Prieglauda užsidaro!!! Padėkite išgelbėti prieglaudos gyvūnus!

Prieglauda užsidaro!!! Padėkite išgelbėti prieglaudos gyvūnus!
GEG 24
2018-05-24 12:19 2018

Su dideliu liūdesiu turime pranešti, kad nuo šiol mūsų Jonavoje nebebus. Jau ne vienerius metus gelbėjome Jonavos beglobius ir iš tiesų pasiekėme gerų rezultatų. Tačiau atėjo metas, kai turime užleisti vietą „kolegoms“ UAB „Nuaras“.

Pasak oficialios statistikos, vien Jonavos komunalinis ūkis 2015 m. iš 155 priimtų šunų numarino 152 (kačių statistiko neturime). Mums ėmus rūpintis Jonavos beglobiais, vien 2017 m. mes priėmėme 124 šunis, iš kurių numirė ar turėjome užmigdyti 7. Neatlygintinai savivaldybėje dirbome ne vienerius metus, o praeitais, 2017 metais laimėjome konkursą ir gavome finansavimą bei galėjome neatlygintinai naudotis prieglaudos patalpomis. Konkurso sąlygos numatė, kad priimsime 200 gyvūnų (tiek šunų, tiek kačių), tačiau priėmėme 302 (124 šunų ir 178 kačių). Nemažai gyvūnų atkeliavo iš rajono, kuriuos glaudėme neatlygintinai. Skirtas finansavimas metams buvo 9.600 Eur. Už tuos pinigus įdarbinome vieną darbuotoją (minimalus atlyginimas su mokesčiais metams kainuoja – 6.000 eur). Vietinėms veterinarijos gydykloms sumokėjome dar mažiausiai 10.000 eur. Iš Kauno prieglaudos bent 2-3 k. Per savaitę važiuodavo mūsų veterinarai skirti gydymo ir atlikti visų būtinųjų procedūrų. Visi gyvūnai buvo suženklinti mikroschemomis, paskiepyti ne tik vakcina nuo pasiutligės, bet ir kompleksine vakcina nuo užkrečiamų ligų, visi buvo kastruoti, visi sergantys – gydomi. Visas šias išlaidas dengėme iš žmonių mums suaukotų pinigų. Buvo brangu, bet tikrai verta! Maža to, Jonavos savivaldybė pinigų skyrė ir PSP (Pagauk-Sterilizuok-Paleisk, laukinių kačių sterilizacijos programa), kurią vykdė kolegos VšĮ „Miesto katė“. Tačiau nuo šiol viskas bus kitaip.

Konkursą laimėjus „Nuarui“, gyvūnai keliaus tiesiai į Kauną. Kaip manot, kiek savo pasimetusio gyvūno ieškančių gyventojų važiuos jo ieškoti į Kauną?


Šiuo metu Jonavos prieglaudoje glaudžiasi apie 70 beglobių – tiksliai nežinom, nes telefonas netyla ir dar ir šiandien priėmėme beglobių. Ir visus juos turime... Kažkur padėti. Linksmakalnyje vietos nebėra net tualete. Net ir svečių tualete... O 70 beglobių, sutikite, yra daug. Turbūt daugiau nei kitose didžiosiose Lietuvos prieglaudose. Norint juos priimti į Linksmakalnį, turime statytis. Ir statytis mikliai. O ne tik statyboms, bet ir pašarui pinigų nebeturime. Nebeturime visiškai. 2 proc. Parama įkris tik lapkritį. O aukoja žmonės šiuo metu labai mažai. O mums TIKRAI REIKIA PAGALBOS!

Vakar Jonavos savivaldybė pasirašė sutartį su UAB „Nuaras“. „Nuaras“ teikia laikinos globos, karantinavimo, eutanazijos ir gaišenų utilizavimo paslaugas daugelyje Lietuvos savivaldybių. Ir, kaip sako savivaldybės darbuotojai, atsiliepimai apie juos TIK PATYS GERIAUSI. Vyko konkursas ir jie tiesiog pasiūlė mažesnę kainą. Nes, deja, taip jau yra pas mus Lietuvoje – vienintelis kriterijus bet kokiai paslaugai, panašu, yra tik žemiausios kainos kriterijus. Net patalpų „Nuarui“ nereikia, vadinasi, visi pagauti ar atiduoti beglobiai keliaus tiesiai į Kauną. Tačiau ir mes patalpų nebegalėsime pasilikti – jos bus griaunamos. Vadinasi, mums Jonavoje tiesiog nebeliko vietos...

Taip deja atsitinka, kai mažiausia kaina yra svarbiausia. Ir patikėkit, mes pasiūlėm net mažesnę kainą, nei praeitais metais (tiesa, šiais metais buvo numatyta įtraukti ir Jonavos rajoną, tad ir gyvūnų skaičius konkurso sąlygose buvo numatytas dvigubai didesnis). Ar mums liūdna? Patikėkit, liūdna taip, kad net dantis gelia. Liūdna dėl savanorių komandos, kurie dažnai aukojo ne tik savo laisvalaikį, bet ir nakties miegą ir darbo laiką, liūdna dėl to, kad turėsime atsisveikinti su savo vienintele Jonavos darbuotoja. Bet užvis liūdniausia tai, kad tiek metų kovojus, kad tokie, kaip „Nuaras“ neturėtų darbo, panašu, kad jie vis dėlto darbo turės... Ir kad niekas Lietuvoje nesikeičia. Ir ne, kol kas ir apie PSP programą Jonavoje nieko negirdėti. Matyt bus patogiau laukines kates tiesiog išvežti. Kiek šansų įbaugintai nejaukiai katei karantinavimo tarnyboje? Panašiai tiek pat, kiek jums išlošti milijoną. Panašu, kad beglobiai gyvūnai vis dar yra tik šiukšlės, kuriomis atsikratyti reikia kuo tyliau išvežant ten, kur niekas neberas. Liūdna taip, kad norisi tiesiog išjungti telefoną ir šiek tiek pailsėti. Na, bent kokius pusę metų. Kol ūpas grįš vėl ką nors daryti.

Tačiau dabar ne apie tai. Konkursą laimėjus „Nuarui“, gyvūnai keliaus tiesiai į Kauną. Kaip manot, kiek savo pasimetusio gyvūno ieškančių gyventojų važiuos jo ieškoti į Kauną? O gal manot, kad „Nuaras“ jų nuotraukas talpins savo svetainėje? Laimėję konkursą Kaune jie PRIVALO skelbti nuotraukas, bet to nedaro. Ir niekas nieko. Tad kodėl turėtų tą daryti Jonavoje? Ir net jei gyvūnas bus ženklintas, kaip manot, kiek žmonių išgalės susimokėti „Nuarui“ išpirką už jų gyvūno pagavimą? Tik priminsim, kad net su „Penktos kojos“ mikroschema ženklintus gyvūnus, kurie pagauti Kaune, ir pabūna jų globoje vos kelias valandas, už gyvūnus, kurie jau yra ženklinti ir skiepyti, mes turime susimokėti. Ir tai niekuomet nebūna mažiau 50 Eur. Nes taip veikia UAB’ai - jie siekia pelno. O gyvūnai, pasirodo, irgi yra priemonė pelnui „daryti“.

Mes nebegalėsime išgelbėti Jovanos gyvūnų ateityje. Tačiau privalome išgelbėti tuos, kuriuos jau priėmėme. Padėkite mums tai padaryti!

Minimalioms statyboms mums reikia bent 15.000 Eur (šildomiems lauko pastatams). Taip pat 10.000 plaunamoms lauko aikštelėms. Jau nebekalbame apie tai, kad mūsų merginoms nuo TOKIŲ GYVNŪNŲ KIEKIŲ svyra rankos ir tikrai nebeįsivaizduojam, kaip reiks pasirūpinti dar tokiu kiekiu uodegų...

Gal gali pagloboti nors vieną šunį ar katę? Gal gali kaip nors kitaip padėti? Pasidalink šia žinia su savo draugais – galbūt jie galės pagelbėti nors vienam Jonavos varguoliui. Mums kaip niekada reikia jūsų pagalbos. Vieni tikrai nesugebėsim. Tik ne šį kartą.

Jonavos šunis paremti galite pervesdami pinigus į vieną iš sąskaitų:
LT10 7044 0600 0766 9611 SEB
LT49 7300 0101 0620 6608 Swedbank
Siųsdami SMS žinutes numeriu 1670 su tekstu "Padedu 5" (auka 5 eur), "Padedu 2" (auka 2 eur) arba "Padedu 1" (auka 1 eur)
Pervedant iš užsienio:
VšĮ „PENKTA KOJA“; S. Žukausko g. 33-64, Kaunas
LT497300010106206608 Swedbank;
Konstitucijos pr. 20A, 03502 Vilnius, SWIFT kodas HABALT22
Paaukoti galite ir naudojantis PayPal sistema. Instrukcijas kaip tą padaryti rasite paspaudę nuorodą http://www.penktakoja.lt/parama/pinigine-parama/

VŠĮ "Penkta koja"

Panašūs straipsniai