Pomėgiai paįvairina penktoko kasdienybę

Pomėgiai paįvairina penktoko kasdienybę
BIR 25
2019-06-25 09:25 2019

Kaip aš jaučiuosi aktyviai leisdamas laiką po pamokų? Ar iš tikrųjų man reikia turėti tiek daug pomėgių? Šiomis temomis nuomonę išreiškė Justino Vareikio progimnazijos penktokas Faustas Jakovlevas.

„Manau, su sportu susiję pomėgiai reikalingi. Dabar įgyta patirtis pravers ateityje. Man patinka sportuoti, nes tada jaučiuosi gerai“, - sako Faustas.

Pomėgiai reikalingi gyvenime. Sportuokite, kurkite, ieškokite kitų užsiėmimų. Tai padės išreikšti gebėjimus.

Lankydamas sportinių šokių klubą „Bonus“, daug dėmesio skiria tiek Lotynų Amerikos, tiek klasikinių šokių treniruotėms, repeticijoms. Berniukui įdomu pasirodyti konkursuose, koncertuose ir miela matyti, kaip žiūrovai ploja. Sėkmingą jo dalyvavimą neretai vainikuoja dovanos, bendravimas su artimaisiais prie vaišių stalo.

„Naują šokį repetuojant, iš pradžių būna sunku. Patiriu ir stresą, nes reikia viską atlikti pagal brėžinius. Tačiau vėliau būna lengviau. Suvokiu, kad sunkumus įmanoma įveikti“, - akcentuoja pašnekovas.

Kitas Fausto pomėgis – motokrosas. Jo nuomone, tai yra sudėtinga, ekstremali ir pavojinga sporto šaka. Juk bet kurią akimirką galima nukristi nuo motociklo, susižeisti, susilaužyti. Tad būtina naudoti apsaugos priemones ant kojų, kaklo, galvos. Pasak berniuko, siekiant išmokti saugiai vairuoti motociklą, jam daug padeda senelis, neretai nuveždamas į poligono teritoriją, kur yra tinkamos sąlygos treniruotis. Be to, senelio sode yra įrengtos važinėjimo trasos, tam tikros kliūtys. Ten pat vaikas aktyviai mina dviratį. Jei žiemą yra sniego, laiką leidžia slidinėdamas snieglente.

„Ne sykį supratau, kad aplinkiniai stebisi gerais mano įgūdžiais. Kartais jiems duodu patarimų. Praėjusią žiemą vyresniam už save žmogui net padėjau išmokti geriau slidinėti. Didžiuojuosi savo galimybėmis“, - šypsodamasis sako Faustas.

Jam patinka ir plaukti. Toks pomėgis padeda ugdyti ištvermę. Kaip ir kiekvienas lietuvis, taip ir šis berniukas mielai išsako asmeninę nuomonę apie krepšinį – antrąją šalies religiją.

„Esu susijęs su šia populiaria sporto šaka. Manau, jaunimas turi mokėti nors truputį žaisti krepšinį ar bent žiūrėti rungtynes, jei dėl asmeninių priežasčių ne visada gali lankyti treniruotes“, - teigia pašnekovas.

Dar vienas pomėgis – vesti renginius progimnazijoje. Faustas nebijo scenos, viešumos ir noriai sutinka būti šventės ar kito renginio vedėju. Jei kartais pasitaiko kokių nors suklydimų, nukrypimų nuo scenarijaus, viską priima ramiai ir jau moka rasti išeitį iš keblesnės situacijos.

Penktokui patinka ir raiškusis skaitymas. Emocingai deklamuodamas, siekia kuo geriau pasirodyti konkursuose, pelnyti asmeninių apdovanojimų. Faustas yra aktyvus. Bet kuriuo metų laiku sugalvoja ką nors įdomaus nuveikti ir mokykloje, ir namie. Planuoja savo veiklą ir stengiasi kiek įmanoma geriau viską atlikti iki galo. Beje, penktus metus iš eilės yra pirmūnų gretose. Taigi tvirtai žengiant mokslo keliu, moksleiviui netrukdo nei aktyvus gyvenimo būdas, nei sportas.

„Pomėgiai reikalingi gyvenime. Sportuokite, kurkite, ieškokite kitų užsiėmimų. Tai padės išreikšti gebėjimus“, - apibendrindamas pamąstymus, berniukas linki savo bendraamžiams.

 

Tekstą sukūrė mokyt. Nijolė Keturkaitė

Nuotr. iš asmeninio F. Jakovlevo albumo

Nuotraukų galerija

Panašūs straipsniai

Tyrimas: lietuviai prikaupė maisto atsargų, kai skurstančių šalyje – sparčiai daugėja

Tyrimas: lietuviai prikaupė maisto atsargų, kai skurstančių šalyje – sparčiai daugėja

Pilnos spintelės neišnaudotų maisto produktų – šiandienos lietuvių kasdienybė: pusė respondentų karantino laikotarpiu kaupė maisto atsargas, rodo „Malsenos“ užsakymu atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų a...