvos geležinkelių“ atstovas Domas Jurevičius.

Informacinis biuras veiks Jonavos r. sav. administracijos Kosakovskio salėje, Žemių g. 13, Jonava. 2017-12-07; 2018-01-04; 2018-02-01; 2018-03-01 ir 2018-04-05 nuo 9.00 val. iki 14.00 val.

 

Panašūs straipsniai

Įvyko JRSMS visuotinis rinkiminis narių susirinkimas

Įvyko JRSMS visuotinis rinkiminis narių susirinkimas

Rugsėjo 13 dieną vyko Jonavos rajono savivaldybės moksleivių savivaldos (JRSMS) narių visuotinis rinkiminis narių susirinkimas. Į Jonavos rajono savivaldybės Jeronimo Ralio salę tądien sugužėjo atstovai iš septy...

Nekilnojamo turto rinka: šiais metais Jonavoje parduota mažiau butų

Nekilnojamo turto rinka: šiais metais Jonavoje parduota mažiau butų

Kaip skelbia Registrų centras, vasaros pabaiga Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje išliko aktyvi - pagal perleistų NT objektų skaičių kiek lėčiau startavęs šiltasis metų se...

„Rail Baltica“ diktuos naujas keliavimo madas

„Rail Baltica“ diktuos naujas keliavimo madas

Prognozuojama, kad nuo 2030 metų „Rail Baltica“ keleiviniai traukiniai tarp Varšuvos ir Talino kasmet perveš virš 4,5 mln. keliautojų. Tikimasi, kad greitieji keleiviniai traukiniai ne tik į Baltijos šalis pr...