Po truputį aiškėja būsimos vadžios postų dalybos

Po truputį aiškėja būsimos vadžios postų dalybos
KOV 06
2019-03-06 18:39 2019

Naujai į merus išrinktas socialdemokratų partijos lyderis Mindaugas Sinkevičius šiandien pranešė, kad dėl būsimos koalicijos sudarymo vyksta derybos su LR liberalų sąjūdžio (LRLS) Jonavos skyriaus ir  Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) Jonavos skyriaus nariais, kurie rinkimuose iškovojo tarybos nario mandatus. Neatmetama galimybė derėtis ir su kitų partijų pavieniais atstovais. 

Tarybos nario mandatą pelniusi Aldona Balutienė (TS – LKD) šiandien pateikė prašymą atleisti iš VŠĮ „Jonavos ligoninė“ direktorės pareigų, vadinasi, derėtis dėl koalicijos galima ir su šia politike. 

Derybos, derybos, derybos... 

„Kol kas galutinio susitarimo nėra, vyksta diskusijos, aptarimai, pasiūlymų pateikimai. Galiu patvirtinti, kad derybos vyksta tik su dviem partijomis: LR liberalų sąjūdžiu ir socialdemokratų darbo partija. Kaip klostysis ateityje - laikas parodys. Vertinant tai, kad kitų politinių jėgų atstovai dar prieš rinkimus yra susitarę nesudaryti su mumis koalicijos, todėl derybos vyksta su iš anksto susitarimų neturėjusiomis partijomis. 

Neatmetu galimybės į koaliciją kviesti atskirus asmenis net ir iš priešrinkiminį susitarimą pasirašiusiųjų politinių jėgų atstovų, kurie laimėjo tarybos nario mandatus. Tai galėtų būti pavieniai, sąžiningi, garbingi žmonės. Pavyzdžiui, tarybos nario mandatą pelniusi Aldona Balutienė (TS – LKD) šiandien pateikė prašymą atleisti iš VŠĮ „Jonavos ligoninė“ direktorės pareigų, vadinasi, derėtis dėl koalicijos galima ir su šia politike. Jei Gintas Jasiulionis (TS – LKD) neatsisakys seniūno pareigų, jo vietą taryboje užims Justas Dieninis (TS – LKD) – šnekėsiuosi ir su šiuo politiku“, - sako būsimas meras Mindaugas Sinkevičius. 

Būsimas meras patvirtino ir tai, jog pateikė pasiūlymą mero pavaduotojo pareigas patikėti dabartiniam merui, socialdemokratui Eugenijui Sabučiui. Kiek yra žinoma, Eugenijus Sabutis socialdemokratų partijos siūlomas siekti seimo nario mandato, tačiau tai, dar negreitai. Dabartinio mero pavaduotojo Erlando Andrejevo likimas kol kas neapspręstas. 

O jei jiems nepavyks pasiekti susitarimo dėl koalicijos su kitais, vadinasi, dar yra tikimybė, jog jie liks opozicijoje – mūsų bus 13 tarybos narių.

Tai dar ne pabaiga 

Po truputį aiškėja būsimos valdžios teikiami pasiūlymai sudarant koaliciją, postų dalybos, tačiau neatmetama galimybė, jog socialdemokratams gali ir nepavykti suburti valdančiosios daugumos. Anot Darbo partijos Jonavos skyriaus pirmininko Sauliaus Jakimavičiaus – tai dar ne pabaiga. 

„Tarybos narių skaičius – 25. Socialdemokratai gavo 11 mandatų ir mero postą. O jei jiems nepavyks pasiekti susitarimo dėl koalicijos su kitais, vadinasi, dar yra tikimybė, jog jie liks opozicijoje – mūsų bus 13 tarybos narių“, - situaciją modeliavo S. Jakimavičius, naujoje taryboje gavęs mandatą. 

Primename, kokia gali būti naujos tarybos sudėtis: LSDP Jonavos skyrius gavo 11 mandatų taryboje: Eugenijus Sabutis; Erlandas Andrejevas; Marijona Širvelienė; Birutė Gailienė; Birutė Platkauskienė; Vijolė Šadauskienė; Alfonsas Meškauskas; Artūras Neimontas; Nerijus Šalūga; Povilas Garbauskas; Egidijus Mažūnaitis. Naujai išrinktas meras - Mindaugas Sinkevičius. LVŽS - 3 mandatai: Andrejus Štombergas;  Gintaras Stašionis; Arvydas Gasys. VRK „Su Sinkevičiumi ir Osausku“ - 3 mandatai: Remigijus Osauskas; Egidijus Sinkevičius; Gintautas Brukas. TS – LKD - 2 mandatai: Gintas Jasiulionis; Aldona Balutienė. LRLS - 2 mandatai: Kęstutis Macionis; Žilvinas Galimovas. LSDDP - 2 mandatai: Rita Latviūnienė; Dainius Paulauskas. DP - 1 mandatas: Saulius Jakimavičius.