Prasidėjo pavasarinis, nemalonus pievų „tortų“ sezonas

Prasidėjo pavasarinis, nemalonus pievų „tortų“ sezonas
KOV 21
2018-03-21 20:30 2018

Dauguma rajono gyventojų tinkamai prižiūri savo augintinį ir susitvarko, jam atlikus gamtinius reikalus lauke. Deja, nestinga žmonių, keturkojų savininkų, kurie ne visada elgiasi atsakingai. Paliktos gyvūnų išmatos visų pirma yra ne tik sugadintas estetinis vaizdas miškelyje ar parke, kuriame Jūs dažnai leidžiate laiką, tai yra labai pavojingas bakterijų ir kirminų šaltinis. Įlipus į tokį „tortą“ į namus galime „parsinešti“ ne tik sugadintą nuotaiką, dvoką, bet ir anksčiau minėtus užkratus. O atėjęs pavasaris, nutirpęs sniegas, vėl parodė visiems nemalonias staigmenas.

„Išėjau pasivaikščioti Neries krantine. Pasigrožėti pavasariu, tekančia upe, priėjau arčiau kranto. Ir ką jūs sau galvojate, nieko net nepajutusi, grįžusi namo, parsinešiau „labai gražiai ir kvepiančiai“ prie bato pado prilipusį ekskrementą. Nesuprantu vieno, juk Neries krantinėje, kaip ir visame mieste tikrai netrūksta specialių šiukšliadėžių, skirtų augintinių išmatoms, tai kodėl kiekvieną pavasarį susiduriame su ta pačia problema? Ar tai neatsakingų šeimininkų elgesys, kad nesusitvarko ir nesurenka savo augintinių „tortų“, ar tai dar gili benamių gyvūnų problema? Žinoma, kad paskui valkataujančių gyvūnų uodegas niekas nevaikščios, bet kaip tada drausminti ar sugėdinti keturkojų šeimininkus? “ – jonavoszinios.lt rašo skaitytoja Bronislava.

Gyvūnų laikymo ir priežiūros taisykles primena miesto seniūnas Povilas Beišys, kuris pripažįsta, kad benamiai gyvūnai prie šios problemos aštrumo daug prisideda.

„Turime ne tik išmatų nerinkimo problemų, bet ir žmonių neatsakingumo, kai įsigiję augintinį, netrukus juo atsikrato. Kasmet savivaldybė išleidžia dideles pinigų sumas benamių gyvūnų skaičiaus mažinimui, bet ši kova ilga ir sudėtinga. Noriu akcentuoti, kad seniūnija įrengusi nemažai specialių šiukšliadėžių gyvūnų ekskrementams išmesti, kurių kasmet daugėja. Atsakingi gyventojai net patys kreipiasi į mus, kad įrengtume jų gyvenamojoje teritorijoje šias dėžės, o mes tenkiname jų prašymą.

Aš manau, kad keturkojų šeimininkai turėtų patys suvokti, kad tai yra jų gyvenamoji aplinka, jie taip pat turėtų norėti vaikščioti gražioj aplinkoj, tad raginu nepamiršti susitvarkyti po pasivaikščiojimo su šuniuku. Patiems bus maloniau. Primenu, kad Viešosios tvarkos skyrius, gavęs įrodymus apie taisyklių nesilaikymą, kai privalu surinkti savo keturkojų  paliktas išmatas, gali jus nubausti pinigine bausme“, - sako P.Beišys.

Taisyklių nesilaikymas užtraukia įspėjimą arba baudą, kuri gali būti ir kelių dešimčių eurų dydžio. Seniūnas teigia, kad jei pastebėjote piktybišką kaimyną, kuris nereaguoja į pastabas  „filmuokite, fotografuokite, siųskite į seniūniją ar Viešosios tvarkos skyriui, mes padėsime sudrausminti pažeidėjus“.

Yra dar trečioji situacija be minėtų netvarkingų šeimininkų ar benamių keturkojų. Šventiniu laikotarpiu atsiranda „įsismaginusių“ jonaviškių, kurie sulaužo, sugadina ir net susprogdina augintinių išmatoms skirtas šiukšlių dėžes.

„Mes palaukiame kol baigsis šventinis laikotarpis, kol bus išsprogdinti paskutiniai fejerverkai, tuomet sugadintas dėžes atstatome. Vandalų padaryta žala būna tikrai nemaža. Vienos dėžės pastatymo išlaidos yra 150 eurų, o jei sugadinama ne viena išmatų šiukšliadėžė... tuomet išlaidos būna dar didesnės. Tad dar kartą kviečiu gyventojus, jei pastebėjote šių dėžių gadinimą, praneškite, jei gausis, užfiksuokite, kad galėtume išaiškinti pažeidėjus ir iš jų išsireikalauti atlyginti žalą. Per metus padarytos žalos dydis gali siekti ir kelis tūkstančius eurų“, - sako seniūnas.

Jei esate užfiksavę ir norite pranešti apie pažeidėjus, informaciją siųskite  Jonavos r. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui el.paštu: vts@jonava.lt 

Jei Jūsų gyvenamojoje aplinkoje nėra įrengtų gyvūnų ekskrementams skirtų šiukšlių dėžių, prašymą galite siųsti Jonavos miesto seniūnijai el.paštu: povilas.beisys@jonava.lt   Seniūnijų gyventojai turi kreiptis į tos seniūnijos, kurioje gyvena, seniūniją. Kaimiškų seniūnijų kontaktai: https://www.jonava.lt/seniuniju-struktura 

 

Panašūs straipsniai

Kauno gatvės gyventojai: pavargom gyventi ,,puodų režimu"

Kauno gatvės gyventojai: pavargom gyventi ,,puodų režimu" 2

Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi keli Kauno gatvės gyventojai, kurie piktinosi, kad dėl šiluminės trasos modernizavimo darbų jie jau keletą savaičių yra priversti gyventi be karšto vandens. Jonaviečių teig...